Yüzbaşı
01 Eylül 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 105 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba, daha önce ki "Tek başına Bilim-kurgu 3D oyun yaptım| Misty" adlı konumda google play'e mobil oyunum olan Break The Logs'u koyacağımı yazmıştım. Oyunum şu an google play'de yayında.


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SafaAlkan.BreakTheLogs


Oyunu ilkbahar aylarında geliştirmeye başladım sonra ara verdim. Sonra yazın ortalarından itibaren tekrar başladım ve projeyi bitirmiş bulunmaktayım. 100 bölüm elle hazırlanan bölüm var. Oyun odunları doğru zamanda kesmek ile alakalı ki bazen çok zor olabiliyor. Ücretsiz bir biçimde indirilebilir. Oldukça zorlayıcı ve keyif verici olduğunu düşünüyorum. Oyunum için aslında ketchupp şirketine başvurmuştum publisher olarak kullanabilir miyim diye lakin daha sonra vazgeçtim çünkü bazı yorumlar gördüm projeni reddediyorlar ve fikrini çalıyorlar şeklinde. Bu yüzden oyunu kendim sürmüş bulunmaktayım.


Ara sıra güncellemeler gelecektir bazen küçük hatalar farkediyorum.


Oyun videosu:


Oyunu eğer sevdiyseniz paylaşmayı unutmayın ;) ve evet level 100 de ki görsel benim elim Everest'e tırmanmaktan daha zor mobil oyun yaptım! | Break The Logs | Bir kaç Günlük kazancım SS'li 

Merhaba, bu yılın başında bitirdiğim tek başıma Unity den yaptığım oyunu burada paylaşmak istedim. Önceden beri AAA gerçekçi oyunlara ilgim vardı. Bende acaba kendi başıma yapabilir miyim diye başladım ve ortaya bu oyunu çıkardım. Her şeyle kendim uğraştığım için yapması zor oldu. Uzaya ilgim olduğu için uzayda geçen bir oyun yaptım. Uzayın derinliklerinde gidemediğim yerlere oyunda gidebilmek bana yine heyecan veriyor. İzlediğim filmlerden ve dinlediğim müziklerden ilham aldım yaparken bazı göndermeler de koydum. Oyunu yaparken kendimi bir film yönetmeni gibi de düşündüm. Aslında oyun yapmanın film çekmekten çok bir farkı yok. Birbiri ile bağlantılı iki sektör. Video 25 dakika, patlamış mısır, çay veya kahve alıp izleyebilirsiniz. Yakında da google play e yaptığım mobil oyunu koyacağım. Bu oyunu da acaba telefona uyarlasam mı diye de düşünmekteyim ama tonla iş işte...


Oyun linkini paylaşmıyorum çünkü exe dosyasında bir iki bölümde sorun çıkıyor. Şu an başka islerim olduğu için geriye dönüp bakacak vaktim de pek yok açıkçası.


24/10/2020 edit: Oyun 25 dakika sürüyor ama hızlandırılmış gibi düşünün. Oyunun evreninde çok daha uzun sürüyor o yolculuk farklı evrenlere veya galaksilere gidip gelmek. Ayrıca hikaye aslında çoktan yaşanmış ve bunu son sahnede görüyoruz. Aslında oynadığımız sahneler kahramanın anıları ve zaten en sonda anlatımı bitirdiğini belirtiyor.


Paketinde gözüken ve aslında olan... Arasında ki krema o kadar az ki aldığım her bisküvi hiç yapışmamış halde elime geldi. Bu aralar marketlerde ki raflarda da bir hayli arttı dolandırıcılık. Kimsenin haberi olmadan düşürülen gramlar , mililitreler ve aynı fiyata satıyorlar
Torku bisküvi dolandırıcılığı

Torku bisküvi dolandırıcılığı
Sizlerde bir oyuncu olarak ne derdiniz ?
Gümrük vergisi sınırı en son 22 Euro'ya düşürüldü. Ben 22 Euro dan daha düşük ürünler alırsam Amazon dan falan ve mesela 5-6 defa yılın farklı zamanların da belki bir kaç hafta arayla . Aldığım ürünler üst üste toplanınca 22 Euro edince farklı zamanlarda alınmış olsalar dahi gümrük vergisi kesiliyor mu ? Yani bir alım sınırı var mı gümrük sınırı altında ki ürünler için ? Amazon.de den müzik albümleri alıyorum . Hepsini Amazon'un kendisinden almıyorum . Bazıları başka satıcılardan Amerika'dan falan olanlar var . Merak ediyorum çünkü daha önce sınırı geçmediğim halde bana 55 TL gümrük vergisi kesilmişti TL olarak 51 tl eden iki albüm için .
Guess which word I am thinking of ... İs it cat , hat or rat

Bundan sonra cat hat veya rat ten birini seçiyoruz ve doğruysa congratulations ! You guessed it !

Yanlış ise not a match , try again ! Deyip tekrar seçiyoruz .

Bu diziyi nasıl yazabilirim ?


