Şimdi Ara

passat 1.6 tdi dsg uzun yol tuketim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
7.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar. somestr sebebiyle bi gdogu turu yaptik. arac yeni oldugu icin tuketimi beni sasirtti sizlerle paylasmak istedim.
    gaziantepten tek depo ile eskisehir ustunden istanbula geldim. hatta gece 5 saat uyuyup calisir vaziyette birakmistik. ona ragmen ist eve geldigimizde hala lamba yanmamisti ve 140 km menzil gosteriyordu.. antep eskisehir arasi cok tuketime dikkat etmeden 120 bandinda surdum. eskisehir sonrasi 6. viteste. 100kmh civarinda gittim ve 3.6 lt\100km gordum.
    amacim polemik degil. sadece deneyimi paylasmak istedim. birde cok net bir sekilde daha devirli olsa bile 6. viteste daha az yakiyor... 7. vites devirsiz kaliyor cekmiyor ve cok yakiyor.

edit:ort hiz gece 5 saat calisir vaziyette uyundugu icin 65 :)

[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 30 Ocak 2019; 20:28:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu tüketim net olarak "Mümkün değil"

Daha önceki hafta aracım serviste kaldığından ikame olarak 2018 Passat TDI DSG Trendline verildi. AYnı gün ortalamayı sıfırlayarak 900 rakımdaki ANkara'dan 250 rakımda olan Karabük'e yani "yokuş aşağı" ama 120-130 bandında sürerek gittim. 5.4 yaktı. DÖnüşte ise yolun yarısında 110'u, diğer yarısında ise 120'yi GEÇMEDEN, eko-modda, hafif gaz ile, bu sefer rakım yukarı şekilde sürdüm. 5.5 yaktı. İlk tüketimde hız ve yağmur var, o yüzden fazla olabilir. 2. tüketimde ise rakım artışı var.

Yine de aynı motoru 2018 Golf'te kullanıyorum. O ortalamayı o hızlarda yakması imkansız. DÜn Samsun-Ordu yaptım CC ile sabit 100 kmh ama dolu araba. 4.7 yaktı. Bugün Ordu'dan Samsuna döndüm, bu sefer 100-120 arası 5.4 yaktı.

22 bin km kullandığım motor, o şekilde ya-ka-maz. (3.6 litreyi kastediyorum. 4.6 yakması için ise 120 kmh ile ve gece 5 saat boşta çalışma ile yine imkansız diyorum.)
  • 100 120 civarı nasıl 7. Viteste devirsiz kalıp çekmiyor çok yakıyor araçta bi sorun olmasın. Deviri hafiften düşüp hız kaybetse bile yüksek viteste daha az yakıyor araç bizzat denedim 2 farklı otomatik araçta anlık tüketime göre. Tabi sağlıklı değil motor için ama denemek amaçlı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

100 120 civarı nasıl 7. Viteste devirsiz kalıp çekmiyor çok yakıyor araçta bi sorun olmasın. Deviri hafiften düşüp hız kaybetse bile yüksek viteste daha az yakıyor araç bizzat denedim 2 farklı otomatik araçta anlık tüketime göre. Tabi sağlıklı değil motor için ama denemek amaçlı.
    120de 7.vites torku kurtarmıyo olabilir. Dediği gibi ozaman daha fazla yakıyor 50 ile 4. Viteste giderken meg2 daha çok yakıyor. 3. Vitese alınca yakıt düşüyor yol bilgisayarında. Mesela arkadaş hızını 130 veya 140a alsa 7. Viteste daha az yakar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trident682 kullanıcısına yanıt
    birde bi alt viteste ayni hizda gidin bir sure. en az 1 lt daha az yakacak gorun.

• Resimler düz değil pek bişey anlamadım

• Bu tüketim net olarak "Mümkün değil"

Daha önceki hafta aracım serviste kaldığından ikame olarak 2018 Passat TDI DSG Trendline verildi. AYnı gün ortalamayı sıfırlayarak 900 rakımdaki ANkara'dan 250 rakımda olan Karabük'e yani "yokuş aşağı" ama 120-130 bandında sürerek gittim. 5.4 yaktı. DÖnüşte ise yolun yarısında 110'u, diğer yarısında ise 120'yi GEÇMEDEN, eko-modda, hafif gaz ile, bu sefer rakım yukarı şekilde sürdüm. 5.5 yaktı. İlk tüketimde hız ve yağmur var, o yüzden fazla olabilir. 2. tüketimde ise rakım artışı var.

