Şimdi Ara

ERDOĞAN GENE KAZANABİLİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
0
Favori
8.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • muhalefette genel bir rahatlama boşvermişlik zaten kazancaz yeaa tavrı görüyorum ama işler iyi değil

istanbul times tvnin sayaçlı anketlerinde hala akp önde bitiriyor

bu halk kolay kolay akıllanmayacak asgari ücret 270 dolara indi hala inatla cumhur ittifakı diyorlar

muhalefette anca ekreme kızsın yok trabzonsporlu yok nagehanla foto verdi bilmem ne

bi kendinize gelin ya

• Korkarım ki aynen böyle bir sonuç çıkacak.

Çünkü elinde çok fazla koz var.

Enflasyon yükselmiş dolar yükselmiş yada yükselecek umrumda değil adamın. Hala kendi seçmeni dolarlamı maaş alıyorsunuz derdinde.

Temmuzda %30-35 arası asgari ücrete zam.

Emekliye %40-45 arası zam.

Memur'a enflasyon + %5 refah payı diyebilir.

Yılbaşında asgari ücrete bi %40-45 arası zam daha.

Emeklilere ve memurlara %40 daha zam.

Ocak-Şubat gibi EYT çıkar.

Yılsonu 3600 devreye sokar.

Mart gibi tüm öğretmenleri adaylıktan çıkarıp kadroya alıyoruz der.

Seçimden önce Ramazan Bayramında emekli ikramiyelerini 1.100 liradan 2.000 liraya çıkartıyoruz der.

Sonra Haziranda gelsin oylar... Ve yine iktidar.

Geçmiş olsun.

Hayırlı işler.

Bundan 20 sene önce,
    AKP kazanırsa vatanın fabrikalarını özelleştirirler dedik,
    o fabrikalar zararda felan dediler linç yedik,

Bundan 10 sene önce,
    AKP kazanırsa artık satılacak bir şey kalmadı ülke ekonomisi çökecek dedik
    Siz ekonomiden anlamıyorsunuz AKP nin muhteşem yıllarıydı yine şahlanacağız dediler linç yedik,

Şimdi
    AKP kazanırsa ülke arapların, afganların olacak diyoruz,
    Ensar mucahir Osmanlı'nın mirası gibi şeyler söylüyorlar yine linç yiyoruz.

Bu kadar linçi yedikten sonra biraz makarna yedim,

Fiyonk yiyince,
    Eskiden hastane mi vardı diyorum

Çubuk yiyince,
    Almanlar domatesi tane tane alıyorlar diyorum

Kelebek yiyince,
    Köprülerden On katı fazlada alsalar 10 yıl sonra ülkenin olacak diyorum

Ve en son boncuk yiyince,
    Faiz sebep, dış güçler, Abdülhamit gibi isim tamlamaları kullanmaya başladım.

Velhasıl, buğday ithalinin sebebi bile makarna üretmemiz arkadaşlar.

Uçan spagetti mağbedindeyiz
    Bak kardeşim, artık muhalefet şu bu deme vakti değil.

Boş koltuk aday olsa o boş koltuğa oy vereceğiz. Hala Atatürkü bekliyorsanız öyle biri gelmeyecek.

Akıllı olun, şu olmaz bu olmaz ile hiçbiryere varamazsınız. 20 senedir aklı başına gelmediyse milletin artık şu boş tavrı kenara bırakmak lazım.

akp'nin yani erdoğanın bu ülkede iktidarı halk nezdinde bitmiştir. erdoğanın kurmuş olduğu iktidarını korumanın tek yolu %50'nin çok üzerinde kesin bir halk desteği benzerleri %70-80 oy alarak koltuklarını zar zor koruyorlar.

