Şimdi Ara

Fiat Egea'nın aşırı kalitesiz olması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
3
Favori
26.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Niye önemli değil anlayamadım donanım önemli değilse şahine binelim sonuçta o da ayağı yerden kesiyor ne diye boşuna fazla para verelim ki

Önemli olan kalite diyorum nerelere gidiyorsun. Trend passat donanımıyla da kalitesiyle de boğar ege sw yi. O arabaya 100bin verilmez. Veren arabadan anlamıyordur. Kektir. Egeadan sonra golf bile kalitesiyle aklını alır adamın. Arabanın ismi bile ofsayt. Yahu egea ismi bi tek türkiyede kullanılıyor. Neden ege değil de egea? Neden tipo değil? Çünkü tipoyla aynı kalitede değil. Euroncapa girse tiponun aldığı 3 yıldızı bile alamazdı bu teneke

Egea nın kalitesiz olduğunu biliyorumda en azından boşline passattan iyidir.Arabayı öveyim derken vw nin araçlarınıda övmüşsün.Maşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Fiyati 130 yada 160 bin olsa sana hak veririm de 95 binlik fiyatına göre egea kaliteli bende bunu anlatamıyorum f/p oranına bak. Illa kalite istiyorsan mercedes bmw masareti gibi gibi firmlar var onlarin ürettiği hepsinden kaliteli ama fiyatları bir o kadar yüksek. Sen gelmişsin burada kuru kuru vw fanatikligi yapıyorsun ancak. Nerede kaldı forumun yüksek f/p oranı arayan ölücü ruhu

Adım gibi eminim ki lounge paket egea sw veya hb modelinin içini gidip canli canli gormemissindir.

• quote:

quote:

Emin misin donanım olarak aynı olduklarına?

Varsa bildiğin başka sw araç onu göster onla karşılaştıralım.

donanımları saymayı bırak bence artık. ege c sınıfındaki rakipleriyle bile başemedezken passat ile mi karşılaştırıyorsun? c sınıfında ege'den kötü bir sw göremiyorum ben. donanım sayısı önemli değil.

Hocam Egea önce C sınıfı mı bi ona karar verelim... Bence C olamaz... Yani Egea ile Jetta veya Cıvıc aynı kategori de mi yani...
    Misal Accent Blue B sınıfındaysa Egea da B sınıfı olması gerekiyor...

Anlamsız bir şekilde Egea yı bir anda C sınfı olarak lanse edildi piyasada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

quote:

Emin misin donanım olarak aynı olduklarına?

Varsa bildiğin başka sw araç onu göster onla karşılaştıralım.

donanımları saymayı bırak bence artık. ege c sınıfındaki rakipleriyle bile başemedezken passat ile mi karşılaştırıyorsun? c sınıfında ege'den kötü bir sw göremiyorum ben. donanım sayısı önemli değil.

Hocam Egea önce C sınıfı mı bi ona karar verelim... Bence C olamaz... Yani Egea ile Jetta veya Cıvıc aynı kategori de mi yani...
    Misal Accent Blue B sınıfındaysa Egea da B sınıfı olması gerekiyor...

Anlamsız bir şekilde Egea yı bir anda C sınfı olarak lanse edildi piyasada...

ben orda tartışacak birşey göremiyorum. accent'e de bindim, ege'ye de bindim. ege kesinlikle c sınıfı ve accent de tartışmaya yer bırakmayacak bir şekilde b sınıfı. ufak tefek biri belki farkı anlayamaz ama benim gibi iri biri için bunu anlamak çok kolay diyelim diyecem ama ufak tefek biri de farkeder diyorum. aks mesafeleri arasında bile uçurum var. ege zaten aks mesafesiyle c sınıfı olduğunu gösteriyor.

ha linea'yı da uzun süre c sınıfı olarak lanse ettiler. o komik işte gerçekten. linea dediğin punto'nun kuyruklusu. accent gibi daracık bişey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 4 Haziran 2017; 19:53:48 >
  • quote:

Fiyati 130 yada 160 bin olsa sana hak veririm de 95 binlik fiyatına göre egea kaliteli bende bunu anlatamıyorum f/p oranına bak. Illa kalite istiyorsan mercedes bmw masareti gibi gibi firmlar var onlarin ürettiği hepsinden kaliteli ama fiyatları bir o kadar yüksek. Sen gelmişsin burada kuru kuru vw fanatikligi yapıyorsun ancak. Nerede kaldı forumun yüksek f/p oranı arayan ölücü ruhu

