Yarbay
11 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 99 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Merhabalar. Dün gece elektrik kesintisi yaşadım ve asus laptop pile geçti. Ben işlerimi halledip kapatmaya yakınken de laptop kendini kapattı.

Elektrikler geldikten sonra çalıştırdığımda 6 ay önce yeni ssd taktırdığım, sorunsuz saniyeler içinde açılan laptop, microsoft simgesinde açılmayı bekledi. 10 dakikanın üstünde sürünce power tuşuna basılı tutup kapattım ve tekrar açtım.

Bu sefer “otomatik onarıma hazırlanıyor” yazısı çıktı ve bir süre sonra “onarımlar deneniyor” yazdı. Saatler geçti ama bu yazı gitmedi ve windows’a ulaşamıyorum. Henüz başka birşey de denemedim.

Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Asus n serisi laptop ve yanımda herhangi bir windows cd’si veya usb’si yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba. Cisco Linksys Wag200g model modeme sahibim. Günün belli saatlerinde (akşam 6-9arası) sürekli olarak kopmalar yaşıyorum. Modemin DSL hattı sabitlenmiyor. Tam olarak neyden kaynaklanıyor çözemedim. Modemdeki "DSL Connection" bölümüne baktım belki hatta parazit veya az sinyal var diye ama bu değerlerden fazla birşey anlamadım. Son 1 aydır böyle bu. Başlarda santralden kaynaklıdır, geçer diyip bekledim ama devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: MultiMode
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 11377 kbps
Upstream Rate: 976 kbps
Downstream Margin: 8 db
Upstream Margin: 8 db
Downstream Line Attenuation: 4 db
Upstream Line Attenuation: 0 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 18 db
Merhaba. Sorunun tamamen HDD’den olduğundan emin değilim. 3 seneyi geçen Asus N serisi laptopum var ve birkaç kez ekran kartı algılamama sorunu ile karşılaşıp durumu çözmüştüm. Onun dışında problem çıkartmadı bana.

Şuan olan ise dün Windows10 güncelleme yaptı ve güncelleme aşırı uzun sürdü. Windows açılma süreleri yarım saate çıktı. Oyun oynarken, film izlerken, klasör açarken bile takılmalar yaşıyorum ve bazen 5 dakika bazen yarım saate kadar sürüyor bu donmalar. HDD’den gelen seste bir sorun yok ancak laptop düzgün çalışırken birden duruyor, bazen düzeliyor bazen yeniden başlatıyor kendisini. Yeniden başlatırken disk taraması yapıyor ama 1-2 saate sürüyor bu durum. 2 gündür laptop ile bir işimi bile halledemiyorum.

Format atmaya karar verdim ve yedeklerken farkettim; Bu takılmalar varken usb’ye veri aktarımı olmuyor. O yüzden HDD kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Eğer öyleyse HDD’yi kurtarmanın bir yöntemi var mıdır? Yazılımsal bir durum olabilir diye format atmayı deniyorum şuan ama önerilere açığım. Teşekkürler.
Merhaba. Bu konuda her costa göre en güçlü olduğunu düşündüğünüz minionları yazalım. Sebepleri ile de açıklarsanız yararlı bir tartışma konusu olur.
Güçlü minion derken stat olarak en çok ezen değil tabi ki o mana'ya göre en çok oyuna etki eden kartlardan bahsedelim. Ben başlıyayım, bence aşağıya yazdıklarım nerf gereken kartlar.

