Şimdi Ara

Ethereum kurucusunun trajikomik deprem bağışı iade edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
7.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ethereum kurucusunun trajikomik deprem bağışı iade edildi
    AHBAP Derneği kurucusu Haluk Levent, yurt içinden ve yurt dışından kripto para ile deprem bağışı yapmak isteyenler için kripto cüzdan adresleri paylaşmıştı. Blockchain teknolojisinin açık yapısı sayesinde bu hesaplara hangi cüzdan sahibinin ne kadar bağış yaptığı görülebiliyor.

Ayrıca Bkz.Haluk Levent deprem bölgesine kripto para ile yardım kampanyası başlattı

Hacim bakımından Bitcoin’den sonraki en büyük kripto para birimi olan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, AHBAP’ın paylaştığı kripto cüzdana yalnızca 1 ETH bağış yaptı. Yaklaşık 1.500 dolar değerindeki bu bağış, kripto para camiası tarafından gülünç bulundu. Türk yatırımcılar Vitalik Buterin’e Twitter’da tepki gösteriyor.

Ethereum kurucusunun trajikomik deprem bağışı iade edildi
    Dijital sanatçı Murat Pak, oluşturduğu NFT’ler ile depremzedelere yardım topluyor. Vitalik Buterin’in AHBAP’a yaptığı 1 ETH’lik bağışı düşük bulan Murat Pak, Buterin’in kripto para cüzdanına 1 ETH’i geri gönderdi. Transfer işleminin linkini de paylaştı ve “İade Edildi” notunu düştü.

AHBAP’ın paylaştığı üç farklı kripto para cüzdana haberi hazırladığımız saat itibarıyla 2,35 milyon dolar bağış yapıldı. Bağışları aşağıdaki bağlantılardan canlı olarak takip edebilirsiniz.

BEP20

ERC20

Avalanche

Güncelleme: Vitalik Buterin yeni bağış yaptı

Vitalik Buterin, tepkilerin ardından AHBAP'ın kripto cüzdanına 99 ETH daha gönderdi. Bugün saat 08.49'da gönderilen bu bağışla birlikte Buterin toplam 153 bin dolar değerinde bağış yapmış oldu.

• Neden anlamıyorsunuz?

Ahbap'a bağışlanan Ether'e dokunan yok. Sadece protesto amacıyla bir temsilcimiz* kendi kaynaklarından 1 Ether yollamış. Böylelikle konuyu gündeme taşımak istemiş. Tarihi bir mesaj vermiş. Üstelik bu temsilcimiz hali hazırda 100 Ether = 3 milyon TL bağışlamış. Helal olsun dememiz gerekir.

Tane tane anlatacağım:

Vitalik, Ether'in kurucusu. Elinde bilinen 290.000 ETH var değeri Kasım 2022'de 450 milyon Dolar ediyormuş. https://finty.com/us/net-worth/vitalik-buterin/

* Murat Pak duymamış olabilirsiniz ama NFT'nin en büyük isimlerinden. Ve nasıl desem reklama ihtiyacı yok. Onun da elinde 188.000 ETH var değeri Şubat 2023'de 288 milyon Dolar olarak görünüyor:https://cryptoart.io/artist/pak

( Bu arada Not, bugüne kadar kriptodan ne kadar kazandıklarını bilmiyorum, yani mevcut kripto varlıkları dışında başka gayrimenkulleri, yatırımları vs olabilir. Bu sayılar sadece bilinen kripto cüzdan miktarları (!) )

Şimdi gelelim olayımıza... Sadece 1 Ether Vitalik'ten Ahbap'a gitmiş, Pak da (en iyi temsilcimiz) kendi kaynaklarından 1 Ether'i Vitalik'e göndererek, bir nevi temsilen geri yollamış. Sebebi çok basit. Bu insanlar aynı camiadan. Nereye ne kadar bağış yapılır çok iyi bilirler. Dünyada sayısız afetler yaşanmakta, Pak da önceki yaşananlara bakarak, bir karşılaştırma yapmış olmalı ki, durum oldukça zoruna gitmiş. Ayrıca böyle yaparak konuyu dünya gündemine alarak bağışların artması için sesimiz olmuştur.

Bakınız dünya nüfusu 8 milyar. Türkiye'de depremden etkilenen en az 8 milyon var. Çok ciddi bir sayı. Vitalik denen itin işi sayılarla. Gayet de her şeyi iyi biliyor. Ayrıca altını çizmek istiyorum, Türkiye çok ciddi bir kripto topluluğuna sahip dünyadaki sayılı ülkelerden. Bir bakıma Vitalik'in para değerini ciddi anlamda yine ülkemizde kullanıcılar kazandırmıştır.

Elbette demiyoruz ki Vitalik'in işi gücü yok bütün servetini bağışlara ayırsın ama ortada rahatsız edici bir durum olmuş olmalı.
    Düşük olabilir, yapan için komik bir değer olarak görülebilir. Komik diye 1000 kişiye 1500 dolar iade edilirse 1.5 Milyon dolar yapar. İade etmek ve buna zaman harcamak daha komik. O 1500 $ da bağışa gitseydi 3000 $ olurdu bağış miktarı. Eleiştirmek için iade etmek gerekmiyor. O kadar zengin bir millet değiliz. Olsak zaten bağışa gerek duyulmaz.
    Yorumların hepsi cahilce. Yok vitalik cimriymis yok utanmadan 1 eth mi göndermiş. Adam yaptığı her yardımı bu şekilde yapıyor zaten. Önce düşük miktarda gönderip cüzdan adresinin doğruluğunu teyit ediyor. Daha sonra yüklü miktar gönderiyor. Yorumlarda ki cahillerde hemen saldırmış adama...
  • Düşük olabilir, yapan için komik bir değer olarak görülebilir. Komik diye 1000 kişiye 1500 dolar iade edilirse 1.5 Milyon dolar yapar. İade etmek ve buna zaman harcamak daha komik. O 1500 $ da bağışa gitseydi 3000 $ olurdu bağış miktarı. Eleiştirmek için iade etmek gerekmiyor. O kadar zengin bir millet değiliz. Olsak zaten bağışa gerek duyulmaz.
  • Kripro paraların ve dahada önemlisi blok zincir teknolojisinin gücünü ispat etti yaşadımız olay. Özellikle ve özellikle biizm gibi hırsızlığın kitabının yazıldığı orta doğu ülkelerinde dünyada en başta bizim bu teknolojiye sarılmamız lazım. Ama Biliyorumki yurdum insanı önceliklerini gene karıştırıcak , tıpkı yaşadımız kıyametin sebebinide barındıran, 99 depreminde sorgulamadığımız gibi.
  • Bağış bağıştır, hiç bağış yapmayan tonla ünlü kişilik ve firma var. İade etmek doğru değil.

