Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
855.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel bi soru bende aynını düşünüyordum cevapları sabırsızlıkla bekliyorum.
  • Fiyat/performansını düşününce taktırmak pek mantıklı gelmedi bana...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmax1973

ARKADAŞLAR MERHABA HERKESE...
    Benim sizlere danışmak istediğim bir konu var.....yardımcı olursanız baya faydalı olacak...
    Bende 2004 TDCİ cmax ghia var...biliyorsunuz 2004 modellerde motorun hemen üst kısmında yeralan ve motorun üst kısmını tamamen kapatan üzerinde TDCİ yazılı bir siyah motor üstü koruması var...(MOTOR KAPUTUNDAKİ O SİYAH SÜNGERİMSİ ŞEY DEĞİL) Hem ses izolasyonu hem de motorun temiz kalması açısında kullanılan bir şey sanırım..
    Ben de en azından bu amaçlara hizmet etmesi maksadı ile taktırmayı düşündüm benim CMAXıma...
    ancak servis 170+KDV ile sadece bir vidasına 30 ytl+KDV dedi...

ŞİMDİ BU DURUMDA BU PARÇAYI BANA TAVSİYE EDER MİSİNİZ???
    ÖZELLİKLE SES ANLAMINDA BİR FAYDASI OLUYOR MU??

pardon ama hem 2004 model sahibiyim demişsiniz hemde 2004 lerde bundan var taktırayımmı demişsiniz?2006 mı demek istediniz?Eğere öyleyse bende bu kapaktan var ama görünüş haricinde bi halta yaradığını zannetmiyorum...çok taktırmak istiyosanız o kapağa en az 250 ytl vermek mantıklı deil kanaatimce...servis haricinde yerlere bakmanızı tavsiye ederim...

• Sesle alakalı bir faydası olduğunu düşünmüyorum ama motor temiz kalsın diye herhalde. Bu kapak 2006 dan önceki modellerde yok. bayağı pahalıymış, çıkma bak yada parçacılara bir sor istersen daha uygun olmalı.
  • herkeze merhaba,
    şuanki piyasa hakkında bilgisi olan varmı??
    yani 2006 tdci ghia kaça gider 2005 tdci kaça gider
  • cumhuriyet bayramınızı kutlarım
  • arkadasım benzinli fiyatı 2006 41 milyar diesel fiyatı ise 46 milyar civarında tabi bu fiyatlar arasında 3 asya 5 yukarı pazarlık payıda var ama eger almayı düşünüyorsanız diesel kesinlikle öneririm bende 2005 2.0 motor benzinli var arkadasda aynı 2005 model diesel var ve inanın bana uzun yol ve kısa yok yarısları yaptık ve bana fark attı arkadaslar performans bakımından disel tavsiyemdir... hatta takas bile yaparım :D
    2. el piyasası ise 28 milyar benzinli fiyatı
  • SEVGİLİ DOSTLAR
    BÜYÜK ÖNDER ATATÜRKÜN KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKIŞ OLARAK BİZLERE BIRAKTIĞI EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU MUTLU OLSUN.....

SEVGİLİ VATAN SEVER ARKADAŞLARIM İTE KÖPEĞE PABUÇ BIRAKMAYALIM VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ TOPRAKLARINDA YAŞAYAN ÜLKESİNİ SEVEN İNSANLAR OLARAK ÜLKEMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARIN OYUNCAĞI HALİNE GELMESİNE İZİN VERMEYELİM.

Ford Focus C-Max

• quote:

Orjinalden alıntı: kutadg

arkadasım benzinli fiyatı 2006 41 milyar diesel fiyatı ise 46 milyar civarında tabi bu fiyatlar arasında 3 asya 5 yukarı pazarlık payıda var ama eger almayı düşünüyorsanız diesel kesinlikle öneririm bende 2005 2.0 motor benzinli var arkadasda aynı 2005 model diesel var ve inanın bana uzun yol ve kısa yok yarısları yaptık ve bana fark attı arkadaslar performans bakımından disel tavsiyemdir... hatta takas bile yaparım :D
    2. el piyasası ise 28 milyar benzinli fiyatı

ben satıcıyım
  • ayrıca bana 2 el fiyatlar lazım
  • Tüm arkadaşların Cumhuriyet bayramı kutlu olsun
  • herkese slm.
    dün gidip + 3 yıl garanti uzatımı yaptım ancan kilometre 100 000 dendi biraz kafam karıştı sağ aynada titreme ve zırıltı vardı onu değiştirdik.gösterge panelinin arkasından gelen ses motor sesini bastırır oldu onu söyledim ısıtma sistemindeki motordan dır dediler bence ordan olması imkansız bu serviste işinin ehli birini ne zaman görucem merak ediyorum
    birde arkadaşlar satılık çelik jant varmı bilidiğiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: overspeed-1

herkese slm.
    dün gidip + 3 yıl garanti uzatımı yaptım ancan kilometre 100 000 dendi biraz kafam karıştı sağ aynada titreme ve zırıltı vardı onu değiştirdik.gösterge panelinin arkasından gelen ses motor sesini bastırır oldu onu söyledim ısıtma sistemindeki motordan dır dediler bence ordan olması imkansız bu serviste işinin ehli birini ne zaman görucem merak ediyorum

arabayı veriyim komple
  • Cumartesi YB'da oluşan bir uyarıyı sizlerle paylaşmak istedim.

