Şimdi Ara

NİSSAN JUKE kullanan var mı nasıl arabadır 2011 model 41000 tl ye değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
100.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar nissan juke 2011 model 41000 tl ye değer mi kullanan bilen arkadaşlar varsa bi fikir alabilirmiyim

• Açıkçası hiç kullanmadım ancak tasarım olarak çok beğendiğim bir araç. Diğer yandan kullanıcılarından çok fazla şikayet duyduğum ender araçlardan birisi diyebilirim. Ekseriyetle şikayet edilen yönleri okuduğum kadarıyla;

- Rahatsız süspansiyon sistemi. Aracın çok fazla hoplayıp zıpladığından dem vuruyorlar daha çok.
    - Dar ve basık iç mekan hissi.
    - Benzinli motorda yüksek yakıt sarfiyatı -> İstanbul için.

Bence denemekte fayda var eğer dizel alınacaksa. Tasarım olarak gerçekten eskimeyecek bir yüze sahip. Bugün birçok araç 5 yıl sonra göze hitap etmeyecek standart yüzlerle piyasaya sürülürken Juke sıradışı tasarımı ile yıllara meydan okuyacak bir tasarıma sahip bence. Honda Civic hatchback e benzetiyorum bu yönüyle.

• hocam gozuktugunun aksine ic hacmi B segmentinde bir arac kadar kucuktur haberiniz olsun.
  • Tasarım görecelidir tabi beğenen olabilir ama kendi adıma konuşayım bence berbat ötesi bir tasarımı var
    iç mekanı aşırı dar ve sıkıcı keza malzeme kalitesi de logandan hallice
    motoru yakıt tüketimi konusunda başarısız çok yakıyor
    sürüş konforu sunmuyor virajlarda güven vermiyor ve çukur-tümseklerde uçacakmış gibi zıplıyor.
    Bu aracı alanlarda genelde şöyle bir izlenim bırakıyor bende, "Suv'a paramız yetmedi, B segmenti bir aracın yükseltilip şişirilip çakma suv diye satılan bir modelini aldık."
  • Tasarım göreceli ama benim kesinlikle almayacağım bir araç...
  • Dizel versiyonu için konuşmak gerekirse ben olumsuz bir yanına rastlamadım. Tasarım görecelidir, benim de beğendiğim söylenemez. İmzamdaki araca bakabilirsiniz..
  • Merhaba

İlk çıktığında radikal bir kararla babamın tercih ettiği araç, otomobille uğraşan biri olarak ilk defa bizde gördüm desem yeri.

Dediğim gibi otomobillerle uğraşıyorum ve özellikle orta segmentte bir çok araç ile haşır neşir oluyorum.

Öncelikle aracın eksilerinden bahsetmek isterim.

--İçi gerçekten de geniş değil. Kalabalık bir ailen varsa ve boy ortalamanız uzunsa çok da rahat edemeyebilirsiniz.
    --Virajlara süratli girilirse çok güven vermiyor. Ama fren sistemleri oldukça başarılı.

Gel gelelim artılarına

--1.5 dizelini kullanan biri olarak yazıyorum ki yakıtı mükemmel. Fazla gaza yüklenmezsen 22 kuruş civarı yakıyor.
    --Sürat dersen zaten her bir beygirin hakkını veriyor. Hiç dizel olduğunu hissettirmediği gibi rampalarda, düz yol gider gibi hızlanıyor.
    --6 ileri vites olmasından sebep araç hızlanırken hiç zorlanmıyor.
    --İçinin tasarımı bence oldukça güzel tabi ki göreceli bir kavram.
    --Her türlü güvenlik donanımına sahip. Kaza anında her tarafından hava yastığı fışkırıyor :)

Yazdıklarım doğrultusunda aracın tasarımını beğeniyorsan almanı ben şahsen tavsiye ederim.
    İçinin dar olması senin için dezavantaj yaratacaksa, Focuslara yada beğendiğin farklı modellere yönelmen senin için daha iyi olacaktır.
    Bi bayiye gidip incele bence.

Tasarım olarak hala içim ısınmamış olsa da direksiyonuna geçince oldukça güzel bir araç.

iyi günler dilerim.

• Aracı bende bilmiyorum fakat eğer alırsanız Allah rızası için akşamları öndeki 6 farı birden açıp gezmeyin nefret ettiriyorlar kendilerinden

• bi akrabam aldı kendine sıfır ona sorucam dediklerini yazacağım buraya ben tasarımını beğeniyorum ama 6 far yanınca bence güzel olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: beycoastt

Merhaba

İlk çıktığında radikal bir kararla babamın tercih ettiği araç, otomobille uğraşan biri olarak ilk defa bizde gördüm desem yeri.

Dediğim gibi otomobillerle uğraşıyorum ve özellikle orta segmentte bir çok araç ile haşır neşir oluyorum.

Öncelikle aracın eksilerinden bahsetmek isterim.

--İçi gerçekten de geniş değil. Kalabalık bir ailen varsa ve boy ortalamanız uzunsa çok da rahat edemeyebilirsiniz.
    --Virajlara süratli girilirse çok güven vermiyor. Ama fren sistemleri oldukça başarılı.