20 yıllık tek başına iktidar sonrası ilk seçimde aldığı oyun altına düştü burdan çıkış yok erdoğan ve akp çok yakında türk siyasi tarihinden fiili olarak silinecek, sonrasında yargının konusu olur.

türkiye'nin halen coğrafyadaki en önemli farkı seçimler ne olursa olsun, ne kadar cemaat benzeri örgütler paralel yapılar kurmuş olsa da bu ülkede seçimler gerçekten iktidar değiştirebiliyor evet çok yakın olan seçimlerde yön değiştirilebiliyor belki ama 50+1 sisteminde 30'un altına düşmüş bir iktidarın ortağı ile beraber milyonlarca oya ihtiyacı var.

iktidar seçime yakın hamleler yapar, oyları artar ! doğru. 28'e düşmüş oyu belki 30 olur, üstü olmaz. iktidarı bunca yıl sonra terk eden seçmen geri dönecek seçmen değil geçici iyileşmede de geri dönüş olmaz. ''Kurt kışı geçirir ama YEDİĞİ ayazı unutmaz.''

Örnek mi? Ayasofya. Siyasal islamın en büyük siyasi malzemelerinden birisi, on yıllardır konuşuyorlardı, Erdoğan açtı. Olağanüstü bir şeydi bu Türk Siyasal İslam Hareketi için.

Ne oldu? Bu olağanüstü hamle +2 puan ekledi +2 ! %49,5 oy almış iktidarı 30 dan 32'ye çıkardı. Ne kadar sürdü? 2 ay sonra tekrar oylar eski düşüş trendine girdi.

Türk-Siyasal İslam Hareketi zirvesine ulaşmıştır, Allaha şükürler olsun ki zirvesi olan nokta toplumun 3'de 1'ini bile tutamıyor duruma gelmiş. Çöküş dönemi başladı.

Erdoğan ve Akp dönemi Türkiye için bitmiştir. Bu dönem biterken arkasında çok büyük bir enkaz bırakmış, bırakmaya devam edecektir.

Burada ''Akp sonrası her şey çok güzel olacak'' demiyorum, çok sancılı ağır bir dönem bizi bekliyor ilk kısmı başladı seçim dönemi ve seçim, ikinci kısmı ise seçim sonrası başlayacak belki de Türkiye yeni iktidar ile IMF'e gitmek zorunda kalacak çok ağır politikalar izleyecek ama sonunda umut olacak.

İşte bunların öyle bir beynini yıkıyorlar ki inanılmaz.

Adama hep karnın doyuyor mu evet doyuyor, şükür et diyorlar. Bunu empoze ediyorlar o kuş beynine.

Bunu bi adama hergün 20 kere söylersen günün sonunda oh be karnımız doydu diye şükür eder.

Ben istemem mi Corollaya değilde BMW ye bineyim.

Ben istemem mi tavuk eti değilde dana eti yiyeyim.

Ben istemem mi Xiaomi değilde iPhone kullanayım.

Ama adamların tek gayesi karnının doyması.

Sinemaymış, tatilmiş, üst başmış adamların umrunda değil.

40 yaşında deniz görmemiş adam bilirim ben deniz...

Şu japonlara hayranım.

Adamlarda din yok zart yok zurt yok ama adamların kafa deli dehşet çalışıyor.

Bizde din kisvesi altında kimleri kimleri yoluyolar.

Yahu ben patron cuma namazına gidiyor diye cuma namazına gideni gördüm sırf yalakalık olsun diye. Hemde yan yana saf tutuyor. Cuma bitince yine karıya kıza bakmalar ahlaksızlıklar, işçinin hakkını yemeye devam.

Müdürü iş yerinde vakit namazı kılıyor diye, namaz kılanını gördüm.

Maaş alınca hani benim mesai tam yatmamış diye bağırıp çağıranı değilde, şükür bu ayda maaşımızı aldık Allah zeval vermesin diyenleri gördüm.

Bayramda kendinden küçük adamın elini öpeni gördüm sırf amiri olduğu için.

Aldığın zam az olmuş ya dediğimde olsun ya buna şükür dışarda millet kan ağlıyor iş yok zaten diyenini gördüm. Eee çıkar cebinden daha para ver oğlum patrona?

Ben iş yerinde ikindi namazı kılacağım diye 1 saat ortadan yok olan adam gördüm.

Ee nerdesin diyorsun ee namazdaydım diyor. Kurumdal gelişmiş bir fabrikada böyle ortadan kaybolsunda göreyim, anında tutanak.

Adama diyorum sen sevaba gireceksin diye ben niye zarar ediyorum kardeşim hat durdu nerdesin 1 saattir? Patron izin vermiş sanane oluyor.