• Vain kullanıcısına yanıt
    Bağış değiş reklam yapmış tip
  • ben mi yanlış anladım, adam ahbapın hesabından değil kendi varlığından ödeme yapmış vitalik'e. reklam gibi yani
  • Hesabında 10 milyon dolar gözüküyor Vitalik'in. Bu bakımdan evet komik bir miktar ancak sanatçının hareketi doğru olmamış.
  • Bağışın küçüğü büyüğü olmaz. 1500 dolar bağış yaptı diye bizimkiler tavrı da hoş olmamış.
  • selman159 kullanıcısına yanıt
    Bende öyle anladım adam kendi reklamını yapmış oldu ben bu haberi okuyana kadar tanımıyordum kendisini , ahbapin hesabını bu abimiz kontrol etmiyorsa senin ve benim haberden anladığımız iadeyi kendi hesabindan yapmış .
  • Bağışın küçüğü büyüğü olmasa da gönderen kişiye bakıldığında sanki bi nevi hakaretmiş gibi gözükebiliyor. İade edilip had de bildirilebilir, kabul edilip halkın takdirine de bırakılabilir.
    Yanlış anlamadıysam had bildirimi başka bir şahıs tarafından yapılmış.
  • Cömert ol biraz demiş özetle...
  • Neden anlamıyorsunuz?

Ahbap'a bağışlanan Ether'e dokunan yok. Sadece protesto amacıyla bir temsilcimiz* kendi kaynaklarından 1 Ether yollamış. Böylelikle konuyu gündeme taşımak istemiş. Tarihi bir mesaj vermiş. Üstelik bu temsilcimiz hali hazırda 100 Ether = 3 milyon TL bağışlamış. Helal olsun dememiz gerekir.

Tane tane anlatacağım:

Vitalik, Ether'in kurucusu. Elinde bilinen 290.000 ETH var değeri Kasım 2022'de 450 milyon Dolar ediyormuş. https://finty.com/us/net-worth/vitalik-buterin/

* Murat Pak duymamış olabilirsiniz ama NFT'nin en büyük isimlerinden. Ve nasıl desem reklama ihtiyacı yok. Onun da elinde 188.000 ETH var değeri Şubat 2023'de 288 milyon Dolar olarak görünüyor:https://cryptoart.io/artist/pak

( Bu arada Not, bugüne kadar kriptodan ne kadar kazandıklarını bilmiyorum, yani mevcut kripto varlıkları dışında başka gayrimenkulleri, yatırımları vs olabilir. Bu sayılar sadece bilinen kripto cüzdan miktarları (!) )

Şimdi gelelim olayımıza... Sadece 1 Ether Vitalik'ten Ahbap'a gitmiş, Pak da (en iyi temsilcimiz) kendi kaynaklarından 1 Ether'i Vitalik'e göndererek, bir nevi temsilen geri yollamış. Sebebi çok basit. Bu insanlar aynı camiadan. Nereye ne kadar bağış yapılır çok iyi bilirler. Dünyada sayısız afetler yaşanmakta, Pak da önceki yaşananlara bakarak, bir karşılaştırma yapmış olmalı ki, durum oldukça zoruna gitmiş. Ayrıca böyle yaparak konuyu dünya gündemine alarak bağışların artması için sesimiz olmuştur.

Bakınız dünya nüfusu 8 milyar. Türkiye'de depremden etkilenen en az 8 milyon var. Çok ciddi bir sayı. Vitalik denen itin işi sayılarla. Gayet de her şeyi iyi biliyor. Ayrıca altını çizmek istiyorum, Türkiye çok ciddi bir kripto topluluğuna sahip dünyadaki sayılı ülkelerden. Bir bakıma Vitalik'in para değerini ciddi anlamda yine ülkemizde kullanıcılar kazandırmıştır.

Elbette demiyoruz ki Vitalik'in işi gücü yok bütün servetini bağışlara ayırsın ama ortada rahatsız edici bir durum olmuş olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E_Y_B_H_P_T -- 11 Şubat 2023; 01:24:48 >

• myhotyro M kullanıcısına yanıt
    Metinden anladığım bağışı Ahbap iade etmiyor. Bir kişi kendi inisiyatifi ile iade ediyor.
  • UTANMAYAN insanlar kimin ne kadar bağış yapacağına da karar veriyor.. ilginç... size ne kim ne kadar isterse yapar ya da hiç yapmaz iyice zıvanadan çıktı insanlar AHLAK KALMAMIŞ !
  • selman159 kullanıcısına yanıt
    Vitalik hesap numarasını ulu orta paylaşıyorsa evet, değilse Ahbap eliyle gönderilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzsnl57 -- 11 Şubat 2023; 0:57:20 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.