Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tissot1853

Forumda sürekli periyodik bakım ücretlerini forward edip duran arkadaşlar sürekli 3-5 ytl lik farklara takılıp duruyorsunuz. Lütfen resmin tamamını görmeye çalışın. 3 bilemediniz 4 periyodik bakım sonrası garantiniz bitecek demektir. Bırakın bu ufak hesapları.
    Turbo arızası çıkacak(2004 modellerde nerdeyse fix) gidecek 4000!ytl
    Fren kaliperi değişecek....800 ytl
    İntercooler hortumu....500ytl vs vs vs. . . . . .

HESABINI BİLEN ARKADAŞLAR EK GARANTİ ALIN . SİZİ TEMİN EDERİM 5 YILIN SONUNDA 1 KİŞİ BİLE BU İŞTEN zARARLI ÇIKMAYACAK.

BAKALIM BU MSJ A KAÇ KİŞİ DUYARSIZ KALMAYACAK

Tamamen katılıyorum. Özellikle pompa ve turbo arızası çok ağır maliyet getiriyor. Eğer 5 yıl bu araca binmeyi düşünüyorsak mutlaka garantiyi maksimum süre uzatmalıyız.

• Merhaba,

Benimde 2005 c-max trend aracım var.Gecen bır sorunla karsılatım.benzın deponda yakıt olmasına ragmen benzın uyarı ıkazı verıyor ve yol bılgısayarında dusuk yakıt sevıyesı dıye uyarı verıyordu.Gazıantep ford servısıne goturdum samadırayı ucretsız degıstırdıler ancak sorunum cozulmedı hala ara ara aynı ıkazı alıyorum.Benden baska bu sorunla karsılasan varmı yardımcı olursanız sevınırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkanuygur

Merhaba,

Benimde 2005 c-max trend aracım var.Gecen bır sorunla karsılatım.benzın deponda yakıt olmasına ragmen benzın uyarı ıkazı verıyor ve yol bılgısayarında dusuk yakıt sevıyesı dıye uyarı verıyordu.Gazıantep ford servısıne goturdum samadırayı ucretsız degıstırdıler ancak sorunum cozulmedı hala ara ara aynı ıkazı alıyorum.Benden baska bu sorunla karsılasan varmı yardımcı olursanız sevınırım.

aynı sorun bendede var banada şamandıra degişmesi gerekli dediler oralı olmadım bence takılma canını sıkma ufak gösterge normal çalışıyorsa mesele yok ikaz araç çalıştıktan sonra sönüp normale dönüyor zaten
  • aracı satmayı düşünmesek aptırıcaktık garantiyi ama şimdiden bir iki yere fiyt koydum gerçi biraz uçup 40 yazdım ama acelem yok sırf otomatik almak için satıyorum
  • valla ben bu garanti işini analamadım. benim garantim 2 yıl + 1 yıl(koç inidirimi ile alınca otomatik olarak veriyo) şimdi ben 4 yıla çıkarmak için 382,00 YTL ödemeyim ancak duğles 425 istedi iyi ki yaptırmamışım ne diyim
  • bendede elektirik park fireni arada bir ikaz veriyodu bilgisaya bağlayıp sildiler arızay bidaha gelmedi anladığım kadarıyla senin arıza ikazını silmemişler tahminimce bundandır.

quote:

Merhaba,

• Yarın ve Cuma için yıllık izin aldım.
    Bu sefer C-max'imiz ile değilde havayolu ile bize Aydın yolu göründü bayram nedeniyle.

