Şimdi Ara

Flavor Wave ve Sinbo 5002 mucize fırın incelemeleri! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
4
Favori
106.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb mıgrostaki indirimden haberdar ettiğiniz için tşk ederim hemen aldım ilk izlenimlerim gayet olumlu. özellikle donmuş gıdalarda çok iyi sonuçlar veriyor. patates de çok güzel ve yağsız oluyor .az önce biftek yaptım fırında olandan daha yumuşak oldu ve kısa sürede pişti.Donmuş pizza 7-8 dk da pişti. Çalışanlar için çok pratik ve evde kişi sayısı az ise tabii. Bende gören iki arkadaşımda hemen aldı . Çocuklar patates ve pizza ya bayıldı .henüz hamur işi denemedim bakalım şimdilik tarif arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgul -- 22 Eylül 2009; 21:54:05 >
  • güle güle kullanın.hangi migrostan aldınız acaba.boşuna bütün migrosları dolaşmayayım.
  • Bu fırının çalışma mantığı ne şimdi, mikrodalga ışın mı yayıyor, yoksa bildiğimiz fırınmantığı, tellere ısı mı veriyor, bildiğimiz fırının değişik bir şekli mi?
    Bu 50-60 liraya satılanlar o şekilde olmasın...
  • BEN KAYSERİDE YAŞIYORUM 5M MIGROSTAN ALDIM .ÜRÜNÜN ÇALIŞMA MANTIĞI MİCRODALGA GİBİ DEĞİL AYNI ZAMAN DA MİCRODALGA FIRIN DA KULLANAN BİRİYİM.PİŞİRME FARKLI .ZATEN MİCRODALGA FIRIN SADECE ISITMA AMAÇLI KULLANMAK LAZIM DİGER TURLU YA KURUTUR YADA IYICE HASLANMIS GIBI HIC TAT BIRAKMAZ.BUGUNDE TAVUK DENEDIM 20 DK FILAN SURDU AMA DISI CITIR ICI YUMUSAKTI.GERCEKTEN HOSUMA GITTI
  • ben aldım ve iade ettim oyuncak gibi bir şey.
  • Bende bugün aldım 55 tl ye.Üst ve alt katta patates yapıyorum şuan üst kattakiler pişti ve patatesleri alıp yerine hazır pınar köftelerden koydum alt kattaki patatesler pişiyor hala..
  • 2 gün önçe hepsiburadaya sıpariş vermiştim 99 tlye bugun forum sagolsun denk geldi bir baktım aynısı 5002 model 59 tl hemen atladım otoya migrosları gezmeye başladım 2 sinde kalmamış , armadanın arkasında yeni acılan migros var birde oraya bakıyım dedim ama umut yoktu baktım 1 adet kalmış hemen aldım eve geldim internet sıparişini iptal ettim böylece 40 tl cepte şimdi çalışıyor canavar
  • Açıkçası ben çok kararsız kaldım. Şimdi mehtap'ın da aynı üründen çıkardığını duydum ancak sanırım tercihimi yine de FlavorWave den yana kullanacağım. Burada yazanlardan sonra kesinlikle sinbo'yu almayacağım. Baksanıza herkes tamir ediyor bir şekilde. Mehtap uzun yıllardır çelik tencere üreticisi o yüzden elektornik bir üründe başarılı olup olmadıklarını araştıracağım,yeterli bilgi bulursam burada sizinle paylaşırım.

Bu arada tarif ve pişirme süresi arayanlar için aşağıdad türkçesi mevcut

http://www.telemarket.com.tr/product.asp?kod=2077&gclid=CO3Mr9-Gi50CFRIFZgodVi9F2g

Kolay gelsin.

