Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
854.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

a birde sorum cmax1973 arkadaşıma olacak oda aynı problemi yaşamıştı.
    seninkinde siyah duman atıyormuydu atıyorduysa temizlik yapıldıktan nekadar zaman sonra düzeldi?
    iyi çalışmalar.

merhaba cmaxsel.....çok enteresan 1ay önce Egr temizliğini sevis yapmıştı ve sorun yoktu geçen gün yeniden sorun tekrarladı....ha ben de siyah duman atma olayı hiç olmadı....ama bence sorun Egr ile ilgiliymiş gbi gözükmüyor....
    bu arada yüksek süratte ön taraftan gelen bir rüzgar sesi vardı..ayrıca bir tıkırtı da yapıyordu ...hemen ön kokpitten gelen bir tıkırtı idi.yarın arabayı servise götürüyorum.... 1ay önce götürmüştüm...ön cam ayrılmış dediler monte yerlerinden....otoasan dan onay almamaız gerekiyor dediler...onayı almışlar camı değiştireceklermiş...bakalım ne olacak....
    gene bu arada 2004 TDCİ GHİA da standart olmayan motor üstü korumayı da yarın taktırıyorum..bakalım ses anlamında bir faydası olacak mı

PERŞEMBE GÜNÜ TÜM ARKADAŞLARLA DÜŞÜNCELERİMİ PAYLAŞIRIM.........

BANA ŞANS DİLEYİNNNNNNNNNNNNNNNN
    HER ŞEY İSTEDİĞİM GİBİ OLUR İNŞALLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH
  • Orjinalden alıntı: cmax1973

Orjinalden alıntı: cmaxsel

a birde sorum cmax1973 arkadaşıma olacak oda aynı problemi yaşamıştı.
    seninkinde siyah duman atıyormuydu atıyorduysa temizlik yapıldıktan nekadar zaman sonra düzeldi?
    iyi çalışmalar.

merhaba cmaxsel.....çok enteresan 1ay önce Egr temizliğini sevis yapmıştı ve sorun yoktu geçen gün yeniden sorun tekrarladı....ha ben de siyah duman atma olayı hiç olmadı....ama bence sorun Egr ile ilgiliymiş gbi gözükmüyor....
    bu arada yüksek süratte ön taraftan gelen bir rüzgar sesi vardı..ayrıca bir tıkırtı da yapıyordu ...hemen ön kokpitten gelen bir tıkırtı idi.yarın arabayı servise götürüyorum.... 1ay önce götürmüştüm...ön cam ayrılmış dediler monte yerlerinden....otoasan dan onay almamaız gerekiyor dediler...onayı almışlar camı değiştireceklermiş...bakalım ne olacak....
    gene bu arada 2004 TDCİ GHİA da standart olmayan motor üstü korumayı da yarın taktırıyorum..bakalım ses anlamında bir faydası olacak mı

PERŞEMBE GÜNÜ TÜM ARKADAŞLARLA DÜŞÜNCELERİMİ PAYLAŞIRIM.........

BANA ŞANS DİLEYİNNNNNNNNNNNNNNNN
    HER ŞEY İSTEDİĞİM GİBİ OLUR İNŞALLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH

bol şans ancak o parçanın ses emici bir özelliği yokmuş gibi geldi bana deneyimini paylaşırsın bizimle
  • cmax1973 öncelikle şansların en büyüğü seninle olsun heleki servisin otokoç izmir ise daha çok şansa ve meleğe ihtiyacın olacaktır.ikincil olarakta bahsettiğim siyah duman devam etmekte ancak dediğim gibi aynı problem tekrar nüksetmedi.umarımda etmez ancak siyah dumanın nedenini egrye bağladılar zamanla düzelir dediler fakat pek niyetle değil gibi.halen tüm forumculara soruyorum siyah duman neden olabilir başka?????????bu arada servise gittiğinde egr arızasından bahsedeksindir herhalde o konuyla ilgili ne yapacklar açıkçası merak ediyorum.
    iyi akşamlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: overspeed-1

quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

quote:

Orjinalden alıntı: overspeed-1

herkese slm.
    dün gidip + 3 yıl garanti uzatımı yaptım ancan kilometre 100 000 dendi biraz kafam karıştı sağ aynada titreme ve zırıltı vardı onu değiştirdik.gösterge panelinin arkasından gelen ses motor sesini bastırır oldu onu söyledim ısıtma sistemindeki motordan dır dediler bence ordan olması imkansız bu serviste işinin ehli birini ne zaman görucem merak ediyorum
    birde arkadaşlar satılık çelik jant varmı bilidiğiniz

arabayı veriyim komple

teşekkürler dostum ne o pişmanmıyız yoksa

cvt ile değiştircez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 31 Ekim 2006; 20:10:21 >
  • Bizim arabayı vereyim ozzye36,

Hem sana koç indirimide yaparız.

• quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

Bizim arabayı vereyim ozzye36,

Hem sana koç indirimide yaparız.

sağol abi sıfır lazım :D
  • Zaten 5 ay daha satmam arabayı,önce borcu bitsin.

Muhtemelende 5 sene satmayız.(Allah kaza-bela-ihtiyaç vermezse)
  • ARKADAŞLAR servise gittim ..allaha şükür ..şikayetvar.com a attığım beni çıldırtan olayı aynen yazıyorum..allah belalarını versin bunların tümünün..
    Ben Diyarbakırda görev yapan bir doktorum...01/11/2006 tarihinde aracımı Diyarbakır Ford otoya bıraktım ve bugün almamı söylediler.aracım 2004 model Ford Focus C-Max.bugüne dek hiçbir kazası değişen boyanan parçası yoktu..aracımı odabaş bağ Tofaş Fiat Yetkili Bayii ve Servis ile Diyarbakır Fordun ortak olarak kullandıkları kaporta kısmından çıkarıyordum.aracımı çıkardım ve arabanın burnunu tamamen yola soktum bu esnada Tofaş Fiat servisine gelen araçların yıkandığı yerden bir Albea korna ile ikaz etmeme rağmen geri geri geldi ve benim arabanın sağ 2 kapısının tam ortasına vurdu.perişan oldum..çünkü gözüm gibi baktığım arabam bir işini bilmez tarafından mafhedilmişti.neyse aşağı indim içinden FİAT TOFAŞ DİYARBAKIR servisine bağlı bir çalışan çıktı..adam servise gelen araçları yıkayan bir çalışan.adamın ehliyeti yokmuş tabi o esnada ben çıldırdım.koskoca bir firma Fiat Tofaş Servisi bir elemanın ehliyetsiz araba kullanmasını izin veriyordu. tabi toplandı hemen servisin elemanları.adamlar başladılar iftiralara..ama iftiralar bu kadar haysiyetsizce yapılamazdı..bu kadar terbiyesizce bu kadar milliyetçilik ruhu ile yapılamazdı....ben Diyarbakırlı değilim ve TÜRKÜM..adamlar nasıl yalan söylüyorlardı gelen trafik ekiplerine ...yok ben çok hızlıymışım ,yok çok dar almışım da köşeyi ondan vurmuşuz.. ehliyetsiz olan da suçluymuş ben de suçluymuşum..adamlara diyorum ki ya madem ben suçluyum adam neden benim sağ tarafımın tam ortasına vurdu..ama adamlar bir tofaş fiat çalışanı olduklarını tamamen unutmuşlar ortamı bir kargaşaya getirmeye çalışıyorlardı 15 kişi falan bağırıp çağırıyordu..neyse memur arkadaşlar müdahale etti bunları susturdu.. kendimi çok yalnız hissettim. orada tofaş fiatın yanında olmama rağmen kendimi başka bir ülkede zannettim.. Tofaş Fiat çalışanlarına söyledim bakın dedim kaskom da %60 hasarsızlık indirimi var.ben kaskomu kullandırtmam.çünkü adamın ehliyeti olmadığı için karşı tarafın sigortasından kesinlikle faydalanamıyorum.trafik ekibi suçun %100 ü karşıya verdi.. arabam 2004 model C-Max Tdci Ghia ve konfor paketli..aracımda bundan önce hiçbir vuruk değişen parça boya yoktu . beni maddi anlamda da zarara uğrattınız dedim.bu zararımı karşılayın dedim. tabi bu adamlar ne dedi?git hakkını nerede arıyorsan ara aradan bir saat geçti..oranın patronlarından biri karakoldaki polis memurunu aradı ..bizim kimseye verecek paramız yok demiş.sayın Otokoç Fiat Tofaş lütfen bu ciddi sıkıntımı çözün.aksi takdirde servisinize dava açacağım.
  • sigortam bozulur diye kormkma aracını kaskoya yaptır trafik %100 karşı tarafa suç verdiyse senin kaskon bozulmaz kaskon aracını yaptırır ehliyetsiz çocuktan icra yolu ile parayı alır ve seninde başın ağrımazbütün herşey lehine trafik sigortası olmaması onun sorun u senin değil hiç uğraşma haklı durumlarda hasarxzızlık bozulmuyor indirimlerin devam ediyor bozulması için senin kusurlu olman lazım trafik kanunlarına göre için rahat olsun ayrıca karşı tarafa tazminat davası da açabilirsin extradan aracımın değeri düştü diye geçmiş olsun
    quote:

Orjinalden alıntı: cmax1973

ARKADAŞLAR servise gittim ..allaha şükür ..şikayetvar.com a attığım beni çıldırtan olayı aynen yazıyorum..allah belalarını versin bunların tümünün..
    Ben Diyarbakırda görev yapan bir doktorum...01/11/2006 tarihinde aracımı Diyarbakır Ford otoya bıraktım ve bugün almamı söylediler.aracım 2004 model Ford Focus C-Max.bugüne dek hiçbir kazası değişen boyanan parçası yoktu..aracımı odabaş bağ Tofaş Fiat Yetkili Bayii ve Servis ile Diyarbakır Fordun ortak olarak kullandıkları kaporta kısmından çıkarıyordum.aracımı çıkardım ve arabanın burnunu tamamen yola soktum bu esnada Tofaş Fiat servisine gelen araçların yıkandığı yerden bir Albea korna ile ikaz etmeme rağmen geri geri geldi ve benim arabanın sağ 2 kapısının tam ortasına vurdu.perişan oldum..çünkü gözüm gibi baktığım arabam bir işini bilmez tarafından mafhedilmişti.neyse aşağı indim içinden FİAT TOFAŞ DİYARBAKIR servisine bağlı bir çalışan çıktı..adam servise gelen araçları yıkayan bir çalışan.adamın ehliyeti yokmuş tabi o esnada ben çıldırdım.koskoca bir firma Fiat Tofaş Servisi bir elemanın ehliyetsiz araba kullanmasını izin veriyordu. tabi toplandı hemen servisin elemanları.adamlar başladılar iftiralara..ama iftiralar bu kadar haysiyetsizce yapılamazdı..bu kadar terbiyesizce bu kadar milliyetçilik ruhu ile yapılamazdı....ben Diyarbakırlı değilim ve TÜRKÜM..adamlar nasıl yalan söylüyorlardı gelen trafik ekiplerine ...yok ben çok hızlıymışım ,yok çok dar almışım da köşeyi ondan vurmuşuz.. ehliyetsiz olan da suçluymuş ben de suçluymuşum..adamlara diyorum ki ya madem ben suçluyum adam neden benim sağ tarafımın tam ortasına vurdu..ama adamlar bir tofaş fiat çalışanı olduklarını tamamen unutmuşlar ortamı bir kargaşaya getirmeye çalışıyorlardı 15 kişi falan bağırıp çağırıyordu..neyse memur arkadaşlar müdahale etti bunları susturdu.. kendimi çok yalnız hissettim. orada tofaş fiatın yanında olmama rağmen kendimi başka bir ülkede zannettim.. Tofaş Fiat çalışanlarına söyledim bakın dedim kaskom da %60 hasarsızlık indirimi var.ben kaskomu kullandırtmam.çünkü adamın ehliyeti olmadığı için karşı tarafın sigortasından kesinlikle faydalanamıyorum.trafik ekibi suçun %100 ü karşıya verdi.. arabam 2004 model C-Max Tdci Ghia ve konfor paketli..aracımda bundan önce hiçbir vuruk değişen parça boya yoktu . beni maddi anlamda da zarara uğrattınız dedim.bu zararımı karşılayın dedim. tabi bu adamlar ne dedi?git hakkını nerede arıyorsan ara aradan bir saat geçti..oranın patronlarından biri karakoldaki polis memurunu aradı ..bizim kimseye verecek paramız yok demiş.sayın Otokoç Fiat Tofaş lütfen bu ciddi sıkıntımı çözün.aksi takdirde servisinize dava açacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

