Şimdi Ara

En iyi traş bıçağı markası hangisi ??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
84.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git

En iyi traş bıçağı markası hangisi ???

(En Son Oy Tarihi: 28.7.2022)
Giriş

Orijinalden alıntı: keremg

Feather Popular + Feather Blade

Yüzünü ganzonun çukurlarına döndermek için çalışıyorsan bol bol kullan... Çok ucuz...
    ha bir de sanatkar olman lazım.

Ben mach3 kullandıktan sonra hiç bir traş bıçağı beni kesmedi yedek mach3 bıçaklarıda hikaye orjinal değiller...

Şimdi makine alacağım acaba ne alayım
    Mach3 mü Fusion Power mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: minnik

quote:

Orijinalden alıntı: keremg

Feather Popular + Feather Blade

Yüzünü ganzonun çukurlarına döndermek için çalışıyorsan bol bol kullan... Çok ucuz...
    ha bir de sanatkar olman lazım.

Ben mach3 kullandıktan sonra hiç bir traş bıçağı beni kesmedi yedek mach3 bıçaklarıda hikaye orjinal değiller...

Şimdi makine alacağım acaba ne alayım
    Mach3 mü Fusion Power mı?

sen beceremiyorsan yapılabilecek bir şey yok. fusion iyi diyorlar, onu kullan.

• tıraş olmayı bilene derby banyonun tarağı kırılmış jileti. ama direk şak diye çekerseniz yüzünüz kesilir yavaş yavaş sakin sakin olacaksın tıraşı. ayrıca gilettenin hiç bir ürününü önermem sadece günlük tıraş için alınır ve kartuşların fiyatı uzayda ve uzun sakal almaz sadece kısa günden güne tek artısı vardır gilettenin (gilette derken mach fusion bunlar) suratınızda çok büyük bir sivilce/ben yoksa yüzü kesme ihtimaliniz yok gibi. ve ayrıca tersten alır sadece bıyıkları alırken tersten alamıyor. genelde son bıçak dudakta oluyor ve farketmeyince şak diye dudağa giriyor. önerim derby banyo fakat tarağını kırın

edit: aboooooov bune hort

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarist138 -- 12 Aralık 2012; 23:47:24 >
  • Yıllar sonra bir hort daha gelsin.Ben de tüm markaları kullanan biri olarak gilettein ürünleri cildi tahriş etmiyor ama sakalı da adam gibi almıyor ayrıca maksimum 3 traş sonra o ilk keskinlik kalmıyor yani kısaca jiletleri dandik.Wilkınson jilete göre daha tahriş edici ama adam gibi kesiyor,cildinizi kesme ihtimaliniz yüksek ama bir bıçağı gilette göre 4 5 kat daha uzun ömürlüdür ve ilk 6 7 traş ilk günkü kesim kalitesini verir ver ertesi gün sakalınız gilette e göre daha az çıkmış olacaktır.Pamuk gibi olmasın hızlı traş olayım dersen mach 3 ama ben eli yatkın adamım adam gibi traş olurum dersem wilkınson extreme.Belirtmekte fayda var iyi bir bıçak keskinliğini geç kaybeden ve yüzeyi bozulmayan bıçaktır.İşin kısası traş olmaya karşıyız.
    :D
  • 1) Başlığın açıldığı zamandan bugüne çok zaman geçmiş. İlk sayfadaki ankette Gilette Fusion ile Gilette Mach 3 başa baş gitmiş gibi. Bugün yeniden anket yapılsa son durum ne olurdu?

2) Türkiye'de Gilette ve Wilkinson'dan başka yabancı bir marka kullanan arkadaş var mı? (Derby yabancı markalara yetişemiyor maalesef) Kullanıp memnun kalan varsa buraya yazabilir mi?

Teşekkürler..
  • Ben de 1 ay önce gilette mac3 aldım. Soruyu daha doğrusu anketi canlandırsak iyi olur. Benim cildim çok hassas ve bu mach3 te kesme olmuyor ama yüzüm çok kabarıyor. Yine de diğer denemdiğim bıçaklara göre daha iyi. Şimdilerde yeni seri çıkmış Gilette fusion proglide flexball diye, atom bombası gibi isim koymuşlar. Kullanan var mı bir ay içinde ona geçmeyi düşünüyorum. Mach 3 ü hergün kullanmak kaydı ile bir ay kullandım ve körelmeye başladı. O yüzden değiştireceğim.
  • Gillette mach3 turbo. Saç sakal birlikte alıyorum sivilce varsa biraz kanama yapabiliyor onun haricinde temiz bir tıraş.
  • philips sensitive S7710 kullanıyorum fakat traş bıçağının yeri ayrı tabii

-----------------------------
    gilette fusion flexball

gilette mach 3 turbo

gilette mach 3 sensitive

----------------------------
    kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguryanc34 -- 10 Nisan 2016; 13:00:30 >
  • Konu gözüme takıldı, yazmadan edemeyeceğim. Gilette ve permatik aynı zaten ve üretim yerleri neredeyse İngiltere dışında her yer.
    Permatikler Rus yapımı, Gilette alt seriler AB nin göze batmayan ülkeleri v.s.
    Bic normalde Fransız markası ama üretim yeri modeline göre karışık.
    Size enteresan bir bilgi Arko ikili traş bıçakları Made in USA. Yanlış görmediniz. Yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum.
    Ama arkadaşların yazdıkları doğru Permatik veya Gilette ilk seferlerinde gayet konforlu ve hızlı tıraşı garantiliyor, ancak defalarca kullanım ömrü olarak çok kötü.
    Wilkinson keskinlikte oldukça iyi ama şarkı mırıldanıp zevkle yavaş yavaş tıraş olan için. Arko arada kalıyor, USA yapımı olması onu göklere çıkarmıyor.

