Şimdi Ara

Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.027
Cevap
24
Favori
207.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

HAF 912 Plus & advanced kasa kullanıcıları için böyle bir kulüp açtım, kullananların katılımlarını beklerim..

Konuyu bu kasayı almak isteyenlere fikir vermek, sorunları çözmek, yardımcı olmak, kasa modding çalışmalarında örnekler vermek, kasa için aksesuar seçimi, montaj, kablolama, vb sorulara cevap verebilmek için açtım...

Umarım faydalı olur..

İnceleme, yorum ve önerilerinizi bekliyorum...
    Ayrıca kendi kasanızı da eklerseniz sevinirim, örnek alabileceğimiz noktalar olabilir, benim için en önemli nokta kablo gizleme, güç kaynağım modüler değil, umarım güzelce gizleyip, temiz bir kasa ortaya çıkartabilirim.

Teşekkürler...

KONU HAKKINDA GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİNİZİ BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM.

.::COOLER MASTER HAF 912 KULLANANLAR KULÜBÜ ::.

1- tayfn1907 - advanced
    2- Ocean Mist -Rwenzori - plus
    3- sphynx
    4- Amanchanamun
    5- OBLIVION007
    6- |Mavera|
    7- elektronikmühendisi
    8- mmeert
    9- gencgenc
    10- Nazmi_8
    11- atakum52
    12- emiLL - Plus
    13- thelastoutlaw
    14- érdem*
    15- bprince
    16- AMFİBİ
    17- teote01
    18- yarkan88
    19- Abuz
    20- tomb.raider
    21- SaLVaToRe
    22- TheDeSPoT
    23- gacvokem
    24- dijilive
    25- ungood20
    26- ukyo_
    27- eLmrCh
    28- SwordsMan
    29- harunmamur
    30- Black_34
    31- beckship
    32- lj94
    33- yogitech
    34- vLTeFo
    35- Serdarkekik
    36- Cruq4L
    37- farcry535
    38- souverng
    39- anthym
    40- ghost911
    41- gforce2mx
    42- Roy CharLes
    43- Putaza
    44- karsell
    45- turshusuyu
    46- HelmsDeep_
    47- Tolgá
    48- Oz!
    49- moder77
    50- rtsbora
    51- karakaya_o
    52- Darkness~
    53- fefeyx
    54- MasterHero
    55- necdet_87
    56- manager61
    57- everythingblue
    58- kemal81
    59- dkantur
    60- WienerBlut.
    61- kvo35
    62- Aimless-
    63- tiger cage
    64- ervin16
    65- ihsanburakcam
    66- eozen81
    67- ibrahimcan34
    68- sanerdk
    69- Heja-Maica
    70- *GameOver*
    71- SHYSTER - plus
    72- kemal81 - advanced
    73- IG - plus
    74- Grimmjow Jaegerjaquez - plus
    75- metabor - advanced
    76- _delicevat_
    77- qdry - plus
    78- mericgenc
    79- Tyber
    80- Atmavada - plus
    81- faithlesszombie
    82- AlpFatih
    83- black_95 - advanced
    84- deneme1
    85- Dovahkiin
    86- bjk__murat - advanced
    87- R3PL4C3R
    88- SuddenRush - advanced
    89- thestell
    90- Baalzamon - plus
    91- Vapors
    92- ProtonStark
    93- BlueDangeR - plus
    94- malicalik13
    95- Asisvénia - advanced
    96- S3NS4T10N - advanced
    97- ezginingünlüğü - advanced
    98 - KaGaNSaN - advanced
    99 - TheMuyu
    100 - synaesthesia - advanced
    101- furkanaykul71 - Plus
    102 - Tormintor - plus
    103 - daghan1997 - advanced
    104 - J.Maharaja - plus
    105 - Elial - plus
    106 - can46100 - plus
    107 - moogliecake
    108 - gurpolo4 - advanced
    109 - Z.Jackly
    110 - dragonsan - plus
    111 - born2xlr8 - advanced
    112 - snicker
    113 - Wadjet - advanced
    114 - -HFG- - advanced
    115 - Don't just stand - plus
    116- Renal Tebüler Nekroz - advanced
    117 - ss7332 - advanced
    118- candeniz_1991 - advanced
    119 - choiboungee - advanced
    120 - ken_618 - advanced
    121 - 1shot1kill - plus
    122 - kral-18 - advanced
    123 - karaizmaa - advanced
    124 - -ShadowSong- - advanced
    125 - chicho - advanced
    126 - Tamer306 - advanced
    127 - MyCoDeR - Plus
    128 - yasinuğur
    129 - Team NINJA
    130 - By_57 - Plus
    131 - lnvictusTR
    132 - ThatNoobz - advanced
    133 - e_korn - advanced
    134 - hoze06 - Plus
    135 - Sly_Owl - Advanced
    136 - Lelouch Vi Britannia - Plus
    137 - PCMORS - advanced
    138 - RuhsuzPinokyo - Plus
    139 - ynsylkn - Plus
    140 - vollkan59 - Plus
    141 - All Hail The King -
    142 - sahafiec - advanced
    143 - uLiqUioRRa* - Plus
    144 - DH Havacı - Plus
    145 - ty1907 - advanced
    146 - procy27 - advanced
    147 - i.y4114 - Plus
    148 - TimsaH_X - advanced
    149 - holybody2000 - advanced
    150 - SH4K3R - advanced
    151 - kalcho -
    152 - John Believe - Plus
    153 - Berat.Soner - Plus
    154 - beko5454 - Combat
    155 - Akay KLC
    156 - yigidosever
    157 - Terminou
    158 - plazmax - advanced