1 Mana - Zombie Chow: Board controlü sağlamak için güzel bir tempo kartı. Rakibe giden 5 heal uzayan oyunda size daha çok yarıyor ki zaten high-cost kartları oynamak için desteye alıyorsunuz.
2 Mana - Knife Juggler: Hem agresif hem board control hem de direk ölmesi gereken bir minion. Sanırım en fazla bu kartın combosu vardır.
3 Mana - Acolyte of Pain: Doğru kullanılırsa size oyun getirtebilir. Potansiyeli yüksek.
4 Mana - Piloted Shredder: Sanırım bunda herkes ortak.
5 Mana - Quartermaster: Potansiteli yüksek bir kart daha. +12/+15 stata kadar çıkabilirsiniz 5manaya.
6 Mana - Sylvanas Windrunner: Emperor'da yazılabilir ama bu kartı bence ortadan kaldırmak daha zor.
7 Mana - Archmage Antonidas: Dr. Boom'dan daha tehlikeli. Bgh'e ölmüyor ve 7canı var. Eğer bir tur yaşarsa mage büyük ihtimal kazanıyor. Yeterince güçlü.
8 Mana - Tirion Fordring: Silence yemediği sürece board'daki etkisi bitmiyor.
9 Mana - Lord Jaraxxus: 9mana'ya birçok minion yazabilirdim ama bu kart hem oyunu tamamen değiştiriyor hem de uzayan oyunda 6/6 Infernal'ler control veya fatique oyunlarında kilit nokta taşıyor.

Her mana için uğraşmayabilirsiniz. Sadece aklınıza geleni de yazabilirsiniz.
Merhabalar. 1.5 senedir iPhone 5S kullanıyorum. Yurtdışında almıştım. 2 ay önce TR'de açtırdım ve 130tl civarında para ödedim. Sonra Vodafone hat alıp kullanmaya başladım.
Bir ay kullandıktan sonra "servis yok" diyip çekmemeye başladı. Biraz araştırdım, Imei no.sunu sorgulattım ve kayıt dışı olduğunu öğrendim.
Telefon neden kayıt dışı ve çekmiyor çözebilmiş değilim. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Merhaba. 2 ay önce satın aldığımda 8 yüklü olan Asus laptopu sorunsuz şekilde 8.1 yapmıştım. Şimdi Windows 8.1' yüklü iken Recovery/Kurtarma yaptım. Windows 8'e çevirdi ve tekrar 8.1 yapmak istiyorum ama olmuyor.
- "Winows Update"e giriyorum, bekletiyor ve sonuç vermiyor.
- Store'dan 8.1'i indirmek isteyince iki tane KB uzantılı güncellemeleri yükle diyor.
- Direk sitesinden o dosyaları indiriyorum, kurarken server hatası veriyor. DNS değiştirip denedim olmadı. Bir türlü gerekli güncellemeleri kuramadım. Otomatik ve manuel şekilde de beceremedim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Not: Recovery yapmamın sebebi sistemde virüs olduğunu düşünmem idi. Klavyede bazı tuşları bazen algılamıyordu. Araştırdım, donanımsal dediler ama laptop iki aydır herhangi bir sorun çıkarmadı. Ne sıvı teması ne de bir zorlanma ki o tuşların çoğu kullanmadığım tuşlardı. Sonuç olarak yazılımsal yani virüslerden olabilirmiş, anti-virüs denedim olmadı en son Kurtarma işlemini denedim; o da olmadı. Hala basmıyor üstüne 8.1'e de dönemiyorum.
Merhaba, bir haftadır çektiğim bir sorun var.
Asus N56J laptopumda çift ekran kartı var. Gtx760M ve Intel HD4600. Performansa göre bu kartlar arası geçiş yapıyor. Yaklaşık bir senedir sorun olmuyordu ama artık girdiğim oyunda aldığım düşük FPS'ler sanırım geçiş yapamadığımı hissettirdi.
-Dxdiag'ın Display sekmesinde de Intel HD 4600 gözüküyor.
-Aygıt yöneticisinde Nvidia GPU çalışıyor.
-Düşük FPS aldığım gün driver güncellemesi yaptım ama faydası olmadı.
-Windows 8.1 kullanıyorum.

