Şimdi Ara

Fakirleri kandırmanın yeni yolu:Kendini geliştir (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
27
Favori
39.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
311 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kişisel gelişim , insan kaynakları falan hep saçma gelmiştir zaten buda ona benzer birşey. Hayatımız yok bizim patrona çalışacaz hep
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Hiçbir alakası yok. Her geliştiren üst seviyelere ulaşamaz. Kapitalist düzen buna izin vermez. Bu düzenin doğasında eleme var. Bu sefer de geliştirenlerin büyük çoğunluğu mahvolacak. Kaldı ki neye göre geliştireceksin, kime göre? Toplumsal ve kitlesel sıkıntılara bireysel yöntemlerle çözüm bulmak imkansız. Böyle yapıldığında çok çok az, yani birkaç kişi çözüm bulur. Geri kalanı yine sıkıntı içinde hayatta kalmaya devam eder. Yani kendini geliştir saçmalığı buna çözüm değil.

Gayet var. Kendini ne kadar geliştiren tanıdığım varsa hepsi yurt dışında şu an. Burada kalanlar da pandemi sonrasında ilk fırsatta gidecekler ve bunların arasında bilhassa doktorlar var.

Kendini geliştirme mevzusu ise tamamen işverenleri işçilere söylediği bir bahane. İşsizlik yok iş beğenmemek var gibi söylemler de bunun bir örneği. Artık Türkiye ucuz işçilik ülkesi oldu bunu kabul etmeniz lazım. Çinli firma bile Türkiye'de fabrika kurmayı tercih edebiliyor ise senin katma değerin sıfırın da altında demektir.

• Kendini gelistirmek niye kotu bisey olsun ki? Insanin kendini gelistirmesi guzel bisey.

Ha issizligi vs boyle seylere baglamak yanlis ama kisi de sadece sikayet edip evinde oturuyorsa o da yanlis.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Okumayi ogren okumayi

Ben diyorum ki o cocuklar da 15 sene sonra buyuyup çocuk yapacak

O yüzden hak ediyorlar

Afrika nufusu gezegen icin de bir tehtit suanda 1 kusur milyar 2100de 4 milyari geçecek çünkü insan gibi uremeyi birakmiyorlar

2 dakikalik zevk icin cocuguna acimayan senin benim girtlagimi keser ufacik bir cikar icin

Saftirik olmayin gerceklere bakin

Alıntıları Göster

Amma sallamışsın.

Afrikalıların bu dünyaya zararı yok. Kıtalarında yaşayıp gidiyorlar. Araplar gibi görgüsüz değiller

Nüfus açısından bakıyorsan olaya Hindistan,Bangladeş gibi ülkelere bakacaksın. Dünyanın dübürü bu ülkeler çünkü.

Gelmiş burada gariban insanları suçluyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: SnOktay

Sence Odtu Boun ögrencilerin yüzde kacı aileden zengindir.Orana vurarsak zengin veletleri kaybeder.Odtu ye vb. okula giden velet o optiği de halleder ayrıca kanaatindeyim ben.
    Ayrıca zenginlik tanımım hoca tutmaksa bence sen baya fakirsin asgari ücret bile almıyorsun herhalde.

Çok boş konuşuyorsun kes sesini uzatma zaten 11 mesajın var nerden bulup geldin forumu çoluk çocuk ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: daxtor55

Amma sallamışsın.

Afrikalıların bu dünyaya zararı yok. Kıtalarında yaşayıp gidiyorlar. Araplar gibi görgüsüz değiller

Nüfus açısından bakıyorsan olaya Hindistan,Bangladeş gibi ülkelere bakacaksın. Dünyanın dübürü bu ülkeler çünkü.

Gelmiş burada gariban insanları suçluyorsun.

Alıntıları Göster
    Gelecekten bahsettim
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Sen şimdiye bak.Gelecegin hükmünü veremezsin bilmeden.Afrikadan önce daha tehlikeli milletler var.
  • Aslında Türkiye gibi dalgalı ekonomilerin olduğu yerlerde doğru yatırımla güzel para kazanılır, hiçbir şey bilmeden fon seçsen bile yine kazanırsın belki yüzde 50 den fazla kazanırsın. Yatırım tavsiyesi değildir.

