Yarbay
08 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Klasik bir Pro Club daha

Belirtmek isterim ki kulübün kuruluşunun asıl amacı Fifa 2013'te kuracağımız kulüp için hazırlık yapmak ve ayrıca büyük bir organizasyona* katılmak için en iyi pro oyuncuları bulmak.

Kulübe alacağımız arkadaşlar , kim olursa olsun , öncelikle denemeye tabii tutulacaktır. kulübe faydalı olduğunu düşündüğümüz arkadaşlar ile devam edecek , oynamak istediğimiz oyun stiline uzak olanlar ile yolları nazikçe ayıracağız.

Daha önceden birkaç kulüpte kurucu ve oyuncu olarak oynadım. Yeni kulüp kurmamın tek bir sebebi var. istediğim tarzda oyunu daha önce hiç bir kulüpte yakalayamamış olmam. ben paslı oyun sistemini seviyorum ve öyle oynamak istiyorum. paslı oynayacak arkadaşlar arıyorum. sürekli L1+üçgen ile arkaya adam kaçıran , 150cm boyunda iki kanat adamı yapıp, 220cm boyunda deve bir forvet ile oynayan takımlar gördüm çok defa. benim takımım bunlardan biri gibi olamaz. olmamalı.

- Topu ayağında çok fazla gereksiz tutan veya hemen bir saniyede aman salla pati ileri atayım gibi pas atan arkadaşlar başvurmasın.

- Topu ayağına her aldığında çalım hareketi deneyen arkadaşlar başvurmasın.

- Her gün fifa oynamayacağız. her gün fifa oynamak isteyenler , bizim takımın toplanma günlerine uymak ve arada sırada spontane şekilde olan toplanmalara gelmek kaydıyla başka takımda da oynayabilir.

- "siz bu oyunu çok ciddiye alıyorsunuz yaa" diyecek olan varsa başvurmasın. evet biz bu oyunu çok ciddiye alıyoruz.

- Takım için gerektiğinde binlerce maç RS veya CAM oynayan ben bile LB,CB,LDM,CDM vb her mevkiiye geçtim. Maç içinde skoru korumamız gerektiği anlarda, kendi adamımı orta sahaya veya defansa çektiğim çok olmuştur. Sadece skoru korumak gereken anlarda değil takım yararına olursa defansa da geçecek veya misal sağ kanat adamı gelmediğinde RM oynayabilecek ya da atıyorum CAM bile oynamaktan gücenmeyen kişiler arıyoruz. Maç içinde bu tür değişikliklerden rahatsız olabilecek olanlar başvurmasın.

yazıkça aklıma bir sürü konu geliyor. .

üstüne basa basa söylüyorum ; paslı oynamaya çalışacağız. yenildik diye paslı sistemden vazgeçmeyeceğiz. sakince pas yapacağız ve bu sebeple bize SAKİN oynayan arkadaşlar lazım. baskı yediğimiz anlarda dahi soğukkanlı bir şekilde pas yapacağız.

toplanma günlerinde herkes maç için hazır beklerken , kendisi başka oyunda olan ve attığımız mesajlara cevap vermeyeni o anda takımdan çıkartırız. bunu da baştan belirteyim..

En üstte belirttiğim önemli bir organizasyon dediğim şey gerçekten sanal ortamda fifanın en ciddi organizasyonlarından biri ve bunu takımımıza katılan , bizim bir parçamız olan arkadaşlarla ayrı bir takım kurarak yapacağız. bunun ayrıntılarını ileride vereceğim.

Şu anda takımda ;

GK - RS - LS - LM - RM ve CM var..

Başvuracak olan arkadaşları çeşitli mevkiilerde deneriz. ben CAM oynuyorum ama benim kadar yararlı CAM olursa yerimi seve seve veririm . Yukarıda da dediğim gibi mevkii takıntısı olmasın kimsede. CAM olarak gelen bir arkadaşta o potansiyeli görürsek kendisine CDM oyna da deriz ya da misal RCM / LCM oyna da deriz. icabında bek bile oynayabilir. önemli olan tek şey TAKIM. burada BEN yok BİZ var...

Penaltı , frikik vs gibi konularda tek bir kişi değil isteyen herkes sırayla şansını deneyebilir. bütün frikikler benim veya senin veya onun diye birşey yok.

belirlediğimiz bir formasyon şu an yok. zaten ben şahsen formasyona inanmam. formasyonun etkisi - benim için - bu oyunda %10 civarında. önemli olan mantalite. taktik anlayışı...görev bilinci..

Şu anda takımdakiler ve isimleri .

GK - ardarda1903
RM- Mertesma
LM - gkyakem
CM - Zala
LS - Turkblood
RS - Fırat

yukarıdaki iki isim ile henüz oynamadık. ilk kez oynayacağız.. bakalım neler olacak.

Haydi bismillah
Selam arkadaslar.