Herkesin bayramı mübarek olsun(biraz erken oldu ama belki Aydın'da net'e giremem)

Sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeliefe -- 18 Ekim 2006; 13:01:46 >
  • bugun benzin uyarısı için tekrar servise gittim cevap aynı sorun yok.Ayrıca kemer ikazını iptali için konuştum mümküm olmadığını söylediler.Sadece araba çalışır vaziyette iken kemeri takıp çıkarınca bir dahaki kontak açıp kapama ma kadar ses gelmiyor bilmiyorum belki içinizde deneyeniniz vardır?
  • quote:

bugun benzin uyarısı için tekrar servise gittim cevap aynı sorun yok.Ayrıca kemer ikazını iptali için konuştum mümküm olmadığını söylediler.Sadece araba çalışır vaziyette iken kemeri takıp çıkarınca bir dahaki kontak açıp kapama ma kadar ses gelmiyor bilmiyorum belki içinizde deneyeniniz vardır?

ben de denemedim ama bu forumdan bir arkadaş 9 defa takıp çıkarınca bir daha ikazın çalışmadığını söylemişti. benzin uyarısı ara sıra bendede oluyor benzin göstergem normal dolu gösterirken yol bilgisayarında uyarı veriyor , fakat hareketten bir süre sonra kayboluyor . anladığım kadarıyla sadece yol bilgisayarındaysa bu uyarı fazla üzerine düşme derim,
  • quote:

bugun benzin uyarısı için tekrar servise gittim cevap aynı sorun yok.Ayrıca kemer ikazını iptali için konuştum mümküm olmadığını söylediler.Sadece araba çalışır vaziyette iken kemeri takıp çıkarınca bir dahaki kontak açıp kapama ma kadar ses gelmiyor bilmiyorum belki içinizde deneyeniniz vardır?

ERKAN emniyet kemeri ikaz sesini kapatmayı anlatıyorum....bir güvenlik zorunluluğu olduğu için kesinlikle tavsiye edilmiyoır haklı olarak....ama teorik olarak anlatayım.... arabanın kapılarını aç...içine otur...ama sürücü koltuğuna...sonra eline anahtarı al..anahtar yuvasına sok....neyse şaka bir yana devam edeyim....ANAHTARI 2 KONUMUNA GETİR...EMİNİYET KEMERİNİ ARDIŞIK BİR ŞEKİLDE 9 KEZ YERİNE SOK ÇIKAR...That' all .....ama emniyet kemerin hep takılı olsun.....:)

• ben bu dokuz kez işini yaptım şimdi kemer ikazı gelmiyor.diğer yöntem dediğiniz gibi bir kez yapılan tak çıkart ta kontak kapatıp açılınca tekrar geliyor.herkese iyi sürüşler iyi bayramlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

Yarın ve Cuma için yıllık izin aldım.
    Bu sefer C-max'imiz ile değilde havayolu ile bize Aydın yolu göründü bayram nedeniyle.

Herkesin bayramı mübarek olsun(biraz erken oldu ama belki Aydın'da net'e giremem)

Sağlıcakla kalın.

sana iyi yolculuklar iyi eylenceler dostum aslında arabayla gitseydin gidişin rahat olurdu çünki erken yola çıkıyorsun fakat dönüşün bir işgence olurdu herkes dönüşte olacagı için hayırlısı olsun
  • arkadaşlar günaydın
    ACİL YARDIM!!!!!!!
    CMAX TDCİ İM 3000 DEVİRİ GEÇMİYOR ARABA ANİDEN ÇEKİŞTEN DÜŞTÜ BAYRAMDADA İZMİRDEN KIRŞEHRİ NE GİDECEKTİM
    BU NEDEN OLDU BİLEN VARMI????GARANTİ HALEN DEVAM EDİYOR YARIN OTOKOÇA GÖTÜRSEM YAPABİLİRLERMİ ACABA
    DAHA ÖNCE FORUMDA BUNUNLA İLGİLİ BİŞEYLER OKUMUŞTUM AMA BUGÜN BÜTÜN SAYFALARI GEZDİM ANCAK KARŞIMA ÇIKMADI.
  • Büyük bir olasılıkla MAF sensörün yağlanmış ve biran için sensör datası kesildiğinden araç kendini korumaya almış. Benim başıma birkez gelmişti. Şayet sorun gerçekten buysa, tekrar olmaması için yeni tip turbo hortumunun garantiden takılması konusunda ısrarcı olmalısınız.
  • benzer bir sorunu bende yaşadım, araç devrinde bir problem yoktu fakat çekiş inanılmaz düşüktü düz yolda 120 yokuşta 60 km/h hızı asla geçemiyordum önce sensör yağlandığı için olduğunu söyleyip sensörü temizlediler arıza 45 gün sonra tekrar etti bu sefer araba 2 gün serviste kaldı 2 günün sonunda arızanın katalitik konvektörden olduğunu tıkandığını ve değişmesi gerektiğini söylediler(parça fiyatı 2000ytl ve araç garantide değil)) ben parçayı değiştirmedim arabayı ford yetkili servisinden alıp citroen yetkili servisine götürdüm oradaki çocuklar turbo hortumunun genişleyip çıktığını çıkmadan öncede genişlemeden dolayı iyi emiş yapamadığını söylediler ve oraya bir başka bir hortum ayarladılar ve sorunum çözüldü,

