Şimdi Ara

★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
6
Favori
11.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir süredir ailemize ait 2.0TDCI AT Trend Mondeo evimin otoparkında duruyor. Araç rahat ve oturaklı, kullanımı zevkli.
    Ara hızlanmaları keyifli, vites geçişleri sarsıntısız ve hissedilmiyor. kick down'lar oturaklı ve kararlı.

Kullanımı rahat, düğmelere ulaşım kolay. Sürüş pozisyonu ve görüş alanı bana göre çok iyi. Çift bölgeli klima ile içi hacimi ısıtmak/soğutmak hızlı.
    Ses sistemi kendi aracıma göre çok çok iyi. Müzik sistemi ve direksiyon üzerindeki tuşların kaplamalarında kabarma mevcut, deforme olmuş.

Koltukları pek beğenmedim, sürücüyü sarıp sarmalamıyor. Biraz sert ve rahatsız.
    Bağaj uzun ama küçük "Aman çocuk var, bağaj lazım" diyenler için pek uygun değil.

Ön göğüs ve yan kapı kaplamaları yumuşak malzeme. 107.000km yi devirmiş olan araç da tıkırtı, pıtırtı, çıtırtı hiç yok...

Araç ile; Antalya-Phaselis-Olympos-Myra-Noel baba-Demre gezisi yaptık. Gidiş yolculuğu geze geze gerçekleşti.
    Yol denize paralel manzara güzel ve yol girintili çıkıntılı, 1/2'si sürekli viraj, direksiyon tepkileri yerinde ve zamanında.
    Aracın lastikleri pek iyi durumda olmadığı için, risk hiç alınmadı. Sürekli temkinli yol aldık...

Koca arabaya 16" jant koymuşlar. Küçük ve çelimsiz durmuş.

Araç;

★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...  ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...

★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...  ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...

Aracın içi;

Şehir dışı tüketim;

★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...  ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...  ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...

Şehiriçi tüketim;

★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...  ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...  ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...

Ekstra;

Bonus;

Efes
    Myra
    Olympos

611km;

+230km daha yaparak 611km şehir içi yol yapmış oldum. Kullanım çoğunlukla aynı güzergahlardan.

Önceki verilerin üzerine, 0.2lt'lik bir artış oldu. Onu da biraz daha soğuyan havalara veriyorum...

★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış... ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış... ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...

1.038km;

Araçlasürekli şehir içi olmak üzere 1.038km yapmış oldum. 23km ortalama hız / 7.8-7-9 arasında geziniyor.

Bu şehirde ve bu kullanım tarzın da anladığım kadarı ile; Yaz ayları klimasız 7.5lt, Klimalı 8lt / Kış ayları 8lt den yukarıya çıkmayacak.

★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış... ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış... ★ FORD MONDEO 2.0TDCI AT'ye kısa bir bakış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Mart 2014; 11:37:34 >

• ş içi tüketim muhteşem 2.0 için.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Maaşallah diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

ş içi tüketim muhteşem 2.0 için.

Bende bu kadar beklemiyordum. Değerleri sıfırladıktan sonra Antalya şehir içinde 7.8lt'in üzerine çıkmadı, 7.5 ile 7.8 arasında gidip geliyor.

Şu an Antalya da 27km ort. 9.4lt Yakan 1.6 AT Cruze ile %90 aynı güzergahlarda kullanıldı.
  • Tam ideal aile arabası
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Bağajı biraz küçük. Onun dışında içi çok geniş ve ferah.

Araba da sunroof olsa, çok güzel olurmuş.
  • Manueline 140 hp koyup, otomatiğine 130 hp koymaları çok saçma idi.
  • Ford'un araçlarını pek bilmem. Fakat mondeoyu beğenirim, güzel araç güzel değerler lakin koskaca Fordun D sınıfı otomobilindeki o vites kolu nedir yadırgamamak elde değil
  • Çalıştığım ofiste bir abide vardı aynısı. Ara sıra kullandığım zamanlar oldu. Özetle söylemek gerekirse bana kullanırken ticari bir araba kullanımını hissettirdi. Nedendir bilmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Manueline 140 hp koyup, otomatiğine 130 hp koymaları çok saçma idi.

Ben bu aracın 140 bg olduğunu biliyorum.

Çünkü! ruhsatta 103kW yazıyor, çevirince; 138bg'e denk olduğunu görüyorum.
  • Çok beğendiğim bir araç
  • Eline sağlık bilgilendirme için
  • fordun her arabası güzel.. mondeo bizdede vardı 2006 eski kasası .. sonra cok yakmaya başladı 180 000 km de sattık

belli kilometreden sonra yakıt sarfiyatı artıyor bakımınıda hiç eksiltmemiştik halbuki
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık

Birşey sormak istiyorum 2012 model 2000 dizel mondeolarda POWERSHİFT'mı var

edit: Yeni Selective 2.0TDCi 163PS PowerShift A/T 4K varmış ben bu arabayı takibe aldım

İnanılmaz hoşuma gidiyor fabrika verileri çok iyi

7,2 4,7 5,6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 3 Aralık 2013; 21:53:35 >
  • Paylaşım için teşekkürler
    Şehir içi değeri ise otomatik viteside göz önünde bulundurduğumuzda tek kelime ile mükemmel.
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Kendin yanıtlamışsın

Benimde kullandıkça hoşuma gitmeye başladı. Ara hızlanması ve gaz tepkileri çok iyi.
    Aracı kullanırken resmen! elim kaşınıyor, ayağım rahat durmuyor. Lastiklerin durumundan dolayı aracı zorlayamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Paylaşım için teşekkürler
    Şehir içi değeri ise otomatik viteside göz önünde bulundurduğumuzda tek kelime ile mükemmel.

Bende hiç bu kadar iyi olacağını ummuyordum. Kilosu ve kalıbına göre 8-9lt arasında yakar diye tahmin ediyordum.

Kendi aracımı kullandığım şekilde ve aynı güzergahlar da kullandım.
    380km şehir içi yaptım, bir o kadar daha geçince değişiklik olur ise mesajı güncellerim. Ama fazla bir fark oluşacağını sanmıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Eline sağlık bilgilendirme için

Teşekkürler

• Bizde vardı sattık. 2.0 tdci manuel tit+X paket harika arabadır. Bagajı harbiden geniş ama kullanışsız. Uzun yolda mükemmel bi araba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Paylaşım için teşekkürler

Bende hiç bu kadar iyi olacağını ummuyordum. Kilosu ve kalıbına göre 8-9lt arasında yakar diye tahmin ediyordum.

Kendi aracımı kullandığım şekilde ve aynı güzergahlar da kullandım.
    380km şehir içi yaptım, bir o kadar daha geçince değişiklik olur ise mesajı güncellerim. Ama fazla bir fark oluşacağını sanmıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Eline sağlık bilgilendirme için

Teşekkürler

Hocam güncel verileri paylaşırsan takip etmekten keyif alırız. Çünkü gerçekten beni şaşırttı.
    25 km ortalama hız ile bu araç ne yakar deselerdi bende 8,5-9 litreden aşağı düşmez derdim

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Biraz daha şehir içi verileri biriksin, güncellerim.

Bu 380km'lik kullanımda maksimum 7.8lt ye çıktı. Daha çok yükseleceğini beklerken, o daha da indi.
    Sanıyorum! Cruze AT aldıktan sonra değiştirip yumuşattığım sürüş/kullanım alışkanlıkları bu aracın verilerinde de fayda sağladı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.