Şimdi Ara

Evde Klima Kullanımı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde birlikte yaşadığınız insanlarla klima kullanımının Covid-19 açısından bir zararı var mıdır? Ortak alanlarda zararlı ama evde sanki fazla zararı olmaz gibi geliyor.

Siz evde klima kullanıyor musunuz?

• Klimanın zararı yok.
    Evde Covidli veya şüpheli birisi varsa odaya girecek kendini izole edecek. Klimanın hava akımı covid şüphesi olan kişiye gidip ordan size gelmezse problem olmaz.
  • Valla kaç aydır taş gibiyim bana bir şey olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

https://www.hepsiburada.com/dijitsu-vn10-kule-tipi-vantilator-p-EVDIJVN10
    böyle olanlar iyi bence
    bildiğimiz hava üfleyen alete bu para verilir mi
  • Öncelikle merhaba,ben biraz konunun dışında bilgilendirmek maksatlı yazıyorum klimamı yaklaşık 2 gün önce ön kapağı komple sökerek 2 litrelik su pompasına 1litre kolonyo 80c 1 litre su ile iç ünite ızgarasını tamamiyle dezenfekte ederek temizledim. filtreleri dahil.. inanın bana klima şuan o kadar naturel temiz hava veriyorki anlatamam. aklınızda bulunsun klimanizi ilaçla temizlemenizi veya temizletmenizi asla tavsiye etmem o klimanın ızgaraları o cihazın akciğerleridir. o klimadan çıkan hava sürkilasyonu o ızgaraların içerinden geçerek dışarı atar kendini.
    ilaç sıktırırsanız ilacı teneffus edersiniz ona göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4E178F9C9

Öncelikle merhaba,ben biraz konunun dışında bilgilendirmek maksatlı yazıyorum klimamı yaklaşık 2 gün önce ön kapağı komple sökerek 2 litrelik su pompasına 1litre kolonyo 80c 1 litre su ile iç ünite ızgarasını tamamiyle dezenfekte ederek temizledim. filtreleri dahil.. inanın bana klima şuan o kadar naturel temiz hava veriyorki anlatamam. aklınızda bulunsun klimanizi ilaçla temizlemenizi veya temizletmenizi asla tavsiye etmem o klimanın ızgaraları o cihazın akciğerleridir. o klimadan çıkan hava sürkilasyonu o ızgaraların içerinden geçerek dışarı atar kendini.
    ilaç sıktırırsanız ilacı teneffus edersiniz ona göre.
    Hocam yaptığınız işlemi daha detaylı anlatabilir misiniz?
    Camsil sisesinile de olur mu? Cihaza zararı olur mu? Ben geçen yaz aldım klimayı ama gerekir mi bilemedim?

• Merhaba. Aynı ev içerisinde bulunduğumuz kişilerle yaşarken,klima kullanımı sakıncalı değildir. Çünkü aynı çatı altında aynı yerlere dokunabilir,aynı havayı solur ve birbirimize yakın mesafede bulunuruz. Bu kadar bulaşa sebep olabilecek etken varken,klima ev ortamında bu kadar büyük rol oynamamaktadır.

Klimanızın filtrelerini düzenli olarak temizleyip,periyodik bakımlarını düzenli olarak yaptığınızda hastalığa sebep olan unsurları da ortadan kaldırmış olursunuz.

Dezenfeksiyon amaçlı,dezenfektan vb. maddeleri klimanın filtrelerini söktükten sonra görünen peteklere(evaporatör kısmına) sıkabilirsiniz. Ardından su ile durulamanız gereklidir. Bu,klimanızın su tahliye hattından dışarı atılacaktır.

Saygılarımla...

• Zaten birlikte yaşadığın insanlardan birinde Corona varsa büyük ihtimalle sen de kaparsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı ortamda hava sürkülasyon olacağı için risk yüksek oranda artar ama zaten aynı evde yaşadığınız insanlarsa zaten yakın temas mevcuttur.
  • Bu sıcakta corona bile yaşamaz. Virüs umrumda değil ne varsa açarım yeter ki soğuk olsun.

• LoooooL L kullanıcısına yanıt
    LoooooL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpel Von Stiltskin

LoooooL
  • Her Hafta İçini Açıp flitreleri temizleyin ..Klima Temizleme sıvısı ile

• IO kullanıcısına yanıt
    Oha. Harbiden ha. Hemi de zikimsu gibi bi istoç çöpüne...

• Toplu ortamlarda kullanılan merkezi klimalar için deniyor o risk olayı. Çünkü bir kişideki virüsü ortama yayıp
    gereğinden fazla bulaşmasına yol açabilir diye. Evinizde sizin soluduğunuz havayı size veren klimanın bir zararı olmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qzerty

Hocam yaptığınız işlemi daha detaylı anlatabilir misiniz?
    Camsil sisesinile de olur mu? Cihaza zararı olur mu? Ben geçen yaz aldım klimayı ama gerekir mi bilemedim?

Alıntıları Göster
    hocam eğer tekniki el alışkanlığınız yoksa bulaşmayın derim. çünki işlem esnasında üstünü ortmeniz gereken kablolar var eğer onlara sıçrarsa e-kart hasar alabilir. benim yaptığım işlem şu internetten pompa aldım linlikini bırakıcam aşşağı o pompaya anlattığım gibi kolonyayı falan bastım geri kalan 1 litrelik kısma su koydum ızgarayı a dan z ye tertemiz yaptım öyleki tozdan matlaşmış ızgara şuan ayna gibi parlıyor hatta içindeki bakır kanallar bile gözüküyor.

benim klima şuan 15 yaşında ve sorunsuz kullanıyorum. zerre tık dahi ettiğini görmedim hakkını vererek kullandık bizde zaten eskiden hiç temizletmezdik sadece filtreyi temizlerdik son 3 yıldır falan klimaya adam akıllı bakıyorum.

konuya gelirsek ben kolonya ile temizledim şuana dek hiçbir sıkıntı olmadı.. yani ama dediğim gibi el alıskanlığınız yoksa asla denemeyin.

pompa linkihttps://www.hepsiburada.com/lansy-klima-temizlik-seti-pompa-temizleme-poseti-3-lu-p-HBV00000TDT4G
  • Dediğin gibi en iyisi bulasmamak. Benim ne becerin ne el alışkanlığım var. Daha yeni zaten ilerisi için düşünmüştüm.
    Teşekkür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qzerty -- 7 Temmuz 2020; 10:12:47 >
  • Filtreyi çamaşır suyu ile yıkıyorum, iç ünite içinde mikrobiyolojik faaliyet artmasın diye özellikle yaz aylarında klimayı kapatmadan önce biraz fan modunda çalıştırıp içinin kurumasını sağlıyorum. Asla ama asla kötü koku oluşmuyor, virüsün de durabileceğini sanmam...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni klimalar, kapanmadan önce nem oluşmaması için bir süre çalışıyor, ben evde ve araçta kullanıyorum, her ikisini de klima dezenfektanı ile, şu köpükümsü olanlarla temizledim, klimayı geçen yaz komple söküp temizletmiştim zaten. Evde klima çalıştırırken, ortamda alışveriş poşeti, iş kıyafeti vs bulundurmuyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.