Şimdi Ara

Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.813
Cevap
117
Favori
116.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Isine yariyacak arkadaslar icin hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayki

Birisi çıkmış güzel bir olaya imza atmış. EVGA gibi ürününün her zaman arkasında ve kalite bileşenler üreten bir firmadan artık nasıl rahatça kart alabileceğimizden bahsetmiş. Boş yere vergi vermeyeceğimizden, arıza olursa ufak rakamlara nasıl bunu rahatça giderebileceğimizden bahsetmiş, gümrükte doğal olarak taklınınca vergisini verip kolayca malın elimize geleceğinden bahsetmiş.
    Ötekide gelmiş diyor ki getir 20 tane Titan ne oluyor, bilgi yoksulluğu şu bu. Allahım akıl fikir ver. 10 tane Titanı geçtim 10 tanesi 5 dolar uyduruk kılıf getirt o bile takılabilir gümrükte. Hadi mevzuyu kavrayamamışsınız olabilir veya farklı açıdan anlaşılmış olabilir, bide üstüne bilgi yoksulluğu. Komik.

Tek ürün olarak istediğiniz şeyi getirin bu konuda sıkıntı çıkmaz. Veriyorsun gümrüğünü alıyorsun malını bu kadar basit. Tshirtünden, kartına, fotoğraf makinasından, telefona onlarca şey aldım kendime olsun başkasına olsun. Arada DHL falan sordu ürün nedir niye geldi diye, açıklıyorunuz bitiyor. Hatta iki aynı üründen farklı model geldi onuda aldık vergisiyle. (Mesela ekran kartı GTX780 1 adet, 750ti bir adet gibi düşünün). Hatta BMW'ye ÖM de atmıştım Artic Cooler Hybrid alırken nasıl aldığı konusunda. Avrupadan gelmişti ve sırf kutusu büyük ve fotosunda böyle alengirli şeyler var diye gümrüğe takılmıştı. Kutuyu inceleme için açarlarsa malı istemediğimi belirtip, gümrüğünü ödeyeceğim dedim. Paketi elime ulaştı sorunsuz.

Almak isteyen olursa hiç korkmasın, burda bazen haftalarca servis bekliyorsunuz zaten, 2 günde kartınız Almanya'ya gitse ne gitmese ne. Tek sorun toplumca taksit olayına iyi alıştırdılar, nakit vermemek. Tabii ingilizce faktörü önemli; ama şunu biliyoruz ki forumda yardım isterseniz herkes yardım ederler bu konuyu bu yüzden yazmadım bile.

@Nessarien
    Emeğinize sağlık, bundan sonra ekran kartı olarak EVGA alabileceğim rahatça. Bu hız olaylarını ben şahsen bilmiyordum 2-3 günde git gel muhabbetini. SOrmak isteidğim birtşey var, UPS başka masraf almıyor mu? Gümrük işlemleri için 75-80 tl veya 110 tl falan normalde ödüyoruz onu gümrüğe takıldı ordino hesabı bazen alıyorlar. Yani yazdıklarınız tamamen cebimizden çıkacak tam para mı bir anlaşmaları var mesela, genel masraflar mı? 14 EU kargo 2 günde ulaşan paket için çok ucuz geldide :D

Evga alacaksanız, kendi sitesinden almayın, amazon dan alın fiyat daha uygun ve gümrük işlemleri daha sorunsuz gerçekleşir.

• Güzel haber. Alan arkadaşlar bilgilendirsin lütfen. Teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    Amazon'u hemen hemen hiç kullanmıyorum, tam hatırlamıyorumda sanırım bir ara problem yaşamıştım gönderilerde o yüzden olabilir. İstemeden soğudum. EU için genelde E-bay'de dükkanları olan yabancı donanım firmaları bazen güzel şanslar sunabiliyor. Gerçi mevcut döviz kurunu düşünürsem Euro ve Pound bu haldeyken zaten zorda kalmadıkça Euro ile parça almam sanırım. Bu sıralar alış verişleri hep dolar bazlı sitelerden yapmak zorunda kalıyorum. 260 USD nere, 260 EU nere.
  • Nessarien kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam uğraşmış emek vermişsiniz bazı arkadaşlar da sanki ithalatçı yada ihracatçı sanki öyle yorumlar yapıyorlar ki :)
  • bütün bunlar yerine adam gibi Türkiyede doğru düzgün bir distribitörlük ve servis noktası açsalar olmuyor mu ?
  • StarForce kullanıcısına yanıt
    İşte ülkemizde Evga politikasını gerçekleştirebilecek arkası sağlam firmalar yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

İşte ülkemizde Evga politikasını gerçekleştirebilecek arkası sağlam firmalar yok

çizgi var. bence avrupalılardan daha iyi becerir.
  • Ayki kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ilk mesajımda örnek olsun diye fiyatlandırmaları paylaşmıştım burada Amerika örneği amazon üzerinden ürünün alımını içeriyor diğeri de evga europe üzerinden. Fahiş bir kargo ücreti ödememek kur farkını kapatıyor oradaki örnekte de belli olduğu üzere. Bu noktada Avrupa'dan ürünün satın alınması ile elde edilen teslimat süresi avantajı bence daha cazip.