.:: İNCELEMELER ::.

CM ANASAYFA
    haf 912 plus incelemesi

.: İMZALARIMIZ :.

Bu imza içinde arkadaşımız @Riqimaru' ya teşekkür ederim.

Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

[center][image]https://store.donanimhaber.com/56/91/c9/5691c977ee5e2aa06ce28f55ebdc4001.png[/image] 
    [b][size=1][link=http://forum.donanimhaber.com/m_47361211/tm.htm]"HAF 912 Kullananlar Kulübü"[/link][/size][/b]
    [/center]

***KULLANICI RESİMLERİ***

tayfn1907 _ben_ - advanced
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

sanerdk - plus
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Asisvénia - advanced

S3NS4T10N - advanced
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

KaGaNSaN - advanced

bjk__murat - advanced

Atmavada - plus

can46100 - plus

qdry - plus
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Z.Jackly
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Don't just stand

-HFG-

candeniz_1991
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor... Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Wadjet

choiboungee

ken_618

Ocean Mist -Rwenzori - plus

sphynx - Plus

AMFİBİ
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor... [simage] [/simage]  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Tolgá

eozen81 - Plus

dkantur - Plus

RaiNFallDown

HoneyBagdeR2 - Plus

Baalzamon - Plus

P4P4Z - advanced

qdry - Plus

e_korn - advanced
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

gurpolo4 - advanced
     Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

TimsaH_X - advanced

Tolgá

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 2 Mayıs 2015; 19:43:59 >

• Bende kasanın siparişini verdim herhalde yarın elimde olur.Beni de kullanıcı kulübüne dahil edebilirsiniz, selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vdtkc

Bende kasanın siparişini verdim herhalde yarın elimde olur.Beni de kullanıcı kulübüne dahil edebilirsiniz, selamlar.

Merhaba, tabi dostum ekliyorum, hayırlı olsun. İnceleme ve kasanın montajının bitmiş hali resimlerinizi bekliyoruz...

Aldığınız paket de üst fan ve kapak fanı dahil mi, ne kadara ve nerden aldınız? Alacak arkadaşlara yardımcı olabilir...

Ben Inventus' tan 159 TL' ye sadece ön fanlı olarak aldım, Inventus' tan da son derece memnunum gerçekten müşteriye değer veren insanlar...

