Şimdi Ara

FreeSync destekli ilk Nvidia sürücüsü yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
9
Favori
14.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia’nın dikkat çekici bir hamle yaparak AMD FreeSync monitörlere G-Sync desteği sunmasıyla ilgili ilk adım geldi. Bugün itibariyle yayınlanan GeForce 417.71 WHQL sürücüsünde FreeSync desteği yer aldı.

GeForce RTX 2060 ekran kartlarına destek sunan yeni güncellemede ayrıca G-Sync Compatible programının da ilk adımı yer alıyor. Pascal ve Turing tabanlı ekran kartları bu güncelleme ile VESA Adaptive-Sync (AMD FreeSync) monitörlere destek sunmaya başlayacak.

G-Sync Compatible nedir?

Nvidia’nın titizlikle takip ettiği program kapsamında zorlu testleri geçen Freesync monitörleri G-Sync desteği kazanacak. Bu monitörlerde G-Sync Compatible tanımlaması kullanılacak ve G-Sync varsayılan olarak GeForce yazılımında açık halde gelecek.

Ayrıca Bkz.Çocuğunun mesajlarını görmesini isteyen baba uygulama geliştirdi

Şu ana kadar 400 monitör teste girdi ve 12 tanesi G-Sync Compatible sertifikası aldı. Bu monitörlerde G-Sync desteği varsayılan olarak açık gelecek ancak testi geçemeyenler de manuel olarak bu desteği açabilecekler. Ayrıca Nvidia ilerleyen aylarda çoklu ekran Adaptive-Sync desteğini de getirecek.

Güncellemede ayrıca üç monitör bağlı iken GeForce GTX 1080 ekran kartının bekleme modunda hızlarını düşürmemesi, S3 uykusundan uyandığında DisplayPort ile bağlı monitörlerin siyah ekran hatası vermesi, BenQ XL2730 monitöründe tazeleme hızının en üst noktaya geldiğinde siyah ekrana geçmesi gibi hatalar da gideriliyor.

Güncellemeye aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. Manuel olarak G-Sync desteğini açmak için de YouTube üzerinde adım adım rehberler yayına girmeye başladı.

• Yahu size silah zoruyla mı bu yorumları yaptırıyorlar?

Vega II dediğin kart önce bir çıksın, piyasada boy göstersin de ondan sonra bu lafları et bari. 5000 kart çıkacak diye yazılıyor her yerde. 5000 kart nedir yahu? Numunelik kart yapacaklar resmen. Bunları alacak 5000 kişi 2080'in yüzüne bakmaz evet.

Habere gelince, gsync ilk çıktığı zaman Nvidia'nın sunumuna katılanlara bizzat Nvidia, bu teknolojinin aslında bir vesa standardı olduğunu, kendilerinin ise bunu daha gelişmiş hale getirmek için donanım üzerinden senkronize ettiğini anlatmışlardı. Yani Amd'nin de bu tip bir şey yapacağı daha gsync ortaya çıktığında belliydi.

Vesa da bu işin standardını duyurdu. Adaptive sync ile free sync arasındaki benzerlik, ikisinin de ek donanıma ihtiyaç duymuyor olmasıydı. Nvidia enayi değil, gsync adını bırakmaz. Hepsini geçtim, Nvidia gsync adını yalnızca kendi kalite standardına uyan şekilde kullandırır. Çünkü gsync için baya uğraştı adamlar. Bin tane sorun çıktı, bunları gidermek için ciddi çalıştı üzerine. Amd, her zamanki gibi standart neyse onu destekliyoruz deyip çekildi kenara. Üzerine Nvidia kadar çalışmadı. Zaten çalışamazdı da. Çünkü buna ayıracağı kaynağı kısıtlı. Kısacası gsync denen nane, pahalı olsa da birçok sorunun giderildiği taraftı. Şimdi de Nvidia bu yatırımını boşa harcamıyor.

Vesa'nın sunduğu adaptive sync zaten standart olacaktı, oldu. Konu büyük ölçüde kapanmış oldu. Ha ama Amd free sync diye bir şey sunmamış olsa, Nvidia ek donanım ayağına ne koparsak kardır diyerek dayardı fiyatı.

@Lana-Del-Rey

Destek verilecek monitörlerin sürekli güncelleneceği söylenmişti. İlk duyuruda 12 monitör dendi. Ancak şuan belki 30-40 tane oldu, bilmiyoruz.
  • FreeSync destekli ilk Nvidia sürücüsü yayınlandı

sorunsuz çalışıyor... Teşekkürler NVİDİA...
  • Freesync olan samsung tv lerese gelse keşke gsync.

