Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben çok fazla kbiarkasi bilmiyorum çok da kullanmadım ilk kombim

Ama kombi markalarının çok basit olan oda termostatina saçma sapan paralar istemesi beni sinir ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Termostat tamamen ayrı bir sektör oluşturmuş bence de saçma. ama kombi alacak herkes remeha ya bakmadan karar vermesin girip araştırsın yanında bu alt montaj takımı ve termostatı vermesi de çok güzel. evde avanta plus modelini kullanıyorum. çalıştığım sektörde de kaskad sistemi olarak 115kw lık modelini tercih ettik canavar gibi bisey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Bosch condens 2500 yanında bosch cr10
    Buderus gb62 yanında buderus rc150

üstad..
    buderus gb072 taktırdım..
    aç kapa standard termostatlı...
    üstde RC150 Modülasyonlu önermişsiniz...size kafama takılan birşey soracğım.
    rc150
    ve
    RC 20 RF
    almak istedim fiyatları yüksek birde
    kullanıcılar 2 termostat da da içerisinde fabrika yüklü default 7_8 program olduğunu
    kullanıcının kendine göre şu gün şu saat de şu derece çalış
    veya
    sabah 05:00 - 12:00 arası 23 derece
    13:00- 18:00 arası 24 derece
    20:00 -24:00 arası 22 derece de çalış şeklinde program girişinin olmadığını söylüyorlar.
    Firmaya sordum (canlı destek) bekleyip
    giriliyor diyor karşıdaki MT...

Montaj irmasından iyi kazık yedim..param ile rezil oldum..
    Birde bundan başıma gelmesin diye bilginiz var ise söylerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telsiz09 -- 22 Ocak 2017; 22:58:41 >

• mustafa2790 M kullanıcısına yanıt
    remeha trezza = baymak idee (bende şuanda bu kombiyi takip ediyorum). Bu kombi sessizlik ebat servis kolaylığı açısından bence lider durumda. i-sense (open therm) yada şu an Türkiyede yok sanırım etwist termostatla tadından yenmez. aklıma gelidikçe yazıyorum özel döküm yanma odası (premix teknoloji yakıt hava karışımı) (regülasyon) offf offff... genleşme tankını söküyorsunuz ebat iyice küçülüyor..
  • klimavekombi K kullanıcısına yanıt
    bende remehanın avanta plus modeli var.i-sense termostat içinden standart olarak çıkıyor ve çok şık bişey. kombi zaten üst sınıf en iyi markadır kullanılan teknoloji kalite vs diğerlerini tokatlar.
  • arkadaşlar yıllardır kullandığım demirdöküm sanuier duval fransız malı eski bacalı kombiyi parçası bulunmadığı gerekçesiyle değiştirmek zorunda kaldım.

vaillantın en yeni modeli bacalı kombisini aldım ve taktırdım ama beklediğim performansı vermedi. Eski 30 yıllık kombi petekleri elin bile değmeyeceği kadar ısıtırken yani kombi sadece üstleri ısıtıyor (dereceyi çok artıcınca) ama peteklerimn altı buz gibi kalıyor. Eski kombide böyke bir sorun yaşamadım.

Bunun sebebi kombi mi arkadaşlar? Takdırdığımda taktıracağıma pişman oldum her şeyin eskisi daha iyi

• CARNIVALE kullanıcısına yanıt
    Kombiyi değiştirirken sistemdeki su boşaltıldığından montaj işlemi bitip sisteme su basıldığında doğal bir sonuç olarak peteklerde hava kalır. Peteklerin havasını alırsan sorununun çözüleceğini tahmin ediyorum.
  • telsiz09 kullanıcısına yanıt
    merhaba
    doğalgaz tesisatı ile ilgili resimlerinizi gördüm, kasap ustalara denk gelmişsiniz geçmiş olsun
    rc150 ve rc20 rf ile ilgili sorularınız bu başlığa yazarsanız kullanan çok sayıda arkadaş var size daha çok yardımcı olurlar
    https://forum.donanimhaber.com/buderus-gb-062--99140682-145
  • Fiyat performans olarak dd atron, bir tik ustu olarak nitron plus oneririm. Yogusmali kombinin kendini amorti etmesi icin cok yuksek faturalar oduyor olmalisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    doğalgaz tesisatı ile ilgili resimlerinizi gördüm, kasap ustalara denk gelmişsiniz geçmiş olsun
    rc150 ve rc20 rf ile ilgili sorularınız bu başlığa yazarsanız kullanan çok sayıda arkadaş var size daha çok yardımcı olurlar
    https://forum.donanimhaber.com/buderus-gb-062--99140682-145

hocam merhaba. biz buderus u72 kombi aldık. daha önceki baymak kombide, petek suyu sıcaklığı en düşük değer 30 dan başlıyordu. buderusta 40 'dan başlıyor. bizim ev yalıtımı iyi, 40 da bile bazen çok sıcak oluyor. şimdi oda termostatı alsak,tasarruf sağlar mıyız? kablosuz ne önerirsiniz?

