Şimdi Ara

FreeSync destekli ilk Nvidia sürücüsü yayınlandı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
344
Cevap
9
Favori
14.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.techpowerup.com/251576/nvidia-has-no-plans-for-adaptive-sync-support-on-maxwell-prior-gpus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WienerBlut.

Testten geçen monitörlerin modellerinin yazdığı görselde AOC AGON AG241QG4 modeli görünüyor fakat AG241QG modeli zaten G-SYNC modüllü bir monitör acaba burada AG241QX (adaptive-sync modüllü) modelle karıştırılma durumumu olmuş?
    Az önce yeni driverı yükledim ve G SYNC aktif oldu. Bu arada kullandığım AG241QX monitörünün adı NVIDIA Denetim Masasında AG241QG4 olarak görünüyor.

FreeSync destekli ilk Nvidia sürücüsü yayınlandı
  • Elektroterm kullanıcısına yanıt
    Monitörün ayarlarından adaptive-sync aç. otomatikman nvidia kontrol panelinde G-sync ayar menüsü geliyor. Tabi bunun için mutlaka display porttan bağlamış olman gerekiyor. hdmi kablo ile olmuyor.

not: gtx 970 destekliyor mu o konudan emin değilim. Nvidia bu yeni ekran kartı al diye destek vermeyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kumdaoyna -- 16 Ocak 2019; 19:43:13 >
  • Gtx 1080ler için nasıl aktif olacak bilgi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Gtx 1080ler için nasıl aktif olacak bilgi var mı?
    Grafik kartına özel durum yok monitör modeli ile alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K E N

Grafik kartına özel durum yok monitör modeli ile alakalı.

Alıntıları Göster
    Dell SE2717H 75 hz ips freesync ancak dvi değil hdmi port var sadece açabilir miyiz ki gtx 1080 le?

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Dell SE2717H 75 hz ips freesync ancak dvi değil hdmi port var sadece açabilir miyiz ki gtx 1080 le?

Alıntıları Göster
    Güncellemeyi yaptınız mı? Nvidia denetim masasında G-SYNC sekmesi gözüküyor mu?
  • Anladım, demek istediğim düşük FPS aldığınız ve gözünüze hoş gelmeyen oyunlarda denediniz mi ve nasıl sonuç aldınız? Bu soruyu genel olarak da soruyorum, 35 FPS gibi düşük fps değerinde bile akıcı deneyim elde edebildiniz mi? Bence 60 FPS ve 35 FPS arasında dağlar kadar fark var G-sync açık olsa bile, siz ne diyorsunuz?
  • Monitörde FREESYNC var fakat sadece HDMI ve VGA çıkışı var sadece ekran kartına DP uçlu dönüştürücü aparatı diğer ucada monitörden gelen HDMI kablosunu taktım fakat yemedi hala HDMI olarak tanıyor.
    Acaba aparat şeklinde değilde bir ucu DP diğer ucu HDMI olan düz kablolar mevcut onlardan alsamda aynı mantık mı olur? Bilgisi olan varsa yazabilirse çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawhiet -- 16 Ocak 2019; 20:35:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sipahiysn

Anladım, demek istediğim düşük FPS aldığınız ve gözünüze hoş gelmeyen oyunlarda denediniz mi ve nasıl sonuç aldınız? Bu soruyu genel olarak da soruyorum, 35 FPS gibi düşük fps değerinde bile akıcı deneyim elde edebildiniz mi? Bence 60 FPS ve 35 FPS arasında dağlar kadar fark var G-sync açık olsa bile, siz ne diyorsunuz?
    Akıcı gözüküyor hocam bir sıkıntı göremedim 3 oyun deneme imkanım oldu daha fazla oyun denersem yazarım.

• Tamamdır teşekkür ederim o denediğiniz oyunlarda kaçar FPS aldığınızı da yazabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Burada teşekkür edilmesi gereken firma Amd'dir, Freesync'i bedava getirmeseydi Nvidia fahiş fiyattan G-Sync satmaya devam ediyordu.

Alıntıları Göster
    Kazık yemedikten sonra teşekkür etmek yok.
    Fazladan Gsync monitörlere 1000 Tl ya da 200$ para verenlerin,nitelikli dolandırıcıktan dava etmeleri gerek bence.
    Ray Tracing zaten fazladan Rtx çekirdekleri olmadan çalışıyor,orda da bir ketenpere çıkarsa yakında şaşırmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sipahiysn

Tamamdır teşekkür ederim o denediğiniz oyunlarda kaçar FPS aldığınızı da yazabilirseniz sevinirim.
    Hocam Gta V'de 50-60 civarları özellikle bu oyunda baya iyi düzelme oldu, Witcher 3'de 40-50 fps arası, Shadow of Tomb Raider'da 35-45 arası değişiyor yer yer yine bazen stuttering görüyorum ama eskisinde oranla çok daha iyi oldu hocam ancak ben Amd'ye geçeceğim muhtemelen hocam biraz daha kullanayım da. Madencilik yüzünden Amd bulamamıştım bulduklarımda da 3000 tl'ye yakın fiyat çekmişlerdi Nvidia almak zorunda kalmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 16 Ocak 2019; 20:48:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Gamepower gpr24c144 monitörü almayı planlıyordum. Bu gsync olayını deneyen var mı burada
    Ben denedim hocam ama hangi aralıkta çalıştığını tam olarak kestiremedim. Pubg çok daha akıcı geldi ama onu kapatıp açıp bir kaç kez denedim. Sistemi kurarken aradığım akıcılık buydu.
  • 3 yıldır ssus pg278q kullanıyorum bende g-sync yi açabilirmiyim ...?

Hem fazladan para verdim ben buna
  • Freesync 2 destekli Samsung CHG7_C27HG7 monitörde güzel çalışıyor.

• dün ben bu model monitörle ilgili mesaj resim atmıştım otomatik açılıyor diye ama nedense o başlığı bırak yeni başlığa geç yapmış millet.haber başlığında bunları konuşmak da ayrı komedi vardı aslında bunun başlığı haber başlıklarından önce açılan.haber başlıklarına yorum kapalı olmalı bence.sabit bir süre durup aşağı düşmeli.sallamasyon yazıyorlar laf olsun torba dolsun: "şimdi intel düşünsün" bu nedir?eskiden mimariden teknikden anlayan adamlar bir detay yazardı haberin kendisinden iyi olurdu şimdi ise: "amd bunu beyendi" bakıyorsun 5 6 bin mesaj var hayrı geçmemiş adamın kimseye.
  • Evet beyler az da olsa deneyimimi yazıcam . Bende lg 29um68-p 75 hz freesync + gtx 1070ti ekran kartı var. Önce ddu ile tüm ekran kartı driverını silip tekrar en son sürümü yükleyin.

Ac odyssey : öncelerde bazen kasılmalar oluyordu malesef oyunum optimizasyonu bence iyi değil ancak gsync açtıktan sonra bir nebze olsada düzeldi ve gayet akıcı oynatıyor.

Dying light : kasma falan yoktu zaten ancak şimdi bariz daha hızlanma var .

Shadow of war : gerçekten belli ediyor yağ gibi akmaya başladı

• Yorumunuz için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.