KISIT P FRN(!)
    İŞLEVİ

Aynen bu şekilde 2 satır olarak bu uyarı çıktı.Hemen sağa çektim 444FORD telefonunu aradım.Telefonla çok bilgi veremediler.Ben de eve kadar arabayı getirdim.Arabanın gidişinde ve park etmede herhangi bir sorun yoktu.
    Pazar sabahı arabayı tekrar çalıştırdım ve bu uyarının kaybolduğunu gördüm.Yİne de pazar günü açık olan tek servis Şahsuvaroğlu'na doğru yola çıktım.Bilgisayara bağladılar ve hata kodunu buldular.Elektrikli el freni sistemil ile ilgili bir arıza koduymuş.Pazar günü bunu yapabilecek usta olmadığı için yarın getirin dediler.
    Ben de bu sabah eve yakın olan Doğan Oto Koşuyolu'na arabayı bıraktım.İnşaallah akşama geri alacağım.
    Sonucu yine sizinle paylaşmaya çalışırım.
  • Forumdaki kullanıcılara sormak istiyorum: aracınızının altına eğilip marşpiyerlerine ve kapıların alt eteklerine baktınız mı hiç?
    Benim araç 65.000 km ye geldi ve boya üzerinde malesef sayısız taş ve vuruk izi var. 100 lerce diyebilirim.
    Aracımı hep asfalt yollarda(TR de ne demekse) dikkatli kullanırım.
    Paslanmaya açık davet demek olan bu vurukları rötüş boyası ile kapatmaya çalışıyorum.
    Benzer km de benim gibi aracı olan varmı acaba?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

quote:

Orjinalden alıntı: overspeed-1

herkese slm.

arabayı veriyim komple

teşekkürler dostum ne o pişmanmıyız yoksa
  • İyi geceler;
    Umarım çok büyük bir sorun değildir???.........
    quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

Cumartesi YB'da oluşan bir uyarıyı sizlerle paylaşmak istedim.

KISIT P FRN(!)
    İŞLEVİ

Aynen bu şekilde 2 satır olarak bu uyarı çıktı.Hemen sağa çektim 444FORD telefonunu aradım.Telefonla çok bilgi veremediler.Ben de eve kadar arabayı getirdim.Arabanın gidişinde ve park etmede herhangi bir sorun yoktu.
    Pazar sabahı arabayı tekrar çalıştırdım ve bu uyarının kaybolduğunu gördüm.Yİne de pazar günü açık olan tek servis Şahsuvaroğlu'na doğru yola çıktım.Bilgisayara bağladılar ve hata kodunu buldular.Elektrikli el freni sistemil ile ilgili bir arıza koduymuş.Pazar günü bunu yapabilecek usta olmadığı için yarın getirin dediler.
    Ben de bu sabah eve yakın olan Doğan Oto Koşuyolu'na arabayı bıraktım.İnşaallah akşama geri alacağım.
    Sonucu yine sizinle paylaşmaya çalışırım.

• quote:

Orjinalden alıntı: tissot1853

Forumdaki kullanıcılara sormak istiyorum: aracınızının altına eğilip marşpiyerlerine ve kapıların alt eteklerine baktınız mı hiç?
    Benim araç 65.000 km ye geldi ve boya üzerinde malesef sayısız taş ve vuruk izi var. 100 lerce diyebilirim.
    Aracımı hep asfalt yollarda(TR de ne demekse) dikkatli kullanırım.
    Paslanmaya açık davet demek olan bu vurukları rötüş boyası ile kapatmaya çalışıyorum.
    Benzer km de benim gibi aracı olan varmı acaba?
    Teşekkürler.

Selam benimkide 54000 de ancak çok kötü durumda değil sizinki kadar değil ama dediğiniz gibi paslanmaya açık davet çıkartıyor bende rötüş yapacağım.
    Daha öncede forumda yazdığım egr arızasının tamiri ile ilgili bir takım sıkıntılarım halen devam ediyor sizlerle paylaşayım istiyorum.belki bir fikri olan vardır...
    egr temizlendi 150+kdv ödedim arabamda aynı problem devam etti yani 3000 devri geçmeme ve siyah duman gelmesi...bunun üzerine cmaxim tekrar servis yollarına düştü:( danışman arkadaş daha detaylı bir temizlik yapacaklarını söylediler..neyse daha detaylı temizliği yapmışlar egr nin içinde bir kelebek varmış o açık kalmış yerine alıştırmışlar bir daha olmaz dediler.3 gündür kullanıyorum 3000 devir ile ilgili problemim yok ancak halen siyah duman geliyor bu beni deli ediyor.bilgisi olan varsa yardım edin.
    sevgiler güvenli sürüşler....

• a birde sorum cmax1973 arkadaşıma olacak oda aynı problemi yaşamıştı.
    seninkinde siyah duman atıyormuydu atıyorduysa temizlik yapıldıktan nekadar zaman sonra düzeldi?
    iyi çalışmalar.
  • KISIT P FRN(!)
    İŞLEVİ

Uyarısı muhtemelen park ettikten sonra elektrikli el frenini çekmeyi unutup,kontak anahtarının kapatılması sonucu oluşan bir hata kodu imiş?!?
    İlgili sokette de yerinden çıkma olabilirmiş?!?

Servis aracı bilgisayara bağlayıp,soketi düzeltip,başkaca bir sorun görmediği içinde arabayı bize geri teslim etti.

İnşaallah başka sorun çıkmaz(En azından bu konu ile ilgili)
    Nedense servislere karşı bir güvensizlik oluştu iyice bende...
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.