Şimdi Ara

farların durupdururken sönmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aracta bundan once arada sirada olan bu durum son gunlerde 5 dakkada bir olmaya basladi. sorun soyle, kisalari yaktigimda yaklasik 2 dakika icinde kendiliginden parka donuyor ve eger kendim sellektor kolunu cekili tutmazsam gece isiksiz ilerlemek zorunda kaliyorum. uzunlari yaksam da ise yaramiyor. tek yolu dedigim gibi elle uzunlari acik tutmak. bu sorun 3-5 dakka icinde ortadan kalkiyor taa ki bi kac dakika icinde tekrarlanana kadar. eger araci stobedip 5 dakkaliginda bi yere gidip tekrardan calistirirsam kisalar gene yaniyor ama ayni sorunlari bi kac dakika icinde yeniden yasiyorum.

sorun kolda mi , role sorunu mu yoksa kadranin orda panoda mi?

• Kolda da olabilir, rölede de olabilir.
    Ama kolda olsa, sönmeye başladığınızda kol ile oynadığınızda, aç-kapa yaptığınızda araba bir düzelmesi lazım.

Röleyi kontrol etmek daha kolay olduğu için ondan başlamanızı tavsiye ederim.
    Röle ısınıyor olabilir mi ki?
    Isınınca da görev yapmıyor veya temassızlık yapıyor olabilir mi?

Elektrikten daha iyi anlayan arkadaşlar daha doğru cevap verebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Kolda da olabilir, rölede de olabilir.
    Ama kolda olsa, sönmeye başladığınızda kol ile oynadığınızda, aç-kapa yaptığınızda araba bir düzelmesi lazım.

Röleyi kontrol etmek daha kolay olduğu için ondan başlamanızı tavsiye ederim.
    Röle ısınıyor olabilir mi ki?
    Isınınca da görev yapmıyor veya temassızlık yapıyor olabilir mi?

Elektrikten daha iyi anlayan arkadaşlar daha doğru cevap verebilir.

kisalar gittiginde bazen sinyal verdigimde isiklar geri geliyor ama tesaduf denk mi geliyor bilmiyorum. ama sundan eminim kisalar kendiliginden sonerken ayni rolenin cikardigi gibi ''cit-cit'' ses geliyor. aynisi isikalr geri gelirken de sozkonusu.
  • Belki alakasız bir soru olacak ama araç neydi arkadaşım? :)
  • Bu tür bir sorunda güç kaynağından başlayarak fara kadar olan tüm hattı kontrol etmek gerekir. Sorunun nerede olacağını kestirmek zor ama, nerede olamayacağını bildiğimizden eleme yöntemi ile gidilebilir.

Direksiyondaki far kolunda olabilir, rölede olabilir, fara giden hatta bir temassızlık olabilir.

Daha önce de benim başıma benzer bir durum gelmişti. Kısalar açık halde giderken, uzunları koldan açtığımda uzunlar yanıyordu, ama tekrar kısalara geçtiğimde ışıklandırma komple gidiyordu, parklar bile yanmıyordu. Önce koldan zannettim ama sorun rölede çıktı. Değiştirdim, düzeldi.

Önce röleyi, ardından ise direksiyondaki kolu kontrol etmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Belki alakasız bir soru olacak ama araç neydi arkadaşım? :)

Aracı boşver hocam, 8 tane aslan gibi silindiri olan bir canavardır.
  • Muhtemelen ısındığında role havlu atıyor. İlk roleye bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

quote:

Bak bunu deyince daha bir merak ettim.
  • quote:

quote:

tahmin etmek istiyorum,mustang v8 2004 model

• quote:

abi japona para yetistiremeyip bi ford crown victoria almistim zamaninda arac o
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedilerki

sigorta panelinde sorun olabilir.

sigortaya bugun baktim. sol farin kisalarinin 10A lik sigortasi yanmis. onu degistirdim ancak bundan 6 ay once gene ayni sorun yasaninca elektrikciye goturdugumde elektrkci bi farin yanip bi farin sonme sorununu ikisini birbirine baglayarak gidermisti.

aslinda sorun su, polisler wig wag connector ile sirenleri yaktiklarinda bi far uzun bi far kisa sonra tam tersi yanacak sekilde ilerliyorlar. polisten cikma araclarda da sirenler ve telsiz ekipmani oylesine sokuldugu icin bu konfigurasyon arabada kurulu kaliyor. duzeltilmedigi icin de haliyle kullaniciya surekli sikinti cikariyor.

http://www.justanswer.com/ford/2iiiy-bought-2005-crown-victoria-ex-police-car-approx-month-ago.html

soyle bir link buldum. benim sorunuma benzer sekilde. ama elektrikten anlamadigim icin ellemeye useniyorum.