• Sinbo, mehtap, Flavor Wave fark etmiyor hepsi Çin de üretilen ürünler. Belkide hepsini aynı fabrika üretiyor bile olabilir. TV reklamlarına güvenip o kadar para vermeye değmez. Sinbo almak daha mantıklı. Zaten garantili ürün sorun yaşamazsın bence.
  • İstanbul'da hangi mağazada bulabiliriz arkadaşlar? Dün bir kaç şok mağazasına baktım yoktu ürün.
  • Merhaba arkadaslar bu fırının calışma prensibi infrared ısıtıcılar varya onunla aynı mantıkla calıştığını zannediyorum baktığınız zaman ışık ve ısı
    ne dersiniz.
  • Bugün Hamsi Buğulama yaptım arkadaşlar, çok güzel oldu ve çok kısa bir zamanda hazır oldu. Hemen tarifini vereyim.
    Borcam'ın orta boy, yuvarlak, yanmaz cam tepsilerinden almıştım. Aletin içine rahatlıkla sığdı... (Benimki flavorwave.org sitesinde satılandır)

Tepsinin dibine bütün patatesleri yuvarlak ama ince bir şekilde kesip diziyoruz.
    1-1,5 kg kılçığı ayıklanmış hamsiyi başka bir kapta, ince doğranmış soğan, karabiber, ince kıyılmış maydanoz, biraz kimyon ve tuz ile karıştırıyoruz.
    Bu karışımı düzgün bir biçimde patateslerin üzerine diziyoruz... Üzerine biraz zeytinyağı ve yuvarlak kesilmiş limon koyup fırının alt rafına koyuyoruz...

Limonlar ve üstteki balıklar kahverengiye dönüşmeye başladıysa tamamdır. Afiyetle yiyin. Gerçekten nefis oluyor...
    (Tepsiyi çıkarmak zor olabilir, bunun için beraberinde gelen maşayı kullanabilirsiniz, biraz sıkı tutulursa ve cam tepsinin yanlarında biraz çıkıntı varsa sorun olmuyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oak1969 -- 26 Eylül 2009; 4:52:30 >

• Yaklaşık 5 yılı aşkın süredir kullandığımız ve daha kaliteli olduğunu düşündüğüm BMS Kombinin "Borcam" versiyonu gibi geldi. Bize daha piyasada yokken prototip hediye olarak geldi. İlk çıktığında da 500TL civarı bir fiyatı olduğunu duyuyorduk. Hatta BMS bu versiyonu güncelledi ve alt aksamı daha kaliteli modeli çıkardı.

Flavor Wave ve Sinbo 5002 mucize fırın incelemeleri!

Et, balık, tavuk ürünleri ve bazı hamur ürünleri (börek, çörek, vs.) ile çok güzel sonuçlar veriyor. Izgara üzerindeki et ürünlerinin üzerine baharat ve suyunu bırakan sebzeler konursa yumuşaklık ve lezzt daha rahat sağlanır.
    Ama bayanlar kek yapmaya kalkmasın bence, çünkü boyutu ne olursa olsun ısı direk ve küçük bir yerden geldiği için Dik bir Kukuleta şeklinde pişiyor

Üstte özel bir ışın felan geldiğine inanmıyorum, döner havalandırma ve eski usul sac fırınlardaki ısıtma telleri var. Reklamlarda da Flavor Wave de aynı teknoloji olduğunu gördüm.

Üst kısmına pişen ürünlerin yağları sıçrıyor ve bu kısmı temizlemek öyle kolay değil. Bu tercihi şuna benzetelim, su arıtmalı elektrik süpürgesini her kullanımda temizlemekten hoşlanmayan bayanlar bu ürünü kullanışsız bulabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

... Ancak cihaz çepeçevre cam olduğundan hem kazalara karşı korumasız, ..... 149TL normal bir fiyat, ama bence normal fırın varken neden bu cihaz alınsın ki?

Dışı çok ısınıyor tehlikesi yadsınamaz. Normal fırın vurgusuna aynen katılıyorum, fakat ben üniversite döneminde kullandım üniversite öğrencileri ve bekarlar için iyi bir tercih olabilir.

