Şimdi Ara

Falken AS210 Dört Mevsim Lastik (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
422
Cevap
18
Favori
90.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de Antalya'ya geldim ama acaba farklı lastik mi kullandım dedim 😃

Akşamüzeri neredeyse 40 derece sıcaklık vardı geldiğimiz gün, ancak ne bir salma ne bir şey oldu, acaba araç dinamiklerinden kaynaklı olabilir mi?

Bu arada dıştan yemeye başladıysa arkadaşın dediği gibi ya virajda zorluyorsunuz ya da lastik havaları düşük, dışlar daha çok basıyor. Bir de ona bakın isterseniz.

Ben lastikleri mart gibi almıştım o yüzden şimdilik acayip bir aşınma görmedim, 2-3 senesini dolduranlar da kopma veya düzensiz bir aşınma görmedi, konuyu bayadır takip ediyorum.. Sorunu başka bir yerde aramak lazım gibi.

Bir de uzun yolda ses olayını merak ediyordum, standart bir lastik gibi, uğultu vs olmadı o da iyi oldu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Falekn AS210'larınıza iyi bakın çivi mivi batmasın aman diyeyim :) Benimkine çivi girdi lastiğin sırt kısmından (Yanak değil) Burada da bolca tel kullanılmış ve tel kesmiş. Yama da tutmadı haliyle gidip yeni lastik almak zorunda kaldım. Alacaklar bunu da göz önünde bulundursun.

• ezimuse kullanıcısına yanıt
    Lastikçisine denk gelmemiş olabilirsiniz. Bursa'da gece vakti başıma geldi arka sol lastikte. Küçük sanayide bulduk nöbetçi lastikçi ama onda da teçhizat tammış. Özel bir aletle telleri içeride yeniden kaynattı birbirine.
    Olayın üzerinden de 1,5-2 yıl geçti, bir problem çıkarmadı...

• Yarın yeni lastik gelecek. Olmadı baska lastikciye sorayım baksın bi kurtarırsa kurtarsın yeniyi iadeye gönderirim olmadı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • AfyonumuFünyeylePatlattm kullanıcısına yanıt

mişlenin 4 mevsimini kullandım tam anlamıyla rezaletti ne yazları iş görüyordu nede kışları..

söküp attım bir takım kışlık bir takımda yazlık aldım kafalar rahat,her mevsimin hamur ve gereksinimi farklı zaten

4 MEVSİM TAM BİR SATIŞ HİLESİ..

• Falken 225/45 R17 TL 94V XL Euroall Season AS210 -Dörtmevsim

Kullanıyorum ekım ayından berı 2000 km yaptım özellıkle yagmurlu havada yokuşlard gaz kestım, tık demeden çıktı sıfır patınaj, ve ugultu ılk 1 hafta hafıften vardı sonra azaldı şimdi ankarada performansı cok ıyı az karda cıkmadım pek kendıme guvenemıyorum ama lastik yolda bırakmaz. 500 tl aldım şuanda 800 tl.bu lastıkten tekrar alırım.

• fiyatları çok artmış. düşmez mi

• ademtari A kullanıcısına yanıt

Beyefendi başlıktaki tüm sayfaları tek oturuşta okudum (özellikle sizin yorumlarınızı). Yaklaşık 15 yıldır Forum Donanım Haber takip ederim. En zevkli, faydalı 3,5 başlıktan birisi oldu benim için. Objektif ve sakin tarzınız, 3 yıl sıkılmadan devam ettirmeniz takdir edilesi bence. Sayenizde öncesinde hiç tanımadığım bir lastik modelini kullanmış kadar oldum. Kendi adıma tebrik ediyorum sizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filenperno -- 12 Ocak 2022; 0:58:36 >
  • Merhaba bu yıl üçüncü kışa girdi lastikler. İlk iki kış iyiydi. Araç çoğunlukla kapalı garajda duruyor. Az kilometre yaptı. Bu etkenlere rağmen maalesef artık kaydırıyor. Yani 4 mevsim lastik ömrü iki yıl gibi duruyor. Yine yazlık kışlık ayrı lastiğe dönmek gerekecek sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt

Benimki üçüncü kışında ve bu sabah işe giderken ara sokaklarda dahi banamisin demedi.