C# yardım

Array falan kullanmak gerekiyordu sanırım .
İdeolojinin yorumlanması, tahakkümün eleştirisi olarak adlandırılabilecek durumla bu anlamda içerden bağlantılıdır: güç ve tahakküm ilişkileri üzerine eleştirel düşünceyi harekete geçirmeye metodolojik olarak yatkındır. İdeolojinin yorumlanmasının toplumsal dünyayı oluşturan bazı kişilerde güçlü tepkiler uyandırmasının bir nedeni de budur . Bu, iktidarın rahatsız olmasına yol açar, mevcut toplumsal ilişkilerden en çok yarar sağlayanlarla en az yarar sağlayanların pozisyonlarına dikkat çeker ve toplumsal yaşamın günlük akışında kurulan ve muhafaza edilen bu asimetrik toplumsal ilişkilerin bazı sembolik mekanizmalarını irdeler .
Almanya'da Wiesbaden Bienali'nin kültürel etkinlikleri çerçevesinde Wiesbaden kentinin ortasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heykeli dikildi. Pazartesi akşamı 'Alman Birliği' isimli meydandan geçenler polis merkezine 1 metre mesafede 4 metre yüksekliğindeki altından Eroğan heykeliyle karşılaşmanın şaşkınlığını yaşadı.
Almanya'nın Wiesbaden kenti, pazartesi akşamı ortaya çıkıveren dev Erdoğan heykeli yüzünden karıştı. Bu yıl 'Bad News' (Kötü Haber) sloganını kullanan Wiesbaden Bienali kapsamında kentin merkezindeki 'Alman Birliği' isimli meydana dikilen heykel, açılır açılmaz ilgi odağı oldu.

Heykelden haberdar olanlar meydana koşup fotoğraf ve video çekerek sosyal medyada paylaştı. Sosyal medyada duruma anlam verememekten öfkeye varan tepkiler gösterildi.

Facebook'ta ''Bu sanat mıdır, kaldırılamaz mı'', ''Kötü bir şaka olsa gerek'', ''Bu nasıl bir gerzeklik'', ''Kesinlikle bir sahtekarlık olmalı! Böyle bir şeye izin verildiğini tasavvur edemiyorum'' gibi yorumlar yapıldı.

Polis de vatandaş kadar şaşkındı. Videolardan birinde heykele şaşkın şaşkın bakan polis memurları görüldü.

Bu sabah polis sözcüsü ''Tüm Wiesbaden halkı gibi biz de şaşkınız. Ama polisin bakış açısından dün gece meydanda herhangi bir sorun yaşanmadı'' açıklamasını yaptı.

Wiesbaden Belediye Başkanı Sven Gerich de güne Facebook'tan ''Meydana gitmek için yola çıktım. Yakından incelemek istiyorum'' duyurusuyla başladı.

Belediye yetkililerinden böyle bir şey için izin alınıp alınmadığının araştırılmasını istediğini belirten Gerich, toplantı düzenleyip konuyu görüşeceklerinin altını çizdi.

Diğer yandan Erdoğan yandaşları, heykelle çektikleri görüntüleri sosyal medyada coşkulu mesajlarla paylaştı.

Wiesbadener Kurier gazetesine konuşan Türkiye kökenli bir kişi ise bu sanat eylemine bir anlam veremediğini dile getirdi.

Chemnitz kentinde sokak şenlikleri sonrasında yabancılarla tartışan bir Almanın öldürülmesi üzerine pazartesi aşırı sağcıların protesto gösterisi düzenlediğine ve yaralananlar olduğuna dikkat çeken Türkiye kökenli kişi, ''Tam da böyle bir zamanda böyle bir performansla ortaya çıkılmasını anlayamıyorum'' dedi.

Suriyeli bir sığınmacının da heykele karşı ''Bu adam yüzünden benim ailem öldü'' diye bağırdığına dikkat çekerek kentteki hava daha fazla zehirlenmeden heykelin kaldırılması gerektiğini savundu.

Bienal organizasyonu çok sayıda soruya rağmen henüz duruma açıklık getirmedi.

Almanya'nın Wiesbaden kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 metrelik heykeli dikildi

Almanya'nın Wiesbaden kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 metrelik heykeli dikildi

Kaynak:https://tr.sputniknews.com/amp/avrupa/201808281034928164-almanya-wiesbaden-kenti-devasa-erdogan-heykelinin-sokunda/?utm_campaign=Bundle&utm_medium=referral&utm_source=Bundle
Arkadaşlar Xiaomi piston basic edition kulaklığı 8 Ağustos Çarşamba günü Hepsiburada daki bir satıcıdan aldım. Perşembe günü kulaklık geldi . Geldiği gibi açıp denedim ve istediğim gibi bir kulaklık olmadığını anladım . Kulaklık konusunda az çok deneyimliyim . 35-40 TL arası bir şey almayı düşünüyordum bende bunu aldım . Her neyse kulaklığı 5 dk kullanmadan kutusuna geri koydum . Perşembe günü iade edemedim . Cuma günü iade ettim verdim kargoya . 15 Ağustos Çarşamba günü kargo adama ulaştı. Bekledim , sonra baktım ihtilaflı yazıyordu . İnternete ihtilaflı yazınca bir çok kişinin bu sorundan yakındığını gördüm . Bugün tekrar bakınca iademin reddedildiğini gördüm . Kulaklık kişisel ürün diyemi reddedildi ? Ne yapabilirim ? Sanırım paramı geri alamayacağım . 14 gün icinde üründen cayma hakkımı kullanmak istedim lakin kabul edilmedi .
Papaz Brunson'un Irak'ta çekilen fotoğrafları

Adamın CIA ajanı olduğu belli .Az önceki haberde ; Trump, Türkiye'yi bir kez daha tehdit etti. Trump, "Bizim insanımızı bizden alamazsınız, ne olacağını göreceksiniz" ifadelerini kullandı. Yani ajan olmasa bu kadar değer vermezdi . Önümüzde ABD - Türkiye ilişkisi kopacak gibi duruyor .
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Mesaj Sayısı: 301
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.345
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 11.048 (Bu ay: 54)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.064 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.