Şimdi Ara

en sağlam arabayı hangi marka üretiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Carvajal

Vw yapar gerisi bakar. Paran varsa verir altina lamborghiniyi bugattiyi. Daha azsa paran porsche verelim der. yok o da lux bana dersen gel der audim var. Ben ortasinifim dersen de vw yi sunar onune. Vwye de yetmezse paran skoda ya gel der vw kalitesi. Biraz sportiflik istiyorum dersen de seata buyurur seni.

Vw araba piyasasinin kralidir, aksini iddia eden arabadan anlamiyordur fanatiktir. Bu kadar basit.

Ben Audi A3 1.8t Cabrio sahibiyim ve memnun değilim arkadaşım. Bence sen fanatikliği bırak. Son 20 yılda bindiğim en kötü ikinci arabaydı.

VW ve VW grubunun hiç bir konuda sınıfının en iyisi olduğunu düşünmüyorum. Herkesin zevkine ve algısına göre iyi araç vardır. Bana göre VAG artık koşarak kaçacağım bir grup. Başkası için süper araba olabilir. Herkesin algısı, araçtan beklentileri ve zevki bir değil. VAG herkesin beklentisini, zevkini bir modeli, bir markası ile karşılamaya çalışan dev bir firma, lafım yok. Ama ister istemez bazı şeyleri sıradanlaştırıyor bu iş. Spor arabada Golf şasesi tüm keyfin içine ediyor en basidinden. Golf kötü mü? Hayır değil. Sadece benim isteklerime cevap değil. O zaman onu süsleyip püsleyip sportif bir görünüm, motor, şanzıman ile ne diye kaktırıyorsun millete? İyi giden, görünümü iyi, kullanım keyfi gayet düşük bir melez araba çıkıyor ortaya. Sonra benim gibiler laf ediyor.

Yaşadığım iki büyük arıza sorunu, Doğuş'la aramızda olanlar, bana bozulup kızmaları falan üstüne tuz biber oluyor... VAG bana göre değil arkadaş. Herkese göre bir VAG da yok. Milleti kandırmamak lazım. Biraz objektif olmak lazım. Ama Doğuş'un hakkını yemeyeyim. Toplamda 10.500TL motor, 7.500TL mekatronik arızasını biraz uğraşmış da olsam, işçiliği de bana ödetmeden çözdü. Ama gel gör ki, VAG'ın ürettiği araba bu işte. 35.000km'de kavrama değişti. 70.000'de motor dağıttı mı abi? Bitmiştir mevzu. 72.000'de mekatronik su koydu mu? Koydu. Ben arabaya keyifle (keyif de ne kadar olacaksa) ne ara bineceğim? Araba eskidi, 3 yaşı doldu, yeni kasası çıktı ulan!?

Bu arada Amerikan kaza standardı videoları internette. Kazada kapısı kopan Jetta'yı izleyin. Kapısının kopması sorun değil, aksine iyi, kaza sonrası araçtan çıkmak kolay olur. Ama olay onunla bitmiyor işte. Direk ya, bir arabanın direği o hale gelir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 25 Aralık 2013; 14:12:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

quote:

Vw yapar gerisi bakar. Paran varsa verir altina lamborghiniyi bugattiyi. Daha azsa paran porsche verelim der. yok o da lux bana dersen gel der audim var. Ben ortasinifim dersen de vw yi sunar onune. Vwye de yetmezse paran skoda ya gel der vw kalitesi. Biraz sportiflik istiyorum dersen de seata buyurur seni.

Vw araba piyasasinin kralidir, aksini iddia eden arabadan anlamiyordur fanatiktir. Bu kadar basit.

Ben Audi A3 1.8t Cabrio sahibiyim ve memnun değilim arkadaşım. Bence sen fanatikliği bırak. Son 20 yılda bindiğim en kötü ikinci arabaydı.

VW ve VW grubunun hiç bir konuda sınıfının en iyisi olduğunu düşünmüyorum. Herkesin zevkine ve algısına göre iyi araç vardır. Bana göre VAG artık koşarak kaçacağım bir grup. Başkası için süper araba olabilir. Herkesin algısı, araçtan beklentileri ve zevki bir değil. VAG herkesin beklentisini, zevkini bir modeli, bir markası ile karşılamaya çalışan dev bir firma, lafım yok. Ama ister istemez bazı şeyleri sıradanlaştırıyor bu iş. Spor arabada Golf şasesi tüm keyfin içine ediyor en basidinden. Golf kötü mü? Hayır değil. Sadece benim isteklerime cevap değil. O zaman onu süsleyip püsleyip sportif bir görünüm, motor, şanzıman ile ne diye kaktırıyorsun millete? İyi giden, görünümü iyi, kullanım keyfi gayet düşük bir melez araba çıkıyor ortaya. Sonra benim gibiler laf ediyor.

Yaşadığım iki büyük arıza sorunu, Doğuş'la aramızda olanlar, bana bozulup kızmaları falan üstüne tuz biber oluyor... VAG bana göre değil arkadaş. Herkese göre bir VAG da yok. Milleti kandırmamak lazım. Biraz objektif olmak lazım. Ama Doğuş'un hakkını yemeyeyim. Toplamda 10.500TL motor, 7.500TL mekatronik arızasını biraz uğraşmış da olsam, işçiliği de bana ödetmeden çözdü. Ama gel gör ki, VAG'ın ürettiği araba bu işte. 35.000km'de kavrama değişti. 70.000'de motor dağıttı mı abi? Bitmiştir mevzu. 72.000'de mekatronik su koydu mu? Koydu. Ben arabaya keyifle (keyif de ne kadar olacaksa) ne ara bineceğim? Araba eskidi, 3 yaşı doldu, yeni kasası çıktı ulan!?

