Şimdi Ara

Forza Motorsport 4 [Ana Konu] (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.343
Cevap
10
Favori
221.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheMEA

quote:

Orijinalden alıntı: Zala

Lamborghini Aventador var mi acaba arac listesinde ?
    $u anda mobil olarak giri$ yaptigim icin bakamiyorum listeye.

Forza 3'te olduğuna göre Forza 4'te de bulunacaktır diye düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

fikrini belirtmis bbr laf sokmamis neresine alindiysaniz artik..

Kardeş bence mesajı bir defa daha oku ama bu defa anlayarak okumaya çalış; GT ile Forza daki tek fark araç sayısı değil aynı zamanda GT de dinamik ışıklandırma var, oyun çıksın bakın daha ne farklar çıkacak

Bu Forza 4'de dinamik ışıklandırma olmayacağı anlamına gelmez değil mi? Oyun çıkmadan yerden yere vuruyorsunuz oyunu ya hayırlısı.

Forza 3'te yoktu araç oyun çıktıktan bayağı sonra örtüsü kalktı zaten aracın..Bana kalırsa DLC ile eklerler Aventador'u..

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

fikrini belirtmis bbr laf sokmamis neresine alindiysaniz artik..

Kardeş bence mesajı bir defa daha oku ama bu defa anlayarak okumaya çalış; GT ile Forza daki tek fark araç sayısı değil aynı zamanda GT de dinamik ışıklandırma var, oyun çıksın bakın daha ne farklar çıkacak

Dinamik ışıklandırmaymış. Forzada yokmu dinamik ışıklandırm? Statik sabit ışıklandırmamı var, görende bişey biliyor sanacak.

Bunu ben değil sen yazmışsın

1. Weather effects will be included but only for time trials or hot-lapping, so that v-synched 60fps can be maintained at all times.
    2. Each track will have different lighting conditions to add variety (dawn, bright sun, overcast, hazy, thunderclouds) but environmental lighting will not be dynamic.
    3. Night racing is in but only with eight cars on track due to the extra loading on the GPU from headlights, reflections and shadows. 16-car races will be confirmed for daytime and dry conditions.
    4. A Forza-branded premium FFB wheel will be announced in tandem with the game. This will have an H-gate shifter, clutch, and rumble effects through the pedals. A game/wheel bundle will be available at FM4’s launch.
    5. The near-photorealistic showroom views with animated doors, spoilers, and folding roofs evident in the leaked video will only be available for supercars, not for everyday runabouts.
    6. User-generated liveries will now be in high resolution (so they don’t detract from the showroom views) and any liveries that you own can be applied to appropriate AI cars so that yours is not the only one racing with applied graphics.

Neyse sizinle tartışmak bile gereksiz

• Orada bahsedilen dinamik hava şartları
  • Çevresel ışık efekti diyor orada; sanırım ingilizce ile aran pek iyi değil
  • Şimdi sen ciddi ciddi onu çevresel ışık efekti olarak mı algılıyosun
  • quote:

Şimdi sen ciddi ciddi onu çevresel ışık efekti olarak mı algılıyosun

Evet, zaten sorun senin bunu farklı anlaman
    O cümleyi baştan sona bir Türkçe ye çevirir misin, çok merak ettim ne yazıyormuş orada
  • Değişik zamanlarda yarışlar olacak, güneşli puslu bulutlu vs, ama dinamik olmayacak diyor, yani değişmeyecek, ayrıca bu bir fan yorumuydu forzacentralden, henüz resmi bir açıklama yapılmadı
  • Bulutlu,sisli,parlak,açık güneşli vs vs olacak diyor fakat bunlar yarış içerisinde dinamik olmayacak yani açık güneşliyken ne bileyim 3.turda hava kapanmayacak diyor...

Çevresel ışık efektinden kastınız ne artık anlamadım...
  • quote:

Değişik zamanlarda yarışlar olacak, güneşli puslu bulutlu vs, ama dinamik olmayacak diyor, yani değişmeyecek, ayrıca bu bir fan yorumuydu forzacentralden, henüz resmi bir açıklama yapılmadı

Sana çevirisini yapayım da bir daha dalga geçmeyeçalışırken komik duruma düşme;

2. Each track will have different lighting conditions to add variety (dawn, bright sun, overcast, hazy, thunderclouds) but environmental lighting will not be dynamic.

