Şimdi Ara

Fransa ve Yunanistan'i olası çatışmada alt edebilirmiyiz? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
0
Favori
13.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2004 yılından bu yana Yunan 18 ada ve birçok kayalığımızı aldı. Üzerine asker çıkardı, askeri tesis kurdu, topları ülkemize çevirdi. Sen akp sanal dünyasında yaşarken, biz devamlı üzüldük. Neyse buraya 100 madde sıralarım, hepsi içler acısı, ne onur ne gurur bırakır.

Buraya ve size vakit harcayacağımı hiç sanmıyorum, duvara konuşurum daha iyi. Bak Meis adasına adamlar daha iki gün önce asker çıkardı, neyse... Ayasofya, doğal gaz, 2023 falan, selam ve dua ve biraz da ihaleyle...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle bir çatışmaya müsaade etmezler, hepimiz NATO ülkesiyiz. En fazla ufak çaplı restleşmeler olur diye düşünüyorum ben. Ayrıca ordumuz küçümsenecek bir ordu değil, ne teknolojik açıdan ne de personel açısından, 80'lerden beri sürekli aktif çatışma halinde, sürekli harekat düzenleyen bir ordudan bahsediyoruz, saha tecrübesi olarak belki de NATO'nun en tecrübeli ordusuyuzdur.

• Geçen sene bu zamanlar yine göndermişti. Rutin yani. Sıkıntı yok.

• Abd li generalin sözünü hatırlayın, "arkamda fransız ordusu olacağına karşımda Alman ordusu olsun". Bunlar kadar kaypak, ırkçı ve rezil bir milllet yoktur

• Ordu her ne kadar 2016'da bir kriz yaşamış olsa da önceki dönemler saymasak bile 2015'ten beri bilfiil hem kırsalda hemde meskûn mahalde farklı farklı araçlarla operasyon halinde

2.Dünya Savaşı, 6 gün Savaşı gibi bir çok örnek var, savaşı güç ya da kuvvet kazandırmaz doktrin kazandırır, tecrübe kazandırır

Şu an üst kademe deniz kuvvetleri subaylarının durumunu ya da doktrinini bilmiyorum fakat bizde bu orduyu geçen pazartesi kurmadık.O kadar kolay lokma olsaydık zamanında Rusya uçağı düşünce çok rahat savaş açardı zaten, Fransa'nın yarı donanma gücü bizi elek edecekmiş ya hani

Çıksa çıksa yunanla aramızda ufak çaplı çatışma çıkar, eğer diğer ülkelerde buna dahil olursa hakikaten dünya savaşı olur.O zaman NATO mato hak getire

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

Fakir doğu ekseni dediğin Rusya-Çin-Iran 3lüsü mü?

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Katmanli oluyor onlar :) ole heryerden su almiyor ama batmaz diye bisi yok organize bi saldirida batar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uçak gemisinin avantajı şu; savaş ve olay anakaradan uzakken uçaklar kolayca ikmal yapabilsin

Mevzu patlarsa zaten bizim anakaranın dibinde patlayacak, buradaki uçak gemisinin ne gibi avantaji var? Olsa olsa denklik olur

• Malvolorne kullanıcısına yanıt
    Çin bu üçünüde yener

• fransa'nın envanteri olmasa yunan bile yener o kadar söylüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Evet. Ben bu halka da küfür ediyorum. her aptala da ederim.

Bilim yerine hürafelerle yol almaya çalışan, kendisini ahlak bekçisi yapıp her türlü ahlaksızlık yapanları yok etmek isteyen herkese de destek veririm. Kim olduğu önemli değil. Gerekirse ben de yanarım.

Kibir de iyi bir şey değildir yalnız..

Halktan kendini üstünsün zannettirir..

Sadece kendi anladığına, kendisininkine "bilim" dedirtir..

Yolda tüm arabalar neden ters gidiyor diye herkese sinirlendirir ama kendisinin ters gittiğini farkettirmez..

Kibir uyuşturucu, içki gibi bir şeydir, uzak durmak lazım..