Beğenenler güle güle kullansın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 26 Eylül 2009; 12:39:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oak1969

Bugün Hamsi Buğulama yaptım arkadaşlar, çok güzel oldu ve çok kısa bir zamanda hazır oldu. Hemen tarifini vereyim.
    Borcam'ın orta boy, yuvarlak, yanmaz cam tepsilerinden almıştım. Aletin içine rahatlıkla sığdı... (Benimki flavorwave.org sitesinde satılandır)

Tepsinin dibine bütün patatesleri yuvarlak ama ince bir şekilde kesip diziyoruz.
    1-1,5 kg kılçığı ayıklanmış hamsiyi başka bir kapta, ince doğranmış soğan, karabiber, ince kıyılmış maydanoz, biraz kimyon ve tuz ile karıştırıyoruz.
    Bu karışımı düzgün bir biçimde patateslerin üzerine diziyoruz... Üzerine biraz zeytinyağı ve yuvarlak kesilmiş limon koyup fırının alt rafına koyuyoruz...

Limonlar ve üstteki balıklar kahverengiye dönüşmeye başladıysa tamamdır. Afiyetle yiyin. Gerçekten nefis oluyor...
    (Tepsiyi çıkarmak zor olabilir, bunun için beraberinde gelen maşayı kullanabilirsiniz, biraz sıkı tutulursa ve cam tepsinin yanlarında biraz çıkıntı varsa sorun olmuyor)

1-1,5 kilo hamsi ve onca malzemeyi bir tepsiye sığdırıp da kısa bir sürede istediğiniz gibi pişirebildiyseniz bu ancak flavorwane nin başarısıdır.sinbo alttaki patatesleri mümkün değil pişiremezdi.demekki gerçekten fw de kızıl ötesi ışınlar ile pişirme varmış.

yanılıyor muyum sayın sinbo kullanıcıları arkadaşlar?

ben üst ızgarada birbirine azıcık temas eden az miktarda patatesleri bile iyi pişirtemiyorum. üstelik hacmi de yetersiz geliyor.fw acaba biraz daha mı büyük sinbodan?

• Merhaba Arkadaşlar,

Ben ısıtma bölümünün gıdalara verdiği radyasyon kısmına takıldım. Acaba infrared ışıma yoluyla verilen radyasyon miktarı hangi boyutta. Bu tip infrared sistemli cihazlar dünyada, genellikle endüstriyel malzemeleri, bilhassa dönen makina merdanelerini ısıtma amaçlı kullanılmaktadır.
    UFO tipi sobalardan işyerinde kullanan biri olarak, yakınında durulduğunda başağrısı yaptığını bizzat yaşadım. İşin içine gıda girdiğinde biraz daha araştırıcı olmak gerekmezmi?
    İnfrared ısı teknolojilerinin gıdalar üzerindeki radyasyonel zararlarını araştıran kimse oldumu? Eğer varsa paylaşırsa çok sevinirim. Zararlı değilse bende hemen almak istiyorum.

Saygılar,
  • UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal1

Arkadaşlar milföy hamuru ile börek denemesi yaptım. Borcam tepsiye 4 adet milföy hamuru sığdı, yüksek ızgaraya yerleştirdim, 200 derecede 15 dakika pişirdim çok güzel kabardı . Tepsiye yağ sürmedim üstü çıtır çıtır olmuş fakat altı ıslak kalmış cam tepsi olduğu içinmi altı pişmedi ? Bilen varmı ?

Bu durumlarda alttan ısı gelmediği için alt kısımlar hamur kalıyor. BMS Kombi de de aynı sorun vardı. Hatta alta patates dilimi dizin yarısı pişer yarısı aynı kalır. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Merhaba Arkadaşlar,

Ben ısıtma bölümünün gıdalara verdiği radyasyon kısmına takıldım. Acaba infrared ışıma yoluyla verilen radyasyon miktarı hangi boyutta. Bu tip infrared sistemli cihazlar dünyada, genellikle endüstriyel malzemeleri, bilhassa dönen makina merdanelerini ısıtma amaçlı kullanılmaktadır.
    UFO tipi sobalardan işyerinde kullanan biri olarak, yakınında durulduğunda başağrısı yaptığını bizzat yaşadım. İşin içine gıda girdiğinde biraz daha araştırıcı olmak gerekmezmi?
    İnfrared ısı teknolojilerinin gıdalar üzerindeki radyasyonel zararlarını araştıran kimse oldumu? Eğer varsa paylaşırsa çok sevinirim. Zararlı değilse bende hemen almak istiyorum.