Ayrıca ürünün gümrük belgeleri ve vergilendirmelerini içeren dosyanın ünsped ile tarafınıza gönderilecek olması gelecekte bir sorun çıktığında ne yapacağım ne edeceğim diye düşünmenizin önüne geçiyor. Amazon bu tarz belgeleri kendi üzerinden hallettiği için belgelerde firmaya gidiyor, alıcıya değil.

Dediğim gibi amaç o vergi farkını kaldırıp fiyatı eş değer seviyeye getirmek idi, bunu da gerçekleştirmiş olduk. Bundan sonrası alıcının yapacağı tercih ile alakalı, herkes kendine uygun bir şekilde en doğru kararı verip dilediği yerden ürünü getirebilir. Alternatife sahip olmak her daim iyidir.

• Patronage kullanıcısına yanıt
    Eyvallah.

Kendi çıkarlarını düşünen işportacı arkadaşlara kafayı takmamak lazım, engelleyin böyle boş yorumlarda bulunan kişileri zira yazdıkları şeyler okumaya değer olmuyor. Allah insanı kendi çıkarlarını korumaya çalışırken böylesi komik duruma düşürtmesin, okuması eğlenceli olsa da içeriği hayal kırıklığı maalesef
  • bilgilendirme için teşekkür ederim...örnekleri çoğalır da hepimiz uygun fiyatlara teknoloji kullanırız...

hayırlı forumlar.:)
  • BİLMEYEN arkadaşlar için söyleyeyim, evga yı amazondan aldığınızda 3 günde TR ye geliyor ve fiyatı avrupa Evga dan yaklaşık 150-200 TL daha ucuz oluyor, ayrıca return yapacağınız zaman da uğraşmıyorsunuz amazon size ürünle birlikte bir barkod gönderiyor aynı zamanda ürün ve fiyatını da içeren siz onunla ürünü sorunsuz bir şekilde geri gönderebiliyorsunuz, tüm bu avantajlara ek olarak gümrük çekim işleriyle amazon ilgileniyor yine siz uğraşmıyorsunuz. Ve ürün amerika amazondan gelmesine rağmen gümrük vergisi %18 uygulanıyor ve sizden peşin alınıyor dolayısıyla ürün TR ye girdiğinde sürpriz bir masrafla karşılaşmıyorsunuz.
  • ben bu markayı pek bilmiyorum ama gördüğüm kadarı ile amd kart üretmiyor değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Classified premium bir ürün zaten. 780 ti ya da 780 ti acx almaya kalkınca 80 euro daha ucuza denk gelecek yani 240 TL (vergide de düşüş olacağı için bu rakam 270-280 arasında olacak) bu da yine diğer markaların 780 ti modellerinin Türkiye fiyatlarının çok altına denk geliyor.

Burada dikkati çeken unsur Classified gibi bir kartın bizim ülkemizdeki herhangi bir 780 Ti ile aynı fiyata geliyor olması.

Evga overrated bir marka değil kesinlikle. Misal RMA için burada kartlarını verip haftalarca uğraşan arkadaşlarımız var buna para verip rezil olmak diyoruz. Gigabyte 690'ını verip 2 aya yakın süre alamayan bir arkadaşın konusunu hala hatırlıyorum ki bunlar öyle nadir örnekler değil. Çok var bunlardan.

Evga ile yapacağınız şeyse kartı Ups kargoya verip 2 gün içinde kartın Almanya'ya ulaştırılıp sonrasında da çabuk bir şekilde neticelendirilerek size geri dönüşü olacak.

Satış sonrası destek ve rma sistemleri zaten Evga'i diğerlerinden ayıran en büyük iki unsur.

konu cok faydalı tskler
    daha uyguna ve kaliteli bir markayı almak için güzel haber..
    amazondan alımda ptt değil ups ile yollanıyor..

en son imzamdaki sistemin fan kontrolcusunu alcaktım 77dolarlık ürüne yaklaşık 140tl yapıyor kargo dahil 2günde geliyor..amazondan

saolsun bmv yardımcı olcakdı 300tl fıyat cektı
    nessarien arkadaşımız tavsiyesi ve poyrinin yardımlarıyla kendim 77dolara 144tlye hallettim aynı ürünü aynı şartlarla o sebeble nessarien arkadaşımıza kostek değil destek olun sizler için ugraşıyor tşk hak ediyor

en son evga 780ti Classified deneme kurcalama şansım oldu müthiş ürün kusursuz 3yıl uluslararası garantisi var garantide tamir yok bir üst model yada yenisi nvidianın 1.partneri abdnin en çok satan markası boşune değil

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

ben bu markayı pek bilmiyorum ama gördüğüm kadarı ile amd kart üretmiyor değilmi?