Gel gelelim artılarına

--1.5 dizelini kullanan biri olarak yazıyorum ki yakıtı mükemmel. Fazla gaza yüklenmezsen 22 kuruş civarı yakıyor.
    --Sürat dersen zaten her bir beygirin hakkını veriyor. Hiç dizel olduğunu hissettirmediği gibi rampalarda, düz yol gider gibi hızlanıyor.
    --6 ileri vites olmasından sebep araç hızlanırken hiç zorlanmıyor.
    --İçinin tasarımı bence oldukça güzel tabi ki göreceli bir kavram.
    --Her türlü güvenlik donanımına sahip. Kaza anında her tarafından hava yastığı fışkırıyor :)

Yazdıklarım doğrultusunda aracın tasarımını beğeniyorsan almanı ben şahsen tavsiye ederim.
    İçinin dar olması senin için dezavantaj yaratacaksa, Focuslara yada beğendiğin farklı modellere yönelmen senin için daha iyi olacaktır.
    Bi bayiye gidip incele bence.

Tasarım olarak hala içim ısınmamış olsa da direksiyonuna geçince oldukça güzel bir araç.

iyi günler dilerim.

kardeş bişey sorcam acaba 1.6 visia larda mı 6 ileri ve acaba onlarda eco modu felan var mı ? şimdiden teşekkürler kapo. :)

• geç cevapladığım için kusura bakma faydası olurmu bilmem ama boş geçmiyim,

6 ileri tüm dizel modellerinde var bizim ki visia değildi.

Eco mod diye bişey dikkatimi çekmedi eco sunu kendin ayarlayacaksın sürüşe göre farkettirir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: beycoastt

geç cevapladığım için kusura bakma faydası olurmu bilmem ama boş geçmiyim,

6 ileri tüm dizel modellerinde var bizim ki visia değildi.

Eco mod diye bişey dikkatimi çekmedi eco sunu kendin ayarlayacaksın sürüşe göre farkettirir :)

hayır ne demek :) teşekkürler genede bu kısa zaman içerisinde hiçbirşey istediğimiz gibi olmadı ve alamıyacağımıza kanaat getirdik şimdi daha ucuz yollu mesela 15.000-25.000 TL arasında ki arabalara bakmaya karar verdik ama sizin ve bu konu sayesinde juke ile ilgili çok ama çok fazla bilgiye ulaştım teşekkürler genede tekrar görüşmek dileğiyle

• 1.5 YIL (49.000 KM) JUKE 1.6 CVT BENZİNLİ KULLANMIŞ BİRİSİ OLARAK JUKE DÜŞÜNEN ARKADAŞLARA NACİZANE DÜŞÜNCELERİM..
    ARACIN VİTES GEÇİŞİ ÇOK SESSİZ VE YOKUŞLARDA KAÇIRMIYOR.. FAKAT OTOMATİK VERSİYON 4 VALVE OLDUĞUNDANMIDIR BİLEMEM ÇOK HANTAL VE HİÇ SERİ DEĞİL..
    Virajlarda önden kaymaya meyilli ve ESP ye rağmen güvenle viraja giremiyorsunuz... Aracın yapısı dolayısıyla çok rüzgar sesi alıyor.. Ayrıca suspansiyonları sert ve kasislerde ve ülkemizin bozuk yollarında özellikle arka koltuk hiç rahat değil...
    Genel olarak ön koltuklarda oturanlar için konfor problemi yok ama arkası için aynı şeyi söyleyemiycem..
    Benzinli versiyon 1 depo ile şehir içi 450 km gidiyor ve (benzin 4.14 tl iken deposu 180 tl ye doluyor )
    Özetle fiyatını aracı ; fiat , ford fiesta , renault clio vb tarz aracı olan arkadaşlar için yinede kalite ve sınıf atlaması olacağı kesin ..
    fakat ne tam bir SUV , ne de tam bir aile arabası .. farklı bir araç..

• quote:

Orijinalden alıntı: akanselo

1.5 YIL (49.000 KM) JUKE 1.6 CVT BENZİNLİ KULLANMIŞ BİRİSİ OLARAK JUKE DÜŞÜNEN ARKADAŞLARA NACİZANE DÜŞÜNCELERİM..
    ARACIN VİTES GEÇİŞİ ÇOK SESSİZ VE YOKUŞLARDA KAÇIRMIYOR.. FAKAT OTOMATİK VERSİYON 4 VALVE OLDUĞUNDANMIDIR BİLEMEM ÇOK HANTAL VE HİÇ SERİ DEĞİL..
    Virajlarda önden kaymaya meyilli ve ESP ye rağmen güvenle viraja giremiyorsunuz... Aracın yapısı dolayısıyla çok rüzgar sesi alıyor.. Ayrıca suspansiyonları sert ve kasislerde ve ülkemizin bozuk yollarında özellikle arka koltuk hiç rahat değil...
    Genel olarak ön koltuklarda oturanlar için konfor problemi yok ama arkası için aynı şeyi söyleyemiycem..
    Benzinli versiyon 1 depo ile şehir içi 450 km gidiyor ve (benzin 4.14 tl iken deposu 180 tl ye doluyor )
    Özetle fiyatını aracı ; fiat , ford fiesta , renault clio vb tarz aracı olan arkadaşlar için yinede kalite ve sınıf atlaması olacağı kesin ..
    fakat ne tam bir SUV , ne de tam bir aile arabası .. farklı bir araç..

Cvt de vites değişimi yok, onun için sessizdir..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.