Sonuçta saydıklarım genelde kullan at bıçaklar, ucu değişenleri yıllar önce bıraktım, Gilette 2 bıçaklıyı ilk çıkardığından beri bütün serilerini (3 bıçaklı, bağımsız yaylı vs. ) kullandım ve giden paralarıma acıdım.
    2 bıçaklı, 3 bıçaklı ,5 bıçaklı, 10 bıçaklı... sonu yok gibi. Sakalın ilk kesmeden sonraki geri tepkisini ikinci bıçak keser ve olay biter. Diğer bıçaklar hikaye. Benim tavsiyem çok yükseklere uçmadan
    Gilette-Permatik, Wilkinson, Arko marka kullan at bıçakların iki bıçaklısını kullanmanız.

• Gilette Mach 3 , Mach 3 Turbo, Fusion Proglide ve Proglide Power kullandım. Hepsi de çok konforlu ve rahat bıçaklar. Ancak şu var ki hiçbiri yakın tıraş yapamıyor. Mesela geçen denemek için BİM'de satılan 3 bıçaklı makinayı denedim, Gilette'lerin yukarıdaki makinalarının yapamadığı kadar sıfır ve sinek kaydı tıraş yapıyor ama çok tahriş ediyor ve kanatıyor.

Gerçekten sinek kaydı yapan ve konforlu traş bıçağı önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedeparted

Gilette Mach 3 , Mach 3 Turbo, Fusion Proglide ve Proglide Power kullandım. Hepsi de çok konforlu ve rahat bıçaklar. Ancak şu var ki hiçbiri yakın tıraş yapamıyor. Mesela geçen denemek için BİM'de satılan 3 bıçaklı makinayı denedim, Gilette'lerin yukarıdaki makinalarının yapamadığı kadar sıfır ve sinek kaydı tıraş yapıyor ama çok tahriş ediyor ve kanatıyor.

Gerçekten sinek kaydı yapan ve konforlu traş bıçağı önerebilir misiniz?

Konuyu hortlatmak olacak ama traş olayı ademoğlu varolduğu sürece güncel olacağından pek de hortlatmış sayılmayız.

Sıfır traş diye bir olay yoktur, aynen Aragon üstadın "Mutlu aşk yoktur" sözündeki gibi...

Jiletle traş olduğunuzda jileti sakalın uzadığı yönde kullanmak zorundasınız, bu da sakalın bir kısmının kesilmemesi demek, yok tersine traş eder hepsini alırım derseniz cildinize zarar verirsiniz. Yok eğer elektrikli makine kullacaksanız zaten baştan kaybettiniz çünkü burada sakalın çıkış yönünün tersine traş yapmanıza rağmen en azından elek kalınlığının biriki katı kadar sakal bırakmanız demektir, ayrıca elektrikli bir makine kullanmanın risklerini hesaba katın (elektromanyetik riskler, cilt yangısı vb).

Kısaca "Sıfır traş yoktur". Bence!

Bence en doğrusu size en konforlu gelen ve en az sakal bırakan bir model kullanıp traştan keyif almak!

Hayırlı traşlar!

• Gillette te kullandım ama dorco muhteşem ve ucuz. Gillette'den de aşağı kalmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • son durum ne arkadaşlar bende kararsız kaldım.. mach3,mach3 sensitive,mach3 turbo yada fusion serileri.. sinek kaydı olması şart değil uzun ömürlü olsun ve tahriş etmesin yeterli.. mach3 turbo var aklımda

• carloska kullanıcısına yanıt

Ben mach3 turbo kullanıyorum 1 yıldır. En uzun vadede bu bıçak güzel. Benim cildim genel olarak çok alerjik ve çoğu sefer soluğu acilde alıorum ve baskılayıcı hormon iğnesi yapıyorlar ancak düzeliyor. Bu alerjik cilt seviyesinde en uygun olanın mach3 turbo olduğunu düşünüyorum. Fusion proglide flexball fusion da güzel ancak çok pahalı. Ve çok tıkanıyor sinir bozucu. Sensitive var iki bıçaklı. Pahalı, ilk başlarda iyi sonradan o da kötü yapıyor, sinek kaydı yapmıyor, çabuk köreliyor, 10 günde bir başlık değiştirip kullanırım diyorsan en iyisi ama inanılmaz pahalı oluyor.(Sakalım sert belki ondan çabuk köreliyor.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ascani

Ben mach3 turbo kullanıyorum 1 yıldır. En uzun vadede bu bıçak güzel. Benim cildim genel olarak çok alerjik ve çoğu sefer soluğu acilde alıorum ve baskılayıcı hormon iğnesi yapıyorlar ancak düzeliyor. Bu alerjik cilt seviyesinde en uygun olanın mach3 turbo olduğunu düşünüyorum. Fusion proglide flexball fusion da güzel ancak çok pahalı. Ve çok tıkanıyor sinir bozucu. Sensitive var iki bıçaklı. Pahalı, ilk başlarda iyi sonradan o da kötü yapıyor, sinek kaydı yapmıyor, çabuk köreliyor, 10 günde bir başlık değiştirip kullanırım diyorsan en iyisi ama inanılmaz pahalı oluyor.(Sakalım sert belki ondan çabuk köreliyor.)

teşekkürler hocam benimde aklımda mach3 turba var fakat turbonun bide 3D olan var sanırım onu alacam büyük ihtimal..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.