Şimdi Ara

En iyi küçük araba hangisi sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
19.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bir araba almayı düşünüyorum. çeşitli markaların çeşitli modellerine baktım fakat çok da tecrübem olmadığı için karar veremedim. küçük araçlar arasında hangisi iyidir acaba, performans ve dayanıklılık açısından. atos mu, alto mu, picanto mu, spark mı veya başka birimi?
    bu arada otomatik vitesli bir araba düşünüyorum.

herkese teşekkürler şimdiden...

• arkadaşım. bütçen müsaitse o sınıfın bir üstüne bak derim.
    B segmentine bak yani Mitsubishi colt,honda jazz,toyota yaris, ford fiesta,opel corsa,hyundai getz gibi araçların olduğu sınıfa.

ailen varsa minik sınıf bir araç ihtiyaçlarını karşılamayacaktır. hem iç hacim, hem bagaj, hemde motor gücü açısından.

bütçeni söylersen fikir yürütmek daha kolay olacak. sana çıkıp mercedes A serisi en iyisidir diyende çıkabilir 60000 ytl dir kendileri.

önce bütçeni belirt. ihtiyaçlarını belirt. beklentilerini biraz daha aç. otomatik demişsin mesela.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 18 Temmuz 2006; 15:44:50 >
  • ama o saydıklarından seçmen gerekiyorsa picanto derim.
  • bütçem 16-17 bin YTL düzeyinde.

ben ve esim kullanacagiz genelde ama tabii bazen aile olayi da, olacaktir. dedigin gibi B segmenti de dusunulebilir tabii ama, ben elimdeki butceyle 2004 2005 model fazla yol yapmamis, yakit tuketimi az olan bir arac olsun diye aslinda minik sinifa baktim.

Bir ust sinifta senin bu saydiklarin arasinda hangisini tavsiye edersininiz.

tesekkurler
  • Cuore 989cc 59hP 740kg

Cuore - Low Grade, Otomatik Vites, Klimalı, ABS 18.990YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lervolerto -- 18 Temmuz 2006; 16:24:25 >
  • Amannnnnnnn!!!sparkı aklının ucundan bile geçirme Picanto içlerinde en iyisi heralde
  • http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/search.aspx?satici=0&aracTipId=1&markaId=20&modelGrupId=347&ilkModel=2004&sonModel=2006&kurTipi=6&ilId=1&ilYakinlik=0

bu linkte göreceğin üzere (tabi aslı varmıdır yokmudur arayıp sormak lazım) 18750 ve 19750 ye mitsubishi colt lar görülmekte.

ben 1.3 mitsubishi colt kullanmaktayım. inan şu ana kadar kullandığım en başarılı araç. mitsubishi mercedes ortak üretimi bir araç. 1.3 motoru /95 beygir gücü var. bu cc de turbolu olmayan en kuvvetli araç colttur. yakıt tüketimi geçen hafta ölçtüm bende otomatiği var (6 ileri viteslidir otomatiği) 22 kuruş/km 95 oktan yakmakta şehiriçi. 45 litre ile rahat 600 km gidilebilmekte. uzun yolda 800 km yi geçen arkadaşlar var.

bahsettiğim fiyatlardaki araçlar otomatik mi düzmü bilmiyorum ama bütçeni biraz daha zorlayıp bu listedeki araçlardan birini almanı tavsiye ederim. mitsubishi colt için ayrıntılı bilgiyi "donanim haber diğer markalar mitsubishi takımı formunda" veya "autoclubturkey.com marka takımları mitsubishi takımı formunda "bulabilirsin.

araçlar zaten 2005 model bu da daha 2 yıl garantisi var demek.

bana özelden ulaşabilirsin. ayrıntılı bilgi için. ama bu forumlara bakman yeterli olacaktır.

bir incele derim.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 18 Temmuz 2006; 16:32:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tutkunbu

bütçem 16-17 bin YTL düzeyinde.

ben ve esim kullanacagiz genelde ama tabii bazen aile olayi da, olacaktir. dedigin gibi B segmenti de dusunulebilir tabii ama, ben elimdeki butceyle 2004 2005 model fazla yol yapmamis, yakit tuketimi az olan bir arac olsun diye aslinda minik sinifa baktim.

