Şimdi Ara

Fiat Egea'nın aşırı kalitesiz olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
3
Favori
26.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bugün bir ikinci elcide baz paket bir egea hb inceledim. Egea'ya ilk binisimdi bu arada. Ve samimi söylüyorum bu arabaya verilen paranın her kuruşuna yazık. Klima kumanda düğmeleri ve radyo kumandalari sakamiydi hala düşünüyorum. Milyoncularda satılan Çin malı kasetcalarlarin düğmeleri inanın daha kaliteli. Kullanılan plastik rezalet, gösterge tablosu suzuki maruti'den hallice. Tavan tutacakları soft kapanmıyor ve sağa sola oynuyor gevşek. Şaka gibiydi gerçekten inanılmaz kalitesizdi. Vites kolu da çok kötüydü yolları belirsiz adeta leyland kamyon vitesi gibi sağa sola saliniyordu. Bu arada araba daha 30 bindeydi. Arka koltuğa bakayım dedim poponuzu koyduğunuz yer sabit değil ve yerinden çıkıyor altında inanılmaz özensizce yapılmış yalıtım malzemesi vardı. Kısaca bu kadarını beklemezdim çok yazık bu arabaya verilen paraya. Ek not: aynı yerdeki bir CLA'yi da inceledim ve arabanın iç mekanı sert plastik arkadaşlar. Şaka yapmıyorum Mercedes-Benz'in en az 150k para istediği CLA sert plastik göğüsle ithal ediliyormuş. Şaşkınlığım iki kat daha arttı. Hepinize hayırlı iftarlar hayırlı forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Baz pakete bindiğinizden normal hocam. Fiat'ın baz paketleri filo için zaten. Normal kullanıcı Fiat'tan baz paket almaz, zaten dolu paketi de gayet uygun fiyatlarda.

Urban yada Lounge sedan taksiye bindim, dediklerinizin çoğu yok.

Tavan tutacakları Focus'tan daha yumuşak şekilde kapanıyordu ve gayette sağlamdı. Klima düğmeleri de bayide defalarca inceledim, yine Focus'tan çokta farklı değildi. Teyp kumanda düğmeleri de yine aynı şekilde sınıf ortalamalarında.

Koltuğun minderini de oynatmanız enteresan. Takside bindiğim rahatlık konusunda Focus'tan çok daha iyiydi. Bayide de bahsettiğiniz şekilde oynama görmedim ama yalıtım malzemesi kısmına katılıyorum. Yeni Doblo'nun koltuğunu kaldırırken halı elimde kaldı

Vites konusunda da en odun vitesler zaten Fiat grubunda. Benim Doblo'nun vitesini değiştirmek için ciddi bir kuvvet uygulaman gerekiyor ve yollarını karıştırmak imkansız. Takside gözlemlediğim gayet yumuşak ve sessiz değiştiğiydi. Benim hoşuma gitti bu hali.

Göstergeler konusunda Fiat'ın göstergeleri gayet şık ve işlevsel. Maruti ile benzetmeniz de enteresan

Alto;

Egea;

Birde forumdaki yumuşak plastik hayranlığı enteresan. 16 senedir sert plastikli Doblo'yu kullanıyorum ve yumuşak plastikten bir eksiğini görmedim. Focus'un plastiği nispeten yumuşaktı ama bir fark yok arada. Ha yumuşak ha sert. Sonuçta plastik
    Ben aşırı bir kalitesizlik görmemiştim, fiyatına paralel bir kalite sunuyor. Baz versiyon diğerlerine göre malzeme kalitesi olarak daha geride. Cla'yı ilk incelediğimde ben de şaşırmıştım, fiyatına göre çok düşük bir iç mekan kalitesi var, kullanıcıların şikayet ettiği trim sesleri de cabası. A ve b serileri de Mercedes kalitesinde değil.
    Aslında arabalar gerçekten kalitesiz ama asıl sorun bu araçlara dair alım gücünüzün malum nedenlerden dolayı düşük kalması ve kalitesizliğin bu nedenle çok daha fazla göze batması.

Bir Avrupalı gidip Tipo'ya (yani Egea) 15-17 bin Euro verince zaten şikayet etmez. Bizde ise servet gibi görünüyor bu tenekeler.

Not: Cla için yorum yapamayacağım ama her araç gibi o da fiyat olarak iyice zıvanadan çıktı.
    Fiyati 130 yada 160 bin olsa sana hak veririm de 95 binlik fiyatına göre egea kaliteli bende bunu anlatamıyorum f/p oranına bak. Illa kalite istiyorsan mercedes bmw masareti gibi gibi firmlar var onlarin ürettiği hepsinden kaliteli ama fiyatları bir o kadar yüksek. Sen gelmişsin burada kuru kuru vw fanatikligi yapıyorsun ancak. Nerede kaldı forumun yüksek f/p oranı arayan ölücü ruhu

Adım gibi eminim ki lounge paket egea sw veya hb modelinin içini gidip canli canli gormemissindir.
  • Abi fiat sonuçta en kalitesiz en ucuz marka beklenti olmaması lazım..