Her pistte çeşitliliği artırmak için farklı ışıklandırma türleri olacak gün batımı, güneşli hava... ama cevrenin ışıklandırması dinamik olmayacak;

Özet geçeyim; Çeşitli hava koşulları olacak ama bunlar arasında geçişler olmayacak, yani gece gündüz döngüsü, işte birden yağmurun başlaması veya havanın bozulması ama tekrar açılması gibi... BBR aklınca GT5e laf sokmuş ama nedense bu ayrıntılara hiç girmiyor, benim amacım forza ya çamur atmak değil, ama GT hakkında da saçma ve asılsız yorumlara da karşı çıkarım

Yukarı da gülen bir arkadaş daha vardı umarım o da bu mesajı okur da aklı biraz başına gelir

quote:

Orijinalden alıntı: Copy Cat

Bulutlu,sisli,parlak,açık güneşli vs vs olacak diyor fakat bunlar yarış içerisinde dinamik olmayacak yani açık güneşliyken ne bileyim 3.turda hava kapanmayacak diyor...

Yani çevrede gördüğünüz ışıklandırma dinamik olmayacak, yani bir ağacın gölgesi hiçbir şekilde değişmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addidas_85 -- 6 Ağustos 2011; 19:28:19 >

• Demin farklı konuşuyordun, ben doğruyu söyleyince düzelttin toparladın durumu çaktırmadan
  • quote:

Demin farklı konuşuyordun, ben doğruyu söyleyince düzelttin toparladın durumu çaktırmadan

Yav ben ne yazdğımı çok iyi biliyorum, dinamik ışıklandırma demek etraftaki cisimlerin gölgelerinin ortama göre değişmesi demektir, siz bunu anlıyamıyorsanız zaten ben birşey demiyorum, haklısınız deyip geçeyim
  • Yani çevrede gördüğünüz ışıklandırma dinamik olmayacak, yani bir ağacın gölgesi hiçbir şekilde değişmeyecek

ABİ BUNEDİR YA, dostum sen iyimisin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Copy Cat

Bulutlu,sisli,parlak,açık güneşli vs vs olacak diyor fakat bunlar yarış içerisinde dinamik olmayacak yani açık güneşliyken ne bileyim 3.turda hava kapanmayacak diyor...

Yani çevrede gördüğünüz ışıklandırma dinamik olmayacak, yani bir ağacın gölgesi hiçbir şekilde değişmeyecek

Pardon da ne alaka

• Ben basit şekilde anlatmaya çalışacağım hava şartları (yağmur, kar vs.) dinamik olacakmı sorusu gelmesin akıllara. Orada hava yarış esnasında kararmayacak ve aydınlanmayacak yazıyor. Olay sadece ışık yani
  • Biz ne dedik ?
  • Allah Allah arkadaşlar herhalde siz dalaşacak adam arıyorsunuz kendinize... Ben sadece burada en sade şekilde anlatmaya çalıştım. Sizin söylediğinize bir karşılık vermedim. Ayrıca burada sorun çıkartmak isteyecek de en son adamım!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Codemaste®

Allah Allah arkadaşlar herhalde siz dalaşacak adam arıyorsunuz kendinize... Ben sadece burada en sade şekilde anlatmaya çalıştım. Sizin söylediğinize bir karşılık vermedim. Ayrıca burada sorun çıkartmak isteyecek de en son adamım!!!

• Yoksa bilmiyormusunuz forumun anlamı bu artık,tartışmak,kalp kırmak,tanımadığınız insanlara hakaretler etmek,çok ilginç bir dünya olmuş sanal dünyası,artık girip bişey yazasım gelmiyor,bir yandan da korkuyorum aslında kimseyle uğraşacak halim kalmadı..

Bu konuda tartışılan şey ise mantıksız,aslında aynı şeyleri söyluyorsunuz,ben mi anlayamıyorum diye defalarca okudum ama kesinlikle aynı şeyi söylemişsiniz,sadece kelimelere takılmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Codemaste®

Allah Allah arkadaşlar herhalde siz dalaşacak adam arıyorsunuz kendinize... Ben sadece burada en sade şekilde anlatmaya çalıştım. Sizin söylediğinize bir karşılık vermedim. Ayrıca burada sorun çıkartmak isteyecek de en son adamım!!!

En sevmediğim şeydir anlatılan şeyin aynısını yazmak,sanki yorumları okumamış gibi,yoksa dalaşacak yer aramıyorum yanlış anlama dostum
  • i$inize kari$mak gibi olacak ama , Copycat ve CodemasteR yazdiklari mesajlardan belli ki gayet anlayi$li,efendi iki arkada$. Cok ufak bir yanli$ anla$ilma sonucunda laf uzami$. Olmayan sorunu cozun ki guzel payla$imlarinizi okumaya devam edelim keyifle postlarinizi okuyalim.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.