Ama gel gör ki daha iş bulamıyor insanlar, yukarda bir arkadaş kpss atanamamış, ben yüksek lisans mülakatına giriyorum genel sorular soracağız deyip alakasız şeyler sorup eliyorlar bu da kusura bakmasınlar kendi öğrencilerini aldıklarının kanıtıdır, hatta floryadaki ticaret üniversitesidir (mecazen) ismi

Kendini geliştirme sermaye ile olur, bilgi birikimi ile olur, Türkiye'de ise herkes birbirine yapışmış torpil ayarlıyor bir ev kirası da 2000 liraya yaklaşırken asgari ücret kazanacağı hariç bir maaşlı işi yoksa kişinin, kütüphane dolusu kitap bitirebilir, dünya dili dolu yazılım dilleri öğrenebilir. Açık hiçbir işine yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞokBıçaklıZed -- 17 Şubat 2021; 18:58:19 >
  • ilkokul 4-5ten sonrası yalan.ağır zaman kaybı.

sabah uykularınıza yazık.

geri dönüş olmayacağını biliyorum.ama şunları yapardım okul yerine

dil öğrenir 3-4 tane,enstrümanlarda virtüoz seviyesine gelmek için emek harcardım.

geri kalan zamanlarda çizim,resim,digital paint,animasyonda gelişirdim daha çocukken ergenlikte patlamasını yaşardım.20 yaşında istediğin seviyede olursun.çok çalışırsan tabi.

zaten ölüp gideceğimiz bir hayatta bu kadar içi boş eğitim hayatı ve kendini geliştirmek aşırı boş saçma bir nevi oyalama taktiği geliyor bana.öğrendikleriniz hafızanızda bile yer etmiyor.

tabi 20 yaşında düşündüklerinizi 30 yaşında istemeyebilirsiniz saçma bile gelebilir.insan dediğimiz varlık değişim içindedir.yani bir bölümde ilerlemek yıllarca aşırı saçma geliyor bana.mutlaka fikirleriniz değişecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerea -- 17 Şubat 2021; 19:3:38 >
  • HBeg kullanıcısına yanıt
    Sen konuşma tarzınla çoçuk olduğunu kanıtladın zaten hakaret etmeye hakkın yok, ayrıca ben sabahtan akşama kadar forumda yazı yazıp ağlaşan tiplerden değilim,işe giden ders çalışan bir insanım.Bu habitata alışmazsan avlanır gidersin.Çoçuk muş(!) Puhaha
    Askere gittik geldik hala çoçuğuz anasını ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnOktay -- 17 Şubat 2021; 19:9:32 >
  • En büyük palavra: "Kişisel Gelişim". Bu dünyada aileden gelen servetin yoksa bir halt olamazsın. haa siyasete girersen sıfırdan köşeyi de dönebilirsin,ama bunun için insan olmaktan çıkmalısın.

• Up

Öne çıkaralım konuyu  

• Kendimi geliştirdim diyen birinin kpss ile fln işi olmaz.

Yazilim tasarim fln biliosa zaten oturdugu yerden ayda en az 10-15k kazanir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaTuranizmo -- 17 Şubat 2021; 20:11:29 >
  • tek gerçek var çabalamayan asla elde edemez çabalayanın elde etme olasılığı olur. gerisi biraz şans

• Onun için potansiyel ve ortamın olması gerek. Mesela Afrika da başbakanın teki çıksa su bile bulamayan kabile üyelerine kendini geliştir demesi gibi bir şey.

Sen bütün imkanları önüne koyarsan bunu deme hakkın var. İş bulamayan adama kendini geliştir demek için ona iş imkanı vermen gerek. İşsiz adam umutsuzlukla kendini geliştiremez. Mesela paralı trollerin kendini geliştirmesi gerek. Bu kadar iq den düşük cümlelere para verenlerin sorgulaması lazım. Bankamatik troller
  • Para parayı çeker fakirden zengin olan birisi ancak orta direk olabilir ki fakir doğup bir şekilde araba alan ev alan adam zenginim diye düşünüyor ama hayatında tatile gitmemiş yurt dışı görmemiş ciks mekanlarda karı kızla takılmamış ve bunları asla yapamayacak memur yoğunluklu bir mahallede ev sahibi olmaktan ileri gidemeyecek bu adam zenginlik nedir onu bilmiyor bile.

Aileden varlıklı değilsen istersen çok zeki ol yine de başarabileceğin şeyler sınırlı kendi başarınla ancak iyi bir üniversitede okur bir iş bulup maaşlı çalışırsın en iyi üniversitelere gidemeyeceğin gibi referans bulamayıp en iyi şirketlerde de çalışamazsın sistem böyle yapacak bişey yok
  • Başlığın ana teması forumda haklı şekilde lince uğrayan şu malum M. Çevik videosu aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 17 Şubat 2021; 21:44:57 >
  • Elon Musk'ın babasının nerede madenci olduğu yazıyor adam başarılı bir mühendis zengin mi evet ama madenleri falan yok adamın...

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt

İnternetten bakabilirsin

• arkadaşlar zenginliği kafanızda nasıl tanımladığınıza bağlı aslında, bu ülkede milyoner olunabilir (TL milyoneri😂). ama milyarder olmak! çok az kişiye bahşedilen bir şans. bu kadar karamsar olmayın abi. afrika’da doğup şu an yaşadığımız ve elimizde olan imkanları zenginlik olarak tanımlayabilirdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lothlórien -- 17 Şubat 2021; 22:7:1 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.