Bir ust sinifta senin bu saydiklarin arasinda hangisini tavsiye edersininiz.

tesekkurler

Bu küçük sınıfların ikinci eli ölü. İkinci el alırsanız çok ucuza mal olur. Ama yine de ben bir üst sınıf tavsiye ederim. En azından kullanım güvenliği açısından.

Polo, jazz, corsa hatta clio.

Clio'nun 1.4 16v leri gayet iyi. Yakıtıda az yakar. Diğerlerine göre de fiyatı düşük. 2002-2003 modelleri 14-15 bin ytl civarında
  • http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=714393

tam aradığın araç. ama 20750. otomatik üstelik öyle yazılmış

2005 model ve 14000 km deymiş.

daha 2 yıl garantisi var.

ama coltun 2. eli şu an için oluşmuş değil fiyatlardanda belli olmakta. temsa nın sitesinden bakarsan bu aracın sıfırının 31000 ytl olduğunu göreceksin. 2.el kaygın varsa colt şimdilik mantıklı olmayabilir. ama güvenli ve sağlam bir aracsa arzun coltu mutlaka değerlendir. bu araç göründüğü kadarı ile invite versiyonu.

1.3 95 beygir motor
    abs,
    ebd,
    4 havayastığı,
    otomatik klima,
    elektrik destekli hidrolik direksiyon
    6 ileri triptronik vites,

ultraviyole korumalı camlar
    12 yıl paslanmazlığı var.
    yatabilen/kayabilen/çıkartılabilen arka koltuklar

ben colt kullnıcısı olduğum için coltu övmem normal . napabilirim arabamı çok seviyorum.

hayırlı günler.
  • tesekkurler tasshelhoff,

diger arkadaslarda kendi tecrubelerini yazarsa, daha iyi karar verebiliriz herhalde,

yada tam tersi iyicene karar veremeyiz:)
  • Colt iyi araçtır ancak polo'da güzel gider hani

• TOYOTA YARİS

• 17 milyara 2003-2004 clio 2 1.4 16v öneririm
  • tutkunbu arkadaşım.

sen burada söylenilen modelleri not al

eşini de al yanına bi haftasonunu o markaların bayilerini gez gör.

başka türlü karara varman çok zor.

coltla ilgili ek bilgi istersen yukarıda bahsettiğim forumlara danışabilirsin.

rast gelsin.

bu şekilde araç almak hem eğlenceli hemde biraz stresli :)

hayırlı akşamlar.
  • yarismazda2 diyecem ama burda yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasok

/>

TOYOTA YARİS

arkadaşım arkadaş 17000 ytl den bahsediyor.

yeni yarisin ikinci eli yoktur. yani daha alıpta satan yoktur demek istiyorum.

sıfırı da 25000 ytl den başlıyor 1.0 terra manuel.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 18 Temmuz 2006; 17:26:48 >
  • 17.000 e cıtroen c3,fıesta veya polo hem satışı kolay hem parçaları bol.)
  • Doğru bir tesbit tebrik ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orjinalden alıntı: hasok

/>

TOYOTA YARİS

arkadaşım arkadaş 17000 ytl den bahsediyor.

yeni yarisin ikinci eli yoktur. yani daha alıpta satan yoktur demek istiyorum.

sıfırı da 25000 ytl den başlıyor 1.0 terra manuel.

hayırlı günler.
  • 16-17 milyara eski kasa 2005 model yaris bulabilirsin. yeni kasa çıktığından beri epey ucuzladılar.
    saydıkların içinde tek arabaya benzeyen picanto
  • quote:

Orjinalden alıntı: lervolerto

Cuore 989cc 59hP 740kg

Cuore - Low Grade, Otomatik Vites, Klimalı, ABS 18.990YTL

en az yakıt tuketen benzınlı aracı su an turkıyede
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.