Falken AS210 Dört Mevsim Lastik

• ali222 A kullanıcısına yanıt

hocam lastik havalarını arttırıp dener misinz. bendekinin basınçlarını 38-35 yapınca çok daha güzel tutuş sağladı.

• Lastik basıncıni artirrinca yol tutusu artar 35 üstünde tutmak basınç iyidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • batkent B kullanıcısına yanıt

Deneyelim

• Dün ben de çıkıp sokaklarda orada burada yokuşta vesairede denedim.

Yani memnun olmayan niye nasıl olmuyor, lastik mi özelliğini kaybetmiş, araçlarında kullanım stillerinde mi bir şey var anlamadım ama bu lastiğe karda kötü diyen çarpılır öyle diyeyim Falken AS210 Dört Mevsim Lastik 

Akşam arkadaşlardan çıktık, yolda kar ezilmiş olmasına rağmen iz yerleri buza çekmişti hep, ona rağmen frenlemede abs çabuk devreye girmesine karşın arabayı durdurmayı başardı. Buzu gören panik halde frene basıp daha çok uçuyordu zaten.

Yokuşlar şunlar bunlar zaten hikaye. Sağa sola girdim çok denedim. Zırt diye hareket etti.

Zamanında Pirelli SottoZero kullanmıştım, onda karda resmen asfaltta gibi gitmiştim, bunda o hissiyat %100 yok ama %80 oranında var diyebilirim.

Şu an kullandığım araç 4 çeker, ancak ben hususi olarak devreye sokmazsam, otomatik modda %100 ön çeker olarak davranıp, çekiş kaybı olduğunda arkaya atıyor. Karda ben bilerek gaza asılmadıkça arkaya hiç geçmedi. Öyle diyeyim.

• Ormanci kullanıcısına yanıt

Hocam, 500x duruyor mu sizin?

Şuana kadar şanzımanla ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı?

• Kış haricinde memnun olmadığım lastikler as210lar :) Kar kış geldi rampalarda bırakmıyor. Ani hareket yapmazsanız amacına uygun hareket ediyor. gazlarsam buzda evet patinaj yapıyor ama aracı da hızlandırıyor. Bilerek ne kadar kayacak diye ani fren yapmadığım sürece kaymadı. Bu lastikten en çok kışın memnunum Falken AS210 Dört Mevsim Lastik 

• ezimuse kullanıcısına yanıt
    Yazın iyi değil mi? Ben almayı düşünüyorum iyi değilse almayayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018 Kasım ayında taktığım lastiklerim, bu sezon 4. kışını görüyor. Uludağ eteklerinde Çalı-Atlas köyü arasında biraz dolaşalım dedik ve hala performansı tatmin etmekte.
    Sürüşün kamera kayıtlarından 18 dakikalık bir kesit oluşturdum ve sizlerle paylaşıyorum.
    Sadece 5:20'nin olduğu bölümde (kamerada belli olmasa da yokuş oldukça dikti) biraz zorladı ama ondan öncesi ve sonrası oldukça rahattı. Zeminin tek bir durumu lastikleri zorluyor. Onda da sağlam yokuş olacak, zeminin üzerinde buz ve su karışımı, onun üzerinde de sulu kar olacak. Bu durum biraz uğraştırdı. Ama bunun dışında daha soğukta ve buzlu durumlarda (lastiklerin tutunabileceği zemine yapışmış sert buz) hiç sorun yaratmadı...

Falken AS210 ile 4. kışında sürüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademtari -- 25 Ocak 2022; 13:41:47 >

• EKE58 kullanıcısına yanıt

Yazın çok memnun değilim hocam. yazın patinaja fazlaca düşüyor. Aynı araca sahip arkadaşım good year vector 4seasons gen-3 aldı onun tutunmasını daha çok beğendim. Ama onun kışlık performansı nasıl denemedim. Kış bulunduğunuz yerde daha az ise goodyear öneririm falken'e nazaran.

• EKE58 kullanıcısına yanıt
    Yazın arkada yarım tonluk tekne çekmeme rağmen ben bir sorun yaşamadım...

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.