Şimdi Ara

Fransa ve Yunanistan'i olası çatışmada alt edebilirmiyiz? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
0
Favori
13.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aerospace

Amip misin anlamdım. 1912 yılında Osmanlı’nın kaybettiği 12 adadan başka birşey bilmiyormusunuz siz!

18 ada ve 2004 sonrası kaybedildi diyorum, paralı trol, gelip burada laf kalabalığı kasma! Senle mi uğraşacam, blok...

2004 en onceki al bayraklı türk sancaklı halini koysana ozaman bilir kişi? hain akp diye hepmiz sövelim? malum fotoğraf makinesi ve video camera icad edileli çok oldu? o adlaarın üstündeki kiliseler yapılar nerdeyse 60+ yıllık :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 2 Eylül 2020; 0:57:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: transverse

Heralde kahvehaneden falan bildiriyorsun ? Yoksa ironi mi anlamadım ama Fransa dediğin ülkenin 4'ü SSBN olmak üzere 10 adet nükleer denizaltısı var. Ve 1 adet Triomphant sınıfı SSBN neredeyse tüm Türk Deniz Kuvvetleri denizaltı filosundan daha pahalı ve toplam tonajından fazla.

Diğer tarafta Yunanistan'da 4 adet Tip 214HN (2022'den itibaren teslim alacağımız Reis sınıfı) ve AIP tip 209 var.

İsrail'de 6 adet Dolphin I/II, bu gemiler SLCM kabiliyetli.

Hayal aleminde yaşamayalım. Sadece şunu söylüyorum Fransa'nın hiç denizaltısı olmasa bile envanterindeki ATL-2 MPA'lar ile bıraktığı binlerce sonoboy + MAD ile senin bölgedeki filonu tespit birkaç saat içinde tespit edebilir.

Alıntıları Göster

Siz bu eziklik psikolojisi ile nasıl yaşadınız yahu bu ülkeyi ve milleti yerin dibine sokmak için elinizden geleni yapıyorsunuz sorsak Atatürkçüyüz dersiniz. Atatürk tüm şartların aleyhimize olduğu en karanlık dönemimizde bile halktan umudu kesmemiş ve birlikte düşmanları temizlemişler. O dönemde de sizin gibileri dinleselerdi teslim bayrağını çekip manda ve himayeye razı olmamız gerekirdi.

@blackgolden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 2 Eylül 2020; 0:57:33 >

• Kaş'a 2km, Yunanistan'a 500km uzaklıkta olan Meis adasına asker çıkartmak, üstüne tatbikat yapmak anlaşmalara göre savaş sebebi değil mi?

Hadi savaş çıkmasın bizde istemeyiz fakat bir nota vermek, konuyu uluslararası kamuoyuna taşımak falan da mı bu kadar zor?

Yoksa yine ne notası müzik notası kafasında mıyız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bu ülkede ümidim kalmadı savaş olursa kim kazanır bilmem ama tek dileğim herhangi bir çatışmanın yaşanmaması.

• Bunun Atatürkçülük ile alakası yok , adam doğru söylüyor.

100 Sene önce akıllı güdümlü silahlar , füzeler yoktu.

Tanktan tut keskin nişancı tüfeğine kadar her şey artık akıllı mühimmat kullanıyor bilmem kaç KM öteden atılıp bunker buster özelliğine sahip mühimmatlar var.

Eskiden kim daha mertçe savaşırsa o kazanıyordu artık o devir geçti gitti.

Adam sadece uçağı uçuruyor 1000 km yaklaşıyor güdümlü füzeyi bırakıyor , füze işini hallediyor yerin bilmem kaç metre altında ki sığnağı darma dağın ediyor hemde sıfır sapmayla nokta atışı ile.

Yani bu gün savaş çıksa o ülkelerle NATO'dan çıkarılsak pek bir şansımız yok Ruslarda bize kıl zaten onlarda tepemize inmek için fırsat kolluyor...

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Birkaç seneye mamanız kesilince bakalım kimlere yalaklanacaksınız?

illa üzerinde Türk bayrağı mı olmalı, bu saçma yaklaşımın ile anca akkoyun zeka seviyesinde kalabildiniz, tanınmış aktrol kerimcem.

buyrun okuyun, bakın tescil numarası vs, aşağıda yazıyor, gerçi o Yunan bayrağı ne onurunuza ne de gururunuza dokunur, keşke Yunan kazansa diyen Fesli Deli’nin hayranları...

https://www.turkishnews.com/tr/content/2020/01/16/yunanistanin-egede-isgal-ettigi-18-adanin-turkiye-adina-tescilli-oldugu-ortaya-cikti//

aktrole laf anlatacak halim yok, yani bu paylaşım normal kafası çalışan vatandaş için, üstüne alınma.

• ÖzgünK kullanıcısına yanıt

Dediyse ne olmuş 2050 yılından zaman makinesi ile mı gelmiş bu eleman , bir bakayım dedim çocuk gibi abd f22 lerle torosları delermiş 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7B357775A

Bunun Atatürkçülük ile alakası yok , adam doğru söylüyor.

100 Sene önce akıllı güdümlü silahlar , füzeler yoktu.

Tanktan tut keskin nişancı tüfeğine kadar her şey artık akıllı mühimmat kullanıyor bilmem kaç KM öteden atılıp bunker buster özelliğine sahip mühimmatlar var.

