Yüzbaşı
23 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar sizden ricam,
samsung s5 telefonumu avedan almıştım android 5.0 güncellemesine kadar sorunsuz kullanıyordum, güncellemeden 1 hafta sonra ekran aşağıdan yukarıya doğru kaymaya başladı çok ilginç, kapat aç pili çıkar vs sonra ekran komple gitti bende yetkili servise verdim danıştek bilişim önce ekranı değiştirdiler telefonu alabilirsiniz dediler ama sonra almaya gittiğimde sorunun devam ettiğini söylediler ve bugün teslim aldım ana kartı değiştirmişler imei vs değişmiş, yanlız cihazı alırken dışını ekranı çizik vs kontrol ettim sıkıntı yok eve gelip arka kapağı açıp içine bakınca birkaç ayrıntıdan rahatsız oldum fotoğraflarıda koyacağım yanlız s5 i olan bir akadaşdan yardımcı olmasını istiyorum,
1- içinde artık made in vietnam yazıyor önceden böyle değildi sanki
2- ortadaki parçanın iç tarafındaki kesişim yerlerindeki parlak krom rengi boya sınırları bariz şekilde belli ki önceden böyle olmadığına eminim

sanki yetkili serviste kalitesiz malzeme kullanarak halledilmiş gibi çok rahatsız oldum,
eğer s5 inin içinin kenar köşelerinin resmini atacak olan olursa çok sevinirim ve ayrıca sizin telefonlarda made in vietnam mı

yeni konu açtım arkadaşlr
Arkadaşlar sizden ricam,
samsung s5 telefonumu avedan almıştım android 5.0 güncellemesine kadar sorunsuz kullanıyordum, güncellemeden 1 hafta sonra ekran aşağıdan yukarıya doğru kaymaya başladı çok ilginç, kapat aç pili çıkar vs sonra ekran komple gitti bende yetkili servise verdim danıştek bilişim önce ekranı değiştirdiler telefonu alabilirsiniz dediler ama sonra almaya gittiğimde sorunun devam ettiğini söylediler ve bugün teslim aldım ana kartı değiştirmişler imei vs değişmiş, yanlız cihazı alırken dışını ekranı çizik vs kontrol ettim sıkıntı yok eve gelip arka kapağı açıp içine bakınca birkaç ayrıntıdan rahatsız oldum fotoğraflarıda koyacağım yanlız s5 i olan bir akadaşdan yardımcı olmasını istiyorum,
1- içinde artık made in vietnam yazıyor önceden böyle değildi sanki
2- ortadaki parçanın iç tarafındaki kesişim yerlerindeki parlak krom rengi boya sınırları bariz şekilde belli ki önceden böyle olmadığına eminim

sanki yetkili serviste kalitesiz malzeme kullanarak halledilmiş gibi çok rahatsız oldum, şikayet edebileceğim bir yer var mı?
eğer s5 inin içinin kenar köşelerinin resmini atacak olan olursa çok sevinirim ve ayrıca sizin telefonlarda made in vietnam mı?

şimdi şarjı dolunca hemen güncellemeyi yapacağım tekrar sorun olursa servise

eski yeni arızalı farketmez evinizde yada iş yerinizde işinize yaramayan bir köşede duran atmaya kıyamadığınız laptop varsa değerlendirmenin bir yöntemi,
genelde laptoplarda anakart problemi varsa yapım maliyetinden, yedek parça bulunmadığından, dolayı yaptırmamayı tercih edebilirsiniz, yada modeli geçti yavaş falan ama çalışıyor diye bir kenarda atıl duruyorsa değerlendirebilirsiniz. (NOT:laptop arızalı ekrana görüntü gelmiyor olabilir ama LCD panelinin sağlam olması gerekmekte)

ben yapım aşamasını arızalı olan fakat LCD ekranı sağlam olan bir laptop a göre anlatacağım;

-laptopu güzelce söküyoruz, özellikle LCD ekranı söküp arkasındaki barkoda LCD ekranın marka modeline bakıyoruz
(ben 1 toshiba 2 packardbell söktüm toshibadan samsung panel packard bellerden birinden quanta diğerinden LG&Philips çıktı bende ilk önce
LG&Philips çıkana yapmaya karar verdim)
-elimizdeki LCD panele uygun TV CONTROL BOARD yada Kit aramaya başlıyoruz
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=lcd+controller+kit&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.Xlcd+controller+kit+tv&_nkw=lcd+controller+kit+tv&_sacat=0
-uyumluluk kontrollerini yapıyoruz ben satıcıya mesaj attım; elimdeki LCD panelin Model numarasını, sorun olmadığını uyumlu olduğunu mesajla bana bildirdi zaten
bu kitleri satanlar aldıktan sonra mesajla lcd ekranın marka modelini bildirin diye dip not düşmüşler
-alışverişi yaptıktan sonra 1 ay kargonun gelmesini bekliyoruz
-kart elimize ulaştığında LCD panelin arkasından konnektörü takarak kullanıma hazır bir hale getiriyoruz (resimlerde mevcut)
-kimi satıcılar adaptör speaker vs ile full kit kimisi sadece kart şeklinde satıyor o artık size kalmış, ben speaker li satıcı bulamamıştım adaptörüde kendim
bir yerden uydururum diye uzaktan kumandalı bağlantı özellikleri hoşuma giden bir kiti aldım
-bir elektirikçiden 10tl ye 12v0.5ah aldığım adaptör işimi gördü
-çok hoşuma gitti direk usb destekli olması resim video divx vs birçok formatı desteklemesi, HDMI girişi olması artıları
speakeri direk kartada bağlayabilirsiniz, yada kartın arkasındaki çıkışa 3.5mm standart jack ile herhangibir speaker bağlarsanızda işinizi görür ben orda çok
tereddüt ettim tv seyrederken destekleyecekmi diye ama sorun olmadı

