Şimdi Ara

Eski Türkiye'yi özleyen yok mu ? 2004-2010 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
13
Favori
16.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen ya ballack beckham owen vardı vay be ne yıllardı
  • 2008-2010 arası o zamanın futbolu güzeldi ve bilgisayarlar cep telefonları hep ucuzdu vergiler bu kadar yüksek değildi tek özlediğim bu.
  • Ülke 17 aralık'dan sonra mala bağladı. Bu dinlemeler patlak verip fetö ve hükümet kapışınca ülke çığırından çıktı.

Benim için 2015 sonuna kadar güzel bir yıl oluyordu.
  • Millet youtube ve twitter diyor. Beyblade, pokemon, atari, kaset, tsubasa sanırım yaşlandık beyler
  • Eski yeni fark etmez, Türkiye aynı bok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • euro 2008 ne günllerdi be gooooooooooolll
  • Çok özledim be o zamanlar internetten film izlemek felan yoktu babamın dvd dükkanı vardı film kiralayıp satıyordu çok güzel para kazanıyordu, sonra dolar yükseldi internetten film izleme yaygınlaştı işler bitti ah ah ne günlerdi

• quote:

Orijinalden alıntı: muctwen

aga +4 savaşçıdan koruyan taş düşürmüştüm heyecandan değerinden baya düşüğe satmıştım 40me mi ne 90 100m ediyormuş o zamanlar :D

40 mde o zamanlar için ii bi miktar hocam, Ruh taşı düşürdüm bende. Şeytan metninden düşmüştü hemde.

• ulan eski türkiyenin neyini özlediniz

millet sıyırmış valla
  • Silkroad...

• İleride daha da berbat bir yaşam olacak bizim sayemizde bakın her şeye ihtiyaç artıyor dünya bunu bi gün kaldıramayacak salgınlar hastalıklar savaşlar olacak ilerde çok uzak değil yakında olacak bunlar. İnsanlar milyarlar ölecek göreceksiniz geleceği görmüyorum ama nasıl olacak biliyorum insanın o öfkesi arzusu dünyayı yok edecek. Bunu şimdi ya bu ne diyo diyebilirsiniz ama yıl da vermek isterim fakat boşverin yakın bi zaman diyelim de dünya yaşanılmaz bir yer haline gelecek artık hayvanlar yer bulamayacak yaşamak için her yer beton olacak yeşillik olmayacak bunu ben demiyorum Dünyanın gidişatı bunu gösteriyor. Bunu görmemek kör olmak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: General.

Eski yeni fark etmez, Türkiye aynı bok.

• Gezi'den once guzeldi evet bir takim teror gruplari, chp ve feto son 5 yildir ulkeyi cehenneme cevirdiler, kutuplasmaci, kafatasci, tek tipci zihniyet maalesef yeniden hortladi

• quote:

Orijinalden alıntı: titanic70

quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Laik günleri özleyen %50 içindeyiz.

LAİK Mi ? O Zamanların Laik Olduğunu Hic Sanmıyorum Çarşaflı Kadınlar Başörtülü Kadınlar Okullara Alınmıyordu ? Sözde LAİK MİŞ MİŞ ..

Laikliğin ne demek olduğunu bilmediğiniz kurduğunuz cümleden belli oluyor.

Laiklik: Din ve Devlet işlerinin ayrı olmasıdır. Yani başörtülü,çarşaflı kadınların okullara alınmaması laikliktir. Laiklikte bir imam,hacıda bir devlet kurumuna giremez bir rahip,papazda giremez.Hangi dinden olursa olsun devlet işleriyle din işleri ayrılır laiklikte. Laikliğin gitmesinin sonucu budur;

http://www.hurriyet.com.tr/sarikli-sakalli-polis-soku-40540691

Şuna bakarmısın, sen polismisin yoksa hacımısın? Arap adetlerini müslümanlık diye yutturarak insanlara türklüğü unutturup araplığı aşılıyorlar.

• Beni 10 15 yıl öncesine götürdün getirdin cafede az cs atmadım ps1 salonlarına gosturom için az gitmedim Arıyor insan o güzel zamanları

• Vallaha doksanları görmüş biri olarak

Eve girmek yok sabah 8 aksam 10 kimse çocuklara birşey yapmıyordu binayı bırakın komple sokak komşuydu aşağı mahalle yukarı mahalle olurdu

Yol ortasında futbol oynardık ayda yılda bir araba geçerdi zaten .koca pilli kemere takılan wolkmenler .gazoz kapağı misket .beyzbol normal tahtayla oynardık sigara kabı için tüm ankarayi gezerdik futbolcu kartı toplardik köpek gezdirir .mahallede arkadaşın aterisini camdan izler .radyoda istediğimiz şarkıyı kayıt etmek için kasete aksama kadar beklerdik .yokusdan asagi tornet e biner kisinda yokusdan asagi kayardik .Çok güzeldi be
    2000 den sonra pert