Adım gibi eminim ki lounge paket egea sw veya hb modelinin içini gidip canli canli gormemissindir.

bak astra sw 1.4 turbo 99bin. focus sw dizel yine o da 99bin. f/p içine kaliteyi de dahil etmezsen ilerde pişman olursun. kalite yok kalite diyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

quote:

Niye önemli değil anlayamadım donanım önemli değilse şahine binelim sonuçta o da ayağı yerden kesiyor ne diye boşuna fazla para verelim ki

Önemli olan kalite diyorum nerelere gidiyorsun. Trend passat donanımıyla da kalitesiyle de boğar ege sw yi. O arabaya 100bin verilmez. Veren arabadan anlamıyordur. Kektir. Egeadan sonra golf bile kalitesiyle aklını alır adamın. Arabanın ismi bile ofsayt. Yahu egea ismi bi tek türkiyede kullanılıyor. Neden ege değil de egea? Neden tipo değil? Çünkü tipoyla aynı kalitede değil. Euroncapa girse tiponun aldığı 3 yıldızı bile alamazdı bu teneke

Egea nın kalitesiz olduğunu biliyorumda en azından boşline passattan iyidir.Arabayı öveyim derken vw nin araçlarınıda övmüşsün.Maşallah.

full + full c sınıfı bir araçtan d sınıfı boş bir araç her zaman için daha iyidir. hele ki bu araç passat ise. bu arada boşline dediğin trendline passat'ın donanımlarına bir baktın mı? anahtarsız çalıştırma, bluetooth telefon, ikincil çarpışma freni, park freni vs... vs...

boşline passat değil, boşline golf süren birisi ege almaz arabadan anlıyorsa. istediğin kadar süsle kalitesiz işte.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

quote:

full + full c sınıfı bir araçtan d sınıfı boş bir araç her zaman için daha iyidir. hele ki bu araç passat ise. bu arada boşline dediğin trendline passat'ın donanımlarına bir baktın mı? anahtarsız çalıştırma, bluetooth telefon, ikincil çarpışma freni, park freni vs... vs...

boşline passat değil, boşline golf süren birisi ege almaz arabadan anlıyorsa. istediğin kadar süsle kalitesiz işte.

Ben burda marka taraftarlığı yapmıyorum.Trendline passat benim gözümde 0dır 0.En Boş araçtır.Boşline bile dolu diyorsan sen bildiğin vw'nin avukatlığını yapıyorsun.Full+Full demişsin birde.

Egea kalitesiz zaten.Ben burda passatla Egeayı karşılaştırdım.Passatta kalitesiz egeada kalitesiz kardeşim.He Vag'ın yerine kalitesiz bir egeayı tercih ederim.

• BIXI MAN kullanıcısına yanıt
    Golf c sinifiysa egea da c sinifi oluyor. Boyutlari, ic hacimleri neredeyse tipa tip ayni gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar zamaninda iyisini yapti "örn. bravo, stilo" fakat fiat dan beklenti bu tarz otomobillerden ziyade ilk alim ve yurutme maliyeti dusuk olan otomobiller oldugu icin ne avrupa da ne memlekette pek satmadi. Zaten grubun diger markalarinda kaliteli araclar mevcut, fiat da sektordeki ekonomik arac pazarini hedefleyen marka olarak gayet iyi isler cikariyor.

• Segmenti belli araçtan bu kadar büyük beklenti neden acaba?
    Astraya baktım excellence 1.6 dizel otomatik modeli 123 bin lira manuel vites değildi baktığım manuel göremedim egea sw 1.6 dizel otomatik vites 103 bin lira donanımları benzer astrada gördüğüm fark bagaj kapısı elektronik egeada bu yok, egeadaki farkta adaptif hız sabitleme sistemi var astrada yok. Bide astra 136 beygir egea 120 beygir. Alacak olsam yine egea alırdım. Focus sw göremedim link varsa atın ona da bakayım.

