Şimdi Ara

25BİN TL üzeri kira getirili ve kira çarpanı iyi ev nereden almalıyım ? İstanbul, Ankara ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şuanda ederi 1,5m TL olup boşta duran dairemiz ve Nakitte 1m TL paramız var. Yani 2,6m TL diyelim. Bu fiyatı Allah nasip ederse 3M'ye kadar da arttırabilirim. Ciddi bir şekilde, kısa süre içinde ev alıp kiraya verme ve kira ile geçinme gibi bir planımız var. Bunun içinde kira getirisi 25 bin TL den yüksek ve kira çarpanı iyi olan daire arayışındayım. İstanbul Maltepe de 2+1 arakat yeni bina daire 2,6m ile 3m arasında ve kira getirisi eşyalı şekilde 18 - 20 bin arasında. Avrupa bölgesini pek bilmiyorum ama Beşiktaş ta kiraların çok yüksek olduğunu biliyorum ancak deprem riskinden ötürü diğer binalarla yapışık ufacık daire de almak istemiyorum ve Beşiktaşta yeni binaların fiyatlarına bütçem yetmez gibi. Ayrıca Allah korusun ama olası bir depremde muhtemelen kiracımızın iş kaybı olacak ve bu durumda bizi zora sokacağından İstanbul olmaz gibi geliyor ama Üniversite yakını, öğrenciye verilmek için 1+1 1+0 daire alıp öğrenciye kiralasam kiracı çıkmıyo derdimde kalmaz ama hangi bölgeler buna uygundur bilmiyorum. Ankarada da sanırım yüksek kira getiren bölge Çankaya ama oranın her mahallesi aynı fiyat getirir mi bilmiyorum ve tam olarak ne getirir bilmiyorum. Dün bu forumda okudum ve birisi, 1+1 yazlık alıp sezonluk olarak kiralıyormuş ve yine kiracı çıkarma derdi de olmuyormuş ama yazlıklarda 12 ay kira getirir mi ya da ne getirir bilmiyorum. Kafam gerçekten çok karışık. Diğer şehirlerde durum nedir hiç bilmiyorum. Önereceğiniz bölge ve şehirleri duymak isterim. Yardımcı olup fikir alış verişinde bulunursak çok mutlu olurum arkadaşlar. Teşekkürler.

• kirayla geçinmek mi aman Tanrım sen bir dahisin.
  • Bence şu anda faiz en iyisi yerel seçimlere kadar faizde tutabilirsin paranı

• illa ev alacaksan izmir veya muğla

• drjacob kullanıcısına yanıt

Araştırdım ancak kira getirileri İstanbul'a kıyasla düşük kalıyor gibi

• İstanbulda kira çarpanı 15 yıla düştü. Ona göre araştırın

Ayda 10.000 kira getiren yere en fazla 1.5 milyon teklif edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 4 Kasım 2023; 9:39:34 >
  • Yeniden123 Y kullanıcısına yanıt

selamlar hocam, 2m a aylık 10k üzeri kira getirisi olan yerler var muğla'da. dilerseniz ulaşabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.