Öndeki fanın birkaç yerde satıldığını gördüm, bulursam link eklerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 10 Mart 2011; 11:14:50 >
  • Ben de İnventus dan aldım.Üste Xigmatek 20cm beyaz ledli olan versiyonu ayrıca yan kapak içinde aynı markanın 14cm fanını aldım.Yeni sistem toplayacağım için acelem yok, AMD veya SB olacak.Kasa konusunu netleştirmem iyi oldu sırada f/p olacak şekilde 750-850'lik psu bakıyorum, bu konuda objektif görüşlere ihtiyacım olacak.Malum Kasa ve PSU sistemde en uzun ömürlü olan parçalar.Ekran kartı değişimleri ve SLI, Cf gibi olası işlemler ve OC için güçlü bir PSU ve yardımlarınızı bekliyorum, selamlar.
  • Kasayi aldim.. Bugun kullanmaya baslayacagim.. valla kapaklar falan kayiyor.. tercihen moduler PSU'lar cok iyi is gorur.. fakat moduler kablolu PSU yoksa, arkadaki kablolari cok iyi olcup bicerek, kelepcelemenizi oneririm.. orjinal kelepceler agir kablolari tutmak icin yeterli gellmeyebiliyor.. anakart tablasi uzerindeki kelepceleme yerleri, ince kelepceleri kesiyor.

Tercihen harddiskleri, kablolarin gizlendigi taraftan bagladim.. Molexlerin arkasindan cikan kablolari sert kivirmak zorunda kaldim..

Oneri: kapaklarin bir tanesinde fan deligi var.. Bu kapagi kasanin diger tarafina takip, anakart altindan sogutma yapabilirsiniz.. eger su sogutma yapacaksaniz, burdaki nemi almak icin bu fan deligini islemcini arkasina denk getirip fan baglamanizi oneririm... ince bir fan isinizi gorur.. Duz olan kapagi kesmek daha iyi olur.. cunku fanli kapak keserken cok esner..

Butun fanlarin kullanildigi durumlarda, fan kontrolcusu cok iyi olur.. Bu arada onde fan isigini acip kapatan bir switch gormedim..
    kasa uzerindeki 8pinli guc kablosunu, ekran kartinin kasanin arkasina yakin olan tarafinda, alttan gecirebilirsiniz... ama buyuk sogutuculu mosfetlerde cok sorun olacak.. kablo daha uzun olsaydi, kasanin arka, ust kosesinde kucuk bir kablo deligi var... Burayi kullanabilirdim.. ama kablo kisa kaldi.

Genel olarak iscilik ve plastik kalitesi iyi... Toz kaplama cok basarili olmus.. butun kapaklar ve slotlar yag gibi kayiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vdtkc

Ben de İnventus dan aldım.Üste Xigmatek 20cm beyaz ledli olan versiyonu ayrıca yan kapak içinde aynı markanın 14cm fanını aldım.Yeni sistem toplayacağım için acelem yok, AMD veya SB olacak.Kasa konusunu netleştirmem iyi oldu sırada f/p olacak şekilde 750-850'lik psu bakıyorum, bu konuda objektif görüşlere ihtiyacım olacak.Malum Kasa ve PSU sistemde en uzun ömürlü olan parçalar.Ekran kartı değişimleri ve SLI, Cf gibi olası işlemler ve OC için güçlü bir PSU ve yardımlarınızı bekliyorum, selamlar.

Bende geleceğe yatırım olarak bir psu düşünüyorum, aklımda bir model var, Silverstone Strider 1000W, umarım alabilirim, size de tavsiye ederim.
    F/P bir psu tavsiyesi de gerçekten iyi olur, kasamız sunduğu özellikler, performans ve fiyat olarak gerçekten 5 yıldızı hakediyor, bana göre HAF X' ten iyi bir kasa, tabi bu benim kişisel görüşüm, polemik olmasın...

• hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

Kasayi aldim.. Bugun kullanmaya baslayacagim.. valla kapaklar falan kayiyor.. tercihen moduler PSU'lar cok iyi is gorur.. fakat moduler kablolu PSU yoksa, arkadaki kablolari cok iyi olcup bicerek, kelepcelemenizi oneririm.. orjinal kelepceler agir kablolari tutmak icin yeterli gellmeyebiliyor.. anakart tablasi uzerindeki kelepceleme yerleri, ince kelepceleri kesiyor.