• Denedim güzel iş çıkarmışlar özellikle Gta V'de yaşadığım dalgalanma ve stuttering sorunu çözüldü, Tomb Raider'da aynı şekilde gayet akıcı oynanıyor. Monitörüm AOC G2590VXQ ayrıca Displayport'tan bağlamanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 15 Ocak 2019; 20:4:41 >
  • bu nvidia kadar üçkağıtçı firma yok arkadaş.. gsync'da yaptıkları çipset satma mevzusundan sonra kendilerini affettirmek için böyle bir şey yaptılar anlaşılan

not:960 spor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çakal Nvidia FreeSync desteği sağlarken bile adını anmıyor. G-Sync Compatible imiş.

• Bütün freesync monitörlere geldi mi arkadaşlar??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Butun FreeSync modeller ile aktif edilebilecek. Sadece G-Sync compatible olmayan monitorler ile nasil bir performans alacaginiz ile ilgili herhangi bir yorum yapmiyor Nvidia.
  • Tam liste ne zaman çıkar acaba asus vg248qe için beklemedeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung cfg73 aldım, gelsin de deneyeyim bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla listede adı geçmeyen AOC G2460PF'ye de gelmiş, sync teknolojilerini sevmesem de deneyimleyelim bakalım.

FreeSync destekli ilk Nvidia sürücüsü yayınlandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 15 Ocak 2019; 21:13:14 >
  • Freesync değildir bu nvidia'dan bahsediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 15 Ocak 2019; 21:40:24 >
  • Asus MG248Q ile sorunsuz çalışıyor. Şerefsiz Nvidia bunu istese önceden de verebilirdi. Baktı freesync yüzünden pazar kaybedecek hemen destek getirdi.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Sync teknolojisini neden sevmiyorsn olumsuz bi kısmı mı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alperk87

Sync teknolojisini neden sevmiyorsn olumsuz bi kısmı mı var?
    Hem freesync hem de g-sync kullandım, her hangi bir faydalarını görmemekle beraber eksi olarak ekranda anlık flashing/flicker yapmaları olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 15 Ocak 2019; 21:56:33 >
  • sadece sürücüyü yüklmek yetiyor mu benim 1050ti ye hdmi dan wievsonic VX2458-C-mhd bağlımonior ayarları ve nvidia control panel ayarları nasıl olmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

Bu mesaj silindi.
    Yahu size silah zoruyla mı bu yorumları yaptırıyorlar?

Vega II dediğin kart önce bir çıksın, piyasada boy göstersin de ondan sonra bu lafları et bari. 5000 kart çıkacak diye yazılıyor her yerde. 5000 kart nedir yahu? Numunelik kart yapacaklar resmen. Bunları alacak 5000 kişi 2080'in yüzüne bakmaz evet.

Habere gelince, gsync ilk çıktığı zaman Nvidia'nın sunumuna katılanlara bizzat Nvidia, bu teknolojinin aslında bir vesa standardı olduğunu, kendilerinin ise bunu daha gelişmiş hale getirmek için donanım üzerinden senkronize ettiğini anlatmışlardı. Yani Amd'nin de bu tip bir şey yapacağı daha gsync ortaya çıktığında belliydi.

Vesa da bu işin standardını duyurdu. Adaptive sync ile free sync arasındaki benzerlik, ikisinin de ek donanıma ihtiyaç duymuyor olmasıydı. Nvidia enayi değil, gsync adını bırakmaz. Hepsini geçtim, Nvidia gsync adını yalnızca kendi kalite standardına uyan şekilde kullandırır. Çünkü gsync için baya uğraştı adamlar. Bin tane sorun çıktı, bunları gidermek için ciddi çalıştı üzerine. Amd, her zamanki gibi standart neyse onu destekliyoruz deyip çekildi kenara. Üzerine Nvidia kadar çalışmadı. Zaten çalışamazdı da. Çünkü buna ayıracağı kaynağı kısıtlı. Kısacası gsync denen nane, pahalı olsa da birçok sorunun giderildiği taraftı. Şimdi de Nvidia bu yatırımını boşa harcamıyor.

Vesa'nın sunduğu adaptive sync zaten standart olacaktı, oldu. Konu büyük ölçüde kapanmış oldu. Ha ama Amd free sync diye bir şey sunmamış olsa, Nvidia ek donanım ayağına ne koparsak kardır diyerek dayardı fiyatı.

@Lana-Del-Rey

Destek verilecek monitörlerin sürekli güncelleneceği söylenmişti. İlk duyuruda 12 monitör dendi. Ancak şuan belki 30-40 tane oldu, bilmiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 15 Ocak 2019; 22:21:40 >

• g2770pf monitörüm var. g-sync aktif ettim. nvidia g-sync programı ile test ettim. anlamadığım olay şu. düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl anlayacağız bu olayın?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.