Şimdi Ara

Frene basınca titreme neden yapar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Passat b7 aracım var .Araçtan soğudum iyice
    7 ay önce balatalar değişti .
    Frene basınca titreme yapıyor .
    Disk dediler .Tornoya soktum düzelmedi .Ustaya tekrar götürdüm tekrar tornaya soktu yine düzelmedi ustaya gitmekten bıkar oldum .Sizce sorun diskler de mi yoksa yanlış yerde mi arıyoruz boş yere 2.000 tl diskleri değiştirmek istemiyorum alırken ekspertizlde diskler de iyi denmişti

• Balata değiştiği zaman mutlaka fren rodajı yapılması gerekir. Fren Rodajı yapılmayan aracın freni olması gerektiği gibi tutmaz, fren mesafesi kısalır veya direksiyon titremesi yaşatır.
  • balata markası nedir

• torna işi ustalık gerektirir her tornacıyım diyen tornacı olsaydı ooo.. araca sıfır motor yapıyorlar yağ yakıyor niye?? tornacının beceriksizliği tornacı dedilen usta motor sıcak motorda soğuk motorda genleşme oranını çok iyi bilip ona göre ölçüm yapıp rektefiye etmesi lazım rektefiyeden sonra düzen tutmayan çok araç gördüm.. neyse konumuz bu değil. frene basınca titreme disklerin yamukluğundan yapar yavaş giderken sallama titreme hissediyorsanız da jantınız yamuk olabilir. ama büyük ihtimalle sizin diskler hatalı piyasada tornacıyım duye gezinen bozuntular bir diski bile doğru düzgün tornalayamıyor örneğini çok gördük..
  • Rot balans yaptırın aynı sorunu yaşamıştım düzeldi çok masraflı birşey değil zaten
  • Disklerinizin değişmesi lazım.
  • 7 ayda balatanın düzelmesi gerekirdi ya balata dandik ya da fren hidroliği çok eski, ya da alt takımında bir sorun var. Diskler tornadan çıktıktan sonra düzelip sonra yeniden bozuluyorsa alt takımlara baktırın.

• Diskleri y. serviste 100% orjinal parça ile mi değiştirdiniz yoksa aftermarket / muadil denilen başka parça ile mi?
  • Disk tornalama nedir ya Allah aşkına. Bende dükkanda yaptım o işlemi ama olmuyor. Git sıfır disk al. Disklerinde sorun var.
  • Diskleri yamultan şeylerden birisi bijonların eşit sıkılmaması. Özellikle tork limitörsüz havalı tabancalarla ve döküm jantlarda sıkılan bijonlarda disklerin yamulması beklendik bir olay.

• Diskleri değiştirmeyi denediniz mi? Frene ani bastığınız bir anda su birikintisine falan girdiyseniz ani sıcaklık değişiminden dolayı diskler yamulmuş olabilir, tornayla düzelmeyebilir

• Disklerinizi değiştirin, orijinal olmasına gerek yok, delphi, bosch… vs
    Balatalarınız da eskiyse, yumuşak olanla değiştirin , misal trw balatanın bosch a göre daha yumuşak bir yapısı var, frene bastığınızda hissediliyor
  • mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Hafif frende değilde sert frende titreme yağıyor 2 kere tornaya girdi aynı usta tarafından
  • CyberXTR kullanıcısına yanıt
    Yok tornadan çıkıyor 500 metre ilerleyip 130 km hıza çıkıyorum frene asılıyorum titriyor
  • phbfmv kullanıcısına yanıt
    Tornaya ilk girdiğinde disklerin iyidi 2 kere daha torna olur dedi ve oldukça yapıyor deniyorum düzelmiyor çözemedim balatalar ne durumda dedim gayet iyi dedi
    Diskleri değiştirmedim 3.000 tl maliyeti yok yere değiştirmek istemiyorum
  • Sadece ön disklerde sorunu aramayın. Arka disklerden de olabiliyor. Diskin dışında porya yamukluğundan da titreme yapabiliyor.
  • motograter M kullanıcısına yanıt
    Direksiyon kutusundan olabilir mi acaba

https://www.youtube.com/shorts/WF-QLTaqMrg?feature=share
  • JrFuKi J kullanıcısına yanıt

O zaman sorun o disklerden bile değil galiba. Alt takımlar en şüpheli yer gibi, fren tutması değişken oluyorsa fren hidroliği.

• lastikler eski mi?

• Sorun amortisörlerden kaynaklanıyor olabilir bu durumda.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.