(Allah kaza-bela-ihtiyaç vermezse)

kimseye vermesin.
    @cmax1973 çok geçmiş olsun

edit: yanlış kişiye geçmiş olsunyazmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 3 Kasım 2006; 22:59:46 >
  • hocam geçmiş olsun

adamlar karapara aklamadan tefeciliğe kadar butun pis işleri yapan dün mok olan bugun kokan adamlar allah belalarını versin.
    arkadaşların forumda dediği gibi trafikten raporunu al kaskon nasıl olsa karşı taraftan alır.
    onatlar sana onarım konusunda yardımcı olur yada sanayide recep usta var diyarbakırın en iyi ustası benim sol ön kapıda çökme oldu kuru çekiçle duzeltildi memnunum yardımımız dokunursa goruselım
    tekrar geçmiş olsun
  • ARKADAŞLAR ÇOK SAĞOLUN YARDIMLARINIZ İÇİN..CANIM O KADAR SIKKIN Kİ.................
  • Geçmiş olsun. Yazık...
    Sonuçta az gelişmişlik. Yetkili servis çatısı altında çalışanların her türlü yasal zemine ve tabiki sigortalı ve ehliyetli çalışana sahip olması lazım.
    Yukarıda belirtildiği gibi kaskodan hasarını tazmin et , sonrasında karşı tarafa rücu edilecektir.
    Sig. şirketinden daha deyaylı bilgi alabilirsin.
    Tofaş türkiya aleyhine mahkemeye başvur. Bu sayede yetkili/yetkisiz servis de cezayi müeyideye maruz kalsın.
    Sonuç : artık üzülme, sigortacın ve avukatın gerekenleri yapsın.
    Polemiğe girmeye de gerek yoktu bence.
  • cmax1973

Öncelikle geçmiş olsun.

444FORD gibi işini ciddi yapan yere de durumu bildir.(FİAT'ın da böyle bir telefonu olmalı)
    Kabalıkla,barbarlıkla,aşiret mantığı ile,sindirmeye çalışarak seni üzmüşler ancak kurumsal kimlikleri onların hakkından gelecektir diye düşünüyorum.

Elbette arabanın orjinalliği bozulacak ama ona çare yok.