eğer sorun hortumdansa terdalın dediği gibi hortumu mutlaka değiştir.
  • Teşekkür ederim,
    umarım değiştirirler hortumu ama onlara bunu zorunlu kılabilecek birşeyler söylemem gerekli diyorum ama onu bulamıyorum.

Ford Focus C-Max
  • 2004 modellerdeki turbo arızası neredeyse fix: çoğu araçta ortaya çıkan bir arıza demek.
    Garantiden değişen yeni turbolar ise yine garret marka ancak yakıt kalitesine karşı daha az duyarlı. Yeni turbonun performans değerleri eskisi ile tıpatıp aynı.

Forumda yukarıda da dile getirilen 3000 d/dk yı geçememe sorunu turbo ile ilgili olabilir!

Bu arkadaşın yaşadığı problem bile garantinin önemini bir kez daha gösteriyor.

Herkesi EK GARANTİYE DAVET EDİYORUM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmaxsel

arkadaşlar günaydın
    ACİL YARDIM!!!!!!!
    CMAX TDCİ İM 3000 DEVİRİ GEÇMİYOR ARABA ANİDEN ÇEKİŞTEN DÜŞTÜ BAYRAMDADA İZMİRDEN KIRŞEHRİ NE GİDECEKTİM
    BU NEDEN OLDU BİLEN VARMI????GARANTİ HALEN DEVAM EDİYOR YARIN OTOKOÇA GÖTÜRSEM YAPABİLİRLERMİ ACABA
    DAHA ÖNCE FORUMDA BUNUNLA İLGİLİ BİŞEYLER OKUMUŞTUM AMA BUGÜN BÜTÜN SAYFALARI GEZDİM ANCAK KARŞIMA ÇIKMADI.

CMAXSEL Arkadaşım öncelikle böyle bir problemle karşılaşırsan arabayı kenara çek ve stop et bir dakika dudduktan sonra yeniden çalıştır büyük bir oranda sorun ortadan kalkıyor...ben bunu serviste belirttim ..servis de EGR parçasını sökür tamamen içini temizlediler...açıklaması da şu oldu...alınan mazot kalitesinin düşüklüğünden dolayı içinin kurum yapması ve bunun sensör tarfından hata olarak algılanması ....sonuç 3000 devir /dk bile değil hatta 2900 dv/dk ı geçmeyen bir kağnı.....o temizleme işini yaptırdığımdan beri henüz bir problem yaşamadım.....
    umarım sana yardımcı olmuşumdur...

• aracı stop edip yeniden çalıştırma ecu yu reset ettiğinden araç normal modda çalışmaya başlıyor. Ancak arıza HALA DEVAM EDİYOR. En kısa zamanda servis ziyareti şart.
  • Selam cmaxsel;
    anladığım kadarıyla aracını servise götürmen gerekiyor sonucu bizimle paylaşırsan seviniriz.....
    quote:

Orjinalden alıntı: cmaxsel

arkadaşlar günaydın
    ACİL YARDIM!!!!!!!

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.