Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADASLAR EMNIYET KEMERI IKAZI ICIN YENI BIR COZUM BULDUM.OTO SANAYINDE EMNIYET KEMERINE TAKMAK ICIN PLASTIK SADECE KEMERIN KAFASINI SATIYORLAR PLASTIK.FIYATI 10 YTL.YANI KEMER KISMI YOK SADECE TAKIYORSUNUZ VE SES KESLIYOR MUTHIS TURK ZEKASI BU OLSA GEREK [simage]:)[/simage]
  • arkadaşalar yardımlarınız ve değerli bilgileriniz için sağolun.
    öncelikle arabamı bugün servise bıraktım.
    bahsettiğim arıza haricinde deri vites topuzunda ufak tefek soyulmalar ve arka perdenin birindede yerine geri girmeme problemi vardı,malum bayram öncesi servis çok kalabalık.gerçi ben randevu ile gittim ama bişey fark etmiyor.saat 07:50 de ordaydım haliyle ilk sırada ben vardım ancak saat tam 8:30 da gelen ve saat 08:30da randevusu olan vatandaş en az 1 saat beklemek zorunda kalmış olabilir.yani size diyeceğim erken gidin randevu ile değil bence sıra ile.neyse arkadaşa sorunlarımı dile getirdim.ancak arkadaş 2+1 garantim olduğundan perde ve vites topuzuyla ilgili bişey yapamam dedi + garanti sadece mekanikte geçerliymiş ancak ben iyi niyet garantisi falan filan diyince bir bakalım dedi daha ne yapıldı ne edildi bilmiyorum.arabamın arızasına gelince hiç bi yorum yapmadı, yorumu ben yaptım sizlerden aldığım tiyolarla.Turbo hortumunu değiştirin dizaynı hatalıymış falan filan.ancak arkadaş pek takmadı biz bakarız dedi.
    bekliyorum hesapta bugün verecekler.
    saygılar!!!

• arkadaşlar beklene cevap geldi egr nin temizlenmesi gerekiyorumuş garanti kapsamına girmezmiş 150 ytl +kdv yorumlarını bekliyorum.
  • ya ben anlamadım
    o garantiye girmez bu garantide değil falan filan ne demek ya

Ford Focus C-Max

• herkese merhaba,
    2 yıldan buyana c-max trend benzinli kullanıyorum. bu forumu hep takip ederim. ancak ilk defa yazma imkanım oldu. 7 aydır çözemediğim bir sorunum var. servis pes etmek üzere benzeri sorun yaşayan varsa ve çözüm buldu ise ne mutlu bana.

aracımı 1 yıl istanbul da kullandım. akabinde kars-sarıkamışa geldim. geldikten kısa süre sonra aracım ilk çalışma sorunu yapmaya başladı. ama lütfen dikkat , bu sorunu motor soğukiken ve sıcak havalarda daha fazla yapıyor. sorun kısaca şöyle; ilk marşa basmamda aracım kolayca çalışıyor. ancak 2-3 sn sonra stop ediyor, 2 nci marşta kolayca çalışıp akabinde düzensiz motor devirleri oluşuyor, toarlıyor ve bir daha asla yapmıyor, ta ki motor 4-5 saat dinleninceye kadar. yolda gidişi, çekişi vs. hiç bir sorun yok. yakıt artışı yok. Bu arada daha düşük rakımlara gittiğimde hiç sorun yok.
    servis olabilecek herşeyi yaptı,
    versiyon yüklemesi, ECU (by-pass) değişimi, rolanti sensörü, depo şamandıra-pompa vs. değişimi, bujiler, yakıt değişimi vs.ler.

bilgisi ve tecrübesi olanlardan lütfen yardım...