Tekrar geçmiş olsun.
  • Cmax1973 büyük geçmiş olsun........
  • baba araba
  • SELAM ARKADAŞLAR BENİMDE BAŞIMA BÜGÜN KÖTÜ BİR OLAY GELDİ AMA CMAX 1973 OLAYINI OKUYUNCA KENDİMİ ŞANSLI HİSSETTİM VALLA BU ARADA CMAX 1973 ÇOK GEÇMİŞ OLSUN BENİM BAŞIMA GELEN İSE SAAT 15-30 EVİN ÖNÜNE ARACIMI PARK ETTİM SAAT 15-40 AŞŞAGI BAKTIGIMDA SOL AYNAMIN CAMIMA İYİCE YAPIŞTIGINI GÖRDÜM İÇİM CIZ ETTİ AYNAYI KIRMIŞLAR DEDİM BAKKALDAN KOMŞUM GELİYORDU SESLENDİM AYNAMA Bİ BAKARMISIN DEDİM BAKTI VE ACI HABER AYNA KÖKÜNDEN KIRILMIŞ İNDİM AŞŞAGI SORUŞTURDUM COLA ARABASININ VURDUGUNU SÖYLEDİLER PLAKASINIDA ALMIŞLAR ÖNCE COLA DAGITIM ŞİRKETİNİ ARADIM PLAKAYI VERDİM ARACIN ŞÖFÖRÜYLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM DEDİM KENDİSİNİ TELEFONA ÇAGIRDILAR ADAM HERŞEYİ İNKAR ETTİ HALBUKİ İNİP BİDE BAKMIŞ AYNAYA GÖRENLER VAR BEN ONA YAPACAGIMI BİLİRİM O BURAYA GELECEK NASIL OLSA HABERLERDE YADA GASTELERDE OKURSUNUZ AKLINIZDA OLSUN BASINLIK BİR SKANDAL ÇIKARTACAGIM ŞEREFSİZİ KAZMA SAPIYLA DÖVECEGİM BAKALIM Bİ DAHA ARABA KULLANACAKMI NEYSE KARAKOLDA RAPOR TUTTURDUM BAKALIM KASKO İNDİRİMİNE BİRŞEY OLACAKMI %40 İNDİRİMİM OLACAKTI BUDA 480 YTL AYNANIN FİAYATI 182+KDV GELİŞMELERDEN HABER EDERİM SİZİ ŞAYET BENDEN HABER ÇIKMAZSA BİLİNKİ SAGMACILARDA DİNLENİYOR OLACAGIM BUNDAN SONRA SİNEYE ÇEKMEK YOK GERÇİ BEN BU GÜNE KADAR HİÇ SİNEYE ÇEKMEDİM CEREMESİNİDE ÇEKTİM AMA YAPILAN HİÇ BİRŞEY KARŞILIKSIZ KALMAMALI BEYLER BEN ADAMIN DURAN ARACINA ÇARPTIGIMDA CEP TELEFONUMU BIRAKMIŞTIM MERTLİK BUDUR BÖYLE DAVRANMAYANLARDA CEZASIZ KALMAMALI BENİMKİ KALMIYACAK HABERİNİZ OLSUN KUSURA BAKMAYIN PSİKOPAT GİBİ HİSSETTİM KENDİMİ ÖGLE BİRİ DEGİLİM AMA YALAN VE HAKSIZLIK İÇİN DE ÖLÜRÜM YANİ İT HERİF GÖRMÜŞLER SENİ NİYE İNKAR EDİYORSUN Bİ ÖZÜR DİLE GİDİP CEBİBDEN DEGİŞEYİM NEDİR 200YTL İÇİN YİYECEGİN DAYAK DAHA PAHALI OLACAK ŞİMDİ NEYSE ÇOK UZATTIM HERKESE HAYIRLI AKŞAMLAR
  • ASIL YAZACAGIMI UNUTTUM YAWWWWW ben bir rekor kırdım farkında olmadan herhalde ben her mazot almamda yb sıfırlarım depoyuda taşırana kadar doldururum üç gün önce yine depoyu taşırdım 80 000 ytl gidilen km 548 bu arada mazotun lt 2340 aldım ( mazot düşmüş bu arada ) bu demek km 146 ytl yakmış şehir içinde şaştım valla 170 ytl altına hiç düşmüyordu soguk havalarda daha çok yakması gerekirken bizimki tersini yaptı acaba kar yagsa dahamı düşer
  • sana da çok geçmiş olsun... ya arkadaşlar gerçekten ortalık afedersiniz ama it köpek doldu...bizim gözümüz gibi baktığımız şu arabalar için milletle kanlı bıçaklı olmamamız an meselesi ...ne diyeyim.....millet diyor ki ya mala gelsin..anasını satayım mal araba sanki bize uzaydan geldi.işte amele gibi açlışıp aldığımız bir şey bu ya...
  • panik yok merhaba
    quote:

Orjinalden alıntı: cmax1973

sana da çok geçmiş olsun... ya arkadaşlar gerçekten ortalık afedersiniz ama it köpek doldu...bizim gözümüz gibi baktığımız şu arabalar için milletle kanlı bıçaklı olmamız an meselesi ...ne diyeyim.....millet diyor ki ya mala gelsin..anasını satayım mal araba sanki bize uzaydan geldi.işte amele gibi çalışıp aldığımız bir şey bu ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmax1973 -- 4 Kasım 2006; 1:25:14 >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.