Istanbul'da yasayip karting yapmak isteyen var mi aramizda ? Toplanip iki uc muhabbet-yaris yapsak ?
Ben 32 yasinda 83 kg'yim. 9'luk arac lazim :)
http://forum.donanimhaber.com/m_60142634/mpage_1/key_/tm.htm
http://forum.donanimhaber.com/m_59890240/tm.htm

Yukarıdaki 2 linkte Fifa 2012 oyunu için PC platformunda düzenlenen Profesyonel Fifa Oyuncuları Ligi ( PFOL ) hakkında bilgiler var.
Bu konuyu başlatan KennyOil isimli arkadaşımıza da değinmiştim. PS3 için neden yok veya neden yapılmıyor ? Offline turnuvaların PS3'te yeterince yapıldığından bahsetti ve ekledi ;

dostum bir sey degismiyor, offline turnuvalar zaten ps3'te yapiliyor ve bunun icin 2004 senesinden beri gelip bize danisiyorlar. 3-4 takimla donecek is degil, bizim projemiz boyle online'dan daha fazlasi 10 kulup-20 kulup lazim. oyle herkesin ben en iyileri bir araya toplayayim dedigi bir ortamda haliyle rekabet saglanmaz. umarim toplarsin 6 ay sonra dusundugumuz buyuk projede alternatifimiz olur.

pc ve ps3 zaten ayni oyun, her ikide elimde oldugundan dolayi biliyorum. herneyse bizim projemizde "bakin bu kitle pc'den ibaret degil, oyun ayni oyun ps3 oyunculari da var pc'de bu kadar, ps3'te bu kadar adam var offline mekan etkinligi duzenlersek bu kadar ortalama adam var daha hesaba katmadigimiz adamlar var." demek, yani takimlar kurulmadan istikrar gelmez, tek basina nereye kadar?

Ben de yine yukarıda linkini verdiğim konulara baktım ve PS3 için bir talep potansiyeli gördüm.

Arkadaşlar , biz PS3 oyuncuları da aramızda bu tür birşey başlatabiliriz;

* 7-8 kişilik takımlar kurabilir,
* Head to Head şeklinde maçlar yapabilir ,
* sonuçlarla ve puan durumu ile ilgili işleri yürütecek bağımsız hakem arkadaşları atayabilir ,
* güzel bir rekabt ortamı oluşturabiliriz.

şu an olayı tam olarak kafamda tasalarmadım. birlikte bu organizasyonu geliştirebiliriz ve takımları kurarak ve iyi oyunculari bir şekilde dağıtarak en az 3-4 takım olsa dahi güzel bir organizasyona başlayabiliriz.
Forumda bizzat tanıdığım müthiş H2H oyuncuları var.

Takımları kurarız ve takım arkadaşları birbirinin oyununu geliştirmesine yardımcı olur.
Galibiyet 2 , beraberlik1 puan olur.
maç günlerinde her takımın 5 oyuncusu diğer takımın 5 oyuncusu ile rastgele dağılım düzeninde 2 kez H2H maç yapar. toplanan puanlar takım puanlarını oluşturur.
Bu puanları güzel bir tabloda listeleyebilir ve daima güncel tutabiliriz.

Ne dersiniz ???

Var mı PS3 için böyle bir adım atmak isteyen ?
PSN yine bakimda..

"@shoptonet: PSN Maintenance tomorrow: Matthew Harper of the recently-formed PlayStation Digital Platforms Community Manageme...http://t.co/UnxsfuJw"
Bugünkü Hürriyet gazetesinde Feridun Düzağaç'ın bir yazısı... C/P yapamadığım için screenshot alarak koyuyorum...

Herhangi bir takimda oynamayan , kendine club arayan pro club oyunculari ve kendine oyuncu arayan Pro Clubler bu baslik altinda toplanabilirse , hem oyuncular hem de kulupler icin yararli olabilir.
PSN yarin ak$am saat 22:00'den pazartesi oglen 12:00'ye kadar bakima giriyor.

Verildiyse affola.Cepten giriyorum fazla kurcalayamadim.

http://bit.ly/y9fAvG
iptal edilen Batman : Gotham by Gaslight oyunun oyun içi videosu internete düştü.

Oyun, iptal edilmeden önce Day1 Studios tarafından ( fear 3 and fracture yapımcısı ) geliştiriliyordu.Oyunu yayınlamak için THQ stüdyoları ile ortak çalışılıyordu ancak yayınlanamadı.

Oyunda genelde sisli bir hava hakimve 1980'li yıllarda geçiyor.

Az once Twitter'da gordum. IGN sitesinin haberine gore Rockstar , L.A Noire 2'yi yapabiliriz demis.

