Şimdi Ara

Eski Türkiye'yi özleyen yok mu ? 2004-2010 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
13
Favori
16.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Onur.

Teknoloji geliştikçe mi bozuluyoruz acep. İlkokulda knight oynarken aldığım zevki hiçbir şey vermiyor.

Ahh ahhh hocam o oyunun verdiği zevki dünya üzerindeki hiçbir oyun veremez o düşen yapraklar intro yürüme sesleri wormlardan çıkan kız hala gözümün önündedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mako3e kullanıcısına yanıt
    Gençlik dediğin şey bence yaş ile ilgili değil yaşadıklarınla ilgili. Tabii ki o dönemler daha sorumlukluk alınmamış daha gezgin ve eğlenmeye çalışarak geçiriyoruz bazende duyarsınız üniversiteyi özleyenler olur işte bunlar sürekli aktif ve sosyal yaşamı ile ilgili.

Yurt dışına gidip ülkemize geri dönenlerden de duyarız orda daha mutlular sanki huzur var çok uzağada gitmeye gerek kırsal ve tatil bölgelerde de mutlu insanlar var ama genelde huzursuzluk var.

İşte ülkemizde insanların özellikle metro kentte yaşayanların huzursuzluğu, tatmin olamaması ve gerginliğinden kaynaklı mutsuzluk. Alım gücünde azalma, küçük şeylerle mutlu olamama, işsizlik ve yeşil yerine grilikten kaynaklı mutsuzluk. Çıkarcılık, arkadaşlığı sadece sosyal medyada yaşamak, dostsuzluk ve herşeyi bilip hiçbirşeyi yapamamaktan kaynaklı mutsuzluk. Son olarakta okumuş cahillik ve bi boktan anlamayan adları para ile anılan insanların mevkisinin önemli ve kilit yerlerde olmasından kaynaklı mutsuzluk.

Ben herşeye rağmen şükredip kendimi yenilemeye çalışarak, çıkar yerine gerçekten severek sayarak mutlu olmaya çalışıyorum sizde olun. Sevgi en kolay şey ama unuttuk sanki.

Not: Baya bir yardırdım sözün sana değil herkese gençlik üzerinden geldik buralara içimizde kaldıysa :D

• Ulan et görmüyoruz et, hayatımda bonfile yemedim. Şimdi baktım netten nasıl bişey güzel bişeymiş
  • Ben bu bozulmanın en temel müsebbibinin cep telefonlarındaki teknolojik gelişmelerin olduğunu düşünüyorum. Ne zaman ki internet cep telefonlarimiza girdi(wap-gprs değil de akilli telefonlardaki 3g - wifi) her şeyin boku çıktı. Sosyal medyayla başlayan dönüşüm günümüzde iletişimi tamamen bitirme noktasına geldi maalesef.

Günümüzde insanlar artık telefonlarına böbrek hastalarının diyaliz makinasina duydugundan fazla ihtiyaç duyuyor. Aile içinde bile herkesin elinde bir telefon kimi oyun oynar oynar kimi sosyal medyaya bakar..

2014 yılında 6 ay kendi isteğimle telefon kullanmayı bıraktım yemin ederim hayatım değişti. Daha mutlu bir insan olmaya başladım daha cok gezen, daha çok ve daha samimi iletişim kurabilen, daha çok okuyan, doğayla içiçe olan bir insana dönüştüm.

Biz insan olmamizin manevi gereksinimlerini sanal bir gerceklikle dolduruyoruz. Bağlandığımız bu dünyanın sanalliklarini yaşadığımız dünyanın gerçekliğine tercih ettigimiz sürece de her yeni gun bir öncekinden beter olmaya mecbur.

Hayatin bu kiskacindan kurtulmanin da ilk adımı cep telefonlarına en azindan akıllı cep telefonlarina veda etmek bence. İlk baslarda herkes zorlanır tabi fakat 2 ay sonra aldığınız en doğru kararın bu olduğuna tanıklık edersiniz, herkese tavsiyemdir

• eskiden sokaktan cıkmazdım top oynardım 8 senedir ayağıma top değmedi

• tüketim toplumu olduk azizim. her geçen gün de artarak devam eden kaygı veren bir değişim...

• quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

Acı gerçeği açıklıyorum.

Kimsenin eski Türkiye'yi özlediği yok.

Herkes gençliğini özlüyor.

Nasıl bizim babalarımız kendi gençliklerini özlüyorsa, biz de öyleyiz. Çünkü gençlikte yaşananlar çok güzeldir ve ülkenin durumu bunu engellemez. Üstelik ülkenin daha dışa açılmamış en geri dönemleri.

Şimdinin çocukları ve gençleri de ileride bu yılları arayacak.

Minecraft onların efsanesi olacak. YouTuberları anacaklar.

Şimdi dağılabilirsiniz...

Aynen öyle hocam çok doğru bir yazı. Herkes kendi çocukluğunu ve çocukluğundaki güzel anılarını özlüyor. Kimi için sokakta macun yemek, kimi için taso oynamak, kimi için youtube izlemek. Çağdan çağa değişiyor

• Bunların sebebi sizsiniz. Sitem edip kendinizi başka yere koymayın. Her dakika ağlaşırsınız, ülkeyi çamura daha fazla saplarsınız. Konu için yorumum halkın böyle olmasını istediğidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 22 Ağustos 2017; 19:35:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni engelleyin adminler, amk hepinizin. 5 saattir engellemiyorsunuz!
  • Çünkü çocuktuk ozamanlar ve herşeyin tadı vardı .D

• Ben özlemiyorum reisin olmadığı ülkeye ülke demem ben

• Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt
    Geleyim, bir çay içelim.
  • AC_Hawker kullanıcısına yanıt
    Aa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 14 Ocak 2021; 15:13:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2004-2006 arası gerçekten rahattı çünkü büyük ihaleler peşkeşler yapıldı halkın uyuması lazımdı

Tüpraş,THY,Telekom bunlardan bazıları

ama bunlar bittikten sonra yine devletin ve sermayenin ortak saldırısı başladı

Türkiye maalesef sömürgenin sömürgesi bir ülkedir ayda 100 bin lira kazansan bile köle olduğun gerçeği

değişmez !

Çok uzun yazılabilir ama Sadece son 1 Hafta istanbulda inşaat kamyonu,harfiyat kamyonu çarpması devrilmesi ve yine inşaat çökmesi sonucu ölenlere bakın..

Ölüm şekillleri size cevabı verir bu kadar kuralsız kanunsuz sadece vatandaşa saldıran bir devlet sermaye düzeni dünyada yok !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Promayz00

Millet bölünmüş yolu köprüyü ekonomiyi parayı değilde birlikteliği samimiyeti özlüyor Birde en çok şehit o donem verildi demişsin son 3 yılda 1500 den fazla şehit oldu, bütün Türkiye tarihinden fazla.

90-98 arası yaklaşık 5000 şehit var hocam sadece 94 senesinde 1145 şehit var ...

• Pardon da neyini özleyeceğim? Eski Türkiye yokluk ülkesiydi. 2000 sonrasında insanlar bolluk bereket gördü. Halkımız fakirlikten geldiği için son 17 sene ülkede tüketim zirve yaptı.

2014 sonrası ekonimi için çöküş olsa da 2002-2008 arasında aklını kullanan evini de aldı arabasını da...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.