Şimdi Ara

Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU] (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
10
Favori
31.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TMRT

quote:

Orijinalden alıntı: hazarRS

Araba sayısı aşırı fazlaymış evet, GT sport'ta inanılmaz azdı. PCde demosunu oynayınca kafaya koydum alacağım diye, ama kariyer olayı kafamı karıştırmıştı. Mesajımı yazdıktan sonra yabancı forumları okudum, sanırım korktuğum şey doğru. Bir çok kişi benim gibi şikayetçi olmuş, eskisi gibi detaylı kariyer ne yazık ki yok oyunda.
    Yine de dediğiniz gibi grafik-ses-sürüş gibi detaylar oyunu almak için sebep oluşturuyor. Tabi benim için kariyer yapma sorunu yüzünden ucuzlamasını bekleyeceğim gibi geliyor.
    Yardımınız için tekrar teşekkür ederim hocam sağolun.

"Eski detaylı kariyer" kavramını biraz açar mısınız hocam ? Neler yok mesela, eskiden ne vardı ?

Kariyer bölümü baya detaylı. Önce biriktirdiğimiz bayram harçlıklarıyla marangozun önünü mesken tutuyoruz. Marangoz amcanın boş bir vaktinde yalvar yakar ''oyunun bu kısmı iyi düşünülmüş'' harçlıklarımızla tahta araba yaptırıp diğer çocuklarla sokak yarışlarına dalıyoruz ve....... Mert bu oyun araba sevdalılarının çoğu yerde göremiyeceği modelleri kullanma ve tanıma izni veriyor, yeterde artar. Güncelleme 35 GB demiştin bitince hak vericen.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcaadalı

quote:

Orijinalden alıntı: TMRT

quote:

Orijinalden alıntı: hazarRS

Araba sayısı aşırı fazlaymış evet, GT sport'ta inanılmaz azdı. PCde demosunu oynayınca kafaya koydum alacağım diye, ama kariyer olayı kafamı karıştırmıştı. Mesajımı yazdıktan sonra yabancı forumları okudum, sanırım korktuğum şey doğru. Bir çok kişi benim gibi şikayetçi olmuş, eskisi gibi detaylı kariyer ne yazık ki yok oyunda.
    Yine de dediğiniz gibi grafik-ses-sürüş gibi detaylar oyunu almak için sebep oluşturuyor. Tabi benim için kariyer yapma sorunu yüzünden ucuzlamasını bekleyeceğim gibi geliyor.
    Yardımınız için tekrar teşekkür ederim hocam sağolun.

"Eski detaylı kariyer" kavramını biraz açar mısınız hocam ? Neler yok mesela, eskiden ne vardı ?

Kariyer bölümü baya detaylı. Önce biriktirdiğimiz bayram harçlıklarıyla marangozun önünü mesken tutuyoruz. Marangoz amcanın boş bir vaktinde yalvar yakar ''oyunun bu kısmı iyi düşünülmüş'' harçlıklarımızla tahta araba yaptırıp diğer çocuklarla sokak yarışlarına dalıyoruz ve....... Mert bu oyun araba sevdalılarının çoğu yerde göremiyeceği modelleri kullanma ve tanıma izni veriyor, yeterde artar. Güncelleme 35 GB demiştin bitince hak vericen.

Hahahaha Gürhan abim ya. Kaldı 10 GB'ı şunun şurasında. Geliyorum.

• Arkadaşlar oyun indirimde. Bilgisi olmayanlar için:

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/forza-motorsport-7-standard-edition/9n3nk5ww05ht?cid=msft_web_collection

Tüm sürümlerde indirim var. 36 dolar Standart Sürüm. 48 dolar Deluxe sürüm. 60 dolar Ultimate sürüm. TR mağazasında da hemen hemen aynı fiyatlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Sorunu çözdüm. Öncelikle linki vereyim:

https://www.reddit.com/r/forza/comments/54coxq/fh3_redownloading_fix_pc/

Yapılması gerekenler sırasıyla:

