Şimdi Ara

FAZLA YAKİT KONUSU COZUM BULUNMUYOR!!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hava akısmetreyının fısınımı sokeym ? ondan olucagını pek sanmıyorum ama deneyebılrım bogaz kelebegını temızletmıstım ondada sorun yok araçta oksıjen sensoru ve termostat ısı arızası dısında bır arıza gorunmuyordu yetkılı servıste
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

hava akısmetreyının fısınımı sokeym ? ondan olucagını pek sanmıyorum ama deneyebılrım bogaz kelebegını temızletmıstım ondada sorun yok araçta oksıjen sensoru ve termostat ısı arızası dısında bır arıza gorunmuyordu yetkılı servıste

Hocam şimdi öyle bir yakıt tüketimi ki, eğer çok aşırı bir dur kalka girmiyorsanız (Böyle köprü trafiği ya da kaza trafiği gibi) çıkmaması gereken bir rakam.
    Hava akışmetreden ya da ne bileyim bujiden olacak kadar basit bir artış değil ki. Yine de en basit şeyleri düşünüyorum.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    ben neden sensorden suphelenıyorum... aracın rolantıde bıle yakıt degerı düşmüyor ... nasıl olduysa 50km yol gıttım geldım suan 18.1 kmde kaldı yakıt .. bazen 18.0 oluyor arabayı calıstırıdımdan ıtıbaren ıbre dırek 18 lerden felan kaldıgı yerden baslıyor

herhalde bır sensor yada mekanızma ben gaza basmasam dahı hep aynı olcude motora yakıt gonderıyor .. rolantı dahil, ama gaz olsa devır artar yanı rolantıde bıle gosterge nıye aynı kalır kı anlamıyorm hadi gösterge arızalı o kadar yakıt nereye gıdıyor
  • BOLDVIPER kullanıcısına yanıt
    Rolantide anlik tuketim 0.7 0.8 gibi deger gostermesi getek sizde nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • göktuğbey kullanıcısına yanıt
    eskiden 19,6 felandı şimdi 50km yol gıttım duz ve boş bir yoldu 18,2 felan gösteriyor rolantide dahil , oynamıyor , sadece yolda düşüyor yada artıyor araba hep zengın karısmla calısıyor galıba
  • Arabayi calistirdiginizda rolantide anliktuketim 18 ise ciddi sorun var

• Yakıt gerçekten eksiliyor diyorsunuz, yani yol bilgisayarı yanılmıyor?
    Acaba yakıt bir yerlerden sızıyor mu aklım oraya gidiyor. Çünkü zengin karışım bile olsa o kadar zengin olamaz ya?
    Rölantide bile bu kadar saçma sapan yakıt verisi anlamsız. :S
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    aynen öyle.. aracı servıse veya ustaya felan goturdugumde ozellıkle altına felan baktık kacak gocek gorunmuyor ...

bende ılk defa yol bılgısayarınn boyle oldugnu goruyorum anlık verıye gore degısır normalde ee tamam buda degısıyo ama rolantıde bıle arac 19lt ile başlıyo allahtan 1lt düştü de 18 2-3 gündür amerikada felan olsak yemınle arabayı önce parçalaalayıp sonrada üstüne 1 teneke benzın dokup yakardım

tamam konfor felan 10 numara şahanede ... arkadaş 6 silindir bmw den bıle daha cok yakıyorum yahu 60 70 gaz ala ala bıktım .. o kadar gaz ve benzın bır yere gıtmese yada yanmasa deponun dolması lazım .. sımdıye Bir ayda toplam 200km ancak yapıyorumdur oda sanmam ımkansızda ... ama 30 30 benzın her hafta 40 60 70 lpg alıyorum heryere taksiyle gidiyomuş gibi hissediyorum araba aşağı yukarı 1km de benzınden lpg ye gecıyor ama 1kmde araba o kadar lıtre benzını harcamıyorsa ve kaçak yoksa nıye bıtsın oyle degılmı

ben mi yanılıyorum yoksa arkadaşlar biri açıklayabılırmı acaba ...

• Madem çözemşyorsunuz Egzoz çıkışına bir bidon bağlayın bari yakmadan yollara serptiğiniz yakıtı geri kazanırsınız.

• 1. vacuum leak

2. oksijen sensörü

3. hava akış metre
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.