Evga sadece Nvidia kartlar ile çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Classified premium bir ürün zaten. 780 ti ya da 780 ti acx almaya kalkınca 80 euro daha ucuza denk gelecek yani 240 TL (vergide de düşüş olacağı için bu rakam 270-280 arasında olacak) bu da yine diğer markaların 780 ti modellerinin Türkiye fiyatlarının çok altına denk geliyor.

Burada dikkati çeken unsur Classified gibi bir kartın bizim ülkemizdeki herhangi bir 780 Ti ile aynı fiyata geliyor olması.

Evga overrated bir marka değil kesinlikle. Misal RMA için burada kartlarını verip haftalarca uğraşan arkadaşlarımız var buna para verip rezil olmak diyoruz. Gigabyte 690'ını verip 2 aya yakın süre alamayan bir arkadaşın konusunu hala hatırlıyorum ki bunlar öyle nadir örnekler değil. Çok var bunlardan.

Evga ile yapacağınız şeyse kartı Ups kargoya verip 2 gün içinde kartın Almanya'ya ulaştırılıp sonrasında da çabuk bir şekilde neticelendirilerek size geri dönüşü olacak.

Satış sonrası destek ve rma sistemleri zaten Evga'i diğerlerinden ayıran en büyük iki unsur.

konu cok faydalı tskler
    daha uyguna ve kaliteli bir markayı almak için güzel haber..
    amazondan alımda ptt değil ups ile yollanıyor..

en son imzamdaki sistemin fan kontrolcusunu alcaktım 77dolarlık ürüne yaklaşık 140tl yapıyor kargo dahil 2günde geliyor..amazondan

saolsun bmv yardımcı olcakdı 300tl fıyat cektı
    nessarien arkadaşımız tavsiyesi ve poyrinin yardımlarıyla kendim 77dolara 144tlye hallettim aynı ürünü aynı şartlarla o sebeble nessarien arkadaşımıza kostek değil destek olun sizler için ugraşıyor tşk hak ediyor

en son evga 780ti Classified deneme kurcalama şansım oldu müthiş ürün kusursuz 3yıl uluslararası garantisi var garantide tamir yok bir üst model yada yenisi nvidianın 1.partneri abdnin en çok satan markası boşune değil

bmv arkadaşın direk newegg (TR ye vida bile göndermeyen yerden) den fiyat çıkarmıştı yani oradan geliş fiyatını yazdı ama olaya farklı açıdan baktınız diyecek birşey yok... Dediğin gibi bir politikam olsa , 780 ti nin 2 elini bile alamayacağın fiyata "0" evga 780 ti vermezdim...

• Bazı arkadaşlar devletin kazığını yememiş de o yüzden böyle yok gümrükte öderim parasını çekerim gibisinden rahat konuşabiliyor, tamamen şahsi kullanım için gelen ve TEK parça olan bir ürün gümrükte ticari damgası yesin de o zaman bakın neler oluyor, ödediğiniz nakliye parasına mı yanarsınız yada ürün bedelinin 2 misli çıkan gümrük masraflarına mı... öyle ürünün %18 vergisini ödemekle falan kurtulamazsınız...
  • Evganın ülkemiz pazarına girmemesinin nedeni katı rma politikasıdır.Bizim satıcılar rmadan nefret ederler götürün öldürün daha iyi yaparsınız onlar için.Rma ülkemizde oldukça geciktirilir satıcı servis ürün garanti dışı bırakmak için ellerinden geleni yapar niye çünkü rma yapmak istememelerinden dolayı.Bu tarz olaylar binlerce başlık altında konuşuldu tartışıldı o yüzden fazla durmaya gerek yok.Evga niye yok işte nedenleri ;

1)Evganın katı rma politikasının altından kalkacak satıcılar olmasına rağmen satıcıların rma den oldukça kaçması
    2)Rma kültürünün oturması için satıcıların daha bi kaç fırın ekmek yemesi.
    3)Satılan ürünün arkasında durulmaması değişim koşullarında satıcının binbir takla atması veya atmaya çalışması.
    4)Satıcıların ben ürünü sattım gerisi banane tarzları.
    5)Satıcıların dünyadan bi haber olması
    6)Misal evga 3 yıl garanti verirken satıcının kafasına göre 2 yılda diretmesi
    7)Evganın uluslararası kurallarına satıcıların uymamak için her türlü yalan dolanı uydurması , işi gelmeyince kanunu çok bliyomuş gibi kanuna sığınması
    8)Alan adamında haklarını bilmemesi extradan bi halttan çakmaması.Ürünün hangi durumda garantiden çıkar onu bilmemesi.Belirtilmiş olmasına rağmen satıcının garanti kapsamı konusunda yorum yapması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 15 Mart 2014; 12:43:06 >

• B.M.W kullanıcısına yanıt
    Sizin dediğiniz o zaman gümrük memurunun insafına kalmış.
    1 tane bile olsa ticari dedimi iş bitti.
  • İyide benim anladığım gümrük vergisini ödeyeceksiniz zaten. Adamlar kendi vergilerini kaldırıyorlar. Risk diye bir şey yok. Gümrük vergisi ödenmeyecek diye bir şey yazmıyor yukarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 15 Mart 2014; 13:23:40 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.