• quote:

Bu tür bir sorunda güç kaynağından başlayarak fara kadar olan tüm hattı kontrol etmek gerekir. Sorunun nerede olacağını kestirmek zor ama, nerede olamayacağını bildiğimizden eleme yöntemi ile gidilebilir.

Direksiyondaki far kolunda olabilir, rölede olabilir, fara giden hatta bir temassızlık olabilir.

Daha önce de benim başıma benzer bir durum gelmişti. Kısalar açık halde giderken, uzunları koldan açtığımda uzunlar yanıyordu, ama tekrar kısalara geçtiğimde ışıklandırma komple gidiyordu, parklar bile yanmıyordu. Önce koldan zannettim ama sorun rölede çıktı. Değiştirdim, düzeldi.

Önce röleyi, ardından ise direksiyondaki kolu kontrol etmenizi tavsiye ederim.

LionTech16 hocam anlasam ugrasacam da elektrikten bihaber oldugum icin neyi napacagmi da bilmiyorum. ama bugun sigortaya baktim farlardan birinin sigortasi atmisti onu degistirdim sorun aynen devam ediyor. zaten sanirsam o sigortanin atmasi bisey ifade etmiyor cunku bundan 6 ay once elektrikci iki fari birbirine dogrudan bagladigi icin birinin sonup digerinin yanma sorunu ortadan kalkmisti. simdi ise ikisi birden sonuyor. acaba ikisini birbirine bagladigi icin cok isindigindan dolayi hattaki guvenligi saglamak icin sistemde role gibi bisey kisalarin yanmasini mi engelliyor. cunku bi kac dakika sonra farlar geri geliyor. sonra yeniden gidiyor. ve bu gelip gitmler sirasinda kadranin oralardan eszamanli role cit-cit sesi geliyor.

• quote:

quote:

vaayyy daturkishulan 8den assa binmez diyorsun yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Muhtemelen ısındığında role havlu atıyor. İlk roleye bakın derim.

yukarda da yazdigim gibi. farin sonmesi ile geri gelmesi sirasinda kadranin oralardan geldigini sandigim role sesi sozkonusu. icerdeki sigorta kutusunda hic role yok zaten. bir tek sigorta direncleri bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

quote:

quote:

ah cok yaklastin ama dogru degil.

2004 crown victoria p71 polis paketli. zaten hergoren polis saniyor. arada polislerin bile durdurup siz polis misiniz diye sorduklari oluyor, saka degil gercek.

• quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

quote:

quote:

quote:

2004 crown victoria p71 polis paketli. zaten hergoren polis saniyor. arada polislerin bile durdurup siz polis misiniz diye sorduklari oluyor, saka degil gercek.

sanırım tr de değil,keşke tr de olsaydı ortalık şenlenirdi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sanırım tr de değil,keşke tr de olsaydı ortalık şenlenirdi

tcde de var sivil ama olsun. bu arada bir V8i tcde kullanmak kadar eglenceli bisey yoktur diyebilirim.

• quote:

quote:

Dodge monaco bulamadın mı be ya. :)

Günlerdir 60-70 küsur challenger - charger - monaco videolarına kafayı taktım.

Bullit, Vanishing point, Blues brothers ve Dukes of hazard izleyeceğim sil baştan. :)

Harıl harıl die cast arıyorum netten.

Craig list'deki ikinci ellere bile bakındım.

Virüsü iyi kaptim galiba. :)

Crown vic de güzel ve birkaç kez takside denkgeldi bindik.

Bilseydim taksiciye sorardım o zaman, senin sorunu çözerdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 21 Kasım 2012; 7:41:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Bullit, Vanishing point, Blues brothers ve Dukes of hazard izleyeceğim sil baştan. :)

heheh. abi inan daha bugun baktim ilanlara hic 74-78 dodge royal monaco dusmus mu diye. yok. o arabalardan inan hic kalmadi. sokaklarda 70li gormek mucize gibi. o 6 metrelik 7-8bin motorlu araclar tarih oldu gitti. anca hurdacida goruyorsun onlar da yaribeline kadar topraga gomulmus sekilde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

heheh. abi inan daha bugun baktim ilanlara hic 74-78 dodge royal monaco dusmus mu diye. yok. o arabalardan inan hic kalmadi. sokaklarda 70li gormek mucize gibi. o 6 metrelik 7-8bin motorlu araclar tarih oldu gitti. anca hurdacida goruyorsun onlar da yaribeline kadar topraga gomulmus sekilde.

Hazır elinden de geliyorken neden bir "dmrp" işine girmiyorsun ? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.