Şimdi Ara

En Zeki Futbolcular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
94
Cevap
1
Favori
3.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Size göre dünyadaki en zeki/akıllı futbolcular hangisi? Forvet-orta saha-defans olarak sıralayabilirsiniz. Kim ne diyecek merak ettim

• Defans Kompany Orta Saha İniesta Forvet İbrahimovic
  • Orta saha: İniesta ve david silva
    Forvet :Messi

Genel olarak Messi.
  • Cech,Neuer,Iniesta,Cesc Fabregas,Messi ve Frank Lampard aralarında en zekisi kim diye sorarsan tabi ki de Frank Lampard.i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cavill -- 15 Eylül 2014; 23:35:07 >
  • Kale = Neuer,Cech
    Defans=Thiago Silva,Varane
    Orta Saha = Alonso,Modric,Lampard,Ramsey,David Silva,Fabregas,Pirlo,Ronaldinho.

Forvet = Messi,Kuyt,Muller,Aguero

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde oyunu iyi okuyan, yaptığı hamleleri önceden planlayan, hızlı seri paslaşabilen, hızlı düşünerek oynuyanlardır. Pasör olarak kaçanı görmek, kapalı oyunu etkili paslar ile açabilenler, defansta kademeyi iyi ayarlayıp, kanatları görebilenler ve top sürenler de rakibin ters ayağını, kalça hareketleri avantajına kullanabilen oyuncular.
    Türkiye'de Salih Uçan haricinde saydıklarımın arasına giren oyuncu yok.

Defans : Pique (kademe artısı olarak takımın pas trafiğini başlatan vr kritik pasları olan defans)
    Ortasaha : Yazacak çok isim var da başını çekenler Iniesta, Xavi, Silva, Özil, Di Maria gibi hem top süren hem görüşü üst düzey ortasahalar
    Forvet: Messi, Lewandowski, Grioud gibi hem oyunu okuyup pas atabilen hem de topa iyi vuran striker'lar

Bana göre zekidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KKochaKK -- 14 Eylül 2014; 23:33:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdiye kadar izlediğim en zeki futbolcu alex dir başka söze gerek yok bence.

• Bi forumda okumuştum.Frank Lampard futbolcu olmasaymış atom mühendisi olabilecek IQ'su varmış.Oyun olarak ise yapacağı hamleyi daha önceden düşünen,ezbere oynamayan futbolcular zekidir.

Messi,Inıesta,Xavi,Alex,Reus,Sneijder diye uzar liste..
  • Bence kesinlikle Messi. Müthiş bir şutör ve pasör. Bunun yanında nereye doğru ne zaman dribling yapacağını bilmek de çok zordur. Yoksa boşuna koşmuş ve pozisyonu harcamış olursunuz. Messi dribling olarak da harika. Dar alanda çok çabuk şekilde birkaç kişiyi geçmek de zeka göstergesi.

Bu arada aşırtma vurabilmek de zeka işi bence. Bu konuda da Raul'u anmadan geçemem. O da oyun zekası olarak inanılmaz bir oyuncuydu. Hala en sevdiğim oyunculardandır.

• Totti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebancally

Orta saha: İniesta ve david silva
    Forvet :Messi

Genel olarak Messi.

Burada gördüğümüz üzere Messi senelerdir bitiriciliği yerlerde olan adamlarla oynuyor. Böyle muhteşem pasların hepsini nasıl kaçırmışlar hayret. Şükür Suarez geldi.

• DEFANS "Thiago Silva"

En Zeki Futbolcular

Orta Saha "Xabi Alonso"

En Zeki Futbolcular

Forvet "Diego Costa"

En Zeki Futbolcular

• Alvaro Recoba
    Messi
    Alex
    Gerrard
    Lampard (yuksek IQ'su oldugunu duymustum)
    Iniesta
    Mesut
    Jese R.
    Muller
    Lahm
    Hummels
    Barcaya attigi efsane gol icin Pato
    Ronaldinho
    R9
    Beckham
    Roberto Carlos
    Pirlo
    Puyol
    Buffon

• Frank Lampard'a iq testi yapmışlar dahi çıkmış. Bu yüzden Frank Lampard diyorum.

• 11/12 sezonundaki Özil kafaya oynar
  • Özil

• Marco Van Basten..

• Frank lampard diyorum. Ayni zamanda hukuk fakultesi mezunu, yuksek iq sahibi ve ingiltere milli takimindaki universite mezunu tek oyuncu. Unutulmus gibi ama ardindan xavi derim.

• Zidane.

• İniesta, Messi, Xavi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.