• quote:

Orjinalden alıntı: klinisyen

herkese merhaba,
    2 yıldan buyana c-max trend benzinli kullanıyorum. bu forumu hep takip ederim. ancak ilk defa yazma imkanım oldu. 7 aydır çözemediğim bir sorunum var. servis pes etmek üzere benzeri sorun yaşayan varsa ve çözüm buldu ise ne mutlu bana.

aracımı 1 yıl istanbul da kullandım. akabinde kars-sarıkamışa geldim. geldikten kısa süre sonra aracım ilk çalışma sorunu yapmaya başladı. ama lütfen dikkat , bu sorunu motor soğukiken ve sıcak havalarda daha fazla yapıyor. sorun kısaca şöyle; ilk marşa basmamda aracım kolayca çalışıyor. ancak 2-3 sn sonra stop ediyor, 2 nci marşta kolayca çalışıp akabinde düzensiz motor devirleri oluşuyor, toarlıyor ve bir daha asla yapmıyor, ta ki motor 4-5 saat dinleninceye kadar. yolda gidişi, çekişi vs. hiç bir sorun yok. yakıt artışı yok. Bu arada daha düşük rakımlara gittiğimde hiç sorun yok.
    servis olabilecek herşeyi yaptı,
    versiyon yüklemesi, ECU (by-pass) değişimi, rolanti sensörü, depo şamandıra-pompa vs. değişimi, bujiler, yakıt değişimi vs.ler.

bilgisi ve tecrübesi olanlardan lütfen yardım...

cmaxsel merhaba
    Bu egr nin temizlenmesiyle ilgili hatırlıyorsan ben sana bir hatırlatma yapmıştım....ve benim arabanın egr nin temizlendiğini yazmıştım..
    ben arabayı şu ana dek yalnız başına serviste hiç bırakmadım..hep yanında oldum
    adamlar ne yapıyor ediyor hep gözlüyorum...bu egr nin temizlenmesi ortalama 1 saat sürüyor.. ve böyle bişey tekrar ederse ben bile temizleyebilirm... neyse sonuç olarak ben bu egr temizleme işine hiç para vermemiştim....vermemiştim derken servis istedi de ben vermedim değil elbette...istemediler...
    şunu sana kesinlikle belirtmek istiyorum ..egr elbette ki yakıt kalitesi ile ilgili birşey ..eğer ford opet yakıt güvence sistemi dahilinde isen bu senin hatan değil ...opetindir...en azından bu aklında olsunnn......hoşçakalın.......

• cmaxsel merhaba
    Bu egr nin temizlenmesiyle ilgili hatırlıyorsan ben sana bir hatırlatma yapmıştım....ve benim arabanın egr nin temizlendiğini yazmıştım..
    ben arabayı şu ana dek yalnız başına serviste hiç bırakmadım..hep yanında oldum
    adamlar ne yapıyor ediyor hep gözlüyorum...bu egr nin temizlenmesi ortalama 1 saat sürüyor.. ve böyle bişey tekrar ederse ben bile temizleyebilirm... neyse sonuç olarak ben bu egr temizleme işine hiç para vermemiştim....vermemiştim derken servis istedi de ben vermedim değil elbette...istemediler...
    şunu sana kesinlikle belirtmek istiyorum ..egr elbette ki yakıt kalitesi ile ilgili birşey ..eğer ford opet yakıt güvence sistemi dahilinde isen bu senin hatan değil ...opetindir...en azından bu aklında olsunnn......hoşçakalın.......

quote:

Orjinalden alıntı: cmaxsel

arkadaşalar yardımlarınız ve değerli bilgileriniz için sağolun.
    öncelikle arabamı bugün servise bıraktım.
    bahsettiğim arıza haricinde deri vites topuzunda ufak tefek soyulmalar ve arka perdenin birindede yerine geri girmeme problemi vardı,malum bayram öncesi servis çok kalabalık.gerçi ben randevu ile gittim ama bişey fark etmiyor.saat 07:50 de ordaydım haliyle ilk sırada ben vardım ancak saat tam 8:30 da gelen ve saat 08:30da randevusu olan vatandaş en az 1 saat beklemek zorunda kalmış olabilir.yani size diyeceğim erken gidin randevu ile değil bence sıra ile.neyse arkadaşa sorunlarımı dile getirdim.ancak arkadaş 2+1 garantim olduğundan perde ve vites topuzuyla ilgili bişey yapamam dedi + garanti sadece mekanikte geçerliymiş ancak ben iyi niyet garantisi falan filan diyince bir bakalım dedi daha ne yapıldı ne edildi bilmiyorum.arabamın arızasına gelince hiç bi yorum yapmadı, yorumu ben yaptım sizlerden aldığım tiyolarla.Turbo hortumunu değiştirin dizaynı hatalıymış falan filan.ancak arkadaş pek takmadı biz bakarız dedi.
    bekliyorum hesapta bugün verecekler.
    saygılar!!!

