Şimdi Ara

Fakirleri kandırmanın yeni yolu:Kendini geliştir (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
27
Favori
39.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
311 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda yazılan yazı vizyonsuzluktan ibarettir bana göre, kendinizi geliştirecek adımlar attığınızda olduğunuzdan daha geriye gitmeyeceksiniz, bakış açınız ve dünyayı algılama şeklinize bağlı olarak kendinize yeni yollar kolaylıkla açabilirsiniz. Bu mentaliteyle devam edip kendiniz için en ufak bir gelişim bile sağlamazsanız başkalarının hayatını konuşur durur, olduğunuz yerde sayarsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yharf

Helal olsun güzel tespit. Herkese bir hayal aşılıyorlar; kendini geliştir, oku, zengin ol.

Sıfırdan gelip zengin olmak 100.000de 1 belki daha da azdır. Zengin olmakkolaysa neden trafikte sokakta gördüğümüz insanlar hurdalara biniyor, dişi yamuk mesela neden yaptırmıyor öyle yaşıyor? Bazı gerçekleri kabullenmek lazım. Fakir doğduysak ve gidişat da öyleyse kendimizi ona göre hazırlamalıyız.

Her gün zenginlik hayali değil, alt sınıfsan alt sınıfın gerektirdiği hayaller kuracaksın.
    Gerçekten haddinizi çok aşıyorsunuz, konu sahibinin söylemek istediklerini açık açık yazmışsınız. Kendisine cevap verecektim ama kızım sana söylüyorum gelinim sen anla yapacağım...

Öncelikle sınıf muhabbeti AK Partili ağzında çok yavan duruyor, Hindu kast sistemine göre düşünüp olaya baktığınız için herkes Playstation kullanamaz düşüncesini ölesiye destekliyorsunuz ama dişi çürük insan örneği verirken içi çürük, kokuşmuş ve hiç düzelmeyecek insanların "Koç'um benim" tarzı zenginliğine de tapıyorsunuz

Bill Gates ve Elon Musk'ı da bir ağzınıza doladınız vazgeçmiyorsunuz. Onların yapabildiklerini herkes yapamaz, bunu es geçiyorsunuz. Onlardaki özgürlük anlayışı herkeste yok, Silivri soğuğu ile tehdit edilip beyinlerin doğuştan zincirlendiği bir ülkede ne hayalinden, ne zenginliğinden bahsedilebilir ki? Onları eleştirdikten sonra yatırım araçları ile zengin olma örneği vermeniz çok gülünç, eninde sonunda yatırım hem bilgi birikimi hem de maddi birikim ister ve bilgi sahibi olup bilmek aydınlanma çağının temelidir. Siz cennette arsa vadederek nesilleri kandırmışlara bakın, AK Parti onlara hizmet ediyor ve bunlar dünyaya hiçbir şey kazandırmadı, kazandırmayacaklar. En güzel hayal bütün insanların hak ettiği şartlarda yaşayabilmesidir ve buna ulaşmaya çalışmaktan vazgeçilmemelidir...

Adaletten korkanların sınıf farkına sığınıp her yazısında alttan alta bu fikri kafamıza sokmaya çalışması, zorla kabul ettirmesi devrimliktir, soykırımlık bir harekettir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 17 Şubat 2021; 22:44:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen yanlış anlamışsın konuyu ben kendimizi geliştirmeyelim,yeni şeyler öğrenmeyelim demiyorum.Bu göstermelik şeyin altından insanlara hayal satıldığını ve gerçeklerden uzaklaştırıldığını düşünüyorum

• tubytube kullanıcısına yanıt

Şu konudan da AKP li ilan edildik ya ne diyim artık :)

• aslında dünyaya reset atacaksın dünyada 200 tane ülkemi var

her ülkede 20000 nüfus kalacak şekilde herkesi katledeceksin anca öyle düzelir bu düzen.

geçmişte ne firavunlar krallar tiranlık yaptığı için dünya bu halde

yoksa insanın insandan üstünlüğü mü var ama doğal seçilim mecburi şekilde

sınıf farkları oluşuyor bu herzaman böyleydi tabanı ne kadar fazla çoğaltırsan

tavan o kadar fazla zenginleşir.