1) Fiddler yüklemek.
    2) Fiddler'da ayarlardan Winconfig'e tıklayıp Mağaza uygulamasını bulup yanına tik atmak, bu şekilde Fiddler Mağaza uygulamasının veri alışverişlerini gözlemleyip bize gösteriyor.
    3) Daha sonra Fiddler açıkken Mağaza'dan Forza 7'yi indirmeye başlıyorsunuz, bir anda Fiddler'da Mağaza uygulamasının veri alışverişiyle ilgili bir dünya link ortaya çıkacak, herhangi birine sağ tıklayıp Copy/Just URL yapıp linki kopyalıyoruz.
    4) O linki daha önceden kurduğumuz Internet Download Manager'a yeni download seçeneğinden yapıştırıyoruz, 95,28 GB'lık bir download başlıyor.
    5) Mağazadaki indirmeyi iptal ediyoruz. IDM'deki indirmeyi hiçbir şekilde durdurmamak gerekiyor, yapıştırılan link Microsoft'un tek seferliğine verdiği toplamda 8-9 saat çalışan bir indirme linki. 8-9 saat içinde 95 GB indirecek bir internetiniz yoksa linki yeniden Fiddler'dan yakalayıp IDM'ye yapıştırmak gerekiyor çünkü belli bir süreden sonra link ölüyor, bende 70 GB civarı öldü, yeniden Mağaza'dan Forza 7 indirmeye başladım, Fiddler'la yeni bir link yakalayıp IDM'de yarıda kalan indirmeye yapıştırdım. IDM olmazsa olmaz yoksa her seferinde sıfırdan indirmek durumunda kalıyorsunuz.
    6) Download tamamlanınca IDM parça parça indirdiği dosyaları tek bir 95 GB'lık dosyaya dönüştürüyor, bu açıdan mümkünse SSD'ye indirin ben HDD'ye indirdim yaklaşık 20 dk sürdü birleştirmesi. Mağaza'yı açıp Forza 7'yi yeniden indirmeye koyuyoruz, lisans alınıyor yazısı geçince indirmeyi durdurup kapatıyoruz Mağaza'yı. O iş tamamlanınca inen dosyanın ismini kısa birşey yapın uzantısına dokunmadan, ben direk Forza7 yaptım. Sonra inen dosyanın olduğu klasörde Dosya--->Powershell ile Aç--->Yönetici yolunu izleyerek Powershell'i açmak gerekiyor. Oraya da:

add-appxpackage Forza7.EAppx

kodu yapıştırılacak. Ben dosyanın adını Forza7 yaptığım için bu kodu kullandım. Uzantısını da koda eklemeye dikkat edin.
    7) Powershell oyunu default Windows Store klasörüne yükleyecek. Zaten Başlat menüsünde oyunun sorunsuz yüklendiğini göreceksiniz Hoonigan DLC'si de yükleniyor bu paketle ayrıdan indirmeye lüzum kalmıyor. Daha sonra Mağaza'dan başlatıp lisans alınca durdurduğunuz Forza 7 indirmesini iptal edin, bu sefer Yükle yerine Oyna seçeneği görünecek.

SONUÇ:

----------------------------------------------------------------------------

Elim değmişken 120 liraya Rus Store'dan Forza 7 nasıl alınır onu da özet geçiyorum, bir sürü PM geliyor.

1) Plati.ru'dan toplam 2000 ruble değerinde MS Point alıyoruz. Ben 1000+1000 şeklinde aldım.

Aldığım link:

https://plati.market/itm/xbox-live-1000-rubles-rus-sdic-gifts/1630789

En güvenilir satıcı buydu, parayı ödediğim anda geldi kod. Banka kartınızı da kabul ediyor ilginç bir şekilde Plati.

2) Tam bu linkten:

https://www.microsoft.com/ru-ru/store/p/forza-motorsport-7-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5/9n02hd7xrwr8?wa=wsignin1.0

Satın ala tıklamanız gerekiyor. Önceden Microsoft hesabınız girilmiş olsun sonradan Rusçayla uğraşmayın, Chrome ayarlarından Rusça'dan Türkçe'ye çeviriyi otomatiğe ayarlayın ve Google Translate de açık olsun. Tıklayınca Kod Kullan ya da Başka Bir Ödeme Yöntemi ekle seçeneği olması lazım, şimdi kontrol edemiyorum oyun zaten alınmış olduğu için. İkinci sıradaki seçenekti. Oraya tıklayıp bir adres girmeniz gerekiyor. Adres olarak ben Kaliningrad'da bir müze adresi buldum onu verip geçtim. Ahan da adresi:

https://www.tripadvisor.ca/Attraction_Review-g298500-d544640-Reviews-Konigsberg_Cathedral-Kaliningrad_Kaliningrad_Oblast_Northwestern_District.html

Adres ekranında Chrome çeviri çalışmıyor üstteki Rusça yazıları G. Translate'e taşıyarak şehir mi, sokak mı, posta kodu mu istiyor bakmanız lazım. Adres ekranını geçince Plati'den aldığınız kodları girin. Daha sonra Satın al seçeneği geliyor ve iş tamamdır.