• quote:

Astraya baktım excellence 1.6 dizel otomatik modeli 123 bin lira manuel vites değildi baktığım manuel göremedim egea sw 1.6 dizel otomatik vites 103 bin lira donanımları benzer astrada gördüğüm fark bagaj kapısı elektronik egeada bu yok, egeadaki farkta adaptif hız sabitleme sistemi var astrada yok. Bide astra 136 beygir egea 120 beygir. Alacak olsam yine egea alırdım. Focus sw göremedim link varsa atın ona da bakayım.

İkisine de kendi sitelerinden baktım. Hala donanımları sayıyorsun. Focus bile egeden çok daha kaliteli. Bunu göremiyorsun. Beyhude konuşuyoruz. Yok arada 10 bg var yok bagaj kapağı şöyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

Adamlar zamaninda iyisini yapti "örn. bravo, stilo" fakat fiat dan beklenti bu tarz otomobillerden ziyade ilk alim ve yurutme maliyeti dusuk olan otomobiller oldugu icin ne avrupa da ne memlekette pek satmadi. Zaten grubun diger markalarinda kaliteli araclar mevcut, fiat da sektordeki ekonomik arac pazarini hedefleyen marka olarak gayet iyi isler cikariyor.

Stiloyu sıfırdan aldım ve 10 sene kullandım. Egeadan 2 gömlek yukardadır kalitesi. Buna rağmen stilo tüm alman araçlarından dahs düşük kalitedeydi. Kimse bana kampanalı egeayı anlatmasın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: balkanxp

Adamlar zamaninda iyisini yapti "örn. bravo, stilo" fakat fiat dan beklenti bu tarz otomobillerden ziyade ilk alim ve yurutme maliyeti dusuk olan otomobiller oldugu icin ne avrupa da ne memlekette pek satmadi. Zaten grubun diger markalarinda kaliteli araclar mevcut, fiat da sektordeki ekonomik arac pazarini hedefleyen marka olarak gayet iyi isler cikariyor.

Stiloyu sıfırdan aldım ve 10 sene kullandım. Egeadan 2 gömlek yukardadır kalitesi. Buna rağmen stilo tüm alman araçlarından dahs düşük kalitedeydi. Kimse bana kampanalı egeayı anlatmasın

Fiyat ve yil olarak benzer rakip hangi alman aracindan kotuydu stilo? Bilmedigim icin soruyorum, Kotuyse ne acidan kotuydu?

• Baz donanım neden diğer üst donanımlardan kalite olarak farklı anlamıyorum. Sadece donanım olarak eksik olmalıyken malzeme ve işçilik kalitesini de düşürmek fiat'a daha doğrusu tofas'a özel bir strateji sanırım. Mesela toyota corolla'nin baz paketiyle full paketi arasında malzeme kalitesi işçilik kalitesi ve güvenlik donanımları tamamen aynı. Sadece donanım olarak zayıf. Tofas yine eski alışkanlıklarla türk milletini keklemeye devam ediyor. Yazık

• cakmarolexsaat C kullanıcısına yanıt
    Donanıma göre kalite değişmesi gerçekten saçma, fluence, önceki kasa megane ve poloda da var bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 4 Haziran 2017; 23:3:54 >
  • Egea f/p otomobili olabilir ama yüksek fiyatları hakeden bir araç kesinlikle değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knight_Hammer -- 4 Haziran 2017; 23:8:36 >
    Kaliteyi neye göre ölçüyorsun orayi anlamadim hala. Saf kalite mi istiyorsun 10 milyon euroya rolls royce var ondan al.

Ben sana f/p orani olarak kaliteli diyorum egea 10 alip 5 vermiyor fiyatına göre iyi bir donanim sunuyor. Ic mekanida fiyatina göre iyi egea swnin. Sedan kasasinin en dolusu parasini haketmiyor bence bunu diyorsan hak veririm.

• Forumda hangi araç kötüleniyorsa onlar çok satıyor piyasada milletin parası olsa zaten egea almaz direk bmw mercedes vb alır ona vereceğine 5-10 daha verip şunu alırım demek kolay herkesin bi bütçesi var zaten ötv ile uçtu gitti fiyatlar bırakın isteyen egea alsın isteyen passat Allah korusun Allah kimseye kaza vermesin :)

• aylık sabit konu sıktınız artık
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.