Şimdi Ara

FAZLA YAKİT KONUSU COZUM BULUNMUYOR!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yaptimsa cozemedim arac bakimlarini yaptirdim 3 farkli ozel servise ve kendi yetkili servisine goturdum hic bir sonuc alamadim kendi servisi oksijen sensoru arizali olablr dedi motor calismasinda sorun yok depoyu fulleyip yakiti tekrar olc dedi

Bosch car servise goturdum hic ilgilenmedi bile pc ye baglayip hata gorunmuyo dedi neyden yapar diyorum buji den vs dedi 1dk motoru dinledi sorun yok dedi ee bujiye bak ozaman diyorum 200 km sadece benzinde kullan yakiti olcen yol pc yanlis gosteriyodur gibi sacma sapan bisiysoyledi ee depoya aldgm yakit kendi kendinemi ucuyo depo dolmasi lazmdi onca yakita araci kullanmiyorm bile dogru duzgun ne yapmaliyim ??

Oksijen sensorunun fisini cekelim bi deger degisicekmi dedim yook degismez ondan yapsa bie bu kadar etkilemez diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 20 Şubat 2017; 20:43:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Araç marka model motor vitesi nedir acaba?

• oksijen sensörü arıza verse bile lpg map manuel olduğu için oksijen sensörünü baz almaz ( Odb li lpg kiti yoksa tabi ).

kendiniz odb ye bağlanıp bi arızalarına bakmanız lazım yada düzgün bir usta bulmak lazım. çekişte vs problem var mı ona bakmak lazım. araç ne bilmiyorum ama hava akışmetre vs varsa bunlar etkiler genelde yakıtı. araç ilk çalışırken bi bakın yakıt kokuyormu egzozda. eğer kokuyorsa tam yanma olmuyordur.
  • Belki inanmazsiniz ama Gece biri aracinizi kaciriyor bence :)

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    arac modelını yazmıstım ama gelmemıs tekrar yazayım

mondeo 2.0 2002 model düz vites

bir sürü farklı ustaya götürdüm pc ye bağlattım kendi yetkili servisinde orjinal yazılımıda dahil...

ama termostat ısı arızası ve oksıjen sensoru gorunuyordu arıza olarak.... bugün bosch servisine götürdüm sadece termostat arızası görünüyordu cunkı servıste arızalar sılınmmıstı ... ve 50km yol yaptım oksıjen sensoru nıye gorunmedı anlamadım yetkili serviste birşey bulamadı bosch servıste 2 farklı ozel servıstede bır sonuc cıkmadı termostat arızasına ise servis lpg oldugu ıcın aracta su basıncı dusuk olabılır felan ondan cıkıyor dedı .. çekiş 140tan sonra araç nazlanıyor bunuda soylememe ragmen bırsey dıyemedıler cok ılgınc

teşhis için gidiyorum 50 lira verip dönüyorum ama sonuc yok düzgün az daha suratına kufur edıcektım zor tuttum bujılerden felan olabılır dıyo ... o zaman bujılere baksana ************ dıyesım gelıyor elini ayagını surmeden 50 lira almak ıstıyo cakal usta ne cok ya lan bak soylede sorunu 100 lıra vereyım .. 5 kuruş vermedim gerçi para istediklerinde ama yinede neyse... kucuk sehırdekı ustaların ben...!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

arac modelını yazmıstım ama gelmemıs tekrar yazayım

mondeo 2.0 2002 model düz vites

bir sürü farklı ustaya götürdüm pc ye bağlattım kendi yetkili servisinde orjinal yazılımıda dahil...

ama termostat ısı arızası ve oksıjen sensoru gorunuyordu arıza olarak.... bugün bosch servisine götürdüm sadece termostat arızası görünüyordu cunkı servıste arızalar sılınmmıstı ... ve 50km yol yaptım oksıjen sensoru nıye gorunmedı anlamadım yetkili serviste birşey bulamadı bosch servıste 2 farklı ozel servıstede bır sonuc cıkmadı termostat arızasına ise servis lpg oldugu ıcın aracta su basıncı dusuk olabılır felan ondan cıkıyor dedı .. çekiş 140tan sonra araç nazlanıyor bunuda soylememe ragmen bırsey dıyemedıler cok ılgınc

teşhis için gidiyorum 50 lira verip dönüyorum ama sonuc yok düzgün az daha suratına kufur edıcektım zor tuttum bujılerden felan olabılır dıyo ... o zaman bujılere baksana ************ dıyesım gelıyor elini ayagını surmeden 50 lira almak ıstıyo cakal usta ne cok ya lan bak soylede sorunu 100 lıra vereyım .. 5 kuruş vermedim gerçi para istediklerinde ama yinede neyse... kucuk sehırdekı ustaların ben...!!!

arıza kontrolü için 50 tl vermek yerine

https://tr.aliexpress.com/store/product/Latest-Version-V2-1-Super-Mini-ELM327-Bluetooth-OBD2-Scanner-ELM-327-Bluetooth-For-Multi-brands/515743_808159089.html

şu cihazı alıp kendiniz yapın kontrolü. bende var baya işe yarıyor.

buji kablolarını çıkarabilirseniz tek tek çıkarıp deneyin hangisinde motor boğuluyor boğulmuyor test edin. eğer motor boğulmuyorsa bujilerde arıza vardır. siz bi özel ford servisine gidin bi ustaya gösterin aracınızı.