Len en kral vakit namazı 20 dakka sürer diyorum tuvaleti abdest alması, ıh ıh yok adam sanane diyor.

Gördümde gördüm, neler gördüm.

Bunları aştığımızda, din ve devlet işlerini birbirinden ayırdığımızda herşey nasıl düzelecek hep beraber şahit olacağız.

• Kazansın fark etmez. O andan itibaren en büyük hobim bu milletin açlıktan, sefaletten inim inim inlediğini seyretmek olur. Ekmek parası isteyene bir tekme de ben vururum. İşçi lazım olursa yarı parasına sigortasız suriyeli, afgan alırım. Yerli vatandaş gelirse tayyip versin deyip gönderirim.

• EmuDev E kullanıcısına yanıt

herkes etkileniyor ben etkilenmesem çoktan o moddayım

• Muhalefet kazanmamak için elinden geleni yapıyor olabilir mi? Nerde kürtçü, ermenici, foncu var onlarla beraber.

İktidardaki eleştirdiklerini kendileri de yapıyor.

Bunu gören millet, kötünün iyisi deyip yine Tayyip'e oy verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buracat

Muhalefet kazanmamak için elinden geleni yapıyor olabilir mi? Nerde kürtçü, ermenici, foncu var onlarla beraber.

İktidardaki eleştirdiklerini kendileri de yapıyor.

Bunu gören millet, kötünün iyisi deyip yine Tayyip'e oy verir.

Cidden özel caba sarf ediyorlar kaybetmek için omg

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Buracat kullanıcısına yanıt

Evet aynen öyle olacak.

• Türkiye'de iyi iktidar değil iyi muhalefet sorunu vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alex59 kullanıcısına yanıt

Korkarım ki aynen böyle bir sonuç çıkacak.

Çünkü elinde çok fazla koz var.

Enflasyon yükselmiş dolar yükselmiş yada yükselecek umrumda değil adamın. Hala kendi seçmeni dolarlamı maaş alıyorsunuz derdinde.

Temmuzda %30-35 arası asgari ücrete zam.

Emekliye %40-45 arası zam.

Memur'a enflasyon + %5 refah payı diyebilir.

Yılbaşında asgari ücrete bi %40-45 arası zam daha.

Emeklilere ve memurlara %40 daha zam.

Ocak-Şubat gibi EYT çıkar.

Yılsonu 3600 devreye sokar.

Mart gibi tüm öğretmenleri adaylıktan çıkarıp kadroya alıyoruz der.

Seçimden önce Ramazan Bayramında emekli ikramiyelerini 1.100 liradan 2.000 liraya çıkartıyoruz der.

Sonra Haziranda gelsin oylar... Ve yine iktidar.

Geçmiş olsun.

Hayırlı işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 16 Mayıs 2022; 13:52:41 >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen plan bu milleti iyice ekonomik olarak bitirip sonra bi anda sahte refah verecekler

• aynen kazanabilir bizim milletin kafa şöyle çalışıyor herşey zamlanıyor hesabı chpye soruyor yada chp suçlu diyor

• Valla ev almak hayal oldu araba almak hayal oldu dışarıda yemek lüks oldu markete gitmek lüks oldu herşey lüks oldu bu ülkede sefasını mülteciler Araplar yaşıyor.. Bu ülkeyi bu saatten sonra toparlamak çok zor zaten.. Allah sonumuzu hayır etsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle.
    Akşam evde hanım yemek yapamamış çocuklarla uğraşmaktan. Çocukları al dışarda yer geliriz dedim, ya saçmalama boşver dedi olsun dedim. Gönlünü alacaz ya sözde erkeklik yapacaz.

Yemeğe 284 TL hesap ödeyince çok zoruma gitti.
    1.5 porsiyon kuşbaşı kaşarlı.
    1 porsiyon karışık
    1 porsiyon kuşbaşılı kaşarlı
    1 adet fındık lahmacun.
    4 ayran
    Ortaya salata.

Namıssız kuşbaşı kaşarlının porsiyonuna 60 lira yazmış.
    Fındık lahmacuna 14 lira yazmış. Ayrana 5 lira yazmış.