Normalde 70FPS civarı oynadığım WoW'u aynı ayarlarda 15 FPS oynayabiliyorum. Sanırım Intel kart ile açıyor oyunu. Herhangi bir sorun olduğu belli ama ben bulamadım.
Merhaba arkadaşlar. Kağıt üzerinde bu oyunu en yüksek ayarda 50fps'nin altında açmamam lazım. Fakat oyunda 15-25FPS arası bir değer alıyorum. Oyunun fazla CPU'ya yüklendiği duydum fakat CPU'ya ne kadar yüklenirse yüklensin gene de bir sorun çıkmaması lazım.

Laptop sistemim şu şekilde;
Intel i7 i7-4700HQ 2.4GHz 8CPU
nVidia GTX 760M
8gb Ram - DirectX 11
Asus N56J

Şu oyuna dek FPS sorunu yaşadığım bir oyun olmadı. İşin garibi ayarları düşürsem bile Frame düşmesi oluyor. Ya oyunun optimizasyonu relazet, ya da benim donanımda bir aksaklık var, sadece bu oyun için.
Ayrıntıya girer isem, dizüstünde çift ekrankartı var. Masaüstündeyken Intel HD'yi kullanır, güç tüketimi için. Belki de oyunda ekran kartı değişmiyordur. Bunu anlamamın bir yöntemi var mıdır?
Driverlar güncel, fakat "dxdiag" komutunun girince Display kısmında Intel HD'yi gösteriyor. Bir ilişki olabilir mi? Son olarak sizin kendi sisteminizle aldığınız FPS'ler neler?
Şu soruya hergün maruz kalıyorum. Eminim aranızda da bu tarz soru yöneltilmiş olanlar vardır. Whisperdan, guildden veya duel ortamında direk soruyorlar. Yerli yabancı herkes.
Burada da bu tür düşünenler varsa soruya geçeyim. Soranlara kısa cevap veriyorum. "Hangi classtan veya specten zevk alıyorsan onu oyna." Bu cevap insanları tatmin etmiyor ama işin özü bu.
Buff-nerf gelip geçici şeyler arkadaşlar. Şuan PvP'de diş söktüren class belki de gelecek ay yokları oynayacak. Bu tür OP class durumlarına kanmayın. Örneğin 2 ay önceki Mop'un retri paladini ne kadar az korkuluyorsa şimdi o kadar korkuyor insanlar. Retri'lerin çok iyi oynadıklarından değil bizzat karakterin OP olduğundan. Wing aç, 2 tuşla burst at, bitti. Diğer classlar cd takip edip, proc denk getirirek oynasa bile retri'nin gözü kapalı yaptığı dps'e ulaşamıyor.
Sorun da tam burada. Class > skill mevzusu. Sizce iyi oynuyan mı yenmeli yoksa OP olan class mı? Bir şöyle birşey soralım; Bunca yıllık WoW PvP'sinde ne zaman denge görüldü? Hep bir zamanlar bazı karakterler OP idi. WoD'un başlarına Retri Paladin, Frost Dk gibilerini sayarsak MoP'a genel bakarsak çoğu healerler OP'idi. Hatırlarsınız Bg'lerde hangi tarafta daha çok healer var ise kazanırdı o taraf. Ölümsüzdüler, mana bitmezdi. Instant heal ve CCleri vardı. Symbiosis ve void shift gibi abartı speller vardı. WoD'da biraz ayar çekilince bakın forumlarda nasıl ağlıyorlar. Daha da eskiye gidersek enchanment shamanların plate giyip ağlattığı dönemleri hatırlayan olucaktır. Gene gelen nerf ile blizzard sitelerini ayağa kaldırmışlardı ama nafile.
Diyeceğim şudur, eğlencenize bakın, zevk aldığınızı oynayın. Bir karakter sırf OP diye kasmayın. Rotasyonundan sıkılmadığınız, her ayrıntısına kadar söküpte zevk aldığınız classı seçin.
Level kasıcaksanız "OP olan karakteri kasayım" diye düşünmeyin.
Bunları yazıyorum ama kimse böyle düşünmüyor anlaşılan. Sw ve orgimmar önü Dk ve paladinlerle dolu. Ardından da SPriest'ler... İnsanlar yenmeyi keyif olmaktan öte görüyorlar.
Kastığım warlock var. Yenildiğim her duelde "affi oyna" diyorlar. Ben ise destro her ne kadar nerf yemişte olsa oynamaktan keyif alıyorum. Burning Crusade'den beri en güçlü affi dönemi olduğundan yıllırdır destro oynamış insanlar birden affi'ye dönmüş. Dot diz, drain life spamla- win şeklinde geziyorlar. Sadece OP diye. Üzücü gerçekten.
Bu örnekten yola çıkarak tüm karakterler için söyleyebilirim. Cidden brewmaster gibi tank speci PvP'de görmek can sıkmıyor mu? 80k absorb açıp 55k vuruyor diye karakteri açtığı ilk günden Windwalker oynayan tipler brewmaster oynuyor.
Sizler ne düşünüyorsunuz? Forum daha çok OP karakteri sevip yenmekten haz mı alıyor yoksa mütevazi oyunuyla iyi günde kötü günde karakterine bağlı kalan oyunculara mı sahip? Merak ediyorum bu tarz insanlar ne kadar çoğunlukta?