Eskiden kim daha mertçe savaşırsa o kazanıyordu artık o devir geçti gitti.

Adam sadece uçağı uçuruyor 1000 km yaklaşıyor güdümlü füzeyi bırakıyor , füze işini hallediyor yerin bilmem kaç metre altında ki sığnağı darma dağın ediyor hemde sıfır sapmayla nokta atışı ile.

Yani bu gün savaş çıksa o ülkelerle NATO'dan çıkarılsak pek bir şansımız yok Ruslarda bize kıl zaten onlarda tepemize inmek için fırsat kolluyor...

Uçağını düşürür gemini batırır ancak iş göğüs göğüse muharebeye geldiğinde ne Yunanistan ne de Fransa Türkiye ile boy ölçüşebilir. Ve şunu unutma savaş karada kazanılır.

• Savaş karada kazanılırda , sorun şu sen adamlardan katlarca zaiyat verdikten sonra savaşı kazanmanın ne manası var ? Masada yine kaybedersin ?

Almanya önemli subay kadrolarını , deneyimli askerlerini kaybettiği için savaşı kaybetmişti birde gereksiz harcamalar yapıldı.

Sonuç patates.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7B357775A -- 2 Eylül 2020; 1:26:9 >
  • Trollerle tarih konusunda tartışıyorsanız;

Sarayda cariye gıdıklamaktan ülkeye sahip çıkmayı unutan osmanlı devşirmeleri,

Yanlışları saymakla bitmeyecek mevcut iktidar sütten çıkmış ak kaşıktır.

Geri kalanlar ise vatana ihanet etmiş hainlerdir.

Objektif olmayan insanları ciddiye aldığınız için aslında siz suçlu sunuz ...

• Atatürk kılığında gücün ve stratejin olmadan politika yaparsan anca travesti kılığında sonuca varırsın. Yani parası olan ayakta çüker Ki hiiiiiç itirazım yok bu duruma. İngilizler işgal etse göbek atacağım konuma geldik. En azından yarı İngilizim hihihihi......

• Avrupa ülkelerinde Yunanistanı sevdiğini sanmıyorum. Neden Yunanlar NATO ülkesi de Türkiye değilmiş gibi davranılıyor onu hiç anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 2 Eylül 2020; 2:14:17 >
  • Osuruklarını düğümleyecekmişiz.

• Tarih tekerrürden ibarettir .bizim gemileri ucakları geçiniz ..ama askere gelince durunuz bizdeki cengaver dünyada başka ülkede yoktur .tüm halk askerdir savaş zamanında ..ha cahil kandıracak anzak askeri de olmadıgına göre kimsenin paralı korkak teknolojik askeri bizim yigidin önüne gecemez son türk kalana kadar kan kustururuz 7 düvele evellallah 😎

• quote:

Orijinalden alıntı: transverse

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Fransiz o füzeleri kullanacak, bizim;

H.K.K radar sistemleri

D.K.K radar sistemleri

HEIK radar sistemleri

bunlari farkedip mudahale etmeyecek mi saniyorsunuz, öyle kolay mı şehre güdümlü füze atmak. Bizim şuanki radar tespit sistemimiz kendi ulkemizi gectim, komşu ulkelerin hava sahasini da kapsama alanı içine almış vaziyette.

• hsnksy92 kullanıcısına yanıt

Hocam sizin cevap verdiginiz bir arkadas var, ben ona sitem ediyorum, sizin mesajiniza cevaben yazdim, ona dogrudan cevap vermek lazimdiysa bilemiyorum. Kizim sana diyorum gelinim sen anla gibi bir fonksiyon var mi forumda??? :D

• 1.5 milyar nufusu ile Cin'in ekonomisinin o kadar iyi olmasi gayet dogal. Halk acliktan yarasa yiyor saati $1'e calisiyor orasi ayri, Rusya'da Turkiye gibi halkin bir kismi yolsuzluktan cok zengin iken diger kismi Turk, Avrupa'nin erkekleriyle falan evlenmeye calisiyor kendini kurtarmak icin  . Iran'a girmeme gerek var mi?

• ÖzgünK kullanıcısına yanıt

Koray Kaplan demiş... Yani? O kim ki?

• türkiye bu yola eninde sonunda çıkacaktı.

fakat şimdi doğru zaman mı?

ayrıca en can alıcı soru şu;

karşınızdakilerle savaşacak silahınız teknolojiniz ve gücünüz var mı?

bu sorunun cevabını devletten başkası bilmiyor.

eğer güvendiğimiz gizli silahlarımız varsa yapılan şey doğrudur.

ama eğer senin fransa ile ve sonrasında karşına tüm avrupa dikildiğinde ki savaş olursa dikilecekler... tüm hepsi ile savaşacak olağanüstü bir silahın gücün yoksa da bu hareketlere girişiyorsan çok büyük hata olur.

adamlara fırsat verir o kapıyı bir açarsan ülken elden gider.

bu çok nettir. bu işin şakası yok.

eğer blöf değilse büyük işlere girişilmiş gibi görünüyor. umarım önlemi alınmıştır hesabı yapılmıştır. yani her devlet büyük işler yapmak ister. ama gücün yoksa yerinde oturmak daha iyidir.

her şekilde umalım dua edelim ki savaş çıkmasın.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.