uçak mühendisi de olsan, apple da mühendis de olsan işçi sınıfısın

ve işçi sınıfı köle sınıfından sonra gelen sondan ikinci sınıftır

işçinin sırtından geçinip milyonları kaldırırlar. kapitalin varsa kral sensin bu alemde

kendini geliştirmek boş iş diyemem ama allah olmanı istiyolar patronun kendini geliştirmiyo o kdr sebebi belli sistem böyle işi sana yaptırır parayı kendi yer kullanılırsın başka bişey aramıyo adamlar en iyi kullanacağı adamı seçiyo

o yüzden tek bi alanda tek bi konuda en iyisi olmaya bakın

en iyi güçlü özelliklerinizi daha da geliştirip pazarlayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1shot1kill -- 17 Şubat 2021; 22:47:57 >

• Hocam dediğin her şeye tamamen katılıyorum. Ama ne kadar zeki ne kadar çalışkan olduğun hiç önemli değil ailen zenginse zengin, fakirse fakir olacaksın sözü pek doğru değil. Paranın para getirdiği ve ailenin durumu aşırı önemli ama tek etken değil. Ailesi zengin olanların ailesi hep zengin olamaz sonuçta. O soydan birisi bir şekilde sıfırdan zengin oldu. Yani sıfırdan zengin olmak imkansız değil ama çok zor. çok zor ve aşırı şans gerektiriyor.

• 1shot1kill 1 kullanıcısına yanıt
    quote:

geçmişte ne firavunlar krallar tiranlık yaptığı için dünya bu halde

İşte bunu yazın, bunlar konuşulsa ve her şey "olacağına varsa" bundan daha iyi doğal seçilim, doğal seleksiyon olmaz...

Bir düşünün ki aydınlanma çağının bile insanlara gerçeği yansıtabilmesi için ne acılar çekildi ve çekiliyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İster pesimist diyin ister karamsar deyin ne derseniz deyin yaşadığın ülke belli her sene 2m kişinin girdiği bir sınavda başarılı olup kendini sıyıramazsan yandın zaten ortalama üniversitelerde eğitim alanlar ingilizce bile konuşamıyor eğitim sistemi çökük bana göre hani herkese qualification versen bile nüfus o kadar fazla ki her bölümde yığılma var atanma çok zor puanlar yüksek bu insanlar ne yapsın eee adamda haklı diyor lan eğitim felan ama ülkenin sana istihdam konusunda sunduğu imkanlarda belli (köle sistemi) dünyanın her yerinde benzer problemler var bunu da reddetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ilkay1244 -- 18 Şubat 2021; 0:30:26 >
  • Ek olarak şunu söyleyeyim tasarımdan ciddi ciddi para kırabileceğini sananlar var genelde kendini geliştir tasarım yap diye argümanlar devam eder.

Hayatında bir tane adobe programı açmamış adam tasarımda çok para var yeav neyi beğenmiyonuz kendinizi geliştirin der. halbuki freelance sitelerinde 5 liraya logo yapanların piyasayı katlettiğini bilmez.

Artık telefonlardan bile tasarım yapılabildiğini, canva vs. sitelerle hazır preset doldurmanın çok zor olmadığını bilmez.

Kendini geliştirmek için bence önce bir mesleğinizin olması lazım, ondan sonra yaptığınız küçük adımlar birikirse bir yandal olarak gelişir, gelişmezse gelişmez.

Kimse kendini geliştir muhabbetini dinleyerek milyoner olamaz, aldatmacadır.

• Dünyanın en haklı konusu

Bi' ara bende böyle bir konu açmayı düşünüyordum ama çok uzun olur diye üşenmiştim.

• Toplu loser blok konusu

• fakirden ziyade biraz saf olanları desek daha doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: ArdaTuranizmo

Kendimi geliştirdim diyen birinin kpss ile fln işi olmaz.

