Şimdi Ara

Gearbest ödememi kabul etmiyor, ne yapmalıyım:

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen hafta gearbestten xiaomi air 13 sipariş verdim. Ödemesini, banka transferi ile yaptım.

Banka paranın karşı tarafa geçtiğinin onayını verdi.

Ancak gearbest 1 haftadır beni bekletti, bu sabahta ödemenin alınmadığını, gönderici ismini filan sordu.

Size sormak istediğim şeyler şunlar:

1- Gearbest paranın üstüne yatabilir mi, böyle bir tecrübesi olan var mı?
    2- Banka transferi ile gönderdiğim, parayı geri alma yolları nelerdir,
    3- Gearbest bilgisayarımı yollamaz ise kime şikayet edebilirim?

Fikir ve tecrübe paylaşımlarınız için şimdiden çok teşekkürlerr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dentsecurity -- 11 Mayıs 2017; 8:13:6 >

• Neden banka transferi tercih ettin?
    Şüpheli bir işlem olarak değerlendirebilir gearbest.
    3. kişiler ile sorun yaşamazsan gearbest paranın üstüne neden yatsın...
  • banka transferi çok riskli olmuş
  • Gearbest'in paranin ustune yatacagini sanmiyorum. Ama bir sorun oldugunda bazen gec cevap veriyorlar.

alisveriste para tarnsferi yurticinde bile yaptigim birsey degil, yurtdisinda hic tavsiye etmem... Ugrasirsaniz ve para dogru IBAN'e gitmisse 3 gun icerisinde transfer oluyordu ( ingiltere'deki kendi hesabima )... musteri iliskileri ile bol bol iletisime gec cozerler.. onun disina cozulebilecek bir yer var mi bilmiyorum... Gearbest degil de hesabin oldugu karsidaki bankada bile sorun olabilir...
  • paypal olayı öldü.

bunun için, gearbesttin verdiği hesaba parayı yolladım. şuana kadar hep yurtdışına swift ile para yolluyorum, hiç sıkıntı olmadı.

iban konusunda sıkıntı yok. banka tamam dedi, onay çıktısını maille yolladı,ben de aynı texti gearbeste ticketta verdim.

bana bulamadık, filan diye dönüş yaptılar, tekrar bakın dedim.

gearbest üçkağıtçı filan mı, bu konuda tecrübeniz oldu mu merak etmiştim.

güvenilir diyorsaniz,biraz daha bekleyeyim o zaman.
  • forumda gearbest başlığı var. konu sahibi gearbest sitesinden siteden yetkili biri. türkçe olarak konuşabilirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsch

forumda gearbest başlığı var. konu sahibi gearbest sitesinden siteden yetkili biri. türkçe olarak konuşabilirsiniz :)

Dostum linkini verebilir misin?

eğer öğle ise yardımcı olur inşallah.
  • Arkadaşlar gearbest bana hesapta parayı bulamadık filan diyor. Havale yapılan parayı geri almak için bankana git diyor.

Bir de ödeme sırasında, paranın yatırılmasını istedikleri hesap ile parayı aradıkları hesaplar farklı.

Böyle saçma bir durum var.

Gelişmeleri bildiricem arkadaşlar.

Gearbestten havale ile birleşler almak isteyenler dikkatli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dentsecurity -- 26 Mayıs 2017; 10:21:13 >
  • http://www.gearbest.com/ üzerinden bir şey alacaklar isterseniz adınıza kendi paypal adresimden ödeme yapabilirim

ödemeyi bana TR EFT şeklinde yaparsınız daha az masraflı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtaksy

http://www.gearbest.com/ üzerinden bir şey alacaklar isterseniz adınıza kendi paypal adresimden ödeme yapabilirim

Hocam tavsiyem; o topa hic girmeyin, basiniz agrir. dispute ve iade islemleri ile siz ugrasmak zorunda kalirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 26 Mayıs 2017; 15:26:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengier

quote:

Orijinalden alıntı: umtaksy

http://www.gearbest.com/ üzerinden bir şey alacaklar isterseniz adınıza kendi paypal adresimden ödeme yapabilirim

Hocam tavsiyem; o topa hic girmeyin, basiniz agrir. dispute ve iade islemleri ile siz ugrasmak zorunda kalirsiniz.

o olmuyor zaten. adres türkiye seçilince paypal ödeme butonu gözükmüyor. istesende yapamıyorsun.

• Evet arkadaşlar, yaklaşık bir buçuk sene sonra, gearbest paramı hesabıma geri yolladı.

Şikayetimi şikayetvar.com'a yazınca, sonuç alabildim. Bunu da belirtmek isterim.

Buradan anlıyorum ki, paypal Türkiye için büyük nimetmiş, tabi para harcamak isteyene
  • Dolar olarak gönderip dolar olarak aldıysanız güzel yatırım olmuş 😄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • qeep kullanıcısına yanıt
    evet biraz öyle oldu
  • Tl olarak olsa insan çıldırırdı. Bu arada internetten en güvenli alışveriş her zaman için kredi kartıdır. Olası bir aksilikle paranızı her türlü geri alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.