Tercihen harddiskleri, kablolarin gizlendigi taraftan bagladim.. Molexlerin arkasindan cikan kablolari sert kivirmak zorunda kaldim..

Oneri: kapaklarin bir tanesinde fan deligi var.. Bu kapagi kasanin diger tarafina takip, anakart altindan sogutma yapabilirsiniz.. eger su sogutma yapacaksaniz, burdaki nemi almak icin bu fan deligini islemcini arkasina denk getirip fan baglamanizi oneririm... ince bir fan isinizi gorur.. Duz olan kapagi kesmek daha iyi olur.. cunku fanli kapak keserken cok esner..

Butun fanlarin kullanildigi durumlarda, fan kontrolcusu cok iyi olur.. Bu arada onde fan isigini acip kapatan bir switch gormedim..
    kasa uzerindeki 8pinli guc kablosunu, ekran kartinin kasanin arkasina yakin olan tarafinda, alttan gecirebilirsiniz... ama buyuk sogutuculu mosfetlerde cok sorun olacak.. kablo daha uzun olsaydi, kasanin arka, ust kosesinde kucuk bir kablo deligi var... Burayi kullanabilirdim.. ama kablo kisa kaldi.

Genel olarak iscilik ve plastik kalitesi iyi... Toz kaplama cok basarili olmus.. butun kapaklar ve slotlar yag gibi kayiyor.

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın, önerileriniz mantıklı, sizden ve herkesten montaj aşamalarını görüntülemenizi rica ediyorum, eğer müsaitseniz ve isterseniz olmazsa da canınınz sağolsun, montajda ki kilit noktalar, yeni kurulum yapacaklar için çok faydalı olacaktır..
    Umarım herkes öneriler, örnekler doğrultusunda temiz bir kurulum yapar ve bu resimleri sergileriz, en büyük isteği bu şimdilik...

Kapağa plexi olayı düz kapakta mı daha güzel görünür, yoksa kabartmalı olanda mı bunu görmeden bilemeyeceğiz sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 10 Mart 2011; 12:45:17 >

• Şimdi birşey cok dikkatimi çekti ve moralimi bozuyor

haf 932 clubvar ugraya yok
    haf x clubvar ugrayan yok
    haf 912 club var bi kaç mesajdan sonra buda sönüp gitcek üstte tutulması için mesaj atanlar olur elbet ama cok sürmez

Neden CLUB HAF Açılmıyor

Herkez tek bi yerde toplansın cokmu zor olur yani ekran kartı deil anakart değil bildiğin tenekeden yapılan şekil kasa hepsi boy ve bi kaç özellik dışında haf işte
    haf haf yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın, önerileriniz mantıklı, sizden ve herkesten montaj aşamalarını görüntülemenizi rica ediyorum, eğer müsaitseniz ve isterseniz olmazsa da canınınz sağolsun, montajda ki kilit noktalar, yeni kurulum yapacaklar için çok faydalı olacaktır..
    Umarım herkes öneriler, örnekler doğrultusunda temiz bir kurulum yapar ve bu resimleri sergileriz, en büyük isteği bu şimdilik...

Kapağa plexi olayı düz kapakta mı daha güzel görünür, yoksa kabartmalı olanda mı bunu görmeden bilemeyeceğiz sanırım...

Valla fotograf cekmek istedim ama sadece anakartin gorundugu taraftan... kasa kablolarinin bulundugu taraf gercekten bulmaca oldu.. kasa kapaginin uzerine dayandigi durumlarda kablolar, anakart tablasini esnetiyor.. Yakin zamanda sizin icin bir iki foto koyarim ama sabah 8 aksam 6 calisiyorum..

Kapaga plexi dilendigi sekilde yapilabilir fakat bir hadise var..
    Fanli kapagin uzerinde plexi yapilacaksa, HAF ve onun altindaki kabarmaya zarar gelmemeli.. cunku kasanin guzelligi orda..
    Duz yuzeyede kesim yapmak daha kolay olur..
    Fanli kapagi dedigim gibi kasanin diger tarafina alirsaniz, uzerindeki fan deligi, islemcinin arkasina dusuyor.. bu sebepten burdan nem almak icin kullanilabilir.