Bu arada Amerikan kaza standardı videoları internette. Kazada kapısı kopan Jetta'yı izleyin. Kapısının kopması sorun değil, aksine iyi, kaza sonrası araçtan çıkmak kolay olur. Ama olay onunla bitmiyor işte. Direk ya, bir arabanın direği o hale gelir mi?

Hocam zaten jetta nin kalitesi belli. Meksika da uretilen bi ekonomik araba. Malzeme kalitesi zayif. Vw yi cok elestiririm o konuda, marka imajini zedeleyecek bi araba yaptilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam zaten jetta nin kalitesi belli. Meksika da uretilen bi ekonomik araba. Malzeme kalitesi zayif. Vw yi cok elestiririm o konuda, marka imajini zedeleyecek bi araba yaptilar.

Yanlış anlaşılmasın ben Jetta'ya kötü demiyorum. Meksika üretimi olması da dert değil. Meksika'nın işçilik kalitesi Türkiye'den kötü değil. Jetta gayet rekabetçi de bir araba. Ama her arabanın iyi ve kötü özelliği var. "X markasını tek geçerim!" tarzı çıkışlar yersiz sadece. Hepsi 10 sene sonra başımıza bela olacak, hiçbiri klasik adayı olmayan, kült olmayan arabalar. Üstelik hepsi sıradan. Sadece birine göre x'in özellikleri ön plana çıkar, öbürüne göre y'nin.

Bireylerin beklentileri ve zevkleri farklı olmasa sovyet rusya veya Ford model T mantığı gibi hebimiz aynı arabaya biliyor olurduk. "Siyah istediğiniz sürece istediğiniz rengi seçebilirsiniz." bu kadar basit.

Sovyetlerde hiç olmazsa renk seçeneği çok. Trabantların ne civelek renkleri var valla...

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    volvo öyle kolay kolay kayacak bir araba değildir, illa birşey olmuşdur da öyle kaymış olabilir; ben lastiklerden şüpheleniyorum bitik ve ya bitme aşamasına gelmiş olabilirler mi?
  • quote:

• quote:

Ay dur gülmekten yazamıyorum...

• Bu konuda marka değildi modelin belirtilmesinin bizi daha doğru bir sonuca ulaştıracağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

En dayanıklı ve en sorunsuz otomobilde (uzun ömürden kasıt) Dünya rekoru 240D Mercedes'e aittir.

1976 Mercedes-Benz 240D ile taksicinin tek motor ile yaptığı yol tam 4.6 Milyon Km.

Şuan bu otomobil Stuttgart Mercedes Benz müzesinde sergileniyor.

LINK >>http://www.worldcarfans.com/104092910195/proverbial-longevity-in-46-million-kilometers

en sağlam arabayı hangi marka üretiyor

Gövde sağlamlığı olaraksa 3 marka net bir şekilde dünyanın en sağlam otomobillerini üretiyor.

Volvo (tüm modellerde) - Mercedes Benz (S sınıfı) ve Subaru (Tüm model gamında 4 yıldır en yüksek derece)

Not: Resmi olarak IIHS DÜnyanın en ağır çarpışma testlerinde en yüksek notu alan iki marka Volvo ile Subaru

+1

Sonra hala dizel çok km gitmez desinler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

quote:

Ay dur gülmekten yazamıyorum...

Ay demenden belli yumusak erkek isi degil araba genco

Yumuşak falan diyerek hakaret etmek seni tatmin eder belki ama gerçekler değişmez. Vw sorunları yazınca google da açılan yüzbinlerce sayfaya bi bak bakalım. Nereden başlayayım turbo patlatan tsi lerden mi yoksa kafası karışmış dsg lerden mi? Yok dur en iyisi direksiyonu soyulan polo ları anlatayım yok yok, yağ yakan gti larda vardı... Bak kardeşim, konu sağlam arabaysa cevap vw olmaz. Dayanıklı araba istiyorsan Almanların kendi onay verdiği marka neymiş bi bak bakalım:http://www.aa.com.tr/tr/sirket-haberleri/gundem/1116637

• bu ne ya amma fanatik araçlara tapanlar var elindeki aracı satmak için illa burda kendini paralaman komik..

en sağlam araç diye bişey varsa bu hangi katogoride motor uzun ömürlü oluncamı yoksa asfaltta uzun yol alıncamı kazadamı yoksa tarla tapanda kullanıncamı..

en sağlam araç torostur benim bildiğim sizin övdüğünüz o araçlar kız gibi asfaltta sağlam bozuk yollarda görelim bakalım kim kime arkadan bakıyor..

bu arada torosum yok picassom var hiçte övmem
  • Konu başlı başına fail.Kime göre,neye göre ? Sağlam araba kriteri değişir.
  • saab

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VW Golf dünyanın en saglam arabası
  • Her turlu volvo

• Volvo diye duymuştum.
  • volvo ve mercedes
  • volvo v40 kaza testi yokmu arkadaşlar merak ettimde
  • volvo
  • o v 40 neymiş öyle wouww gerçekten harika
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

volvo v40 kaza testi yokmu arkadaşlar merak ettimde

IIHS testini yapmamıs daha galiba, yada ben bulamadım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.