Aylardır dışarda yemek yemeyiz. Bu kadar olduğunu tahmin etmiyordum. Ve son oldu uzun zaman dışarda yemek yiyeceğimi sanmıyorum.

• Bundan 20 sene önce,
    AKP kazanırsa vatanın fabrikalarını özelleştirirler dedik,
    o fabrikalar zararda felan dediler linç yedik,

Bundan 10 sene önce,
    AKP kazanırsa artık satılacak bir şey kalmadı ülke ekonomisi çökecek dedik
    Siz ekonomiden anlamıyorsunuz AKP nin muhteşem yıllarıydı yine şahlanacağız dediler linç yedik,

Şimdi
    AKP kazanırsa ülke arapların, afganların olacak diyoruz,
    Ensar mucahir Osmanlı'nın mirası gibi şeyler söylüyorlar yine linç yiyoruz.

Bu kadar linçi yedikten sonra biraz makarna yedim,

Fiyonk yiyince,
    Eskiden hastane mi vardı diyorum

Çubuk yiyince,
    Almanlar domatesi tane tane alıyorlar diyorum

Kelebek yiyince,
    Köprülerden On katı fazlada alsalar 10 yıl sonra ülkenin olacak diyorum

Ve en son boncuk yiyince,
    Faiz sebep, dış güçler, Abdülhamit gibi isim tamlamaları kullanmaya başladım.

Velhasıl, buğday ithalinin sebebi bile makarna üretmemiz arkadaşlar.

Uçan spagetti mağbedindeyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhodium -- 16 Mayıs 2022; 23:53:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bak kardeşim, artık muhalefet şu bu deme vakti değil.

Boş koltuk aday olsa o boş koltuğa oy vereceğiz. Hala Atatürkü bekliyorsanız öyle biri gelmeyecek.

Akıllı olun, şu olmaz bu olmaz ile hiçbiryere varamazsınız. 20 senedir aklı başına gelmediyse milletin artık şu boş tavrı kenara bırakmak lazım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İstanbul seçimlerinde de öyle deniyordu, sonuç 800bin fark oldu. Çalıp çırpmazlarsa kazanmalarının imkanı yok. Sen bu halka istediğin kadar cahil de, ama ekmeğine görünür bir şekilde el uzattığın vakit onların gözünde de bitersin. Velakin bugünki kadar derin bir krizin yaşanmadığı 2018 seçimlerinde ufak bir farkla kazanmıştı, şu andaki durumda en az yüzde 10 fark yemesini bekliyorum.

• ERDOĞAN GENE KAZANABİLİR

cumartesi günü Kılıçdaroğlu CHP olarak bir nevi seçim startını başlatıyor İstanbul mitingiyle.Miting posteri ve sloganı Kılıçdaroğlu'nun aday olma durumunuda güçlendiriyor.Belki bu mitingde aday isim ile alakalı daha belirgin bir konuşma yapabilir,bekleyip göreceğiz.Artık önümüzdeki aylarda her partinin aday isimlerinin belirginleşme sürecine gireceğiz.İç siyasette bu yaz daha sıcak gündem bizleri bekliyor olacak.Bu mitingle birlikte Kılıçdaroğlunun adaylığı güçlenebilir.şayet bu mitingde İmamoğlu ve Yavaş'ı yanına alıp konuşturursa işler değişebilir ama tek başına miting yaparsa (ve İmamoğlu ile Yavaş mitingde bulunmassa) %90 Kılıçdaroğlu aday olacak algısı ağır basar.

• Küççük ortak muhalefet partisi olsa şuan mecliste çoğunluğu kaybetmiş durumdaydılar.7 Haziran 2015 seçimlerini de kaybetmişlerdi ancak sonra yaşanılanlar malum...2017 referandumunu bile sayım devam ederken seçim kanununu açıkça çiğneyerek kıl payı farkla kendi lehlerine çıkarmışlardı.