• yine gökhan yine bır klup kasa fiyatına gore mukemmel alan herkeze hayrlı olsun

ayrıca bır soru bende TT ELEMENT G kasa var yan kapagnda 25lik fan var bunu ıptal edip pleksi yaptırsam sizce nasıl olur sıcaklıklarda fazla artıs olurmu.
  • Kasanın önünde gelen fan bu sanırım, üste takmak için bir tane daha almak isteyenler varsa, işte link

Açıkçası ben plexi' den bakınca kasa içini flouresan beyazı şeklinde görmek istiyorum, rengarenk renklerdense sade bir beyaz çok daha iyi, hem donanımların net görünmesini sağlar, hemde şık..
    Acaba kasa için beyaz aydınlatmayı sağlamak için neler almam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnarcHiest

Şimdi birşey cok dikkatimi çekti ve moralimi bozuyor

haf 932 clubvar ugraya yok
    haf x clubvar ugrayan yok
    haf 912 club var bi kaç mesajdan sonra buda sönüp gitcek üstte tutulması için mesaj atanlar olur elbet ama cok sürmez

Neden CLUB HAF Açılmıyor

Herkez tek bi yerde toplansın cokmu zor olur yani ekran kartı deil anakart değil bildiğin tenekeden yapılan şekil kasa hepsi boy ve bi kaç özellik dışında haf işte
    haf haf yani

Dostum öncelikle HAF ları birleştirmek karışıklık çıkartacak, diğer arkadaşlara da konuları kapatın bir nokta da buluşalım dediğinde birçok sorun çıkacaktır, 912, 922, 932, 942 modellerini tek çatı altında toplamak zor, benim fazla konu açmam, açtığım konularında güncel olmasına önem veririm, zaten güncellikten ziyade burda önemli olan, yardım etmek, karışık bir kulüpte bu yardımı almak da zorlaşacaktır..

Ayrıca tüm HAF' lar konuya davetlidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 10 Mart 2011; 13:06:49 >

• Oda dogru ama birlikten kuvvet doğar misali topluca dursaydık daha iyi olurdu diye düşündüm

birde komik pm attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34
    yine gökhan yine bır klup kasa fiyatına gore mukemmel alan herkeze hayrlı olsun

ayrıca bır soru bende TT ELEMENT G kasa var yan kapagnda 25lik fan var bunu ıptal edip pleksi yaptırsam sizce nasıl olur sıcaklıklarda fazla artıs olurmu.

+1
  • quote:

quote:

yine gökhan yine bır klup kasa fiyatına gore mukemmel alan herkeze hayrlı olsun

+1

Dostum 25 lik fan' ın tüm anakartı soğutuyor, bunun dışında havalandırması gayet iyi bir kasa, bir fanın çıkarılmasının pek zararı olmaz denilebilir ama fanın yeri gözönüne alındığında sıcaklıklara doğruda etkisi olacağı kesin...

@amfibi bu konuda çok yetenekli irtibat kurarsan yardımcı olacaktır...
  • Hayırlı olsun bu fiyata güzel kasa özellikle malzeme kalitesi olarak iyi gözüküyo(kullanan daha iyi bilir tabi)
    Yandan hava girişi konusunda fan takılabiliyo ama biraz yetersiz kalmış kanaatindeyim belki güçlü bi fanla iyi değerler alınabilir ama

Bu kasa daha önce olsaydı diğer pc me alabilirdim keza aldığım tt v9 black in soğutması iyi olmasına rağmen pek memnun değilim(hem pahalı) bu daha iyi olduğu gözüküyo
  • İncelemeler eklendi...
  • Benim de gönlümde aynı psu var
  • Arkadaşlar bu videodaki plaxiye ne dersiniz,
    http://www.youtube.com/watch?v=0xGFhapaIe0&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=-7Mmr91UD-E&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=9CspSp9YY0U&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vdtkc -- 10 Mart 2011; 22:36:56 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.