Şimdi Ara

Fiat Egea'nın aşırı kalitesiz olması (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
3
Favori
26.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gösterge tablosu gayet güzel, hiç de öyle Maruti falan değil. Gayet net, okunaklı ve yeterli. Bir gösterge tablosundan ne bekliyorsunuz ki? Eleştireceğim 2 tane nokta var; birincisi 1.4 benzinli motor 6800 devir çevirdiği halde gösterge tablosunda 6 rakamı ve sonrası kırmızı yazılmış. Diğer nokta da orta ekranda (Urban Plus) hız sabitleme açıkken aracın toplam Km'si gözükmüyor. Vites yolları muhteşem değil ama Leyland da değil. Belki bir 2521 SK olabilir. Şakası bir yana 4-5 geçişi dışında gayet memnunum.

Ben de mesela Volkswagen'lerin gösterge tablosunu sevmiyorum. 0-50 arası bir çeyrek, 50-130 arası bir çeyrek, 130-260 arası bir çeyrek şeklinde kadranı var, yadırgıyorum bunu. Ya da 0-100 için bir yarı, 100-260 için bir yarı, bunu yadırgıyorum mesela.

• Bende 2019 urban dolu paketi 1.3 dizel var , şirket aracı olarak alındı, gayet memnunum. Dolu paket oldugu için belki ama yallıtımı yol turuşu gayet iyi. Abimde boş ğaket benzinlisi var onu kullandım vitese kadar hantal geldi araç...

şahsi aracım yeni kasa mercedes A180d AMG hatchback var. , 9 aydır haftasonları kendi aracımı kullanıyorum.hafta üçi ise şirket aracını kullanırım, Ona rağmen egea nın dolusu çok da kötü değil bence , boş pakwti ama gerçekten de vasat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NCAP testinden geçemeyen tek araba sanırım egea , 3 puan aldı. 120 bine sıfır satılan arabadan zaten hayır gelmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Freed0mm

NCAP testinden geçemeyen tek araba sanırım egea , 3 puan aldı. 120 bine sıfır satılan arabadan zaten hayır gelmez

Aynen güven hiç yok çoluk çocuğumuz var alinmaz 

• yurdum insanının alabileceği tek araç olan egea ya olan siniri bir türlü geçmiyor.

adam neden bana bu aracı reva görüyorsunuz diye sorgulamak yerine hala arabayı kötüleme derdinde.

• Freed0mm kullanıcısına yanıt
    Gayet de geçti. 3 puan, güvenlik paketi ile de 4 puan. Vw Sharan 4 yıldız aldı. Suzuki ignis 3 yıldız aldı. Ayrıca koruma oranlarına bakınca da çok da kötü olmadığını görüyoruz. Muhtemelen makyajlı kasa ile de 5 yıldız almaya çalışacaklar. Kırılan yıldızlar aktif güvenlik paketleri eksikliği ve çocuk koltuğu vb ekipmanların monte problemleri. Emniyet kemeri tepkisi gibi şeyler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Profes124

Gayet de geçti. 3 puan, güvenlik paketi ile de 4 puan. Vw Sharan 4 yıldız aldı. Suzuki ignis 3 yıldız aldı. Ayrıca koruma oranlarına bakınca da çok da kötü olmadığını görüyoruz. Muhtemelen makyajlı kasa ile de 5 yıldız almaya çalışacaklar. Kırılan yıldızlar aktif güvenlik paketleri eksikliği ve çocuk koltuğu vb ekipmanların monte problemleri. Emniyet kemeri tepkisi gibi şeyler.

O değilde makyaj sonrası tekrar teste girmez sanırım ama girer ve 4,5 tan da olsa 5 yıldızı alırsa, anti fiat tayfa bu sefer ne kulp bulur merak ediyorum. Mutlaka şimdiden yaratıcı fikirleri vardır ama o zaman gün yüzüne çıkar, yine hep beraber okur, güler eğleniriz. Forum zaten orta oyunu gibi, bizde izler, okur güleriz.

• Profes124 kullanıcısına yanıt

Aracın yetişkin yolcu değerlendirmesi %82. Önden tam geniş sabit bariyer testinde çoğu vücut bölgesi marjinal yani sınırda kalıyor. Aracın bu konudaki güvenlik seviyesi süpermini denilen araçlardan farksız. Paket eksikliği dediğiniz bu mu?  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 2 Kasım 2020; 13:7:37 >
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Sadece paket eksikliği demedim ki

Koltuklardan emniyet kemerlerine kadar çeşitli sorunlar görülmüş. Arka koltukları boyun bölgesi için sağlıklı değil mesela. Çarpma anında zedelenme yaptığı netçe gözüküyor.

Ne kadar köfte o kadar ekmek

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Yeni güvenlik paketleri geliyor sanırım. Onlarla beraber şasi de azıcık elden geçmişse 5 yıldızı görür diye düşünüyorum.

Sharan'ın arka kapısının çarpışma testinde kopmasını güvenlik önlemi olduğunu düşünenler var. İlla bir şeyler bulunur

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.