Şimdi Ara

Eski Türkiye'yi özleyen yok mu ? 2004-2010 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
13
Favori
16.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyüklerimiz de acaba benzer şeyleri kendi gençliklerinde söylüyorlar miydi ? Örneğin 1990li yıllarda " Nerde o 70'ler" tarzında muhabbet dönüyor muydu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack-White

Siz eski Türkiye yi değil Çocukluğunuzu ozluyorsunuz. Daha yasli birine sorduğunuzda 90lar güzel diyecektir.

Şahsen çocukluğumu değil, ülkemizin o zaman ki alım gücünü özlüyorum.

Dar gelirli bir aile olamamıza rağmen, o yıllarda arabamızın deposunu fuller, kırmızı etin en iyi yerini alır, rakı bira meşrubatıda alır, ailecek, bazende arkadaşlarla pikniğe giderdik. Abartmıyorum, dar gelirli bir aile olarak bunu ayda en az 2 hafta sonu bütçemizi hiç zorlamadan yapardık. Doğanın, temiz havanın, ailecek sosyalleşmenin dibine vururduk. Kötü, konforsuz, zor giden bir arabamız da olsa mutluyduk. Çünkü, arabamızın deposunu bütçemizi hiç zorlamadan fuller, kırmızı eti ve mangalı alır en uzak mesire yerine giderdik. Evet en uzak yere giderdik. 2002 yılının öncesindeki Türkiye de benzinde, kırmızı et de, rakı bira meşrubat da para değildi. Her gelirden ailenin sık sık tüketebileceği fiyatlardaydı. Tüm bu mutlu hafta sonlarından sonra birde aileler ellerinde kalan parayı birikim yapar, çok kısa yıllar içinde ev, arsa sahibi olabiliyordu. Yani, ülkemizde iyi kötü bir alım gücü vardı.

İşte ben o alım gücünü özledim.

Ha birde köyümüz vardı. Bayramlarda ve yıllık izinlerde de oraya giderdik. Otlanmadan dönen hayvanların köy meydanından geçmesini, abartmıyorum 1 saate yakın izlerdik. Hepsi köylünün hayvanıydı. Şimdi ise köyün meydanına kara sinekler bile uğramıyor. Çünkü, sıçacak hayvan kalmadı. Köyümüz son 15 yılda hayalet köye dönüştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 20 Ağustos 2017; 14:15:38 >

• MSN özlüyorum ya sunucu parası neyse herkes 3-5 atsında yeniden açalım koskoca microsoft kapattı yemin ediyorum aynı tat hiçbirşeyde yok.
  • Zordurumsinyali kullanıcısına yanıt
    aga +4 savaşçıdan koruyan taş düşürmüştüm heyecandan değerinden baya düşüğe satmıştım 40me mi ne 90 100m ediyormuş o zamanlar :D

• 90 jenerasyonu bütün duyguları sonuna kadar tattı. Mahallede top oynamak olsun internet ortamı jetonlu oyunlar olsun. O yüzden bizim nesilde ciddi bi doymuşluk var. Buda geçmişe bakınca hüzün getiriyor. Hayatın tadını yavaş yavaş çıkartmak lazım.

Mesela Knight Onlinedan aldığım keyifi yıllardır hiç bir oyun vermedi oyun oynamıyorum doğru düzgün artık.
  • slenderx S kullanıcısına yanıt

• Hep 1850 veya sonrasında İngiltere doğmak

veya

1945'lerda da Amerika'da

veya

1987'de Türkiye'de doğmak istedim.

Nostalji özlemi ile yaşıyorum.

Hayatımın en iyi yılı 2009'du. Hâlâ o zaman ki doldurduğum enerji ile yaşamaya çabalıyorum.

Bu arada MSN haricinde hiçbir sosyal medya'dan hoşlanmadım. Kullanmıyorum da. Ne Whatsapp ne diğerlerini.Batsın hepsi.

• Vay be oyuncehennemi efsaneydi o yıllarda hala hatırlamasına sevindim

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperPunch

Vay be oyuncehennemi efsaneydi o yıllarda hala hatırlamasına sevindim

ömür torpüsü rapidshare. 10 indirmeden sonra link kırılırdı .
    o sitede cehennem koruyucusu falan olmuştum 2010'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 20 Ağustos 2017; 16:56:6 >
  • 2002 öncesini özlemedim ama 2004-2010 yılları arasını çok özlüyorum ne güzel fifa 2006-2007-2008 ve pes 6 oynardım daha tatlı idi herşey çok kaliteli televizyon dizileri vardı siyaset ile ilgilide her sene Avrupa Birliğine gireceğiz diye avuturduk kendimizi
  • O deil de arkasından ateş çıkan topu hatırlayan var mı

FIFA WORLD CUP... :) :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlicanNalbat -- 20 Ağustos 2017; 19:1:3 >
  • Uğur Dündar cumaya giden çocukların öğretmenini ifşa ederdi. 😄

• ben doların 2 liranın altın da olduğu zamanı çok özlüyorum.

• 2001 oncesini ozluyorum dolar 70 kurus

• quote:

Orijinalden alıntı: GoaPsy

ben doların 2 liranın altın da olduğu zamanı çok özlüyorum.

Simdi oldu rabiaaaaaaa

• Çok güzel özetlemişsin bende 20 olucam yakında ama dediklerinin bi çoğunu yaşadım,o sıralar forumu keşfetmiş olsam çok daha güzel şeyler hatırlatırdı o yıllar.
    Özellikle troll ya da milli maçlar falan gibi konularda 2009'dan sonra bozulma başladı ve şu son 2-3 yıldır gerçekten ülkenin cılkı çıkmış durumda

bu arada şu şarkılarda benden olsun

• 2000 başları - 2010 yapalım şunu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • titanic70 T kullanıcısına yanıt
    Simdide paypal yasakli, booking yasakli, wiki yasakli, alkole %300 vergi, arabaya %200 vergi, idam cezasi yok, parfum siparisi yasak turkiyeye.

• Benim tabi yaş 34 oldugundan en cok 90 ları cok özlüyorum. Müthiş yıllardı. Türkçe pop muzıgin tavan yaptigi donemlerdi :) Tarkan, Kenan Dogulu nun falan en basarili albumleri bu yillarda cikmisti. Sibel alaşlar, gökhan kirdarlar, reyhan karacalar, leven yukseller ve adini hatirlamadigim bir cok sanatci. Benim yaslarda olanlar 90 larda cocuk olmanin ne kadar guzel oldugunu bilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 207m -- 20 Ağustos 2017; 17:58:43 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.