Şimdi Ara

Falken övüldüğü kadar iyimi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
331
Cevap
7
Favori
266.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uygun fiyatından dolayı bir ara Falken almayı düşündüm. Ama sonra gördüm ki, üretim kaynaklı balans tutmama, yamuk taban vb. şikayetler çok fazla..Bunun Çankırı daki fabrikanın üretim teknolojisi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Örneğin Lassa ve Bridgestone da buna benzer üretim hataları ne gördüm ne duydum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.McRae

Uygun fiyatından dolayı bir ara Falken almayı düşündüm. Ama sonra gördüm ki, üretim kaynaklı balans tutmama, yamuk taban vb. şikayetler çok fazla..Bunun Çankırı daki fabrikanın üretim teknolojisi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Örneğin Lassa ve Bridgestone da buna benzer üretim hataları ne gördüm ne duydum.
    İlginç, her marka da buna benzer sorunlar olabilir
    Yazlıklarım ve kışlıklarım falken ve Çankırı üretimi şeytan kulağına kurşun gerçekten çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: C.McRae

Uygun fiyatından dolayı bir ara Falken almayı düşündüm. Ama sonra gördüm ki, üretim kaynaklı balans tutmama, yamuk taban vb. şikayetler çok fazla..Bunun Çankırı daki fabrikanın üretim teknolojisi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Örneğin Lassa ve Bridgestone da buna benzer üretim hataları ne gördüm ne duydum.
    Avrupaya ihraç ediliyor mu Çankırıdan? İhracat yapılıyorsa standartlara uygun demektir, sadece iç piyasa ve Avrupa harici ihracat varsa sıfır sıkıntı diyemeyiz.
  • Yarın ben de satın alacağım 1 takım. 67dB gürültü ile bakalım punto nasıl olacak. Eskisinden sonra hiç ses hissetmeyeceğime eminim gerçi.
  • Sana şöyle söyliyeyim birebir aynu kullanım koşullarında olan ve şoförleri hafta hafta dönüşen iki aracımızda biri falken biri michelin lastik vardı falken 80.000’de bitti michelin 130.000’de hadi eyvallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Falken 195/60R15
    Opel corsa;

Islak zeminde yağmurda Virajda biraz bırakma yapıyor, yol tutuş konusunda.

Ama fren performansı iyi.

Biraz fazla yumuşak gelebilir. Tez eriyor.

• Bu konuyu ben açmıştım lastiği aldım denedim gerçekten de çok güzel bir lastik tavsiye ederim

• öncelikle iyi akşamlar aracım opel astra j 215 50 17 lastikleri araştırıyordum falken nasıldır diye bakarken yorumları gördüm aracımda ilk olarak bristone vardı 52 000 km de lastiklerden teller çıktı sonrasında michelin primasy 3 aldım 35 binden sonra lastikçiler lastiklerin bitmiş değiştir demeye başladılar ben biraz daha zorlayıp 48 bin km ye kadar kullandım ama artık yol tutuşu falan kalmadı şimdi aklımdaki tek soru işareti michelinden sonra falken nasıl olur uzun yolda ne yapar en çok tedirgin olduğum sorun lastiğin yolda yarılması Allah korusun çoluk çocuk taşıyoruz uzun yoldada hızım ortalama 130 ama 150 160 ları bulduğuda oluyor bu lastik buna dayanırmı şimdiden cevap yazanlara teşekkür ederim
  • engsyr80 E kullanıcısına yanıt
    LAstikteki harfler hıza uygunluğu gösteriyor diye biliyorum. Örneğin v almak yerine w alırsanız yüksek hıza daha uygun bir lastik olursunuz.

Ben de michelin'den sonra falken aldım. Bugün taktıracağım.
  • 205/55 R16 ölçüsündeki Falken ZE910 nu 1 aydır kullanıyorum. Gayet iyi.
  • iquique kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı ebatta 310 serisinden aldım. Kağıt üzerinde çok sessiz lastik. 67db yazıyor. Gerçekten bu kadar sessiz mi?
  • 2 yıl kadar kullandım bir şikayetim olmadı. Yol tutuşu iyiydi.
  • ben 65 000 km dir kullanıyorum sorun yaşamadım. 10 TANE ALDIK 3 araca sorun yaşamıyoruz.
    Bakın edin cebinize aklınıza hangisi uyarsa onu alın.
    6 tanede MİLESTONE BLASSTER aldım.
    4 yanede sawa eskimo aldım
    toplam 5 araca bunların hepsi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTraveler

Sana şöyle söyliyeyim birebir aynu kullanım koşullarında olan ve şoförleri hafta hafta dönüşen iki aracımızda biri falken biri michelin lastik vardı falken 80.000’de bitti michelin 130.000’de hadi eyvallah.
    Normal yumuşak lastik daha hizli biter.
    Gulu seven dikenine katlanır
    2+2=4

• İki seneden uzun bir süredir kullanıyorum, modelini şu an bilmiyorum bakmam lazım ama Citroen Berlingo üzerinde takılı ve 30 bin kilometreyi biraz geçmişimdir, bugün alacak olsam yine Falken alırdım o kadar. Aldığım dönemde Avrupa'daki test ve kullanıcı yorumlarını ve puanlarını incelemiştim, iyi markalardan geri kalan yanı yok. Bu devirde ancak böyle rekabetçi olunur; Türkiye veya Çin'de üretim yaparsınız, aynı kaliteyi,teknolojiyi daha ucuza mal edip sunarsanız, adamlar bunu yapıyorlar çok da başarılı olduklarını düşünüyorum. Şu kadarını söyleyeyim kafanızı rahat edecekse gidin Michelin alın, hem kafanız hem cebiniz rahat etsin isterseniz Falken alın yeter. Ha, ben Falken'in adamı değilim, sadece ne aldığını bilen, aldığı ürünü araştıran, verdiği paranın hakkını arayan ve fiyat kalite performansına dikkat eden biriyim. Eğer şikayet okumak istiyorsanız her marka için kolaylıkla bulabilirsiniz, bunların sayısına dikkat edin derim.

• Yumuşak ve başarılı bir lastik vectrada kullandım 215 55 16

• 3 aydir falken ze310 lastil kullaniyorum. memnunum yoltutusu sessizligi gayet guzel
    Ebat 215 50 R17 opel astra j aracimda kullaniyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bisiklete bile takmam asiri dandik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YVOYLPY -- 7 Mayıs 2019; 11:19:38 >
  • Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş

• quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş
    Yabancı lastik bayisi olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.