• arkadaşlar bu yaz benim başımada gelmişti uzunyola giderken ankarada servise girmek zorunda kalmıştım tel ist servise danıştıgımda intercooler hortumu yada mef sensöründen kaynaklanmıştır dediler dedikleri gibi mef sensöründen çıktı arıza sipreyle temizledik dediler şimdi gelelim asıl meseleye araç arada sırada gene 2800 devirde takılıyor akabinde hemen toparlanıyor şimdi ben kendi mantıgımla şöyle kurdum kafamda bunlar spreyle temizliyor ben bu iş sıklaşırsa carbon clean yaptırarak deneyecegim bu nu yaptıgım zaman sizlerle paylaşırım gerçi şimdilik bir sorun yok
  • Arkadaşlar,
    Arabamı aldım garantiden haletmediler 150 + kdv ödedim bayram öncesi iyi gelmedi ama cmaxime kavuştum
    Neyse tüm forumcu arkadaşların BAYRAMI MÜBARET OLSUN.
    SEVGİLER
  • geçmiş olsun umarım tekrarlanmaz
    herkeze iyi bayramlar
  • hepinize iyi bayramlar...
  • Ramazan bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim..
  • Tüm arkadaşlara iyi bayramlar...........
  • herkez tatile çıkmış sanırım
  • herkeze iyi bayramlar.......
  • quote:

sana iyi yolculuklar iyi eylenceler dostum aslında arabayla gitseydin gidişin rahat olurdu çünki erken yola çıkıyorsun fakat dönüşün bir işgence olurdu herkes dönüşte olacagı için hayırlısı olsun

Teşekkürler tavsiyen için.

Ancak İstanbul-İzmir havayolu+Aydın'dan araba ile birinin gelip havaalanından bizi alıp Aydın'a getirmesinin maliyeti karayolu ile(İstanbul-Aydın) ulaşımdan daha ucuz.(Yolcu sayısı 2 yetişkin 1 bebek,uçak biletleri 55+55+10 lira=120 lira+Aydın'dan gelip alma olayı 30 lira=Totalde 150 lira)(Halbuki karayolu ile dizel C-max yolculuğu ve Pendik-Yalova feribotu ile 160 lira)
    Tabii süre karını ve bebek ile yolculuk rahatlığı da cabası.
  • bayramda ankara-izmir yaptık.

Yakıt tüketimimiz:

2 araç peş peşe gittik. Ankara çıkışı totalden 2 aracı fulledik.İzmir içinde yine beraberce fulledik.

Benim araç c max tdci ghia 592 km de 30.04 lt eurodiesel aldı. 5.07 lt/100 km.tüketti

Diğer araç fiesta tdci 592 km de 25.75 lt eurodiesel aldı. 4.35 lt/100 km.

Her iki araçta 100-110 km/h hızında seyretti. Klimalar kapalı 3 er yolcu vardı.

Sonuç olarak C max, fiestadan %16 fazla tüketiyor uzun yoda.

Bu bilgiyi paylaşmak istedim.
  • fiesta kaç cc motor??
  • iyi bir tespit
  • ARKADAŞLAR MERHABA HERKESE...
    Benim sizlere danışmak istediğim bir konu var.....yardımcı olursanız baya faydalı olacak...
    Bende 2004 TDCİ cmax ghia var...biliyorsunuz 2004 modellerde motorun hemen üst kısmında yeralan ve motorun üst kısmını tamamen kapatan üzerinde TDCİ yazılı bir siyah motor üstü koruması var...(MOTOR KAPUTUNDAKİ O SİYAH SÜNGERİMSİ ŞEY DEĞİL) Hem ses izolasyonu hem de motorun temiz kalması açısında kullanılan bir şey sanırım..
    Ben de en azından bu amaçlara hizmet etmesi maksadı ile taktırmayı düşündüm benim CMAXıma...
    ancak servis 170+KDV ile sadece bir vidasına 30 ytl+KDV dedi...

ŞİMDİ BU DURUMDA BU PARÇAYI BANA TAVSİYE EDER MİSİNİZ???
    ÖZELLİKLE SES ANLAMINDA BİR FAYDASI OLUYOR MU??
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.