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    aslında guzel bırsey ama cınden gelmesını beklemek ıstemıyorum buralardada cok fıyat ıstıyolar yınede sorunu cozemedıkten sonra almamın bır anlamı olmayacak gıbı bujı kablosnu sokmeye sokerımde gerı takarken sorun cıkar yada sokerken bır yerını kırabılırım dıye cekınıyorum motor bolumune sıradan bakım dısında dokunmaya
  • Hocam deneme yanılma yoluyla olmaz bu işler. Bulunduğunuz en yakın büyük sanayisi olan bir şehir yada büyük ilçede mutlaka senelerdir fordada çalışıp kendi yerini açmış usta vardır. Direk götürmeyin, önce araştırın. Referans alın. Genelde çoğu ustanın çözemediğini çözen bir usta vardır, siz kime yönlendiriyorsunuz diyip araştırın. Diğer illerdeki arkadaşlarınıza da sorun derim. Yoksa usta usta dolaşıp bir sürü para verip çözüm bulamamak da var.

• Hocam 2.0 araba 140'dan sonra nazlanmaz.

Buji de tek başına yakıtı bu kadar artırmaz.

Araç 80 kuruş yakıtı lpg de mi yakıyor benzinde mi?

• mondeo da sorun varsa ve deneme yanılmayla bunu çözmeye çalışıyorlarsa oradan uzak dur arabayı haşat ederler. Burada da çözümü bulman çok zor. Ford club tr yeni adıyla oto club turkiye forumunda dene şansını orada çözüm bulabilme şansın daha çok. Bu arada sorunun gaz kelebeğinden olma ihtimali fazla. Maf sensörü ve gaz kelebeği temizliği yaptırarak başla bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@sToR -- 21 Şubat 2017; 10:17:29 >
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Benzindede lpgdede ayni

• Motor sensorlerinde hata okunmuyorsa yakit fazla "yanmiyor" olabilir. Fiziksel kacak kontrolu yaptiniz mi? Yakit pompasi, tank vs?

Bir depoyla kac km gidiyorsunuz? Yol bilgisayari ortalamasi nedir? Ortalama seyahat surenizde degisme oldu mu? Mesela soguk motor ile sik sik ortalama 5-6 kmlik yolculuklar yapiyor musunuz?
  • carretera C kullanıcısına yanıt
    50 km uzun yolda sabit hiz 18.3 e dusuyor en fazla

Sehir ici 19.8 kacak kontrolu yaptm bi sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 21 Şubat 2017; 9:46:11 >
  • Hocam oksijen sensörünün fişini söküp bir deneyebilir misiniz? Motorun çalışmasında bir değişme falan olacak mı?
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    arabanın cok altında sanırım katalızator altına ıyıce yatmam gerek pek gorunucek yerde degıl uygun bir zemın bulsam sokecegım ama el ayak bıle zor gırıyor mondeonun altı oldukça alçak bi araba
  • Insignia 1.6 turboyu sollamis hocam sizin yakit insignia turbo 11 litre yakiyor benzin

• Buji,debriyaj balatasi yada frenler sikiyor olabilir

• göktuğbey kullanıcısına yanıt
    valla şahsen kendimi büyük yolcu otobusu kullanıyomus gıbı hıssedıyorum yakıta baktıkca ...

sorun neyde onuda cozemıyorum elimde alet edavatım olsa ben bakacagım heryerıne ama allah cezasını versn kı ne garajım ne alet edavatım var oyskaı motordanda anlarım ... servise götürdm kac kere özel servise ve yetkili servise o sorunsuz bu sorunsuz... eee o zaman nıye boyle, cevap yok .. oda söküp bakmıyolar bile debriyaj ıhtımalı cok zor araba alt devırlerde cok canlı guzelde kacıyor sıyırma ımkanı yok vıteslere tam oturuyor 140km hız hariç onun yukarsında araba gıtmıyor

nereye bakıcagımı sasırdm aklımada birşey gelmiyo artık
  • lpg beynı bozuktur degıstır duzelır
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

arabanın cok altında sanırım katalızator altına ıyıce yatmam gerek pek gorunucek yerde degıl uygun bir zemın bulsam sokecegım ama el ayak bıle zor gırıyor mondeonun altı oldukça alçak bi araba

Peki hava filtresindeki akışmetreyi deneyebilir misiniz?
    Mondeo işçiliği zor bir arabadır, ustalar o yüzden yanaşmıyor olabilir.
    Ama olağanüstü bir yakıtınız var, basit bir şeyle fazlalaşacak gibi değil. Araçta zengin karışım uyarısı var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.