Şimdi Ara

Düzgün şut nasıl çekilir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
65.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düzgünden kastım şut çektiğinizde top biraz yükselir sonra alçalır ama hızlı bir şekilde gider. Bu nasıl oluyor? Tekniği nedir ? Çektiğim şutlar ya sağa sola ya da dağlara tepelere gidiyor.

Ayrıca futbol bölümünde takımla şunla bunla değilde böyle teknik, taktik konusununda olması gerekmiyor mu ?

• Sağla vuracaksan sol ayağını yere ne kadar sağlam kontröllü basarsan şutun öyle sert gider. Şutta kullandığın kadar kullanmadığın ayağının da rolü var :)
  • Peki çektiğimiz topun dağlara taşlara gitmemesi olayını nasıl yapacağız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tryceraton

Peki çektiğimiz topun dağlara taşlara gitmemesi olayını nasıl yapacağız ?

Dibine girmemeye çalış. Okul takımındayken hocam kafayı yerdi, şutlarım hep aşırtma gibi gidiyordu
  • 1. kalçadan salla
    2. ayağının tam üstü ile değil ayağının iç ve üstünün tam ara noktası ile vurmalısın topa!
    3. falso için ayağının ya içini yada dışını kullan.

yanlız bu böyle anlatmakla olmaz biraz da kabiliyet olacak :)
  • Yapılması gerekeni yapalım da varsın yetenek olmasın
  • Sabriyidemi hiç izlemedin?
  • Kalçadan alıcaksın gücü, bacağını kırmadan vuracaksın sert vurmak istiyorsan. Ayağının baş parmağının yan tarafı ile topa vurursan daha düzgün gider. Yani ayağının içiyle üstünün ortası.
  • Youtube'a Juninho yaz ve tüm videoları izle
  • Sabri'den başlasın önce martı vurmayı öğreneceksin

Juninho Upper Level 3-4 chapter sonra geçer Juninho'ya
    quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Youtube'a Juninho yaz ve tüm videoları izle
  • Topa çok fazla açılmadan ne çok yandan gel nede dümdüz.Ayağını uzattığında kaleye baksın.
    Denge ayağını kesinlikle sabitle.
    Vücudunu rahat bırak sıkma.
    Vurduğun ayağını kilitle.
  • şutta önemli olan vurduğun ayak değildir destek aldığın ayakdır.yani vurmadığın ayakdır vuruş şekline gelirsekde bir sürü vuruş şekli vardır. benim en sevdiğim pis burun olarak serseri şutlardırki apdullah ercan zamanında bunu çok iyi yapardı . iyi şut çekmenin olmassa olması kansantrasyondur odaklanmakdır onu sağladınmı kendin bile hayret edersin ben nasıl bu kadar düzgün ve sert şut çekebiliyorum diye.
  • Bu işler böyle olmaz. Futbol bir yetenek oyunudur. Alırsın topu gider çalışırsın. Maçlarda iyi şut çeken oyuncuları takip et veya videolarını izle. Sende deneyerek öğrenirsin. Eğer olursa yeteneğin vardır yapamıyorsan zorlama.
  • Göğüs önde kafa geride vücudun genelinde fazla sapma olmadan kalenin olduğu yöne doğru belini çevirerek,destek ayağını sağlamlaştırıp kullandığın ayağını topun fazla altına girmeden sert bir şekilde vurursan istediğin gibi gider diye düşünüyorum...
  • Bende 10 sene öncesine kadar arkadaşlar arasında top oynardım. Ama asla vurduğum şutlar kale üstünden dışarı gitmez di. Şutlarımın Yüzde 90 Kaleyi tutardı. Şutlarım yarısı gol olur yarısını da kalede duran kişi kurtarırdı.

Bu arada minyatür kale maçlar yapardık bana çok sert şut atıyorum diye kızıyorlardı rakipler.

11-12 yaşında olduğum sene (20 sene önce) Yalovaspor' un futbol kursu vardı oraya çalışmalara gidiyordum. Çalışmalarda iki takıma ayrılmış maç oynuyorduk orta alanın ortasına yakın bir noktadan bir şut atmıştım son anda kalede ki arkadaş çıkarmıştı ama baya iyi şuttu. Üstelik de hareket halin de toptu. Bizim takım atak yapıyordu karşı takım topu uzaklaştırdı ve top bana geliyordu. Aslında top bana geliyordu ama ben topu hocamız önüm de durduğu için göremiyordum ve arkadaşlar bana topu al diye bağırdılar. Ama top ortalık da gözükmüyordu. Hoca bir anda önümden çekildi ve topun bana doğru hızlıca geldiğini gördüm ve o andan içim den bir ses topa vur dedi ve vurdum top kalenin sağ tarafında gitti ama son anda kaleci çıkardı.

Ama o yıl ailemle bir yere gittiğim için seçmelere takılamadım ve futbolcu olma fırsatını kaçırdım.

İşin aslı o topu daha erken görüp ona göre vursaydım gol olurdu. Çok sert ve gollük şutlar atarım genel de.

Ama 20 yaşımdan sonra halı saha dahil maç yapmışlığım yok. Şimdi 30 yaşındayım eskisi gibi isabetli şut atabilir miyim hiç bilmiyorum.

İyi şut atmak hem iyi bir çalışma hemde yetenek isteyen bir iş
  • Uzman tv
  • Buraya gelsin isterse Ronaldo yorum atsın senin vuruş şekşin yinede değişmez.Haftada en az 3 halı saha yap zamanlar gelişir tekniğin Ben dikine iyi vuramıyorum mesala ayak içi vuruşlarım çok iyi ama Villa tarzı köşeden kapatıyorum
  • yazıyla bu işler olmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.