Yazilim tasarim fln biliosa zaten oturdugu yerden ayda en az 10-15k kazanir.
    sen boş adamsın ya oturduğu yerdenmiş ne iş yapıyorsun sen öğrenci velet falanmısın
  • Bu kendini geliştir şunu öğren bunu öğren tam bir zırvalık, insanlar kendini geliştirmesin demiyorum. her şey o ladar dijital ki artık. dijital alanda iş yapmayI bilmeyen insan 5-8 yıl arasında işsiz kalacak. İnsanı şartlarda çalışmak için deha olmamız bekleniyor.

• Bakın asıl yalan o değil. Asıl yalan üniversite.

Koskoca güney Kore de 500 bin öğrenci her yıl üniversite giriş sınavına girerken bizde 2 milyon giriyor.

1 milyon yerleşirken orda 500 bin altı.

Kim iyi? Kimin eğitim sistemi iyi?

Güney Kore bilmiyor mu çok üniversite açmayı.

YÖK umarım ileride üniversite bitirme sınavı getirir aynı TUS gibi olur. Bölümün ilgili konuları sorulur ve en az 50 geçiş şartı olur. Geçemeyen seneye gene girer yoksa diploma alamaz.

Adamın kafası yok sınıfta telefona bakıyor kafede kızları kesmeye... Gelmiş okula.

Derdi okumak ve öğrenmek isteyenin yeri olmalı üniversite.

Çoğu devlet üniversitesi kapatılmalı. Sıfır yayın var. 70 rektörün atıf sayısı sıfır
    Yeter kimse kimseyi kandırmasın.

100 binle hukuk mu seçilir.

Zorunlu barajlar gelmeli artık.
    Bune arkadaş adamın beyni et ama mühendislik okuyor, okuduğu sanıyor. İTÜ de boğaziçinde olsa geçemez bile sınıfı..

65 ile CB geliyor not öyle bir çan var ki..

Kendini geliştir doğru bir söz. Ama işte ortamlarda hava atmak karı kız için üniversiteye giren adamın kendini gelmştşirmesi imkansız

• İnternet kaynaklarıyla kendini geliştirmenin pek mümkün olmadığını düşünüyorum. İyi bir öğretici olacak. Enstrüman deyip duruyorsunuz hoca olmadan internetle öğrenmeniz çok zor. Hatta bana göre yazılım da öyle. Udemy deki hocalar bile yetersiz. Tr kaynaklar için konuşuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Bakın asıl yalan o değil. Asıl yalan üniversite.

Koskoca güney Kore de 500 bin öğrenci her yıl üniversite giriş sınavına girerken bizde 2 milyon giriyor.

1 milyon yerleşirken orda 500 bin altı.

Kim iyi? Kimin eğitim sistemi iyi?

Güney Kore bilmiyor mu çok üniversite açmayı.

YÖK umarım ileride üniversite bitirme sınavı getirir aynı TUS gibi olur. Bölümün ilgili konuları sorulur ve en az 50 geçiş şartı olur. Geçemeyen seneye gene girer yoksa diploma alamaz.

Adamın kafası yok sınıfta telefona bakıyor kafede kızları kesmeye... Gelmiş okula.

Derdi okumak ve öğrenmek isteyenin yeri olmalı üniversite.

Çoğu devlet üniversitesi kapatılmalı. Sıfır yayın var. 70 rektörün atıf sayısı sıfır
    Yeter kimse kimseyi kandırmasın.

100 binle hukuk mu seçilir.

Zorunlu barajlar gelmeli artık.
    Bune arkadaş adamın beyni et ama mühendislik okuyor, okuduğu sanıyor. İTÜ de boğaziçinde olsa geçemez bile sınıfı..

65 ile CB geliyor not öyle bir çan var ki..

Kendini geliştir doğru bir söz. Ama işte ortamlarda hava atmak karı kız için üniversiteye giren adamın kendini gelmştşirmesi imkansız

Hocam bizde çoğu üniversite şehrin ekonomisi için açılıyor. Amaç kalite değil zaten.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.