edit: imla. Mobilden yazdım, mazur görün.
Oyunu 2 seneden fazla süredir oynuyorum, çok Türkle karşılaştım. Gördüğüm ve tanıştığım Türklerin %80'i Paladin, Hunter, Warrior 3lüsünü oynuyor. Shaman ve Priest'te bunlara yakın oranlarda. Bu karakterlerin ortak özelliğine bakarsak kısa rotasyonlu, az skille dayalı sistemleri var. Çok karışık değiller yani. Şöyle mage prosu, rogue prosu Türk göremiyorum, çok nadir.
Ha yok mu var da class'ın verdiklerini tam olarak yerine getiremiyor. Casual diyelim biz ona. Örneğin Mage oynar, tamam rotasyonu çözmüşsün çok güzel de mesela PvP için konuşuyorum, nerde burst atacağını tam kestiremiyen, CC kontrolü zayıf olan çok Mage var. Rogue'nin de o karışık burst rotasyonunu tam kavrayamadan, "Gouge" skillini tuşlara atamayı gerek görmeyen casual Rogue'ler dolu ortada. Karakterini %100 çözebilmiş değil yani. Rakibe göre değil, bildiğini oynuyorlar. Mage'e garrote'suz cheap shot atarlar, Subtlety spec.'ini pek tercih etmezler. Glyph konusunda da bir o kadar yanlış yaparlar. 2 karakterden örnek olarak bahsettim. WW Monk, Destro Warlock'ta da buna yakın sebepler var.
Sonuç olarak bu karışık karakter yapısını pek benimsemiyip Hunter ile Arcane Shot spamlamayı ve bundan haz duymaya alışmış büyük bir Türk topluluğu var. Warrior ile charge attıktan rastgele tuşlara basmakta keza öyle. Daha genel olarak ilk gelen CC'ye de trinket atmak çok gördüğüm olay.
Oynadığım realmde Danimarka guild'i var. Üyelerin hepsi karakterlerini iyi tanıyıp üst kademede olan insanlar. Nerde ne yapıcağını bildiklerinden servere kalite getiriyorlar.
Hakkında
Konum: Aydın,Kuşadası
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
What are we if not slaves to this torment?
iPhone 5S Silver 32GB
PSN : KochakTR
Hakkımda:


Ö.KOÇAK

Let them come. Frostmourne Hungers!
PSN : KochaKTR
9c8d7295722407ecb6dc6b3fc542b7395.gif
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
Smile
Oyun Platformu
PS4
World of Warcraft
Frost Mage
World of Warcraft
11/11M Deal With It
TV
LG - LW5500
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
Asus
PSN ID
KochakTR
Game Center
anderkochak
Dünyadan Futbol
Arsenal FC
İşlemci
Intel
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 3.942
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10.656
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 442.634 (Bu ay: 177)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.143 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.