Şimdi Ara

FIAT PUNTO EVO MU OPEL CORSA MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
9.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba. Bir arkadaşım bu iki araçtan birini almak istiyor. Punto evo 1.4 multiair dynamic ve corsa enjoy 1.4. iki araç ta benzinli. Bana sordu, ben corsa dedim. Puntonun donanımı arkadaşın aklını çeliyor. Siz olsaydınız hangisini alırdınız?
    NOT: Bu konuyu açmamı arkadaşım istedi. Yani sizden gelecek cevaplar önem taşıyor. Lüfen bilgisi olan konuşsun.

• 2side aynı araçlar test sürüşü yapıp
    beğendiğini alsın
  • kesinlikle çok yakın araçlar , hangisini beğeniyorsa onu alsın , ben de olsam punto alırdım donanım açısından , gerçi corsanın da donanımları bol ama o kadar para verip de aldığın arabaya istemeye istemeye binmek olmaz , seve seve istediğini alsın binsin
  • Sırf multiair motor için bile punto evo alınabilir.Zaten konfor,yol tutuşu malzeme kalitesi forum tarafından yetrince takdir edilmiş bir araç.multiair 105 hp benzinli motorun yakıt verisi 77 hp fire ile aynı.
  • Bu aralar hergün punto mu şu mu şeklinde konu açılıyor. Ben yeni bir punto evo sahibi olarak hepsine "objektif" yorum yapmaya çalışıyorum. Özellikle babamın kullandığı arabalar nedeniyle neredeyse 20 yıldır opel'le de aşinalığım vardır.

Punto ve corsa GM ve Fiat'ın ortaklık yaptığı dönemde tasarlanan ortak bir platformu kullanıyorlar (şasi değil platform). Ayrıca opel 1.3 multijet motoru da cdti adıyla halen kullanıyor. Dolayısıyla çok benzer araçlar.
    Punto evo "pazar ömrü ortası makyajı" diyebileceğimiz bir müdahaleyle epey çekici hale geldi. Bence kesinlikle punto... Corsa'nın içi açıkçası dandik. Onun dışında iyi bir araba. "city bus interior". Benzinli 1.4 motorları karşılaştırma olanağım yok hiç kullanmadım...
  • puntonun içi kesinlikle daha güzel ama sağlamlık açısından kıyaslandığında hangisi iyidir merak ediyorum.
  • puntonun hangi modelini önerirsiniz? Grande punto 1.3 multijeti de iyi diye forumda konuşuluyor, ama ben opel corsanın görünüşünü daha çok beğeniyorum.
  • corsa alabilirsiniz kasa makyajlandı
  • Corsa diyorum almanlar araba konusunda iyiler kabul etek lazım....evo da dizel nerdeyse astra clasic fiyatında claic alır tüp taktırırımmm c sınıfı piyasasıda iyi olan arabam olur
  • Bir kaç ay önce çok az başlığa konu olan punto evo bir aydır punto mu şumu punto mu o mu diye uzayip giden başlık lara konu oluyor.vw geçecek nerdeyse..;)
    Bu da piyasasının git gide yükseldiğini gösteriyor olsa gerek.
    Ben arabamdan memnunum kardes,arkadasinın hosuna giderse tavsiye ederim.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sifir-arac-2-700-tl-ucuz-halen-bayiden-cikmadi-49274689/detay/

arkadaşlar bu ilandaki araç için yorum yapabilir misiniz? İlan tarihi 11 mayıs. Bu fiyata daha önce satılması gerekmez miydi?
  • Şunu diyebilirim punto gerçekten donanım olarak önde.Yeni corsada makyajlandığı için onunda dış görünümü hoş.Ama ben olsam puntuyo alırdım.Çünkü punto performans olarakta üzeceğini sanmıyorum.İlandaki arabayı 4.500 tl daha ucuza veriyolar fakat hiç belli olmaz.Çünkü sahibinden.com da 3 yerinden lokal boya var der adam bi gidersin 7,8 yerinden boyalı çıkar.En iyisi o arabayı gördükten sonra karar verin.
  • ARkadaşlar selam herkese. basketbol6 arkadaşım bundan 3 hafta önce bende benzer bir çelişki yaşadım. Seçimim astra classic III ten yana oldu. Bu seçeneğide bir dene istersen. Sana tavsiyem bol bol test sürüşü yapman.
  • punto derim çünkü motoru daha yeni , güçlü ve ekonomik (corsa 1.4 göre)
  • kullanım rahatlığı açısından opel corsa, aynısı annemde var, arada ben de kullanıyorum çok rahat araba.
  • +1 punto evo
  • Punto evo 1.3 Multijet 75 HP (kampanyalı) 33.895 TL
    Opel Corsa 1.2 Twiport (kampanyalı) 29.483 TL
    Bu iki araç arasında bir karşılaştırma yaparsak Punto'ya 5 milyarlık indirim uygulanmış ve motoru daha iyi.Şahsen tercihim punto evo olurdu ama karar sizin
  • peki punto evomu yoksa hyudai i20 mimi? birde punto evonun otomatik vitesleri nasıldır?
  • Punto Evo tercih ederim ama Corsa'da başkadır.
  • Bu iki aracta tercih, punto evo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbidden_man -- 28 Temmuz 2011; 10:10:12 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.