Kaynak :

http://uk.ps3.ign.com/articles/121/1218580p1.html?utm_campaign=twposts&utm_source=twitter
Yukarıda da söylenmiş. Anında fikir değiştirenler var. 7-8 hafta önce Carvalhal'a sevgi sözcükleri yağdıranlar ,şimdi başka teknik direktör arayışında

Schuster'den önce Del Bosque gibi adam göndermişliğimiz var. Bizim gibi sabırsız taraftar topluluğuna teknik direktör dayanmaz. istiyoruz ki hemen CL şampiyonu , UEFA şampiyonu, lig şampiyonu ,lig kupası şampiyonu falan olalım. Hedefleri adım adım koymak yerine hemen asalım keselim. Bosque'ye takımı verip en çok 2 yıl sabretseydik 3. yılında müthiş kadromuz olurdu. Belki Schuster'de de olurdu.

Önce bi ligi domine edelim sonra avrupa'yı düşünürüz. Eldeki kadroda as adamları sayıp vay bee ne süper kadromuz var diyenler , yedek kulübesine ve defans hattına bi baksın. Defansımızdaki ya da kalemizdeki hangi isim Q7,Almedia,Simao,Fernandes gibi sükse yapmış , dünyaca tanınmış bir isim ki ?

Cenk , Rüştü ,Hilbert , Ekrem, İsmail , Tanju , Sivok , Egemen, Sidnei ,Aurelio,... ??? Hücüm hattından ; Holosko, Akyüz,

Şu yukarıdaki isimlerden bir Hilbert'i ayırırım. Bir de Egemen'i belki. Şimdi duygusal davranıp "oooo Egemen ve Hilbert'e laf mı söylüyorsun" demeyin. Ben sadece diyorum ki bu isimlerden hangisi gerçekten de dünyaca bilinen bir isim ?

Transferler yapılınca ağzımıza bir parmak bal çalında gözümüz boyandı. Bu takım hiçbir kulvarda başarıyı yakalayacak kapasitede değil. Hadi en az 8-10 sağlam adamın olur. sakatlık ceza durumlarında bir şekilde idare edersin gençlerle yedeklerle. E bizdeki kaliteli adam sayısı 5-6 anca. Kaliteli dediklerimiz de ruh gibi.Portekizliler'den Fernandesi çıkarın. Gerisi ruh gibi.

Kaleci , 1 stoper , 2 bek , 1 forvet ile bir iskelet kursak.. (fernandes kalacak diye düşünüyorum) Ses getirmiş , ünlü isimleri alsak şu mevkilere ve yanına genclerimizi monte ederek 1 sene sabretsek belki çok şey değişir. Ama olmaz. Her sezon şampiyon olalım. Her sezon avrupada eselim istiyoruz. Binanın temeline çimento bile dökmeden 50 kat çıkalım istiyoruz. Böyle birşey yok.

Gerçi balık baştan kokar. Suç önce taraftarda. Hemen başarı istiyor. Yönetimten transfer istiyor.. Yönetim saçma sapan transferler yapıyor , hocalara tazminatlar ödüyor . Borçlanma başlıyor. başarı gelmiyor , taraftar başarıya aç ; transfer istiyor. Başka koltuğu sağlama almak için basıyor paraları , gelirlere temlik koyduruyor , süper adamlar alıyor. ama o süper adamlar sorunlu çıkıyor . Bu sefer istenmeyen adam oluyorlar. Hoca yine beğenilmiyor. Borc yüzünden paralar ödenmiyor futbolcular oynamıyor. sonra yine başarı yok. Hooop yine Hoca gitsin yenisi gelsin.

Yabancı futbolcular para konusunda profesyonel düşünüyorlar. ne kadar ekmek o kadar köfte. Hangisi forma aşkı için oynar ki Allahaşkına ? adamlar gidiyor idmana efendi efendi idman yapıyorlar. form tutup oynuyorlar. Maç bitince yine aynı. sabah 9 akşam 6 gibi bu iş onlar için. çıkar bakalım gerçek beşiktaşlı altyapı gençlerini. Nasıl yırtınıyorlar.

Yeniden yapılanma için taraftarın sabırlı olması şart. artık ne olduğunu bildiğimiz ve kendisinden hayır gelmeyecek adamlarla yollar ayrılmalı. Yüzünü bile görmediğimiz yabancılar alınmamalı. Edu, Alves , Sidnei ... Yaşı ilerleyenlerle de yollar ayrılmalı.Ernst'i her ne kadar sevsem , sempati duysam da artık bu yükü kaldıramadığı gerçeğini kabul etmeliyiz.

Holsoko, Edu,Alves(?) , Simao ,Quaresma(disiplin) , Almedia , Ernst , Sivok , Sidnei ... Bu herifler hayalini kurduğumuz Beşiktaş'ta yer alamaz bence.aksini düşünen olursa da kalp kırmadan , hakaret etmeden konuşur tartışırız.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Referanslarım: nerser (MW3 satıldı), respect_89 , AlexisSanches (MW3-Skyrim takas), M'Shinoda (PSN hesabı alındı), Tades1981 (netbook satıldı)
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Opel
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS3
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.756
İkinci El Bölümü Mesajları: 90
Konularının görüntülenme sayısı: 169.074 (Bu ay: 253)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.