Maliyet;
45 dolar kart tuttu 97TL cıvarı
10 TL adaptör
x tl speaker (daha almadım)
silinsin
arkdaşlar ben amatör bir diablo 3 oyuncusuyum zaman buldukça takılıyorum,
en son updateden sonra bu kitap çıktı tıklayınca kırmızı bişey yazıyor da bir türlü anlamadım, diğer oyuncularla oynarken kitaptan enerji dolduruyorlar bir türlü beceremedim yardımcı olursanız sevinirim
ben 2 yıl kadar önce SC2 almıştım battle netden logini oluştur falan bugün şans eseri bir gireyim dedim şok oldum

"Due to suspicious activity, this account has been locked. A message has been sent to this account’s email address containing details on how to resolve this issue. Visithttp://eu.battle.net/account/locked.html for more information."
hata mesajını veriyor linke tıklayınca mail adresi ve name istiyor ve devamlı hata veriyor ne girebiliyorum nede başka birşey çalındımı acaba anlamıyorum

bilgisayarımda tam versiyon lisanslı norton 360 yüklü, battle nete en son 1 ay adar önce girip kontrol etmiştim herhangibir sıkıntı yoktu bugünlerde diablo 3 e girmeyi düşünüyordum battle netden kontrol etmek istedim ama giremedim
böyle sorun yaşayan oldumu acaba yada ne yapılabilir

hata mesajının türkçe çevirisi : "Şüpheli etkinlik nedeniyle, bu hesap kilitlendi. Bir mesaj bu sorunun nasıl çözüleceği ile ilgili ayrıntılar içeren bu hesabın e-posta adresine gönderildi. Daha fazla bilgi içinhttp://eu.battle.net/account/locked.html ziyaret edin."

gelen mail :
Due to suspicious activity, the Battle.net account derin_karayel@hotmail.com has been locked. To restore access to this account, please follow these steps:

Step 1: Secure Your Computer

In the event that your computer has been infected with malicious software such as a keylogger or trojan, simply changing your password may not deter future attacks without first ensuring that your computer is free from these programs. Please visit our Account Security website to learn how to secure your computer from unauthorized access.

Step 2: Secure Your E-mail Account

After you have secured your computer, please create a new password for your e-mail account since it may also be compromised. Be sure to check your e-mail filters and rules and look for any e-mail forwarding rules that you did not create. For more information on securing your e-mail account, visit this Support page.

Step 3: Choose a New Password

You must change your password in order to resume using this Battle.net account. Please click this link to choose a new password:

https://eu.battle.net/account/support/password-reset.html

*Note that your former password no longer grants access to Battle.net account management, World of Warcraft, or any other login-protected Battle.net account service.

If you still have questions or concerns after following the steps above, feel free to contact Customer Support athttp://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=22330.

Sincerely,
The Battle.net Account Team
Online Privacy Policy

--------------------------------------------------------------------
türkçesi :

Şüpheli etkinlik nedeniyle derin_karayel@hotmail.com Battle.net hesabı dondurulmuştur. Bu hesaba yeniden erişim sağlayabilmek için, lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Bilgisayarınızı Güvenli

Bilgisayarınız, bir keylogger veya trojan gibi zararlı yazılımlar ile enfekte olmuştur basitçe şifrenizi değiştirerek bilgisayarınızı ilk bu programları ücretsiz olduğunu sağlanmadan gelecekteki saldırıları caydırmak olmayabilir durumunda. Yetkisiz erişime karşı bilgisayarınızı korumak için öğrenmek için Hesap Güvenlik web sitesini ziyaret edin.

Adım 2: E-posta Hesabı sabitleyin

Bilgisayarınızı güvenli sonra da azalabilir beri e-posta hesabınız için yeni bir şifre oluşturun. E-posta filtreleri ve kuralları kontrol ve oluşturduğunuz etmediğini herhangi bir e-posta yönlendirme kurallarını aramak için emin olun. E-posta hesabı güvenliğini sağlama hakkında daha fazla bilgi için, bu Destek sayfasını ziyaret edin.

Adım 3: Yeni Bir Şifre Seçin

Bu Battle.net hesabı kullanmaya devam etmek için şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Yeni bir şifre seçmek için bu bağlantıyı tıklayın:

https://eu.battle.net/account/support/password-reset.html

Senin eski şifreniz artık Battle.net hesap yönetimi, World of Warcraft ya da başka herhangi bir oturum açma ile korunan Battle.net hesabı hizmetine erişim izni olduğunu unutmayın.