İnsanı komik duruma düşürür kısaca..

• quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

Konuyu Cihattan Cihad-ı Ekber mevzusuna getirdin :) O olmazsa olmaz zaten, kendimizi de bu asimilasyondan kurtarmalıyız

Alıntıları Göster

abi evet, yaptim maalesef.. :) ancak bu kurtarma isinin cok aciliyeti oldugundan zikretmek zorunda kaldim bir anda...

• quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Katmanli oluyor onlar :) ole heryerden su almiyor ama batmaz diye bisi yok organize bi saldirida batar

2023 yılında, 100 yıl önceki gibi ABD, Rusya ve Nato bize saldıracak. Rusya İstanbul'u alacak, Yunanistan Ege'yi. Ülkeyi işgal edecekler. Türkiye nüfusu belki de 5 milyon altına düşecek. Sınırlar küçülecek.

2-3 yıllık ömrümüz kaldı.

Ben demiyorum, bunlar Koray Kaplan'ın tespitleri.

https://twitter.com/kaplan1881/status/1300462428388552705

https://twitter.com/kaplan1881/status/1300174298775158784

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 1 Eylül 2020; 23:41:48 >

• Gerçekleri anlatana kibirli demek daha büyük tehlikedir. Insana kendisini üstün sandırır. Ama sonu hep felaketle biter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu nato ülkesiyiz çatışma çıkmaz diyenlere gülüyorum hiç mi tarih okumadınız? ne birlikler ne ittifaklar bir anda dağıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Komik...

2004 yılından bu yana Yunan 18 ada ve birçok kayalığımızı aldı. Üzerine asker çıkardı, askeri tesis kurdu, topları ülkemize çevirdi. Sen akp sanal dünyasında yaşarken, biz devamlı üzüldük. Neyse buraya 100 madde sıralarım, hepsi içler acısı, ne onur ne gurur bırakır.

Buraya ve size vakit harcayacağımı hiç sanmıyorum, duvara konuşurum daha iyi. Bak Meis adasına adamlar daha iki gün önce asker çıkardı, neyse... Ayasofya, doğal gaz, 2023 falan, selam ve dua ve biraz da ihaleyle...

Kusura bakma da ülke talan edilmiş! AK Parti bence iktidar değil ki, millet iktidar olamadı ki. Tıkanık sistemle uğraşılıyor. Şu anda hakkımızı koruyabilecek duruma geldiysek şükretmek lazım.

Lozan Antlaşması İhanet Görüşmeleri sürerken o Meis Adası kayda geçirilmeyi unutuldu için Yunanistan'ın adası olmuştur. Yani masada kaybettik. Aptalca. Pazarlık bile yapmadık. Unuttuk. Kim yönetimde? CHP!

Ege'deki on iki adayı koruyamayız bahanesi ile verdik. Tapusu bizim olmasına rağmen. Kimin malını kime veriyorsun? Trakya'yı Yunanistan'a verdik! Kimin malını kime veriyorsun? Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir ileri sözünün devamı ikinci hedef Trakya idi. Trakya Yunan'a peşkeş çekildi. Musul, Kerkük, petroller, vesaire vesaire, daha yüzlerce sıralanacak kayıplar, beceriksizlikler, ihanetler var. Bence de hiç buraya bir daha yazmayın.

• hadi okumuyosun toplumun buyuk kismi gibi de bari dinle biraz...

• quote:

Orijinalden alıntı: sensaura

Hocam hicmi dusunmuyorsunuz ya siz. Akdenizde nukleer kullansalar bi ucu Turkiye'yi vurursa diger ucu Yunanistan ve Fransa'yi vurur. Nukleer ne demek bi youtube'dan acin da gorun once :)

Yanlış kişiyi etiketledin sanırım, ben de bunun saçma olduğunu söyledim zaten

• soğuk savaş taktiği

Bu dönemde en ufak sıcak catışmayı yapacak devlet ya cahildir ya da kana susamıştır.

Pandemi döneminde ve ticari savaşlar söz konusu iken.

İmkansız.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.