Şimdi Ara

Ev sahibi depozito yerine 2000 tl lik senet istiyor!!!Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
9.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Taşınmayı düşündüğüm evin sahibi Avukat çıktı. Emlakçıya bu bey depozito yerine 2000tl lik senet alacağını, seneti çıkarken geri vereceğini belirtmiş. Bende biraz çekimser kaldım normalde o sitedeki daire sahipleri 500 tl depozito alıyorlar. cebimden depozito çıkmayacak ama 2000 tl de yüksek bir rakam. Ayrıca yarın öbürgün gak guk, yan yattı çamura battı diye o paranın üstüne yatar mı diye korkuyorum.

Emlakçı olmaz öyle şey diyor ancak hukuk okuyan ya da hukuk bilgisi olan arkadaşlara sormak istedim. Sizin yorumuzun ne olur bu duruma?

Saygılar

• Bence avukattan ev alınmaz ne yapar ne eder o parayı senden almanın bir yolunun bulur
  • bence sen en iyisi 2000 lirayı ver daha sağlam sonradan başın ağrımasın.Senet işi sakat kimin ne olacağı bilinmez.2000 lira yoksa o eve taşınma başaka bi ev bul.
  • Yaşım 17, öğrenciyim, belki bu işlerden pek iyi anlayamayabilirim ama ileride bazı sorunlara yol açabilir. Bence işini garantiye al
  • Sağol MİY 1988

evet istanbul kurtköy civarında bir sitede.

çok uzak ancak iş nedeniyle o tarafa taşınıyorum
  • o ev daha çoook boş kalır bence
  • şimdi aklım çok karıştı.
  • Sözleşmeli senet yaptırırsan avukatına problem çıkmaz. İki tarafta sözleşmeyi imzalarsa.
  • bence kabul etme çünkü sonucta avukat cıkarken ne yapar eder senden o parayı eve zarar verdin diye alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Sözleşmeli senet yaptırırsan avukatına problem çıkmaz. İki tarafta sözleşmeyi imzalarsa.

Hocam benim avukatım yok malesef. Ama ev sahibine ben söylesem sözleşmeli senet olursa kabul desem..
  • bence daha önce aynı şekilde bir ev tuttum, ayrılırken hiçbir sorun yaşamadım. yinede belli olmaz tabi. ayrıca benim imzaladığımda aynı rakam dı =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamirpolen

bence daha önce aynı şekilde bir ev tuttum, ayrılırken hiçbir sorun yaşamadım. yinede belli olmaz tabi. ayrıca benim imzaladığımda aynı rakam dı =)

peki sizinki normal senet miydi yoksa sözleşmeli senet miydi?

içim rahatladı
  • eğer ev vazgeçilmez bir durumda değilse boşver gitsin gerek yok senet neymiş yahu sözleşmeye şerh düşer vs falan ama senet işine girme derim
  • ayrica kira kadar depoziyo olu 2000 biraz fazla degil mi? bide tarihi de acik birakirsan ilerde sorun ciakrsa arnizda istedigi tarihi yazar ben pek guvenemdim 500 depozito vermeyi tercih ederim sahsen
  • Kurtköy'de bir sürü boş site var başka ev bulun bence.Eski köye yeni adet mi gelirmiş.Depoziti verirsin olay biter.
  • kiraları günü gününe ödemene rağmen ebden çıkarken şu kadar masraf çıkamrışsın evime deyip bununda bedeli şu kadar deyip senedin üstüne yatabilir. bence hiç bulaşma bu senet olayına. hem başka kiralık ev mi yok. adım başı kiralık ev kaynıyor her yer. git başka yerden kirala
  • Normalde o sitede depozitolar 500 lira oldugunu yazmissiniz, 2000 liralik senet vermek sacmaklik oluyor burda. Hadi cebinizden simdilik para cikmayabilir, ama ilerde olasi sorunlarda cebinizden daha cok cikabilir.

Ev sahibi nasil bir insan bilmiyorum ama iyi bir ev sahibi ise sorun yok. Gerci bu devirde pek fazla iyi ev sahibi bulunmuyor, dikkat etmenizi oneririm.
  • Senet sepet işleri her zaman yaş iştir. Ver depozitoyu 500-600 neyse, paşa paşa otur, gireceksin o eve ondan sonra hep diken üstünde olacaksın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.