• daha 30 bindeydi dediğin araba geçen sene mayıs ayında satışa sunuldu. Maksimum 1 senelik desek nasıl kullanıldığını sen düşün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buralar karışır.
  • Ben aşırı bir kalitesizlik görmemiştim, fiyatına paralel bir kalite sunuyor. Baz versiyon diğerlerine göre malzeme kalitesi olarak daha geride. Cla'yı ilk incelediğimde ben de şaşırmıştım, fiyatına göre çok düşük bir iç mekan kalitesi var, kullanıcıların şikayet ettiği trim sesleri de cabası. A ve b serileri de Mercedes kalitesinde değil.

• bir egeayı beğenmeyenleri birde yerli araba isteyenleri düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında arabalar gerçekten kalitesiz ama asıl sorun bu araçlara dair alım gücünüzün malum nedenlerden dolayı düşük kalması ve kalitesizliğin bu nedenle çok daha fazla göze batması.

Bir Avrupalı gidip Tipo'ya (yani Egea) 15-17 bin Euro verince zaten şikayet etmez. Bizde ise servet gibi görünüyor bu tenekeler.

Not: Cla için yorum yapamayacağım ama her araç gibi o da fiyat olarak iyice zıvanadan çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Haziran 2017; 20:8:18 >
  • Baz pakete bindiğinizden normal hocam. Fiat'ın baz paketleri filo için zaten. Normal kullanıcı Fiat'tan baz paket almaz, zaten dolu paketi de gayet uygun fiyatlarda.

Urban yada Lounge sedan taksiye bindim, dediklerinizin çoğu yok.

Tavan tutacakları Focus'tan daha yumuşak şekilde kapanıyordu ve gayette sağlamdı. Klima düğmeleri de bayide defalarca inceledim, yine Focus'tan çokta farklı değildi. Teyp kumanda düğmeleri de yine aynı şekilde sınıf ortalamalarında.

Koltuğun minderini de oynatmanız enteresan. Takside bindiğim rahatlık konusunda Focus'tan çok daha iyiydi. Bayide de bahsettiğiniz şekilde oynama görmedim ama yalıtım malzemesi kısmına katılıyorum. Yeni Doblo'nun koltuğunu kaldırırken halı elimde kaldı

Vites konusunda da en odun vitesler zaten Fiat grubunda. Benim Doblo'nun vitesini değiştirmek için ciddi bir kuvvet uygulaman gerekiyor ve yollarını karıştırmak imkansız. Takside gözlemlediğim gayet yumuşak ve sessiz değiştiğiydi. Benim hoşuma gitti bu hali.

Göstergeler konusunda Fiat'ın göstergeleri gayet şık ve işlevsel. Maruti ile benzetmeniz de enteresan

Alto;

Egea;

Birde forumdaki yumuşak plastik hayranlığı enteresan. 16 senedir sert plastikli Doblo'yu kullanıyorum ve yumuşak plastikten bir eksiğini görmedim. Focus'un plastiği nispeten yumuşaktı ama bir fark yok arada. Ha yumuşak ha sert. Sonuçta plastik

• Kaliteli bir araba değil zaten reklamlarla çok büyüttüler sadece
  • Kağıt yapım.Plastik yetmemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Kağıt yapım.Plastik yetmemiş.

• Leyland kısmında iyi güldüm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne beklediğinize bağlı, bazıları sadece bir yerden bir yere götürmesini istiyor aracın.

• Bu fiat, egeayı gerçekten üst sıralara oynamak için mi yaptık dedi? pyasa arabası işte, sümbül gibi buda ne bekliyorsunuz ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Bu fiat, egeayı gerçekten üst sıralara oynamak için mi yaptık dedi? pyasa arabası işte, sümbül gibi buda ne bekliyorsunuz ki.

Egea'yı sümbülle kıyasladınız ya

Sümbülün rakibi olsa olsa bajaj olur.

• algı olarak ülkede çok farklı görüldüklerini sanmıyorum ama bencede egea daha iyi bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

algı olarak ülkede çok farklı görüldüklerini sanmıyorum ama bencede egea daha iyi bir araç.

Fiat'a binen adamın algıyı çokta taktığı yok zaten. milleti takacak olsa egea'nın yarı fiyatına bir golf alır.

Egea fiyat performans skalasında iyiydi de bence 5-10 bin fazlası var.

• Bir aracın kalitesini içerde kullanılan malzemenin yumuşakmi yoksa sert plastiktenmi yapıldığını inceleyip kalitesini belirleyen bir millet sanırım bizler varız!!!Vw yumuşak kullanır adı premium olur,reno -fiat sert kullanır adı kalitesiz olur

• aşırı demek fazla iddialı olmuş, bizim bindiğimiz test ettiğimiz egea başka bir egea mı kalitesizliği göremedik.. linea bile aşırı kalitesiz değil, sallamayın.
  • Yinemi, iyiki yerli aracımız yok çıkmadan gömeriz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.