Hala sorularınız veya yukarıdaki adımları izledikten sonra şüpheleriniz varsa,http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=22330 Müşteri Destek temas kurmaktan çekinmeyin.

Saygılarımızla,
Battle.net Hesap Ekibi
Çevrimiçi Gizlilik Politikası

burdaki adım 3 deki linden girince email ve name istiyor ordada eror verip duruyor

ne yapılabilir bilen daha önce yaşayan varsa yardımcı olursa sevinirim
Arkdaşlar istanbulun avrupa yakasını bilmiyorum hafta arasında avcılar yeşilkent mah. tarafında bir yere gitmem lazım ilk defa avcılara gideceğim
tuzladan gebze-harem dolmuşuyla hareme geçip ordan arabalı vapurla sirkeciye ordan sonrasın bilmiyorum, yada pendik haydarpaşa treniyle haydarpaşaya ordan vapurla eminönü ne ordan sonrasını bilmiyorum bilen arkdaşlar yardımcı olursanız sevinirim, yeşilkent mah. avcıların üst tarafında kuzeyinde kalıyor
Cep Telefonumu arızasından dolayı teleservise ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım bende kargoya verip maltepe şubesine gönderdim;
cep telefonuma msj ve bir link geldi kullanıcı adı parola vardı
ordan girince aşşağıda yazdığım şeyler yazıyor, teleservisi telefonla arayıp 3ü tuşlayıp sorgulama yaptığımda üst servise tranfer edilmiştir diyordu şimdi ise
işlem sırasında diyor, defalarca defalarca aramama rağmen telefonla ulaşmak mümkün değil, zaten arayıp 1 e basıp son için 7 ye basınca telefon kapanıyor
diğer markalara basıncada sırada 5 lişi ar 3 kişi kaldı diyip 30 dk telefonda bekliyorsunuz ama bir yere ulaşamıyorsunuz.
bu aşşağıdaki bililere göre telefonun durumu nedir acaba bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

İş emri Detayları - Kapalı -- 25-07-2012 15:27:19
Model SE MT11I BLUE G
Garanti Durumu FW
Durumu Kapalı
IMEI Numarası ************5
Durum IMEI numarası kayıtlı
Kaynak İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
Üretici
Üretici : Sony Ericsson Mobile Communications AB Pazar Adı: Sony Ericsson MT11i Model Bilgileri: AAD-3880100-AV
Referans No
Yeni IMEI Numarası
Kargo Giriş Tarihi
Geliş Tarihi 24-07-2012 20:12:12
Bitiş Tarihi 25-07-2012 15:27:19
Son Test Tarihi
Transfer Tarihi 25-07-2012 15:27:19 -
Arkadaşlar benim sorum,
2009 dan beri D-smart kullanıyorum (Spor paketi hariç full)
artık lcd televizyonda aldım, kanallar diziler biçok şey hd ye geçmiş;
bende hd ye geçmeyi düşünüyorum (2 haziranda dsmart yıllık paket üyeliğimin süresi dolacak)
eski abone olduğum için paket yenilemede indirimim var

beni düşündüren sizlerden yardımını istediğim konu ise aboneliğim bitince farkını verip HD-Smart a mı geçsem, bikaç yerde de
Dreambox diye bişey duydum dreamboxamı geçsem (dreambox hakkında çok detayı bilgim yok)

sizce hangisi mantıklı olur d-smarttan HD smarta geçişde ne kadar istiyorlar bilmiyorum, paketim spor hariç full du indirimide öldürmek istemiyorum
dreamboxa geçersem eğer ve yarın birgün pişman olursam geri dönmek pahalıya mal olur..

bilgisini tecrübesini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
2 Adet G sınıfı Fırkateyn (1x350 ölçekli)(360parça)
2 Adet Arleig Burke Sınıfı DDG (1x350 ölçekli)
1 Adet German U boat Denizaltı (1x350 Ölçekli)(130parça)
1 Adet SH-60B SeaHawk Helikopter (1x48 Ölçekli)
1 Adet C-130J Askeri Kargo Uçağı (1x72)

hepsi plastik hazır model kitinden yapıldı, şu an boyalar alınarak haftaya boyanma işleminin bitmiş olmasını planlıyorum yapım aşamasında fotograf çekmeyi unuttum bikaç fotograf vardı onlarında boyutlarını ayarlayamadım, haftaya boya ile beraber arleigh burke(1x350) alıp yapmayı düşünüyorum

Hakkında
Meslek: Denizci
İlgi Alanları: ATV, Araba Elektronik, Yazılım Pc
Forum İmzası:
KarayeLL
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Bilgisayar
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS3
World of Warcraft
wow
Steam
Cs
TV
LG
Klima
Mitsubishi Heavy
Ses Sistemi
Creative
Tablet
Acer
Notebook
Acer
GPS, Navigasyon
Garmin
PSN ID
ps3
Dünyadan Futbol
Only Milli Takım
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.136
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 88.444 (Bu ay: 381)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 27 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.