Şimdi Ara

En iyi traş bıçağı markası hangisi ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
84.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

En iyi traş bıçağı markası hangisi ???

(En Son Oy Tarihi: 28.7.2022)
Giriş
  • valla ben mach 3 turbo'yu 2003 yılından 2008'e kadar kullandım hem de tek bıçakla haftada bir iki defa traş oluyordum bunca zaman kullanmama rağmen hala daha çok iyi kesiyor acayip bi şey bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 2 Eylül 2008; 23:04:31 >
  • Valla onu bilmiyorumda Gillette Fusion 5 bıçaklı 18 ytl ye mi ne almıştım içinden bi yedek bide takılı olarak 2 tras ucu çıkıyo .. Geçen sadece 2li tras ucu aldım 16 ytl ye biraz garibime gitti ..
  • ARKO T2 Yerli Malı
  • Bende çıkmıyo sakal adam gibi
  • Bende de adam gibi çıkmıyor.
  • Ben de mach 3 turbo kullanıyorum ve memnunum

Ama şöyle bir sorunum var ;

Arkadaşlar ben, bazı yerlerdeki sakalları, cildim daha pürüzsüz olsun diye tersten alıyorum. Ama geçenlerde gıdık kısmında , kırmızı pütürler, hafif kabarma ve kaşıntı oldu. Sonra geçti. Acaba tersten aldığım için mi böyle oldu? Tersten almasam da, çok pürüzsüz bir traş olmuyor, bu sorunu nasıl halledebilirim acaba?
  • Cildiniz fazla tahriş olmuş

sıcak su - hassas ciltler için traş jeli veya köpüğü- soğuk su- aftershave kombinasyonunlarını ihmal etmeyin derim

soruna çözüm olcaktır

tersten alabilirsiniz elbette ama fazla zorlamayın bence cildinizi
  • evet tersten almayınca sinek kaydı olmuyor hiç.
  • mach 3
  • ben haftada bir traş oluyorum ve dededen kalma yaprak jilet - vidalı makine kombinasyonunu kullanıyorum. İnanılmaz sinek kaydı yapıyor diğerleri hikaye ama kullanırken dikkatli olmak lazım biraz :)
    Bir türlü mack 3 falan terfi edemedim. Onlar bi haftalık sakala tıkanır gibi geliyo bana
    bu mack 3ler en fazla kaç günlük sakal alır?
  • mach3

mach 5 te olabilir ama benim hiç mach 5 im olmadı
  • Ustura kullanmanı tavsiye ederm kullanmasını becerebilirsen
  • mach 5 kullanmak nasip olmadı
  • tek jilet derim kullanmasını bilirsen çok guzel ve hiç biride bunun kadr güzel almıyo
  • mach3 ler en fazla 5 traşdan sonra İşi bitter.
  • quote:

Orjinalden alıntı: genccimbomlu

tek jilet derim kullanmasını bilirsen çok guzel ve hiç biride bunun kadr güzel almıyo

en temizi gidip iyi bir berbere ustura ile traş olmak aslında.tek jilet veya usturayı ben kullanırsam bebek poposu hassasiyetindeki nazik cildim kan içinde kalıyor.alışmışım pilli mach3 rahatlığına ,jilet garibime gidiyor.

gerçi ben 4-5 günde bir traş oluyorum.hergün traş için en iyisi iyi bir traş makinesi kullanmak.jiletle traş olmak hem uzun sürüyor hede tahriş ediyor.
  • eğer sık sık berberde traş olursanız 40 lı yaşlarda cildiniz sarkar bu da benden bir tavsiye. traş bıçağı konusunda gilette fusionu tek geçerim fusion yoksa ardından permatik gelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc_avalon

eğer sık sık berberde traş olursanız 40 lı yaşlarda cildiniz sarkar bu da benden bir tavsiye. traş bıçağı konusunda gilette fusionu tek geçerim fusion yoksa ardından permatik gelir.

+1 sıcak suyla değil soğuk suyla traş olmak cildi canlandırmada faydalıdır.
  • slm bende gilette 2 bıçaklı kullanıyordum piyasada bıçağı kalmadı şimdi yeni alacağım ama şunu çözemedim. gilette in fusion , mach3 ve blue 3 olmak üzere 3 çeşidi var bunların farkı ne, fiyatları aynı herhalde yanlış hatırlamyıorsam. ama neden üç çeşit demekki farkı var bilen varsa yazabilirmi ??
  • mach 3. Bayadır kullanıyorum...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.