Şimdi Ara

Eski Türkiye'yi özleyen yok mu ? 2004-2010

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
13
Favori
16.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
268 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yıl öncesini özleyen yokmu? 2004-2010 internetin en efsane olduğu dönemi. YouTube yeni açılmış , yeni yeni kesfediyoruz. Saçma sapan youtuberler yok , en ünlü şarkıcı 100 k dinleniyor vevo oda , oyunlar xfire denen büyük oyun portalında izleniyor dunyadaki tüm gamerler orda. Facebook'u yeni kesfediyoruz daha Twitter'a sıra gelmemiş piyasada bile yok , Facebook'ta şu Allah'ını seven 9.999.999 kişi arıyoruz zamanları. Facebook sayfalarının popüler olduğu dönemler. Tabi Instagram falan nerde , iPhone yok en iyi telefon e250 ve nokia 5800. Forumlar yaygın Türkiye'de binlerce forum var , forumlarda yardimlasmalar en üst düzeyde troller yok. Efsane forum sistemi vbulletin 3.8.4 sürümü  falan var :) bu o dönemlerde para bende demenin bir yoluydu , vbullettin kullanan forumlar ayricalikliydi , seonun ilk olduğu forum, Internet kafeler dopdolu , en çok oynanan oyunlar pes 2009 , half-life , cs1.6 , metin2 , Knight ,Silkroad, cabal online , the sims serisi ve benzerleri. Zaten online oyunlardaki o güzel ortamlara değinmeye gerek yok o donemlerde. Vista yeni çıkmış , efsane Windows teması Royale mavi menu , msn falan var , sabaha kadar mynette takılıp msnden yazismalar var. Çoğu kişinin interneti kotali. Bı film izlesen 500 TL fatura geliyor. Oyuncehenneminden beleş oyun indirmeler falan , Ülkemizde hic sorun yok tek siyaset gundemimiz Bahçeli'nin puskevet mevzusu. Internet dergileri , chip , pcnet , Ekolay. Web tabanlı oyunlar Travian , ogame , ikariam , klan savaşları. Özleyen yokmu hiç bu zamanları belki de 2004-2009 internetin en altın cagiydi. Ha radyolari unutmayalım tabi flast.fm radyoları bir sürü radyo sitesi vardı sabaha kadar muhabet dönerdi. Oyunlar 1 , kral oyun :)  ceza yerli plaka , norm Ender eksik etek. Tv'de Ajdar gibi manyaklar var. Yaprak dökümü , Avrupa yakası , aşkı memnu , çocuklar duymasın gibi onlarca efsane dizi , Eurovision heyecanı , milli takım maçları heyecanı  o zamanlar sanki Türkiye daha güzeldi gibi geliyor.  2010'dan sonra hayattan hiç zevk almadim. Milli ,dini bayramların bile tadı ayrıydı o zamanlar. Taso , mahalle maçları , Beyblade bunlarda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slenderx -- 19 Ağustos 2017; 21:32:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 10 Ocak 2021; 0:3:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • silkroadı özledim. onun gibisi gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack76

Kesinlikle katılıyorum. Ülkenin güzel olduğu son zamanlardı. Bu kadar tepkisiz bu kadar çomar bir halka dönüşmemişti ülkenin insanları. Döviz makul seviyelerde idi, 30-40 liraya insanların çeyrek altın alıp alıp aşağıya koyduğu güzel yıllardır. Efsane oyunlarında oynandığı yıllar tabi. İnsan gerçekten özlüyor o yılları.

2010dan sonra hiç zevk almadim hayattan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duygulandım be :(

• hakikaten hayal meyal hatırlıyorum o yılları ama cidden güzeldi
  • Zico,Alex,Deivid,Keźman'lı fenerbahçe

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki o zamanlar küçük olmamdan kaynaklanıyordur ama ben de şu ana göre daha güzel olduğunu düşünüyorum. Özellikle 2013'ten sonra hayat daha keyifsiz bir hal almaya başladı.
  • Gökdeniz, Fatih Tekke, Yattara

• Knight online, cem uzan pringlisı, msn, futbolcu kartları

• quote:

Orijinalden alıntı: LazPlayboy

Gökdeniz, Fatih Tekke, Yattara

Gökdenizin Yunanistan maçında oyuna girer girmez attığı gol

• Laik günleri özleyen %50 içindeyiz.

• Enteresan birşey, Fatih Terim o zaman da ünlüydü, şimdi de ünlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Belki o zamanlar küçük olmamdan kaynaklanıyordur ama ben de şu ana göre daha güzel olduğunu düşünüyorum. Özellikle 2013'ten sonra hayat daha keyifsiz bir hal almaya başladı.

hocam yaş kaç acaba
  • Yeter 2002...

• Hoş geldiniz arkadaşlar 1998 yılına kadar Türkiyenin ve dünyanın en güzel yıllarıydı

2000 yılından sonra kötü olmaya başladı

• su da soyle ustte dursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Valiente -- 21 Ağustos 2017; 13:21:57 >
  • Andimiz

• Milyon yıllık dünya da en b.ktan yıllara denk gelmek

Nolurdu sanki 50 yıl erken doğsaydım. Bu iğrenç yılları görmeden ölürdüm belki ne güzel.

Arkadaşlar vallahi çok acı ama bazen(hatta çoğu zaman denilebilir) ölen insanlara acımak yerine imrenerek bakıyorum. Ne güzel kurtuldular buradan diye.

Yaşama sevincini aldılar be insanların. Para,mal,mülk de neymiş. Bırakın şu euro dolar meselesini de şu yaşama sevincini insanlara nasıl tekrar kazandırıcaz onu düşünün. Bittik be ülkece, artık maddi kısmını bıraktım, manevi kısmı da kalmadı.

• e250 miydi o frikik atardık çılgınlar gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.