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solarisx -- 20 Ağustos 2017; 21:31:12 >
  • ilk telefonumu 2004 de almıştım ozamanlar her yerde internet kafe vardı ama insanlar şimdikinden daha sıcaktı bisikletle işe giderken önüme gelene selam verirdim hepsi alırdı şimdi tanıdık insan almıyor ozamanlar hızlı zamanlarımız gece parkta içki içedik kış birası almıştım 1.5 litre plastik şisede 1.850 2 tl civarıydı iyi kafa bulmuştum kızların göbegini açması çok modaydı ama biz ozamanlar başı açık kadınlara otobüste yer vermezdik bi kere trawvaya bimiştim bi erkek ögretmene yer vermiştim ögretmen oldugunu bilmiyorum tabi okuyup okumadımı sordu çalıştıgımı söylemiştim sonra üniversite ögrencilerinde hiç saygı sevgi olmadıgından bahsetti ama gençlikmidir bilemem bi huzur vardı vergiler pek sıkmıyordu gibi geldi ozamanlar şimdi haberlerin yarısı şunun fyatı artı şuna vergi geldi o vergi yükseldi dolar uçtu olunca belki de hiç bişeyin iyiye gidiyor gibi görünmemesi bütün ülkenin huzuru bozuyordur ozamanlar herkes kredi kartı alamıyordu belli şartlar gerekiyordu bu kadar faiz yoktu kredi ile ugraşanıda kınarlardı insanlar bereket vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: Okeanos_1

Milyon yıllık dünya da en b.ktan yıllara denk gelmek

Nolurdu sanki 50 yıl erken doğsaydım. Bu iğrenç yılları görmeden ölürdüm belki ne güzel.

Arkadaşlar vallahi çok acı ama bazen(hatta çoğu zaman denilebilir) ölen insanlara acımak yerine imrenerek bakıyorum. Ne güzel kurtuldular buradan diye.

Yaşama sevincini aldılar be insanların. Para,mal,mülk de neymiş. Bırakın şu euro dolar meselesini de şu yaşama sevincini insanlara nasıl tekrar kazandırıcaz onu düşünün. Bittik be ülkece, artık maddi kısmını bıraktım, manevi kısmı da kalmadı.

Gerek ülkemiz içerisinde gerek dünya çapındaki siyasi,politik,ideolojik ve kültürel sıkıntılar ne yazık ki ciddi düzeyde olmasına rağmen yaşadığımız dönem dünyanın en yaşanılabilir dönemlerinden biri.

50 yıl öncesine ne gibi avantajlara sahibiz dikkatli bir şekilde bakarsanız sevinirim.

Teknoloji artarken , kapitalizm teknolojiyi ticarileştirirken toplumda zenginleşmeye başladı. Her ne kadar elit zenginler,varlıklı iş adamları milyonlardan daha fazla birikime,gelire sahip olsalarda artık zengin olmayan normal insanların ticari olarak başarı elde edebilmesi, zenginleşmesi eskiye göre daha kolay.

Bugün bizim sahip olduğumuz imkanların %10'ununa 200-300 yıl önce padişahlar,krallar-kraliçeler sahip değildi. Müzik,sinema,bilişim,uzay vb. binlerce konu. Dünyanın en güzel dönemlerinden birindeyiz. İnsanlar akıllı ve mantıklı davranırlarsa her geçen yıl dahada güzelleşebilir fakat ortadoğuda ve dünyanın diğer bir çok yerinde görüyoruz ki bazı insanlar akıllarını kullanmamaya devam ediyorlar.

• Kimse de dememiş ki çok mu eskilermiş kardeş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Parayla mutlulugu doğru orantılı saymakla baştan hata yaptın dostum. Paranın miktarı milyon dolarlar falan olmadıktan sonra , para ,mutluluk falan getirmiyor. Gidip bmw almak, villa almak bana mutluluk falan vermiyor.

Teknoloji iğrenc bir toplum yarattı. Tek tip insanlar, tek tip cümleler.Tep tip zevkler. Elimdeki telefon bile mutsuzluk kaynağı.İnternette sürekli herkes birbirine hakaret ediyor. Kıyafetler, tipler eleştiriliyor. Kaşı şöyle olan, burnu böyle olan insanlarla dalga geçiliyor. Göz göze iletişim sıfır. Herkes mesaj veya telefonla iletişim kuruyor. Şimdi kullanma diyeceksin, ama olmuyor öyle işte. O da bir toplum baskısı. Herkes kullanıyor ve sen de kullanmak zorunda kalıyorsun bir yerden sonra.

İdeolojik savaşlar, ekonomik buhranlar vs her dönem vardı. Hâla var. O önemli değil. İnsanın oldugu her yerde bir dert vardı zaten.

Benim galiba en büyük sorunum, hatta tek sorunum da olabilir. Bu teknolojik cihazlarla. Hayatımızdan çıktıklarını bir hayal etsene. Tamamen insanlar birbirleriyle iletişim kuracak. Eğlenceler, konuşmalar yüz yüze.Herşey gerçek.

Çok kötü benim icin bu dönem ya, bilmiyorum. Ayrıca geçmişte para da çok önemli olmazdı benim için. Böyle sacma sapan aletler olmadıgı icin sadece temel ihtiyaclar( ev, yemek, giysi..) gibi şeylere para harcanıyordu zaten.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.