2018 ise kıl payı kazandılar.Söylediğim gibi küççük ortak gerçekten bir muhalefet partisi çizgisine geçse mecliste çoğunluğu sağlayamazlar.2019 yerel seçimleride ortada...Ankara ve İstanbul'un hele İstanbul'un asla muhalefete geçebileceğini düşünmemişlerdi.Tüm kara propagandaları Yavaş üzerineydi ancak İstanbul elden gidince tam anlamıyla ayarları bozuldu.Tekrar seçim yaptılar eğer bu tekrarlanan seçimlerde ilçeleride katsalardı ilçeleri bile kaybedeceklerdi.Zira 30 Mart 2019'da Floresan partisinin birinci çıktığı tüm ilçelerde tekrarlanan seçimlerde CHP birinci çıkmıştı.

Şuan ise memlekette ekonomi diye birşey kalmadı.Her gün dünü aratır oldu.Ev ve araba almak artık sadece 'zenginlere' has bir durum oldu.Sıradan bir vatandaşın arabayı geçtim başını sokabileceği bir ev alabilmesine artık imkan yok.Kira ve aidat artışlarıda vatandaşın canını yakan başlıca sorunların başında geliyor.Marketlerden bahsetmiyorum bile...

Süleyman Demirel'in bir lafı vardır ''Türkiye'de boş tencerenin götüremeyeceği yönetim yoktur'' diye...Bu söz doğru bir sözdür.İstanbul ve Ankara'yı da ekonominin daha da bozulmasından ötürü kaybettiler.Şimdiyse ortada ekonomi diye birşey kalmadı.

Muhalefetin tek yapması gereken milletin gerçek sorunlarını sürekli gündeme getirerek ana akım medyaya kendilerinin yön vermesini sağlamak.Dikkat edin artık floresan partisi gündemi belirleyen ve ana akım medyayı yönlendiren konumdan çıktı.İstemedikleri halde artık ekranlarda milletin gerçek sorunları konuşulur oldu.Bunda şüphesiz memlekete doldurdukları ümmet kardeşlerinin milleti rahatsız etmelerinin payı büyük yok.

Malum kişi evet tekrar seçimi kazanabilir ancak bunun olması için muhalefetin iyi örgütlenmemiş olması gerekir.Muhalefet şuandan itibaren YSK verilerinin doğruluğunu karşılaştırabileceği bir veri merkezi kurması gerekiyor.Hem de bütün ülkede...Dikkat edin hem 2017 hem de 2019 seçimlerinde sonuçlar bunların aleyhine dönmeye başlayınca YSK birden bire veri akışlarını durdurmaya başlamıştı.30 Mart 2019'da İmamoğlunun kazandığı seçimi de aynı taktikle elinden göz göre göre alacaklardı.Hatta Yıldırım çıkıp 'zafer' konuşması bile yapmıştı.Ancak İmamoğlu ve ekibi YSK'ya alternatif olacak şekilde iyi bir seçim takip sistemi kurdukları için bu planları tutmamıştı.

Kısacası muhalefetin her alanda 2023 seçimlerine kendilerini hazırlaması gerekiyor.İstanbul için bu kadar yaygara koparan kesimin 2023 seçimlerini kaybetmeleri durumunda bunu soğuk kanlı birşekilde kabullenmelerini beklememek gerek.

• bu sefer işi zor...

karşısına sağlam bir sağ parti çıkarsa hepten hapı yutarlar :) (ümit özdağ)

sol kesimin %25 İ zafere oy verir gibi... akp seçmeni hepten zafere oy verirse chp'de havasını alır.:)

yalnız zafer partisi chp gibi olmaz onu söyleyim iktidarda chp'ye laf anlatabilirsiniz ,eleştirir vs serbest olurda vatan'da o biraz sıkabilir gelen gideni aratır misali sonuçta adamlar ülkücü ....bana göre şuan en mantıklı parti chp'dir... sag kesimin çoğuda chp'ye oy verirmi şüpheli....şu an halkın işine gelecek tek parti chp yada chp ortak partilerdir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 17 Mayıs 2022; 3:46:59 >
  • Eğer mansur yavaşı cumhurbaşkanı adayı gostermezler ve seçime kılıçtaroğlu girer ve kazanamazsa bir daha chp oy vermem hatta 5 yıl sonra mansur yavaş adayımız desinler yine oy vermem giden benim ömrümün 5 yılı ise ve ben bir 5 yıl daha bunlar yüzünden ülkem de mutsuz olacaksam o partiye bir daha oy vermem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.