Yüzbaşı
04 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 199 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Bedelli mağdurları, bedelli herkesin hakkı diye konu açmışsınız. Bir sürü mağdur var.


Zorunlu askerlik kaldırılsın diyeceğinize, bedelli hakkından bahsediyorsanız hala. Burada ben ne zaman bu, erkeklerin sırtındaki kamburdan bahsetsem, "askerlikten mi korkuyosun" "kadın düşmanı" "incel" vb. diye linç ediyorsunuz. (ne alakası varsa artık; küçükken kafa üstü düşmüşler galiba)


Diğerlerini tenzih ediyorum, ama bu kafaya sahip olanlara müstahak; daha da beter olun.

Erkeklerin aylarca ücretsiz (aylık 100-200 lirayı saymıyorum) kamu hizmeti yapmak zorunda olması hakkında neden sözde eşitlikçi-feminist organizasyonlar ya da şahıslar hiçbir eylem, protesto yapmazlar ya da bildiri yayınlamazlar?


Bu ayrımcılık kadınlara yapılıyor olsa, haftanın her günü, günde 3 defa eylemler yapılırdı. Kampüsler yıkılırdı.


Not: "Kadınlar da şunu yapıyor ama" diyecekler; buradaki anahtar kelime "zorundalık". Dengi olarak belirteceğiniz şeylerin, devlet nezdinde yaptırımı yoksa, dengi değildir.

Akdeniz'de bulabileceğimiz bir doğalgaz kaynağını hangi şirket çıkartabilir? Yerel şirketler var mı bu kapasiteye sahip? Ya da yabancı şirketlerle mi işbirliği yapmamız lazım?

Fiyat/Performans yüksek olunca daha kötü olması gerekmez mi? Sonuçta fiyat arttıkça, f/p yükselir; performans arttıkça f/p düşer.Yani neden performans/fiyat dememişler en baştan?

Edit: Kesrin ters yazılmış olmasını kastediyorum.
Herhangi bir konuda bir şeye inanıyorsanız, yeni bir bilgi edinmeden, inanmamamayı seçebilir misiniz? Ya da bunun tam tersi mümkün müdür?

Örneğin, bir kişi, Ay'a gidildiğine inanıyor. Doğru olup olmadığı bir kenara; elindeki bilgi birikimi, düşünme kapasitesi vs. ile bu sonuca varmış. Herhangi yeni bir bulgu olmadan, ya da zihnen bir değişikliğe uğramadığını varsayarsak, bu kişi sırf keyfi olarak düşüncesini değiştirip, Ay'a gidilmediğine inanmaya başlayabilir mi?

"2 + 2 = 4", ifadesine keyfi olarak inanmamak mümkün mü? Ya da "2x2=7" ifadesine inanıp inanmamak bir seçim midir? Özgür irade ile bir alakası var mıdır? Şu anda inandığınız bir şeye inanmamaya çalışın, ya da tam tersini deneyin. Yapabildiniz mi?

İnanıp-inanmamak, bir seçim olmadığı halde, nasıl olur da, en büyük ahlâki teste tabii tutulur. Elinde olmayan bir şey için neden sonsuza kadar Cehennemde yanasın ya da Cennete gidesin?!

Özgür iradenin dışında gerçekleşen olaylar için kulların mesul tutulamayacağını belirten İslam, neden, özgür iradenin etkilemediği bir mevzu olan "inanç" için kulları sorumlu kılıyor.
Bunlardan hangisini almalıyım? Kombi için özel olması önemli mi?

Ayrıca sigorta, akım korumalı priz vs. almak da gerekir mi? Regülatör yerine, cihazın kartını korumak için daha ucuz yollu bir çözüm var mı?

Ayn fiyatta başka bir ürün tavsiyesi de alabilirim.

Teşekkürler,

Özçağ

Omsan (kombi içinmiş)

Baysal
Yüzünüze bir soğuk su çarpın. Sonra da iyice bir etrafınıza bakın. Alp dağlarını görebiliyor musunuz?

Göremezsiniz çünkü burası TÜRKİYE; İSVİÇRE DEĞİL!

BURASI TÜRKİYE: Atı alanın Üsküdar'ı geçtiği, güzide Ortadoğu devleti.

Hayal dünyasında yaşamayın: Kimse, seçimi boykot edecek 5-20% seçmeni takmaz. Seçimi protesto edeceğim diye, son yılların en iyi muz(!) ortasına voleyi yapıştırmamak nedir ya?

O yüzden, gelecekte sandığı boykot etmenin büyük bir olay olduğu; seçilen kişilerin bu durumdan utanç duyup istifa ettiği bir Türkiye hayali için, bu seçimde iki eliniz kanda da olsa oy vermelisiniz.
Anakartı sıvı temasından bozuk bir Monster laptop. Anakart değişimi 3400 lira tutuyor.

çalışan parçaları:

i7-3630QM

GTX 675MX

2x8 GB 1600 Mhz DDR3 RAM

15.6 inch full hd monitör

Tek tek satış mı daha iyi olur yoksa arızalı laptop alan yerlerden birine mi vermeli? (250 lira veriyorlar)
TBMM, Merhum CHP milletvekili Kamer Genç, 2009: "Fetö araştırılsın"-"rejimdeki rolü nedir"-"yarın en büyük zararını siz çekeceksiniz" dediğinde AKP milletvekillerinin ayağa kalkması:

Zamanı olmayan arkadaşlar 2:50'ye sarabilir.
Az önce 0212 945 45 62 nolu telefondan arayıp, superonline'ın müşteri memnuniyeti kapsamında yaptığı yeni kampanyasıyla hem internet ücreti azaltılacak hem de bedava digiturk veriyoruz dediler ve adres istediler bağlatmak için. 1 saat sonra geri arayın dedim. Müşteri hizmetlerini aradım , böyle bir kampanyamız yok dediler.

Her an tekrar arayabilirler. Ne yapsam , adres verip yakalatsam mı yoksa hiç uğraşmayıp ihbar mı etsem?
Hakkında
Konum: Ankara, Çankaya
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Argümanlardaki gülücük sayısı ile, kendini zeki zannetme düzeyi arasında doğru orantılı bir ilişki vardır.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 23 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Mesaj Sayısı: 329
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.773
İkinci El Bölümü Mesajları: 32
Konularının görüntülenme sayısı: 3.970 (Bu ay: 130)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.097 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.