Yine de aynı motoru 2018 Golf'te kullanıyorum. O ortalamayı o hızlarda yakması imkansız. DÜn Samsun-Ordu yaptım CC ile sabit 100 kmh ama dolu araba. 4.7 yaktı. Bugün Ordu'dan Samsuna döndüm, bu sefer 100-120 arası 5.4 yaktı.

22 bin km kullandığım motor, o şekilde ya-ka-maz. (3.6 litreyi kastediyorum. 4.6 yakması için ise 120 kmh ile ve gece 5 saat boşta çalışma ile yine imkansız diyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 30 Ocak 2019; 22:28:32 >

• turkeril kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun dönem verilerinizde ort. hız ve yakıt tüketimi nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thrgl -- 31 Ocak 2019; 0:11:40 >
  • 1.6 tdi 120 hp passat manual
    Kütahya Adapazarı
    Cc 100km/s

• quote:

Orijinalden alıntı: thrgl

Hocam uzun dönem verilerinizde ort. hız ve yakıt tüketimi nedir ?
    4 bin kmde bir sıfırlama gibi garip huyu var yeni sıfırladı ama yakıt ortalamam son 4 bin kmde 6.4 gibiydi kış döneminde.
    Benim ş.çi şartları çoğu kişiye uymaz, kısa mesafe ve iniş çıkış çoktur.

4 binde bir sıfırlama vag grubu araçlarda var. Kış ve kısa mesafe için 6.4 iyi bir değer bence.
    Hocam peki eski araçlarınızda (Ceed ve 308) tüketim değeriniz benzer koşullarda nasıldı? Arada ciddi anlamda fark mevcut mu?
  • Konuya arkadaşımız mazot üretiyor diye tahmin edip gelmiştim başaramamış gidiyorum

• 100 küsür bin para verip ekonomi kasmak için 100km/h cc ile uzun yol gidenler var. Yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: thrgl

4 binde bir sıfırlama vag grubu araçlarda var. Kış ve kısa mesafe için 6.4 iyi bir değer bence.
    Kış ve kısa mesafe kullanımların apırlıkta olduğu tamamen ş.içi kullanımım 7-7.5 bandında aslında. 6.4'ün içinde ş.dışı da var.

Birazdan araba kullanmasını bilmediğinizi söyleyebilirler. Tsi ile şehir içi 6 yakıyorlar bu forumda. 7-7.5 nedir. Benzer şartlarda benim aracım 12-13 yakıyor. Kısa mesafe, iniş çıkış, soğuk motor vs

• quote:

Orijinalden alıntı: talhadogdu

Hocam peki eski araçlarınızda (Ceed ve 308) tüketim değeriniz benzer koşullarda nasıldı? Arada ciddi anlamda fark mevcut mu?
    1.6 dizeller (manuel kullanıyorum) 3 aşağı 5 yukarı hep aynı yakıyor. İçlerinde sadece uzun yolda ceed'in net daha az yaktığını (0.2-0.4) söyleyebilirim. Yılda 30 binin yaklaşık 20 bin kmsini uzun yol yapan ve sürekli istetistik tutan biri olarak yazıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Birazdan araba kullanmasını bilmediğinizi söyleyebilirler. Tsi ile şehir içi 6 yakıyorlar bu forumda. 7-7.5 nedir. Benzer şartlarda benim aracım 12-13 yakıyor. Kısa mesafe, iniş çıkış, soğuk motor vs
    Keşke onlar gibi steril sürüş şartlarımız olsa da biz de yakıt üretsek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: newtonmeter

1.6 tdi 120 hp passat manual
    Kütahya Adapazarı
    Cc 100km/s

Bu tüketim 90-100 bandında ve kütahya-sakarya gibi rakım aşağı (1000 m -> 30m) koşullarda makul.

Geçen yaz sonu gümüşhaneden çıkıp karabüke 800 km yakın 110 bandında 4.2 yakmıştım. Ama gümüşhaneden tirebolu sahile inidiğimde 3 litre falandı ve o avantajla bu ortalama gelmişti.

• Yıl olmuş 2019. Koskoca alman devi araba üretiyor DSG cümlesini duyunca yakıt tan çok başıma DSG iş açar mı diyerek bakıyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul ardahan (1550km) yaptım b7 1.6 tdi manuel. Ortalama hızım 80 civarı. Giderken 4.7lt/100km dönerken 4.3lt/100km idi tüketim. 3.6lt bana da biraz imkansız geldi. Hele 5 saat açık motorla tezimi güçlendirdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.