Saygılar,

şimdi yazılan yorumların çoğunu okudum bu infrared radyasyon olayı ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum kafalar karışmış gibi.

Öncelikle infrared (IR) dediğimiz olay uzun dalga boyu olan (750 - 100 µm) elektromanyetik dalgadır. insan gözü yaklaşık 400-700 nm arasını görebilir bu nedenle IR insan gözü ile görünmez. aslına bakcak olursak IR ve bizim ısı dediğimiz hadise aynı olgudur. Isı IR dalgaları ile iletilir. Bu ne demek aslında normal fırınlar, soba, yanan odun, güneşin kendisi hatta insan vücudu bile bir IR kaynağıdır (Termal kameraların çalışma prensibini okursanız belki biraz kafanızda canlanabilir). Bir cisim ısı yayıyor ise IR var demektir. Dolayısı ile IR radyasyon ismine aldanıp içinde radyasyon geçiyor bu zararlı öldürür falan filan demek yanlış. Asıl zararlı olan ultraviyole-xray gibi yüksek enerjili elektromanyetik dalgalardır ve kaçınılması gerekenler onlardır. Bu konuda daha fazla teknik detaya girip kafaları karıştırmayayım işin özeti bu.

Gelelim sebebi ziyaretimize; Bu fırınlarda normal fırın ile aynı prensipte rezistans kullanarakçalışıyor ve yani gıdalar açısından acaba kansermi yapar falan filan gibisinden korkmanıza gerek yok ( tabi gıdaları yakıp kimyasal bozunmaya sebep olmamak kaydı ile). Bu fırının normal fırından farkı sadece sıcak havayı içerisinde sirküle ederek pişirmeyi hızlandırıyor o kadar.

Böyle durumlarda hemen radyasyon kanser vs diye yeni teknolojilerden korkmamak lazım asıl olan araştırıp görebilmek.

Umarım içiniz biraz olsun rahatlamıştır.

saygılar selamlar

• memurturk verdiğin linkte şu an ben tarif ve pişirme süresi göremedim. bir daha bakabilir misin?

quote:

Orijinalden alıntı: memurturk

Açıkçası ben çok kararsız kaldım. Şimdi mehtap'ın da aynı üründen çıkardığını duydum ancak sanırım tercihimi yine de FlavorWave den yana kullanacağım. Burada yazanlardan sonra kesinlikle sinbo'yu almayacağım. Baksanıza herkes tamir ediyor bir şekilde. Mehtap uzun yıllardır çelik tencere üreticisi o yüzden elektornik bir üründe başarılı olup olmadıklarını araştıracağım,yeterli bilgi bulursam burada sizinle paylaşırım.

Bu arada tarif ve pişirme süresi arayanlar için aşağıdad türkçesi mevcut

http://www.telemarket.com.tr/product.asp?kod=2077&gclid=CO3Mr9-Gi50CFRIFZgodVi9F2g

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

ben aldım ve iade ettim oyuncak gibi bir şey.

bu güzeldi :)

bizdede turbo fırın var nolmuş yani.. içine koymuşlar fanı sıcaklığı üflüyor heryere yayıyor.. bunlar teknolojiyi geriden takip ediyor :D

ayrıca forever sonic blade...
    herkes kötülemiş
    anlamıyorum dünyanın son harikasını nasıl kötülersiniz :)
    mükemmel pasta kesiyor :)
    diğerlerini annem ondan hızlı kesiyor valla :D
    bi kaç ay oldu sorsam kaç kere kullandığını söylemez bile :) sinir oluyor

Tv de gör, izle , incele ALMA :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.