Dikkat edilmesi gereken nokta kodları ayrıyetten redeem etmeye çalışmamak, öyle yaparsanız bölge hatası veriyor Rus hesabı istiyor. Ancak Rus Store'da satın alı seçince bu sefer bölge kilidine takılmıyor. Niye Xbox Store'dan alıyorum ben PC'de oynayacağım diye düşünmenize de gerek yok oyun Play Anywhere destekliyor, yani hesabınızda olduğu sürece PC'ye de Xbox One'a da yükleyebilirsiniz, Xbox Store'dan almanın bir sakıncası yok.

Edit: Fiyat değişti Rusya store'la uğraşmayın.
    En ucuz satın alma yöntemi işe yaramıyor, rica etsek güncelleyebilir miyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

En ucuz satın alma yöntemi işe yaramıyor, rica etsek güncelleyebilir miyiz.

Nasıl bir güncelleme yapmamı isterdin? Mesajın üstünden sene geçmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Niye ters davranıyorsun ki adama . Güncelle dediyse başka ucuza alabilecegimiz yer ekle dememiş sonuçta . Madem işe yaramıyor ilgili linki kaldırmakta güncellemektir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akt02

Niye ters davranıyorsun ki adama . Güncelle dediyse başka ucuza alabilecegimiz yer ekle dememiş sonuçta . Madem işe yaramıyor ilgili linki kaldırmakta güncellemektir .

Ters davranayım gibi bir motifle yazmadım mesajı öyle anlaşılıyorsa arkadaş kusuruma bakmasın. Fiyatın değiştiğini sonraki mesajımda belirtmişim:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=129209056

Ilk mesajı da güncelliyorum yanlış anlaşılma olmaması için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Veyron'u nasıl açabiliriz bu oyunda? Bir de oyunun leveli kaça kadar gidiyor böyle
  • Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]
  • Forza 7 almayı düşünen arkadaşlar için indirime girmiş store fiyatları. Son 10 gün
  • Öncelikle merhaba. Şuan fiyat 130TL ve aklımda 2 tane oyun var forza motorsport 7 yada horizon 3. Horizon 3 ü hesap şeklinde satın aldım ve oyun bir süre sonra kapanıyor bu süre 4dk. 4DK oynamak için bişeye 100TL vermekte istemiyorum. Oyun hakkında çok fazla bilgim yok o yüzden sorularımı buraya yazıcam.

1) Kariyer modu veya hikayesi varmı ?
    2) Oyun f310 ile ne kadar iyi deneyimlenebilinir ? Eğer oyunu alırsam ve f310 ile beğenmezsem en son çıkanxbox controllere geçerim.
    3) Kullandığım kart GTX 960 2G ve horizon 3 te sürekli bi şekilde hata alıyorum bu hatalar motorsport 7 de varmı ?
    5) Drift için özel araçlar varmı ?
    6) Online modu ne kadar iyi ?
  • oyun kırılmış ancak yüklenmesi bir 12 saat sürüyor unpack yaptığı için. araştıran bulabilir grup adı vermek yasak galiba forumda.
  • pm attım
  • Setup next next finish başka bir işlem yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boyutu biraz fazla, sıkıştırılmışta çok bekletiyor en iyisi kota bitince yüklenmek. umarım bu kota olayını yakın zamanda kaldırırlar. 2019 gibi deniliyor
  • Yeni aldığım PC'de oyunu denedim, çok anlık takılmalar oluyor ve bu takılmalar her grafik ayar seviyesinde oluyor. PC özellikleri i7 cpu, 1050ti gpu, 16gb Ram şeklinde. Ayni PC'nin YouTube videolarında sorunsuz oynanıyor oyun. Problem nerede çözemedim...

Bu arada PC dizüstü, yani donanım izlediğim videolardaki donanımla aynı. Ayni PC'de Forza Horizon 3'u yüksek detay seviyesinde 55-60 fps'de oynadığımı da belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 28 Haziran 2018; 9:3:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskiden oyunlar en fazla 9-10 gb olurdu. 96 gb lik oyunu ben nasıl indireyim .küfür gibi
  • Arkadaşlar merhaba oyunu indirdim logitech rumblepad 2 var bir türlü gamepad ayarlarını yapamıyorum. Acaba sizler nasıl yaptınız logitech controller driverini yükledim kurdum ama olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.