• Hocam merhaba beko bk 20 y hp lcd model kombi aldım. Bu kombiye uygun modulasyonlu oda termostati varmidir ? Veya ne tavsiye edersiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

• onboardx O kullanıcısına yanıt
    Merhaba kazan sıcaklığı 40c fazla geliyorsa kablosuz oda termostatı işe yarar

Siemens rev 24 rf

Honeywell cmt727

Öneririm

• t-con kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu kombiye modülasyonlu değil on off oda termostatı takılabilir

Seçenek çol fazla

• Merhaba

Benim dün kombi sizlere ömür, ihtiyar 20 senedir benimleydi.Bir kaç arıza ve sıcak su sıkıntısı dışında üzmedi beni..
    Bu gün yeni kombiler için ustalar çağırdım görüştük fikirler nette dolaştım sizin formu okudum. Ankara da evim yalıtımı güzel 200 m2 evin ölçümü .Petekleri sorarsanız onlarda eski döküm demirden.

Kombi olayına çok yabancıyım, bu gün araştırdığım kadarıyla fikir sahibiyim. Gelen ustaların bana tavsiyesi hermatik kombi oldu, yoğuşmalı kombiye gerek olmadığını fazla elektrik tüketip aynı işi yaptığını söylediler.. Fakat nette araştırmalarımda benim ev için 28 * 30 kw 24.000 yada 26.000 yoğuşmalı kombilerin uygun olacağını yazıyorlar. Bilemedim yarın bir usta daha gelip bakacak.

Sizin fikirlerinizde önemli benim için kombi olarak demirdöküm ve e.c.a da karar kıldım fakat yoğuşmalı mı yoksa diğerimi.. Fazla da düşünmemek gerek değil mi :)

• disintegration kullanıcısına yanıt
    bizi tesisat da biraz kasap ustalara denk geldi, çok dirsek kıullanıldı anahata ulaşmak için. anahata bağlantı için yeni düz bir hat çekmek istiyorum.kombiden çıkan borunun 25 likmi 32 likmi olacağı konusunda arada kaldım bazı ustalar 25 lik olcak diyor bazıları 32 lik siz nedersiniz. hangisi doğru . kombi baymak 33 fi sizin önerinizle almıştım.(anahat: evin koridorunda 32 lik boru çekili oradan odalara dağılıyor.)
    arkadaşlar çok faydalı bilgiler edindim. benim sorunumda kombi faturaları 3 yıldır kullandığım baymak lambert fx 24 hermatik kombimi yoğuşmalı kombi ile değişitireceğim.evim Gaziantepte güney doğu cepheli güneşi sabah akşam görüyor. ev 98 m2 net 2+1 evdir salonda 2,3 metre, çocuk odası 80 cm, muftak 90 cm, yatak odası 100 cm ve antre 150 cm olmak üzere 6,5 metre petek var .evimin altı sığınaktır 1. kat, karşı komsu ile ayni şartlardayız ona 300 tl ortalam fatura gelirken bana 550 tl geliyor. kombimi yoğuşmalı kombi ile değiştireceğim önereceğiniz markalar nelerdir oda termostatı gerekir mi ben airfel digifel premix 24 kw düşünüyorum kombi mutfakta
  • adem271980 A kullanıcısına yanıt
    sevgili arkadaşım forumu eğer biraz gezdiysen tasarruflu ısınmada kombinin en son sırada geldiğini görmüşsündür ama eğer görmediysen ben yazayım tasarrufu doğrudan etkileyen unsurlar önem sırasına göre
    1) yalıtım (çatı+duvar+pencere)
    2) tesisat kalitesi
    3) uygun petek metrajı
    4) sıcaklık kontrol elemanları kullanmak (oda termostatı+ termo vanalar)
    5) kombi

ilk yazdığım 4 madde de sorun varsa hangi kombiyi alırsan al bişey değişmez
    kombinin evin içi yerine balkonda olması bile yakıtı etkiler yani o kadar faktör devreye giriyor
    Evim 45-50 derecede mükemmel ısınıyor. ısınmada problem yoktur. evin yalıtımı fena değil apartman ytongtur ve yalıtımlıdır. fakat benim faturalar çok yüksek bu hafta ortalama 17,3 m3 yakmışım acayip çok yakıyor. bina bana en yakın yan komşum onunda küçük çocuğu var ortalama 10 m3 yakıyor ikimizinde alt katı sığınaktır. lütfen acil yoğuşmalı kombi önerileriniz hemen değiştireceğim 3 yıldır yüksek faturalar bıktım 2016 yılında ortalama 2 bin lira verdim doğalgaz faturalarına
  • adem271980 A kullanıcısına yanıt
    çatı katları olarak bina 4 daire var onlarda 300 tl yi çok geçmiyor mütahit aynı, tesisat aynı, tek fark Kombiler. benim karşı komşum herşey aynı tek fark kombi fakat yakıt farkı acayip kombiyi üç dört defa farklı servise gösterdim çözüm bulamadılar.
    en iyi tasaaruf için kombi ve oda termostatı önerileriniz nedir
  • Bugün gittigidiyor teksen satıcısından baymak duotec 24kw aldım. 2222 tl idi axess kampanyaları ile 2070 e geldi. 3 haftaya kurulumu yapılır sanırım. Kullanmaya başlayınca yorumlarımı paylaşırım.

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.